Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 21 Lutego 2020, 09:30

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Dogg Pound Gangsta - Dillinger & Young Gotti II: Tha Saga Continuez... (2005) 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Dogg Pound Gangsta - Dillinger & Young Gotti II: Tha Sag
  Wysłano: Wtorek, 1 Grudnia 2009, 20:43
Obrazek

Cytuj:
01. Tha Saga Continuez... (Prod. Daz Dillinger)
02. DPGC Muzic (Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)
03. Blast 'Em Up (Skit) (Prod. Daz Dillinger)
04. Cuz I'm A Gangsta (Prod. D.J. Xtra Large)
05. Hittin' Donutz In The Streetz (Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)
06. Say It (Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)
07. We Gitt (Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)
08. U Remind Me... (Ft. Men-Nefer)(Prod. Daz Dillinger & Soopafly, co-prod. by Ivan Johnson)
09. Make Me A Believer (Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)
10. I Luv When U (Ft. Men-Nefer)(Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)
11. What U Gone Do? (Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)
12. Push Bacc (Prod. L. T. Hutton)
13. Ride & Creep (Ft. D-Sharp)(Prod. D.J. Xtra Large)
14. Outro (Feels Good To Be A Dogg Pound Gangsta) (Prod. Daz Dillinger & Ivan Johnson)

Chłopaki z Dogg Pound po wydaniu pierwszej części "Dillinger & Young Gotti" zrobili sobie cztery lata przerwy. Część pierwsza była dziełem znakomitym, w mojej opinii brakowało jej w sumie niewiele, żeby się zbliżyć do debiutu (chociaż debiut wiadomo, poza wszelką klasyfikacją). Po wydaniu "Dillinger & Young Gotti" ukazało się jeszcze "2002", które było bardziej składanką, niż płytą, i było w mojej opinii okropnie chujowe poza kilkoma utworami. W 2005 jednak panowie postanowili przypomnieć światu o DPG i wydają "Dillinger & Young Gotti II: Tha Saga Continuez...". Brzmi jakby kontynuacja, nieprawdaż? A i owszem, brzmi i to nie tylko z tytułu. Sama koncepcja płyty jest bardzo podobna. Płyta z 2001 roku obfitowała zarówno w rzeczy z naprawdę sążnym pierdalnięciem ("We livin gangsta like", "We about to get fucc up", "How many"), jak i w produkcje wyluzowane, spokojniejsze, rzekłbym - relaksujące chwilami ("Treat her like a lady", "At night", "Shit happenz" i wiele innych). Odpowiednikami kozackich bangerów z poprzedniego albumu z pewnością można nazwać "DPGC Muzic", "What U Gone Do?" czy w szczególności "Push bacc". Kozackie dynamiczne brzmienie uświadczyć możemy też w "Make me a believer" o tematyce wybitnie chilloutowej, z lekkim podśpiewywanym flow Daza. Jeśli zaś chodzi o typowo chilloutowe produkcje, moim absolutnym faworytem jest tutaj "Hittin donutz in the streetz". Kiedy Kurupt wjeżdża z wersem "I'm so happy to see the DPG", aż mi się twarz uśmiecha, taki radosny jest ten utwór. Zrelaksować się także można z pewnością przy "Say it" z takim niby prostym, a fajnym refrenem i kobiecym udziałem (Yeeaaaah I got the booomb, Yeeeeaaahhh I got my own job). Gdy mówimy jednak o kobietach, najwięcej na tej płycie niejakiej Men-Nefer, z której to udziałem utworu "U Remind Me" i "I Luv When You" stanowią również całkiem ciekawe produkcje.
Moim absolutnym faworytem z tego albumu natomiast jest utwór "Ride & creep". Ach, cóż za fenomenalny hook, aż sobie wyobrażam, jak za kilka dni zacznę bujać się po mieście autem i relaksować przy tym znakomitym utworze.

Kozacka płytka, znakomicie sprawdzają się słowa Dona Bishopa Magica Juana z intro do "Push bacc" (nie będę cytował, bo mi się nie chce teraz spisywać ze słuchu). Ooooh what a great day!

PS. Niech nikt nie zapomina o outro, Kurupt chwilami zajebiście technicznie tam śmiga, naprawdę warto sprawdzić!

Powrót do góry

Post Re: Dogg Pound Gangsta - Dillinger & Young Gotti II: Tha Saga Continuez... (2005)
  Wysłano: środa, 2 Grudnia 2009, 00:26
Miałem zajawkę straszną i ciśnienie jak to wychodziło, gdyż jak wiadomo był to pierwszy album po reaktywacji (no i po słynnym beefie obozu Daza i Snoopa z Kuruptem). Fajnie się tego słuchało jesienią 2005 roku, pamiętam listopad był równie ciepły jak tegoroczny. Przyjemne cd, przyjemne.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Post Re: Dogg Pound Gangsta - Dillinger & Young Gotti II: Tha Saga Continuez... (2005)
  Wysłano: środa, 2 Grudnia 2009, 09:22
i jak zawsze Benek zacheciles do odsluchu, jestem przy "Say It" i sam do siebie sie ciesze ;) najlepsze jest to, ze to jedyny album DPG, ktorego nie sluchalem nigdy, do teraz nie wiem czemu go ominalem, moze okladka? ;)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]