Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 21 Lutego 2020, 09:08

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Master Ace - Take A Look Around (1990) 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Master Ace - Take A Look Around (1990)
  Wysłano: Sobota, 12 Listopada 2005, 20:59
Obrazek

Tracklista:

01. Music Man
02. I Got Ta
03. Letter To The Better (Remix)
04. Me And The Biz (feat. Biz Markie)
05. Other Side of Town
06. Ace Iz Wild
07. Four Minus Three
08. Can't Stop The Bum Rush
09. Movin' On
10. Brooklyn Battles
11. Maybe Next Time
12. As I Reminisce (feat. Ice U Rock)
13. Take a Look Around
14. Together

W temacie o "Hits U Missed" ktoś pisał o najlepszej płycie Masta Ace'a. No to proszę:) Przynajmniej dla mnie. Pierwsza solówka ma to wszystko, czego potrzebuje płyta, by stać się klasykiem. Zajebisty raper, świetnie nawinięte, dobre teksty i beaty Marley Marl'a & Mister Cee. Kto nie zna, niech się nawet nie przyznaje. Jak ma ktoś video do "Me And The Biz" niech da znać:)

pozdro

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Post Re: Master Ace - Take A Look Around (1990)
  Wysłano: Sobota, 12 Listopada 2005, 21:29
haha, Me And The Biz to był pierwszy kawałeczek masty jaki usłyszałem, byłem dzieciakiem (haha, zaczyna sie jak prawilna opowieść, ema) jeszcze i widziałem na MTV (tak, to tam leciało kiedyś normalnie tak, nie wiem czy nawet nie dosyć często). Nawet nie wiedziałem, że to był Masta Ace. No i jakoś rok temu znowu widziałem ten teledysk i się zajarałem, że to znam i zdałem sobie sprawe z tego... no właśnie z czego... no, ze widziałem wcześniej haha. Co do płyty - nie zgodze się, że najlepsza. Nic nie przebije mojego kochanego Disposable Arts, płyty, która w moim osobistym (może dziwnym) rankingu stoi na pierwszym miejscu od długieeeego czasu. Block Episode czy Alphabet Soup nic, nic, nic nie przebije. The Yosumians zrobili takie bity, że ta płyta jest lekka i jak się jej słucha jako całość to staje się arydziełem. Ja bym ta płyte opisywał w samych superlatywach, nie. Ale nie o niej topic. Take A Look Around też jest genialne, ale to nie ten klimat co DA czy ALHS. Jednak jak każda płyta Masty ma w sobie to coś, co sprawia, że się nią jaram praktycznie w nieskończoność, tak samo mógłbym słuchać ile wlezie. Mów ulubiony kawałek to dwójeczka I Got Ta. Klimaaaat. Łał. Świetny temat. Mógłbym tak jeszcze godzinami pisać hahaha.

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW

Wysłano: Sobota, 12 Listopada 2005, 22:09
btw. krukz, czy mi się wydaje, czy ci posta skasowało?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Listopada 2005, 22:13
......

Ostatnio edytowano Czwartek, 25 Lutego 2016, 23:27 przez illstreetblues, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Listopada 2005, 22:14
kurde, a chciałem ściągnąć :P

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Listopada 2005, 22:18
no wiadomo..klasyk plytka. swietnie sie jej slucha, takie trzy moje best kawalki to 'The Other Side of Town', 'Postin' High' i 'Mayby Next Time'.
Z poczatku ciezko mi sie bylo przestawic na takie bardziej oldskulowe brzmienie..bo to tak z reguly jest ze jesli slucha sie takiej plyty po kilkunastu latach od wydania to zupelnie inaczej niz sie jej slucha w dniu premiery. Wiadomo ze teraz są inne wyznaczniki i nieraz jest mi na przyklad ciezko sie zajarac czyms starszym. Znaczy ta plytka jeszcze jest w miare przystepna ale z kolei do takiego De La Soul pierwszego to nie moge...nie wiem..ale tak mam xD
Ale tutaj jak juz sie przebilem to bylo tylko lepiej. Polecam kto nie slyszal

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 7 Stycznia 2006, 23:13
Kozak, klasyk, mistrz, wiadomo, ale co do najlepszej to się nie zgodzę :P Będę obstawał jednak przy ALHS, bo dla mnie to w ogóle jedna z top 10, jak nie top 5, pozycja genialna. Ale koniec offtopingu. Co do TALA-> lekka, lightowa płytka, debiut Ace'a już nazwany The best of :P Lekka, słoneczna, ale i znakomita lirycznie i muzycznie pozycja. KadoeLdoAdoeSdoYdoKa :P

