Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Października 2017, 03:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Serial/Dokument: Alfabet Mafii 

Polski Gangster Wszechczasów ?
Słowik 7%  7%  [ 4 ]
Słowik 7%  7%  [ 4 ]
Masa 4%  4%  [ 2 ]
Masa 4%  4%  [ 2 ]
Oczko 2%  2%  [ 1 ]
Oczko 2%  2%  [ 1 ]
Nikoś 5%  5%  [ 3 ]
Nikoś 5%  5%  [ 3 ]
Nikoś 5%  5%  [ 3 ]
Nikoś 5%  5%  [ 3 ]
Dziad 2%  2%  [ 1 ]
Dziad 2%  2%  [ 1 ]
Pershing 20%  20%  [ 11 ]
Pershing 20%  20%  [ 11 ]
Krakowiak 2%  2%  [ 1 ]
Krakowiak 2%  2%  [ 1 ]
Carrington 0%  0%  [ 0 ]
Carrington 0%  0%  [ 0 ]
Kiełbasa 2%  2%  [ 1 ]
Kiełbasa 2%  2%  [ 1 ]
Inny 2%  2%  [ 1 ]
Inny 2%  2%  [ 1 ]
Liczba głosów : 56

Serial/Dokument: Alfabet Mafii 
Autor Wiadomość
żywa legenda

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Serial/Dokument: Alfabet Mafii
  Wysłano: Wtorek, 14 Sierpnia 2007, 21:25
Obrazek
Filmweb

niektore odcinki sa na youtube

01 - Prolog

W PROLOGU przedstawiono "mapę gangów" i zapowiedziano najważniejszych bohaterów serialu: DZIADA, OCZKĘ, CARRINGTONA, KRAKOWIAKA i wielu innych

02 - Masa

świadek koronny Masa jest tylko częściowo wolnym człowiekiem. Strzeżony dzień i noc, przewożony z kryjówki do kryjówki.... Czy wielokrotne, ryzykowne próby skontaktowania się z nim zakończą się sukcesem? Czy uda się z nim spotkać?

03 - Wersja Masy

Prywatne życie gangsterów: jak mieszkali, jak się bawili, gdzie spędzali wakacje. O tym opowiada najsłynniejszy świadek

cz.1
cz.2
cz.3

04 - Oczko

Oczko był uznawany za szefa mafii na Pomorzu. Zdradzony przez swojego człowieka o pseudonimie Czarny, czeka na kolejne procesy. Kiedyś przyjaciele, dziś wrogowie. Obydwaj stanęli przed kamerami "Alfabetu Mafii"...

cz.1
cz.2
cz.3
cz.4

05 - Prawda Oczki

Oczko - według policji i prokuratury - szef najgroźniejszej zorganizowanej grupy przestępczej Pomorza Zachodniego. W zakończonym w szczecińskim sądzie w grudniu 2000 roku procesie otrzymał wyrok 13 lat więzienia. We wrześniu ubiegłego roku zgodził się na rozmowę przed kamerami ALFABETU MAFII. Przez lata milczał. Teraz nie ma już nic do stracenia...

cz.1
cz.2
cz.3

06 - Dziad

Henryk N. - DZIAD i Wiesław N. - WARIAT. Kilka wersji wydarzeń, dwa losy, dwaj bracia... Jeden zginął z ręki zawodowego zabójcy. Drugiemu być może więzienie ocaliło życie. DZIAD - domniemany boss grupy wołomińskiej. Jego zawód to - jak sam określa - medialny gangster. Jego hobby: gołębie... Z DZIADEM spotkaliśmy się z Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Rozmowę z nim przeprowadziła Ewa Ornacka.

07 - Wołomin

Historia grupy wołomińskiej to nie tylko losy jej dwóch domniemanych szefów: DZIADA i WARIATA. To lista zabójstw, których sprawcy do tej pory nie zostali osądzeni, to porwania dla okupu, haracze, podkładane bomby... Wszyscy mówią o wojnie: Pruszków kontra Wołomin. Ale tak naprawdę była to walka bratobójcza. Bez zasad, bez litości, na śmierć...

08 - Carrington

Grupa CARRINGTONA, przemytniczego króla Dolnego Śląska, pochłonęła wiele ofiar. Do dziś większość morderstw, do których doszło podczas tak zwanej "wojny zgorzeleckiej" pozostała niewyjaśniona, a sprawcy nieznani. Sam CARRINGTON po ciężkim wypadku zniknął z pola widzenia sądu, policji i prokuratury na wiele lat. Twórcom ALFABETU MAFII udało się do niego dotrzeć.

