Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Października 2017, 03:08

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 395 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
[serial] The Wire 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [serial] The Wire
  Wysłano: Wtorek, 27 Października 2009, 18:33
Dziwi mnie nieco brak tematu o tym serialu na rapowym forum (no chyba, ze gdzie jest). Murzyni, gangsterka, hardkor etc.
W krotkich slowach - serial przez wielu uznany za najlepszy w historii, niesamowicie realistyczny, fabularny majsterszyk, znakomita robota scenarzystow, nietuzinkowe postacie i swietna gra aktorow. Na zachete powiem, ze 3 epizody nakrecila Agnieszka Holland. Osobiscie jestem slabym fanem seriali (lubie twin peaks, przystanek alaska, rozowe lata 70te i family guy'a - w zasadzie tyle, opcje typu the lost czy skazany na smierc to dla mnie wrecz żenada), ale The Wire potrafil zmotywac mnie do obejrzenia przykladowo 5ciu odcinkow pod rzad, co w życiu mi sie nie zdarzylo i bylem swiecie przekonany, ze nie zdarzy. Jestem na piatym sezonie i kurwa boje sie momentu, w ktorym obejrze ostatni odcinek, totalne uzaleznienie. Dziele sie refleksja i oczekuje na wasze, niech zyje The Wire.

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
moderator

Post Re: [serial] The Wire
  Wysłano: Wtorek, 27 Października 2009, 18:40
W zeszłym tygodniu skończyłem oglądac ostatni - piąty - sezon i musze przyznac, że to jeden z lepszych seriali jakie widziałem.

W opinii paru moich znajomych ze Stanów cała sprawa z czarnymi przedstawiona w tym serialu jest faktycznie bardzo realistycznie pokazana i to chyba główny atut tego serialu. Fanów rapu napewno zainteresuje, że jednej z ról pojawia się (i to na dłużej) Method Man.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Wtorek, 27 Października 2009, 20:53
Najlepszy serial w tej tematyce, jaki widzialem. Bez porowania do cukierkowych gniotow typu Shield. Irytowala mnie troche budowa serialu, szczegolnie to ze zabijano kazdego bohatera ktorego zdazylem polubic.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 27 Października 2009, 21:11
jeden z najlepszych seriali jakie widziałem, a postacie omar'a i stringer'a wymiatają.

you happy now bitch? :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 7 Listopada 2009, 03:35
http://mentalcut.blogspot.com/2009/02/corner.html

http://rapidshare.com/users/JBY9GY

spropsujcie mnie chociaż trochę jeśli nie wiedzieliście

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 7 Listopada 2009, 11:05
Zbieram się kurwa do obejrzenia tego serialu chyba z rok już i coś nie mogę. A podobno zajebisty.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 7 Listopada 2009, 16:08
Troche sie obawiam tego Corner, bo ogladalem OZ [1997-2003] z HBO i najgorszy byl ten serial.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 19:30
Cytuj:
jeden z najlepszych seriali jakie widziałem, a postacie omar'a i stringer'a wymiatają.

True. Dziś obejrzałem ostatni odcinek i strasznie szkoda, że już więcej nie będę mógł śledzić losów np. Michaela, który w ostatnim odcinku pokazuje akcje podobną do jednej z najbardziej charakterystycznych postaci tego serialu. Losy reszty bohaterów raczej nie byłyby ciekawsze niż do tej pory, no ciekawe co stałoby się z Marlo.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Stycznia 2010, 00:07
Dla mnie najlepszy serial po Dexterze,jesli chodzi o tematyke to przewyzsza Shield o 3 poziomy. Żaden serial nie miał takiego klimatu,dotego dochodzi realism i świetna fabuła.

Serial polecam wszystkim

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 15 Stycznia 2010, 00:21
Jedna z najlepszych rzeczy jakie stworzono w tej konwencji i kurwa epickie dzieło wśród seriali. Jedyny serial, który oglądałem ciurkiem i łyknęłem pięć sezonów w niecały miesiąc. Świetny, klimatyczny, prawdziwy. Dobrze zbudowane i zarysowane postacie, dialogi, wszystko na najwyższym poziomie. Szczególnie pierwsze 3 sezony. W 2 ostatnich lekko irytowało mnie to, że położono dużo większy nacisk na wątki fabuły związane z politykami i dziennikarzami, niż na pokazywanie getta.

W moim osobistym top 3 seriali, obok klasycznego "M.A.S.H" i "Przystanku Alaska".

Ten cover też dobry :

Obrazek

NASZE BLOKI SĄ ZAJEBISTE

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 15 Stycznia 2010, 00:31
no mnie tez nużyły momentami watki z ratuszem i redakcja, ale trzeba przyznac, ze w zakresie opisu okreslonych realiow sa one znakomite. Pozatym rownoczesnie historia policyjno - gangsterska ciagnie sie w najlepsze, a ostatnie odcinki 5ego sezonu to mistrzostwo swiata.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 21 Stycznia 2010, 17:19
jestem gdzies w połowie pierwszej serii i póki co przysypiam ciężko na tym, kilka dobrych motywów, ale żebym sie jarał jak np. Dexterem to raczej nie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Stycznia 2010, 21:20
nie wiesz, co dobre :)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 21 Stycznia 2010, 21:25
Wire to petarda, reszta seriali może mu buty czyścić

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 22 Stycznia 2010, 14:52
podoba mi sie podjarka panowie mamy 2010 pierwszy i drugi sezon polecial w tvn 7 bodajze w 2oo3 jak mnie pamiec nie myli :)
olsen tez mialem tak przy pierwszych odcinkach ale 2 sezon bylem juzs uzalezniony z tygodnia na tydzien

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Stycznia 2010, 14:15
no dobra jak się już podjarałem ostro koncówką 1 sezonu, to teraz mnie wkurwia 2gi z tymi polskimi wątkami, jak Polak to albo cipa Pryzbylewski, albo pijak jak ci dwaj bracia, albo idiota jak Valchek, albo opasły robol Sobotka, może jestem przewrażliwiony?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Maja 2010, 21:52
Jestem po obejrzeniu pierwszego sezonu i jedynie mogę pokłony składać przed każdym, kto miał wkład w stworzenie tego serialu. Świetna fabuła, gra aktorska, reżyseria, dosłownie wszystko układa się w doskonałą całość. Od aktorów bije prawdziwość, mimo, że żadne większy gwiazdy tam nie grają. Fakt, że na samym początku było trochę nudno (pierwszy sezon ma 13 odc.), z czasem się to wszystko rozkręcało, zwiastowało nadejście czegoś większego, a już od 10 odc. była prawdziwa masakra. Łyknąłem to w niecały tydzień, pewnie, gdybym mógł, to oglądałbym częściej, ale ogranicza mnie moje łącze. Zaraz odpalam 2-gi sezon. Polecam wszystkim, bo na prawdę warto, a poza tym można tam usłyszeć utwory m.in. Jay'a - Z, Taliba Kweli, Mos Defa. Ogólnie jest tam wszystko, co lubimy - broń, narkotyki, kasa, dobra muzyka.

I na koniec, klasycznie :

:bowdown:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 25 Maja 2010, 17:47
Wczoraj postanowiłem wybrać sobie jakiś nowy serial do obejrzenia, zastanawiałem się nad 24, West Wing (czy jakoś tak) i właśnie The Wire. Odpaliłem sobie na tym odtwarzaczu MegaUpload jakiś odcinek, żeby zobaczyć jak to wygląda w ogóle i zniechęciło mnie, ale to chyba dlatego, że w chujowej jakości. Obejrzałem wczoraj dwa pierwsze odcinki i w sumie wkręcam się powoli, chyba będzie jaranko. Najgorsze jest to, że odpaliłem wczoraj zajebany odcinek, myślałem że to pierwszy, a okazało się, że drugi. Musiałem po nim obejrzeć pierwszy, żeby się wszystko wyjaśniło, ale to takie oglądanie jest bez sensu. Dzisiaj se chyba okulary założę, żeby trafić trzeci, czwarty i piąty, bo może być fajnie.

I kurwa no, ile on i tam klną w tym serialu, to chuj. :lol:

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 25 Maja 2010, 20:52
drugi sezon lykam, ale jakos nigdy The Wire mnie nie wciagnelo za bardzo. nie ma opcji, ze obejrze wiecej niz dwa odcinki na raz i zdecydowanie bardziej wole watki z Avonem i tym ogolnym swiatem narkotykowym niz tym calym jebanym police work Mc Nulty'ego, od ktorego rzygac sie chce momentami. postac Omara to mistrz straszny.

http://www.youtube.com/watch?v=7bR3T1eThJU -> jedna z najlepszych scen serialowych jakie ogladalem.

Bezsens i ta pierdolona wczutka
Takie mam przekminy jak się ziołem nastukafszy
Kodeks karny wykonawczy za to by mnie zamknął w kratki
W imię czego?
W imię prawa? Wy leszcze
Od A do C do A do B ewidentnie

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Wtorek, 25 Maja 2010, 21:05
The Wire wyśmienity podobno jest , sam się zaczynam jarać bo zaraz 1szy odcinek na dysku wyląduje jak Tu-154

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 395 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona