Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 20 Stycznia 2020, 23:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Audible Mainframe - Transients (2009) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Audible Mainframe - Transients (2009)
  Wysłano: Sobota, 5 Września 2009, 23:33
Obrazek

Tracklista:

01.Money & Flash 4:09
02.Don't Be Sheep (On Friday Night) 2:52
03.Subi Alto (Climb High) 3:41
04.Traffic feat. Jade Ross 3:47
05.Radioland 3:49
06.Ice Cold 5:32
07.Sonuvagun feat. Pilot Touhill 3:53
08.Anybody Else 3:54
09.The Show Must Go On 4:00
10.Poison Ivy feat. Tamo & Pilot Touhill 4:03
11.Something Great 5:03
12.Real Talk 4:35
13.End Scene 6:33

Już jest! 25 sierpnia była premiera ale jeszcze nie wpadła w moje łapy a nie mogę się doczekać bo to może być jedna z ciekawszych płyt w tym roku.O kapelce pisałem w temacie o ich debiucie "Framework",z którym polecam się zapoznać bo to jedna z najlepszych kapel grających hip hop z udziałem "żywych" instrumentów.

Klip:

Audible Mainframe feat. Jade Ross - Traffic

Dodatkowo:

Audible Mainframe - Real Talk (Live @ San Francisco State University)

Audible Mainframe - Ice Cold (Live @ San Francisco State University)

Audible Mainframe - Something Great (Live @ The Key Club)

Audible Mainframe in the studio (w tle Something Great)

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Post Re: Audible Mainframe - Transients (2009)
  Wysłano: Poniedziałek, 12 Kwietnia 2010, 21:18
Mówią,że lepiej późno niż wcale i to na pewno odnosi się do tego albumu.Zupełnie o nim zapomniałem no ale w końcu do niego dotarłem.Słuchając go aż mi się nie chce wierzyć,że przeszło to aż tak niezauważenie.Album ten jest interesujący chociażby ze względu na to,że nie jest "czystym" albumem hip hopowym w sensie stricto i można powiedzieć iż jest to bardziej hip hop ubrany w kolaż innych gatunków.

Wrażenie to sprawia przede wszystkim fakt,że całość zagrana jest na żywych instrumentach ale klimat ociera się bardziej o rocka niż jazzu (jak to często bywa w przypadku bandów grających hip hop na żywych instrumentach).Choć oczywiście są tu też partie grane na trąbce a żeby jeszcze bardziej zmącić słuchacza często dołączone są jakieś elektroniczne dźwięki.Naprawdę dobra robota.Exposition to dobry Mc-udowodnił to na poprzednich albumach grupy i swoich dwóch solówkach.Warto zwrócić uwagę na Money & Flash,singlowe Traffic,Ice Cold,Anybody Else,chyba moje ulubione na płycie Something Great oraz Real Talk a no i dodatkowo na Subi Alto co oznacza Climb High w dialekcie kreolskim z Republika Zielonego Przylądka (Cape Verde) skąd pochodzą rodzice Expo.

Zespół przeniósł się Z Bostonu do L.A. i słychać tą zmianę również w ich muzyce,jest jakby trochę bardziej dynamiczna i lżejsza.Mimo że jednak nadal cenię sobie bardziej ich debiut to szczerze polecam to płytkę bo jest z pewnością oryginalna i trzyma dość dobry poziom.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Kwietnia 2010, 21:51
przesluchalem pare trackow i naprawde podoba mi sie ten lekki bujajacy kliamt przesiakniety roznymi stylami. Musze sie jakos dostac do tej plutki, heh chyba czas sobie paypala zrobic bo bez tego jak bez reki. Wiosna zaczyna sie rozkrecac nieuchronnie zbliza sie wiec chillowania na roznego rodzaju grillach czy nawet lawkach gdzies w parku, ta muzyka (sadzac po kilku trackach) swietnie sie do tego nadaje.

od siebie dozuce jeszcze linka gdzie mozna posluchac kilka trackow w dobrej jakosci: http://audiblemainframe.bandcamp.com/album/transients

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 29 Grudnia 2012, 14:06
dzisiaj mi znajoma poleciła i zajaweczka. Będę wdzięczny za link do tej płyty (do reszty w sumie też)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]