09 - Krakowiak

Szaleniec... Takie oblicze pokazał na początku swojego procesu Janusz T. ps. KRAKOWIAK. W akcie oskarżenia zarzucono mu m.in. kierowanie grupą przestępczą, która miała na swoim koncie zabójstwa na zlecenie, napady rabunkowe, kradzież mienia oraz nielegalną dystrybucję broni palnej i narkotyków. KRAKOWIAKA - wielbiciela filmu OJCIEC CHRZESTNY - jego podwładni musieli całować w rękę... Według przyjaciół namiętny hazardzista, według prokuratury bezwzględny bandyta.

10 - Pruszków - Słowik

Andrzej Z. ps. SŁOWIK. Uznawany za najbardziej niebezpiecznego członka tak zwanego "zarządu" Pruszkowa. Wielokrotnie karany. Raz nawet ułaskawiony przez prezydenta. Autor autobiograficznej książki i jeden z najdłużej ukrywających się i poszukiwanych listem gończym polskich przestępców. Historia kariery i upadku jednej z najsłynniejszych postaci Pruszkowa...

11 - Pruszków - Pershing

Człowiek-legenda polskiego świata gangsterskiego. Namiętny hazardzista, miłośnik zawodowego boksu i pięknych kobiet. Był wiernym kibicem jednego z najsłynniejszych polskich bokserów. PERSHING przez lata korzystał z usług jasnowidzów. Zginął z ręki wynajętego zabójcy...

jak wrazenia po calej serii?

no ja jestem rozczarowany ze nic nie było o nikosiu
ktory był praktycznie nieuchwytny
i co najwazniejsze prał brudny hajs w niemczech z niektorymi niemieckimi politykami

kto jest najwiekszym polskim gangsterem wszechczasow ?

proste ze nikoś :cool:

Antyballada o Nikosiu
http://niniwa2.cba.pl/antyballada_o_nikosiu.htm

ps. wydali to na DVD + Ksiażka

http://www.merlin.com.pl/frontend/brows ... 86380.html

Ostatnio edytowano Wtorek, 21 Sierpnia 2007, 19:53 przez 4, łącznie edytowano 6 razy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Post Re: Serial/Dokument: Alfabet Mafii
  Wysłano: Wtorek, 14 Sierpnia 2007, 23:07
Oglądałem wszystkie odcinki w sumie to mało mozna sie z tego dowiedziec.
Co do nikosia to był to jeden z bardziej brutalnych polskich gangsterów szkoda ze marnie zginął,(zajebali go w burdelu) a i taka ciekawostka nikos miał istotny wpływ na powstanie filmu 'Sztos" sam nawet w nim zagrał drobną role.
Moim ulubiencem był pershing, strasznie wyluzowany kolo, lubił dobrze sie zabawić no i był fanem boksu

Powrót do góry
żywa legenda

Banned
  Wysłano: Wtorek, 14 Sierpnia 2007, 23:17
jest nikos w sztosie nawet
dzieki nikosiowi lechia tez była w pierwszej lidze

moj stary mi kiedys mowił ze znał osobiscie nikosia
w latach 70tych był cinkciarze tak samo jak nikoś
wiec na pewno sie znali bo dzialali na tym samym terenie
nikos teraz lezy na srebrzysku jakis kilomert od mojego domu

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 13:17
Przecież to były wały z Tic Taciem zamiast mózgu, jak można sie podniecać. Pershingiem, Dziadem, Oczkiem czy Słowikem ... wielka mi mafia kradzieże papierosów z tirów, haracze w spożywczakach, wyłamywanie palców. Do tego ci ludzie byli całkowiecie pozbawieni klasy i jakiegokolwiek gustu: jeździli na śmieszne wycieczki do ciepłych krajów bo dla nich to był szczyt luksusu, jeżdzili przeciętnymi furami ( o ile pamietam Pershing zginął w starym Kadettcie ) ... no oczywiście z wyjatkiem oczka ze szczecina ten miał zajebiaszcza fure:)
John Gotti był skurwysynem ale miał przynajmniej gust!