Pozdro ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 30 Stycznia 2006, 19:33
Kiedyś miałem opcję, że rzygałem na samą myśl o oldschoolu, breakbitach itd. Ta płyta mnie douczyła. Kapitalna, jedna z najlepszych oldschoolowych produkcji jakie znam, mimo że to już 1990 rok. Marley Marl jest mistrzem a Masta Ace królem Nowego jorku. Zapewniam Was! On długo bez rapu nie wytrzyma i prędzej czy później dostaniemy jego kolejną płytę... Jaram się bardzo

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 21 Lutego 2008, 11:59
Bombowa płytka. Od niej zaczeła się moja przygoda z Masta Ace-m. Najlepsza płytka chyba w jego dyskografii. Masta Ace to poprostu Mistrz!

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Lutego 2008, 12:03
Suuper album, mam do niego duży sentyment i też właśnie od niego dawno temu zaczynałem przygodę z Mastą :wink: . Porcja kozackiego, nowojorskiego oldschoolu, i chyba nawet wolę ten album od 'Long Live The Kane' Big Daddy Kane'a, skądinąd też zajebistego. Takie kawałki jak 'Music Man', 'The Other Side Of Town', 'Brooklyn Battles', czy 'As I Reminisce' (nigdzie nie mogę się dowiedziec kim jest ten drugi koleś nawijający obok Masty w tym numerze;mógłby ktoś powiedziec?) zapamiętam do końca życia. Album jest utrzymany w staroświeckim stylu, ale przy tym przyjemnie się go słucha, beaty w połączeniu z przyjemnym głosem i flow Duvala Cleara wchodzą bardzo szybko, w przeciwieństwie do wielu staroci które jak na dzisiejsze czasy są zbyt archaiczne. I tak jak kiedyś myślałem że 'A Long Hot Summer' jest lepsze, bo bardziej dojrzały styl, lepsze beaty, itd, to teraz zmieniam zdanie; wolę starego Ace'a, właśnie tak do 'Sittin On' Chrome', więcej w tym było świeżości i jakiejś zajawki, 'Disposable Arts' i 'A Long Hot Summer' już się tak nie jaram ;). Klasyk i już.

It came from the heart and it went this way:
Go to hell girl, you make me sick!
I hope your new boyfriend gets cancer in his dick
What the fuck makes you think I'd put your name on my record?
there, now I feel a lot better

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 21 Lutego 2008, 16:23
Ice U Rock jest na feacie w "As I Reminisce".

I rowniez sadze ze to najlepsza plyta Masta Ace'a - bezapelacyjnie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Lutego 2008, 19:58
Brooklyn Battles - mój ulubiony kawałek Masta Ace

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Lutego 2008, 11:56
Masta to Masta,czyli innego słowa jak klasyk nie mozna tutej użyć,ale dla mnie akurat to "najgorsza" z jego płyt mimo to bardzo lubie jej słuchać i polecam ale nie na ruchanko jak Truskawa :razz:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 27 Marca 2008, 13:23
Dawno juz nie sluchalem. W chuj lubie mastera, ale za ta plyta nie przepadam.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 27 Marca 2008, 13:58
najlepsza plyta Mastera, kozak + klasyk a Music Man to jeden z moich ulubionych trackow ever

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 27 Marca 2008, 14:27
Klasyk to fakt, ale jednak wyżej cenię "Sittin' On Chrome".

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 28 Marca 2008, 11:05
W ogóle co za opcja z tym Biz Markiem to ja odpadam po prostu:) Dowód na to, że Ace jest geniuszem. Tak skopiował to flow, że myślałem, że spadnę z krzesła.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: Piątek, 19 Września 2008, 17:38
Pierwsze solowe wydawnictwo pana Capital A z ekipy Juice Crew, aha. Podchodziłem do tego bez zajawki, bo ja zawsze tak mam, że się bardzo obawiam brzmień płyt z przełomu lat '80 i '90 (płyty tu się dzielą na takie, które kocham, i takie, których nienawidzę). Poza tym pierwotnie planowałem sprawdzić coś "aktualniejszego", wszak posiadam tylko trzy kawałki z Mastą: Seasons (z Cunninlynguist), Nostalgia (z Marco Polo) i Brooklyn Masala (z Lescheą). Bałem się więc, że Masta Ace z roku 1990 będzie brzmiał zupełnie inaczej.

Gdybym miał kręcić jakiś film o tym wydawnictwie, pierwszymi w tym filmie słowami byłyby "Jest to płyta genialna". Inaczej się bowiem nie da tego określić. "Me and the biz" w połączeniu z teledyskiem jest po prostu niemożliwe, jakie flow tutaj odpala Masta, to aż brak mi słów. Bit do "Brooklyn battles" to po prostu coś przepięknego; już teraz rozumiem, czemu Marley Marl ma taką pozycję w rapie. Warto dodać, że ten kawałek bodaj zsamplowali Polacy do polskiego hymnu na zeszłoroczny HHK. :)
Co jeszcze? Świetne "As I reminisce", choć nad tym samplem Mister Cee raczej się nie napracował. Niemniej jednak kapitalny kawałek. Poza tym spore zaskoczenie w przypadku "Music man", gdzie na początku pojawiają się pewne gitary, które kojarzę z... Wolfensteina. :shock: Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, to jeszcze duży plus na koncie Marleya za "Four minus three", dość mocno rozpoznawalny podkład. Rzekłbym, że już klasyka. Zastanawiam się tylko nad tym, skąd jest ten fragment między zwrotkami w "Maybe next time". Notabene ten kawałek mocno kojarzy mi się z pewnym kawałkiem Gang Starrów z "Moment of truth", ale no, tam.

Jeśli chodzi o samego Mastę, to jest po prostu genialnie. Zajebiste flow, technicznie poprzeczka postawiona niezwykle wysoko. Mocne story z "Movin on", hedonistyczne "Postin' high" z morałem, świetne tytułowe "Take a look around". Sporo bekowych wersów w "Me and the biz", z drugiej strony mocno poważnie w "The other side of town", później trochę kozackiego bragga w "Four minus three" i trochę wersów wymierzonych w wacków w "Ace iz wild".

Ta płyta to jest po prostu płyta kompletna. Masta w 1990 z takim flow, którego nie powstydziliby się raperzy w 2008. Marley Marl z Misterem Cee wysmażyli konkretne bity, z których część stała się klasykami. Ja bardzo lubię bity mające w sobie coś z muzyki funky, rzeczy typu pierwsze płyty Finesse'a. Tutaj odrobina tego jest i sprawia to świetne wrażenie. Szkoda, że teraz już się tak nie robi bitów. Szkoda, że teraz mało kto tak nawija.

"Me and the Biz" i "Brooklyn battles" moi faworyci, ale ten drugi chyba jest jednym z najpiękniejszych kawałków, jakie słyszałem!

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 19 Września 2008, 19:13
Przed chwilą przesłuchałem sobie ten krążek bo mnie zachęcił temat, miałem okazję już wiele razy powracać do debiutu Ace'a ale dziś jakoś wyjątkowo postanowiłem nad nim przysiąść. Muszę przyznać że tutaj zastosowano dość ciekawy zabieg, wiadomo to jest rok 90, klasyczne brzmienie, uwidocznione, mocne werble, ale idzie dostrzec tzn usłyszeć bardziej nowoczesne brzmienie, wiadomo nie była to jakaś tam rewolucja, ale naprawdę mnie to zdziwiło, przykładem takiego kawałka jest: Me And The Biz - świetny w rytmach funkowych kawałek, Music Man - te gitary powodują, że nie można się nie zatrzymać na dłużej przy nim, wiadomo łączenie dzwięków wszelakich gitar z rapem było już znane w pierwszej połowie lat 80, ale ten utwór wyprzedza lata w których powstał. Najbardziej jaram się właśnie Music Man, świetny też jest kawałek Maybe Next Time, Together. Płyta dośc zróżnicowana bo znajdziemy bardziej chilloutowe piosenki jak i nieco żywsze, ale wszystko prosto ze złotej ery rapu! Masta Ace nawija konkretnie, nie gubi się w ogóle. A i zapomniałem o The Other Side of Town - miazga dla mnie!

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Piątek, 19 Września 2008, 20:26
Funkee napisał(a):
Music Man - te gitary powodują, że nie można się nie zatrzymać na dłużej przy nim, wiadomo łączenie dzwięków wszelakich gitar z rapem było już znane w pierwszej połowie lat 80, ale ten utwór wyprzedza lata w których powstał.

Gitarki pochodzą z "Nothing is the Same" autorstwa Grand Funk Railroad, tak gwoli ścisłości, o. :)

W ogóle Funkee i the_digital_soul wyrastają na moich ulubionych użytkowników. W każdym temacie z końca lat '80 i początku lat '90 się wpiszą sensownie, to się ceni. :wink:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona