Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 14 Października 2019, 06:37

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Ben Frost - Theory Of Machines (2006) 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Ben Frost - Theory Of Machines (2006)
  Wysłano: Wtorek, 29 Grudnia 2009, 23:17
Obrazek

1. Theory Of Machines
2. Stomp
3. We Love You Michael Gira
4. ... Coda
5. Forgetting You Is Like Breathing Water

Bena Frosta poznałem dzięki składance "Evangeline" od Mary Anne Hobbs. Jego utwór "Theory Of Machines" zostawił mnie z uczuciem jakie ciężko opisać. Coś podobnego jak pierwszy raz świadomie słuchałeś hip-hopu i uzmysłowiłeś sobie, że to jest świetne. W tamtym czasie też wydawało mi się, że moja wiedza na temat muzyki pozwala mi na dosyć swobodną rozmowę dotyczącą gatunków muzycznych. Ale Frost po prostu mnie zmiótł z powierzchni ziemi jednym numerem, i do tego kopnął elektrowstrząsem na otrzeźwienie. O ile jego legalny debiut "Steel Wound" nie jest aż tak przełomowy, tak następna płyta, "Theory Of Machines" właśnie (z której pochodzi wspomniany kawałek o tym samym tytule z kompilacji MAH) potrafi porządnie potrząsnąć od stóp do głów. Ja przynajmniej się jeszcze nie spotkałem z takim podejściem do muzyki. Najlepiej chyba opisał ją Daniel Johnson (kimkolwiek jest, ale wie co mówi!) we wkładce do płyty - dźwięki jakie tworzy, nagrywa i łączy Frost są niczym pogoda - raz spokojna i powolnie ewoluującą, a czasem ekspresyjna i nieprzewidywalna. Nie wiem do jakiej szufladki by można wrzucić "ToM", może dark ambient z elementami gitarowego noise'u? Nie da się, tego trzeba po prostu posłuchać! Pięć utworów - z czego cztery ponad siedmiominutowe. Wasze uszy i głośniki nigdy nie będą już takie same...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]