Powrót do góry
żywa legenda

Banned
  Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 13:25
semperfi napisał(a):
Przecież to były wały z Tic Taciem zamiast mózgu, jak można sie podniecać. Pershingiem, Dziadem, Oczkiem czy Słowikem ...

dokładnie
to były proste chłopaki
w odwrócenych za bardzo odpicowali intelektualnie tych gangsterow

jedynie masa i nikoś wybijaja sie na plus

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 14:25
co do tego Pershinga to sie chyba mylisz semperfi.zdaje sie ze kiedys widzialem w tv,czy w gazecie miejsce gdzie go zastrzelili i plamy krwi byly obok calkiem fajnego mercedesa (zwlaszcza jak na 99)

ok znalazlem.bylo w alfabecie mafii.zdjecie chujowe,ale to ten na bank ;)

Obrazek[/img]

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 14:46
semperfi napisał(a):
Przecież to były wały z Tic Taciem zamiast mózgu, jak można sie podniecać. Pershingiem, Dziadem, Oczkiem czy Słowikem ... wielka mi mafia kradzieże papierosów z tirów, haracze w spożywczakach, wyłamywanie palców. Do tego ci ludzie byli całkowiecie pozbawieni klasy i jakiegokolwiek gustu: jeździli na śmieszne wycieczki do ciepłych krajów bo dla nich to był szczyt luksusu, jeżdzili przeciętnymi furami ( o ile pamietam Pershing zginął w starym Kadettcie ) ... no oczywiście z wyjatkiem oczka ze szczecina ten miał zajebiaszcza fure:)
John Gotti był skurwysynem ale miał przynajmniej gust!

Jaki kraj taka mafia(zresztą trudno to nazwać mafią bo mafia jest tylko jedna włoska Cosa Nostra, to raczej była zorganizowana grupa przestępcza) wiadomo ze nie byli to wielcy gangsterzy tak jak to było w stanach, tylko chłopaki z Polski.
Ale ten tekst ze jeździli chujowymi gablotami to mnie rozjebał..... merole, bemki i testarossa którą bodjaże (Cieślak sprowadził) z niemiec to chujowe wózki były?? w porównaniu do tego co wtedy jeździło po polskich drogach(maluch, poldek, syrenka itd), jak sie widziało wtedy taką gabloty to było odrazu wiadomo do kogo ta fura nalezy.
A tak btw to Gotti to była pizda, medialny gangster, który dał sie podejść jak cieć

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 15:01
Ema napisał(a):
A tak btw to Gotti to była pizda, medialny gangster, który dał sie podejść jak cieć

Dla mnie tszyscy gnoje były cieciami od Pablo Escobara po rodzine gambino, nigdy mi nie imponowali tacy chuje. prawda jest taka ze to mario puzo stworzyl mit mafii, on je wcale nie opisywal, on stworzył jej legende. W rzeczywistości to mafia naśladowała "Godfathera", nie odwrotnie. Tam nie ma zasad, to jest banda skurwysynów, którzy za pieniądze zabijali wspólników do podziału. Żaden honor. Jedno czego im nie mozna było odmówić to to że mieli wielkie cojones.

A z tym Gottim to ciekawe czy powiedziałbyś mu w oczy że jest pizdą!? I czy wtedy okazałby się pizdą. Myśle, ze byłoby odwrotnie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 15:03
bakuś napisał(a):
co do tego Pershinga to sie chyba mylisz semperfi.zdaje sie ze kiedys widzialem w tv,czy w gazecie miejsce gdzie go zastrzelili i plamy krwi byly obok calkiem fajnego mercedesa (zwlaszcza jak na 99)

ok znalazlem.bylo w alfabecie mafii.zdjecie chujowe,ale to ten na bank ;)

Obrazek[/img]

Nie wiem, pamietam że jednego z nich zabito w białej ładzie, innego koło białego Kadetta, a brata dziada w zwykłym vanie ... to nie są dla mnie zajebiste fury.

Powrót do góry
SLG O.G.

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 15:11
a ja wczoraj widzialem, jak zaszczany pijaczyna lezal obok lancera na stacji benzynowej. pewnie tak sie ochlal, ze nie mogl do niego kluczykow znalezc...

Powrót do góry
Zobacz profil YIM

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 15:16
semperfi napisał(a):
prawda jest taka ze to mario puzo stworzyl mit mafii, on je wcale nie opisywal, on stworzył jej legende. W rzeczywistości to mafia naśladowała "Godfathera", nie odwrotnie. Tam nie ma zasad, to jest banda sk*rwysynów, którzy za pieniądze zabijali wspólników do podziału. Żaden honor.

Nie zgodze sie z tym, Puzo niczego nowego nie stworzył tylko opisał jak mafia działala, na godfatherze to sie wzorowali np polscy gangsterzy typu krakowiak, całowanie sygnetu itd zasady były określone dawno temu na Sycylii i wtedy ich przestrzegano, ale jak zaczęła się era Gottiego wszystkie zasady, kodeksy poszły w pizdu,a on to zapoczątkował zabiciem swojego szefa Paula Castellano

semperfi napisał(a):
A z tym Gottim to ciekawe czy powiedziałbyś mu w oczy że jest pizdą!? I czy wtedy okazałby się pizdą. Myśle, ze byłoby odwrotnie.

Co by było jakby babcia miała wąsy?? dla mnie to była pizda, gangster który lubił kpić sobie z prawa i wozić sie medialnie ze jest gangsta i każdy mu moze skoczyć.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 15 Sierpnia 2007, 15:28
kermit na filmie nie widac innego samochodu wiec chyba do tego mercedesa wsiadal? :roll:

Powrót do góry
SLG O.G.

Wysłano: Czwartek, 16 Sierpnia 2007, 04:33
albo obok niego przechodzil,albo chcial zobaczyc jakie radio jest w srodku. to, ze zabity obok nie oznacza, ze jest wlascicielem danego auta

Powrót do góry
Zobacz profil YIM

Wysłano: Czwartek, 16 Sierpnia 2007, 07:04
jasne i jeszcze chcial to radio wyciagnac... :roll: whatever

Powrót do góry
żywa legenda

Banned
  Wysłano: Piątek, 17 Sierpnia 2007, 01:31
Kolejna wersja śmierci "Nikosia"
10 Czerwca 2002
Zlecenie na zabójstwo Nikodema S. ps. "Nikoś", uznawanego za lidera trójmiejskiej mafii, miał wydać Zbigniew W. ps. "Carrington", szef tzw. grupy zgorzeleckiej, główny boss przemytników południowo-zachodniej Polski. Informuje o tym w ostatnim numerze tygodnik "NIE" powołując się na anonimowego informatora. Wcześniej Kazimierz Olejnik, prokurator apelacyjny w Łodzi, twierdził, że wyrok na "Nikosia" wydali przywódcy łódzkiej "ośmiornicy". Pomorscy policjanci uważają, że oba twierdzenia mogą być prawdziwe i wzajemnie się nie wykluczają.

Nikodem S. zginął od kul zamachowca 24 kwietnia 1998 roku. Domniemany przywódca trójmiejskiego świata przestępczego został zastrzelony w klubie towarzyskim "Las Vegas" w Gdyni. Egzekucji dokonał zawodowiec. Zdaniem szefa Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi wyrok na "Nikosia" mieli wydać szefowie łódzkiej "ośmiornicy". Według ustaleń prokuratury na początku 1998 roku łódzka mafia uprowadziła dla okupu biznesmena z Opoczna i wymusiła od niego 1,5 miliona zł. Po uwolnieniu przedsiębiorca poprosił o pomoc w odzyskaniu pieniędzy Nikodema S. "Nikoś" miał uprowadzić dwóch sprawców porwania, a łódzka grupa w obawie przed utratą zyskanych z okupu pieniędzy postanowiła go zlikwidować.

Wyrok na "Nikosia" mieli wydać Tadeusz M. ps. "Tato", Mariusz K. oraz Krzysztof J. ps. "Jędrzej", który w maju uciekł z gmachu łódzkiego sądu. Śledztwo wykazało jednak, że osoby, które przyjęły zlecenie, nie wykonały go. Ale prokuratura nie wyklucza, że Nikodem S. zginął na zlecenie łódzkiej "ośmiornicy". - Z naszych informacji wynikało - mówili "Głosowi" pomorscy policjanci uczestniczący w śledztwie po zabójstwie "Nikosia" - że przedsiębiorca z Opoczna miał w Gdyni dobrego przyjaciela, właściciela hurtowni, a ten znał ojca Nikodema S. W ten sposób dotarł do niego, a ten mu pomógł. To jest bardzo prawdopodobne, że wyrok wydali łódzcy szefowie mafii. Skoro tak twierdzi prokurator, to musi opierać się na materiałach procesowych, a my bazowaliśmy jedynie na wiedzy operacyjnej. Być może zlecenie wydano kilku osobom, a któraś wykonała wyrok. Tego mogą nawet nie wiedzieć sami szefowie "ośmiornicy", bowiem takie zlecenia przechodzą przez kilku ludzi i rzadko kiedy ten, który zleca, zna wykonawcę.

W sprawie zabójstwa "Nikosia" pojawiało się wiele hipotez. Mówiło się o konflikcie Nikodema S. z gangiem pruszkowskim, o chęci przejęcia władzy przez młodych przestępców z Trójmiasta, którymi dowodził Daniel Z. ps. "Zachar", bliski współpracownik "Nikosia", a także o Siergieju S., płatnym zabójcy, który nawet przyznał się do tego zabójstwa, lecz jak wykazało śledztwo, była to kompletna bzdura.

