Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 21 Lutego 2020, 09:58

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Da Grassroots "Passage Through Time" 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Da Grassroots "Passage Through Time"
  Wysłano: Piątek, 13 Listopada 2009, 14:20
Cześć!

Zastanawiam się czasami jak bardzo zaskoczony będę, pobierając, co raz rzadziej niestety, kolejny album z rapidszopa. Co raz rzadziej z drugiej strony przyjemne uczucie miłego zaskoczenia mnie nawiedza, jestem co raz starszy, wybredniejszy i coraz bardziej leniwy, ale jednego jestem pewien: prędzej czy później ściągnę coś takiego, o czym mówił będę głośno, używając powszechnie uznanego za obraźliwe słowa na literę „K” jako przecinka.

Szukam odpowiedniego porównania oddającego tą wyjątkową chwilę odkrycia, dotarcia do albumu, który pewnie nie był zbyt dobry, skoro nie było o nim dostatecznie głośno, albo było tylko akurat o mnie ten hałas zapomniał. Na początku zawsze towarzyszy mi radość podobna do tej, która towarzyszy człowiekowi, gdy przypadkiem znajduje dwu, lub trzycyfrowy banknot na ulicy – fajne uczucie nie? Później oczy się zamykają i zaczyna się przyjemny proces powolnej konsumpcji. Wiecie o co mi chodzi, ja też to lubię.

W amerykańską tradycję wsiąkł już zwyczaj tudzież zrodziła się nowa świecka tradycja żartowania sobie z Kanady i wszystkiego co się z nią wiąże, nie da się ukryć, że Kanadyjczycy postrzegani są za naród drugiej kategorii. Jest wszak jedno z kanadyjskich dobrodziejstw, które broni się samo i akompaniament śmiechu oraz zgryźliwych docinek jemu nie towarzyszy nigdy. To kanadyjski rap.

Toronto - największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady – wg Wikipedii. Wg mnie, jeszcze do niedawna jakiś mdłe państewko sąsiadujące z USA, o którym wiedziałem niewiele, oprócz tego, że złowrogie okrzyki obrażające stróżów prawa kierowane są tam w stronę konstablów odzianych w czerwone uniformy, przemierzających konno zaśnieżone prerie. Wiedzę tą posiadłem śledząc swego czasu jakiś serial w TV. Nieważne.

A więc do rzeczy: Toronto. W tym mieście w 1989 roku powstała grupa Da Grassroots – producenckie trio, w skład którego wchodziło trzech panów: Mr. Attic, Mr. Murray oraz Swiff. Przez około dziesięć lat tworzyli głównie dla czołowych artystów kanadyjskiej sceny, po czym wydali swój pierwszy i ostatni (niestety) album producencki – „Passage Through Time”. Zaprosili do współpracy nikogo innego, tylko wspomniana przed chwilą kanadyjską czołówkę rap sceny wśród której znaleźli się tachy artyści jak: Arcee, Saukrates, Choclair, Fatski, the Turnstylez Djs, Mr. Roam, Thrust, Ghetto Concept, Marvell, G-Knight, Redlife i inni. Jedni bardziej inni mniej znani, ale tym razem wokalne popisy kanadyjczyków zostawmy w spokoju. Zasłużone ukłony i spore uznanie należy się w tym przypadku producentom świetnej płyty. Kompozycje Da Grassroots zaznaczyły wówczas wyraźnie obecność Kanady na muzycznej mapie świata, szkoda tylko, że światło dzienne ujrzała tylko jedna taka płyta. Jeśli nie dane było Ci przesłuchanie tej produkcji a lubisz brzmienie muzyki rap z końca lat dziewięćdziesiątych, to dołóż wszelkich starań, żeby znaleźć ją na jakimś blogu. Przypomnij sobie jak najpierw pojawia się uśmiech na twarzy a później głowa zaczyna się sama rytmicznie kołysać do bitu poddana oddziaływaniu dobrej muzyki. To jedno z takich wydawnictw, które powstawało w jakiś tajemniczy sposób, jest dziełem, którego receptura była niezwykle prosta: bębny, pętle i rap. Takie recepty są jak płatki śniegu, każda z nich jest unikalna i eteryczna w pewnym sensie. Powstają z miłości do muzyki, tworząc muzykę która się kocha. Nic mniej nic więcej. Rap z tamtego okresu uważam za najlepszy w całej historii tej kultury, bo brzmiał doskonale i niepowtarzalnie, brzmiał tak jak płyta tych trzech Kanadyjczyków. Sprawdź, nie zawiedziesz się.

http://rapidshare.com/files/144087022/d ... tency_.zip

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Post Re: Da Grassroots "Passage Through Time"
  Wysłano: Czwartek, 26 Listopada 2009, 23:01
Płyta mało znana, a szkoda, bo jest na prawdę dobra, sama dopiero niedawno ją odkryłam (dzięki zaufaniu w gust Calaka, swoją drogą). Napisałeś tyle, że od siebie dodam tylko tyle, że mi do gustu przypadł 'Body Language' (z gościnnym udziałem Saukratesa, pewnie znanemu większości) i spokojne, kilmatyczne 'Melancholy Blue'.

Powrót do góry

Post Re: Da Grassroots "Passage Through Time"
  Wysłano: Piątek, 27 Listopada 2009, 00:42
Obrazek

Tracklista:

01.Intro
02.Spears Of Ice feat.Q-Bot
03.Thematics feat.Arcee
04.Eternal feat.K-OS , Thrust
05.Precious Metals feat.Ghetto Concept
06.Kenny's Query
07.Last Days feat.G-Knight , Marvel
08.Price Of Livin feat.Mr. Roam from the Plant
09.Pylar Sanchez feat.Remy Rezzin'
10.Intermission
11.Infomercial
12.Postal Work feat.Mr. Roam from the Plant
13.Body Language feat.Choclair , Saukrates
14.The Approach
15.Black Dove feat.Schizm
16.Political Proverbs feat.Cryp2nite , Q-Bot
17.A Mother's Love
18.Born 2 Roam feat.Mr. Roam from the Plant
19.Revival (Three Rhyme Superstars) feat.Arcee , Fatski , Schizm
Scratches - DJ S.O.S.

Od dawna mówię,że w Kanadzie jest wiele "nieodkrytych" perełek i do takich zalicza się ten album.Sądząc po brzmieniu tracków jest to chyba zbiór z kilku lat,niemniej jednak zupełnie nie wpływa to na jakość albumu.Zaprosili tutaj wielu znanych i mniej znanych artystów ,min są tutaj Ghetto Concept dla których korzonki (Rootsi są tylko jedni :smile: ) wyprodukowali jeden z moich ulubionych kanadyjskich numerów czyli "E-Z On Tha Motion" (miałem nawet założyć temat o Infinite i tam chciałem o tym wspomnieć ale chyba będzie to musiało poczekać).Czuć między nimi chemię i Precious Metals to z pewnością jeden z lepszych numerów na płycie (a dokładniej rzecz ujmując- przezajebisty remix średniego numeru z pierwszej płyty Ghetto Concept).Fajnie wkręciły mi się jeszcze:Thematics,Last Days i Black Dove ale całość buja bardzo przyjemnie.Warto sprawdzić no doubt.

Do odsłuchu:

Da Grassroots feat.Ghetto Concept - Precious Metals

Da Grassroots feat.G-Knight , Marvel - Last Days

Da Grassroots feat.Arcee - Thematics

P.S.Taka mała uwaga :wink:

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]