- To, czym zajmuje się łódzka prokuratura, dotyczy nakłaniania, a nie tego, co wydarzyło się w Gdyni - tłumaczył Konrad Kornatowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Mówi się o tym samym podmiocie, ale o innych działaniach. Ktoś bowiem może i zlecił zabójstwo Nikodema S., ale do wykonania nie doszło.

Teraz pojawiła się kolejna wersja. "NIE" cytuje wypowiedź człowieka "dobrze znającego realia gangsterskiego podziemia, który twierdzi, że zlecenie na "Nikosia" wyszło od "Carringtona".

Zbigniew W. ps. "Carrington" był szefem tzw. grupy zgorzeleckiej, która opanowała zachodnie pogranicze Polski. Jego ludzie zajmowali się kradzieżami aut, narkotykami, wymuszeniami haraczy. Jednak główną specjalnością "Carringtona" był przemyt spirytusu. I właśnie podczas jednej z takich akcji został zatrzymany przez policję i trafił na 19 miesięcy do aresztu.

Zdaniem informatora "NIE", bliskim współpracownikiem "Carringtona" był Jacek B. ps. "Lelek", który w pewnym momencie zaczął działać na własny rachunek. Związał się z Nikodemem, zostali wręcz przyjaciółmi. "Nikoś" zaczął przyjeżdżać na Dolny Śląsk i wspólnie z "Lelkiem" zaczęli zagrażać interesom Zbigniewa W. I wtedy miał zapaść na nich wyrok. Wykonaniem mieli zając się ludzie "Carringtona" wzmocnieni dwoma "killerami" z Łodzi - Markiem W. i Rosjaninem o pseudonimie "Pasza". "Lelek" trzykrotnie uniknął cudem śmierci. W efekcie uciekł za granicę. Zginął natomiast Roman J., kolega Nikodema. Następny miał być sam Nikoś".

"NIE" pisze również, że w ub, roku w czerwcu, podczas przesłuchania jednego z bandytów w Poznaniu, miał on stwierdzić: "Nasza grupa miała na sumieniu wiele zabójstw, między innymi "Nikosia"..." Nikt jednak z tej informacji nie skorzystał.

- To prawda, że "Nikoś" związał się z "Lelkiem" - mówią pomorscy policjanci. - Nawet "Zachar" wysyłał na południe swoich ludzi, aby pomagali "Lelkowi". Zresztą "Lelek" był widywany także w Gdańsku w towarzystwie Daniela Z. Ten wątek jest wielce prawdopodobny, ale podobnych było kilka. Co ciekawe, policjanci z Pomorza w ogóle nie znają człowieka o pseudonimie "Pasza", który jakoby miał być wynajęty do grupy "Carringtona".

Ich zdaniem, "Carrington" pracował dla mafii pruszkowskiej. Niewykluczone zatem, że do bossów z Pruszkowa trafiały różne głosy od ludzi z kraju na temat Nikodema S. Zarówno od łódzkich bandytów, jak również od "Carringtona". I kiedy zebrało się już sporo negatywnych opinii o liderze z Trójmiasta, zdecydowano, że "Nikoś" powinien zginąć. Zresztą mogło być kilka zleceń, wydanych przez różnych ludzi. Gdyby było jednak wiadomo, kto zabił, wówczas łatwiej można byłoby dotrzeć do zleceniodawców. - Ten wątek w ogóle nie był rozpatrywany podczas czynności procesowych - tłumaczy prokurator Kornatowski. - Gdyby pojawiły się jakieś konkrety, z pewnością byłyby badane. Do tego zabójstwa pasowano różnych ludzi, ale w istocie zabójca Nikodema S. do dziś jest nieznany.

Powrót do góry
SLG O.G.

Wysłano: Piątek, 17 Sierpnia 2007, 04:46
poki co poznalem kolesia, ktory zna Jaroslawa S. 'mase'
przyjemnie sie slucha ehehe

Powrót do góry
Zobacz profil YIM

Wysłano: Piątek, 17 Sierpnia 2007, 23:52
no to widze ze mamy real muthafuckin G na forum :lol:

Powrót do góry
żywa legenda

Banned
  Wysłano: Sobota, 18 Sierpnia 2007, 21:01
znalazłem brakujace odcinki
wiec jakby co to priv

jaram sie tym dokumentem poszukam na dvd

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 23 Sierpnia 2007, 14:00
ja mam gdzies na plycie film dokumentalny a nie w odcinkach. w sumie przyjemnie sie ogladalo

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 28 Sierpnia 2010, 01:10
W sumie mogli by zrobić drugi sezon, bo to co sie dzieli z polskimi gangsterami zagranicą jest ciekawsze od tego co sie działo w polsce w latach 90tych.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona