Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 23 Listopada 2017, 12:31

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
L.U.C - 39/89 - Zrozumieć Polskę (2009) 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post L.U.C - 39/89 - Zrozumieć Polskę (2009)
  Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 13:42
Obrazek

Tracklista:

1. Polski Honor
2. Sześć Milionów Morderstw
3. A Wiec Wojna
4. Tribute To Stefan Starzyński
5. Pamietnik Niezliczonych Zbrodni
6. Plonie Forte Chopina
7. Pyrrusowa Klęska
8. Radosna Katastrofa 1948
9. Piecdziesiat Tysiecy Morderstw
10. Do Roboty Juz Bez IQ
11. Everest Hipokryzji
12. Odmozdzanie Adypinowe
13. Gadajace Mordy 1968-1970
14. Wizerunek Firmy PRL
15. Przebudzenie Boga 1978
16. Kilkadziesiat Morderstw Do Wolnosci 1981
17. Bitwa Na Slowa - Okrągłe Zwycięstwo
18. Tribute To Lech Walesa

Cytuj:
Tym razem artysta postanowił przybliżyć w formie słuchowiska najnowszą historię Polski spiętą w klamry dwóch dat - rozpoczęcia II wojny światowej i upadku komunizmu. Co ciekawe, najnowszy projekt jest swoistym prologiem do jego ostatniej płyty Planet LUC , rozwodzącej się na temat powszechnego u nas "SOVIET MENTALU". Sprawdźcie szczegóły w materiałach prasowych.

1. września 2009, dokładnie w 70-tą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w rozgłośniach radiowych, na stronie WWW.ZROZUMIECPOLSKE.PL oraz na WWW.MYSPACE.COM/LUKSFERA zaprezentowane zostaną 3 pierwsze utwory zapowiadające projekt "39/89 Zrozumieć Polskę".

Album, którego premiera odbędzie się 17. września jest efektem fascynacji artysty historią PRL-u, łączenia muzyki, słowa i obrazu.

- Musimy pamiętać. Nie po to, by nienawidzić Rosjan czy Niemców, lecz by poprzez historię uczyć się lepiej decydować o przyszłości. - mówi autor, specjalista od koncept albumów o swoim najnowszym projekcie muzyczno-filmowym

Charakterystyczne dla dotychczasowej muzycznej twórczości L.U.C'a brzmienia nowego jazzu, trip/hiphopu i elektroniki zostały rozbudowane do estetyki muzyki filmowej i stanowią na płycie intrygujące tło dla autentycznych głosów kluczowych postaci przeszłości, m.in. Stefana Starzyńskiego, Adolfa Hitlera, Władysława Gomułki, Wojciecha Jaruzelskiego, Jana Pawła II, Lecha Wałęsy oraz Tadeusza Mazowieckiego. Każdy utwór to kolejny krok naprzód w podróży poprzez "piekielne", bo naznaczone piętnem kłamstw i zbrodni półwiecze 1939-89. Wszystko to jednak raczej komiksowa kreacja bohaterów aniżeli martyrologia.

Pierwszymi głosami historii, które usłyszymy 1 września będą:

Pyrrusowa klęska

Komunikat o Niemcach podpalających Warszawę i zapętlony śpiew chóru: "Nie ma już Warszawy", to niezwykle dojmujące, choć gorzkie podsumowanie tego, co wydarzyło się w latach 44-45 w Warszawie - samotność ludzi, samotność miasta, samotność Polski przeraźliwe zniszczenie dookoła. Dzięki zachowanym nagraniom archiwalnym radiostacji "Błyskawica", nagraniom Polskiego Radia na gościnnych falach Algierii i muzyce oddającej klimat cierpiącego, skąpanego w ogniu miasta otrzymujemy namiastkę tamtego okresu. Dzieje się tak do momentu, kiedy w dogorywającym pobojowisku odnajdzie nas trąbka. Swoim dźwiękiem usiłuje zebrać tych, którzy pozostali przy życiu.
"Jeszcze Polska nie zginęła "

Do roboty już bez IQ

Koniec wojny. Nad zgliszczami wstaje słońce, a wraz z nimi pod czerwonym sztandarem klaruje się nowy porządek. Rozpoczyna się gwałtowna i dynamiczna odbudowa kraju - taki jest też ten utwór. Ostra, mechaniczna muzyka, przecinana gitarowym riffem w połączeniu ze sloganami - cytatami z kronik filmowych i radiowych - oddaje ogromną bezduszność tego okresu. Okresu, w którym betonowy nowotwór rozpoczął drążyć kraj. Nie liczyło się jak: byle w górę, byle dalej, byle jak. Bez refleksji, bez pomysłu również bez inteligencji, którą porastał "katyński las".

Wizerunek firmy PRL

Chcesz cukierka? Idź do Gierka!
Acid Jazzowa podróż przez okres złudy i kłamstwa. Dobry beat ciągnie do zabawy: mamy gramofony, jest też coca-cola - imprezę czas zacząć. Czerwony Mikołaj rozdaje prezenty, uśmiechy i obietnice. Wszystko na kredyt.
Muzyka tego utworu świetnie oddaje charakter okresu przerwanej dekady Gierka - szybka, zapętlona, wprowadzająca w trans ciepłym basem. Wraz z nią staramy się jak najmocniej bawić, cieszyć, żyć - przecież wszystko się zmienia. Ale żaden sen nie trwa wiecznie.

źródło: mat.prasowe

http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92327 ... olske.html

3 pierwsze utwory są już dostępne,nawet dobrze się słucha tych kawałków,a okładka - wg mnie najlepsza w bieżącym roku z polskich wydawnictw

Ostatnio edytowano środa, 16 Września 2009, 18:28 przez bienio, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Post Re: L.U.C - 39/89 - Zrozumieć Polskę (2009)
  Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 13:47
to on juz nierobi hiphopu ?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW
アドミン

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 13:52
PRZEMISTRZOWSKA okładka, dawno tak dobrej nie widziałem. Kto ją zaprojektował??

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 15:35
Okładka zajebista, ale to co luc próbuje nawijać/śpiewać czy co on tam robi to przeintelektualizowane gówno w chuj. Mam bekę z ludzi 12-13 lat którzy go słuchają i twierdzą, że jest zajebisty.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 15:35
ten to juz jak ostry co rok plyty napierdala :roll:

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 15:37
Dobra, ja tam w życiu nic od niego nie słyszałem, wiem że hejting spory jest na gościa, ale te trzy numery całkiem są w porządku. "Wizerunek firmy PRL" skojarzył mi się z Madlibowym "Slim's Return".

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 18:03
Ja tam się gościem w chuj jaram. Płytę zapewne kupię, i jak mniemam o wydanie nie należy sie martwić

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 18:19
Niezaleznie co Ten Typ Mes ma na ten temat do powiedzenia triphop to podgatunek rapsow, wiec ten temat powinien byc w 'polski hip-hop'

ps. chujowe, nie slyszalem, propsuje za pomysl

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 18:27
Pomysł na płytę zajebisty, propsy za to, ale tym promo się w ogóle nie jaram.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 07:57
Pyrrusowa klęska - wykurwisty bit. Coś pięknego.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 09:04
a nie wiem, jakos nie przemawia do mnie ta muzyka. tak wszedłem w ten temat - no i okładka kozak jak ostatni bit bobera, aaaale reszta nie w moim typie po prostu. poza tym pisanie jaki to luc jest artysta, ktory spaja muzyke, obraz i costam jest troche nudne ;]

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 11:29
Już abstrahując od poziomu LUCa... Zauważyliście, że powoli zaczyna się zalew "raperów-patriotów"? Jak nie kawałki ogólnie o biednej uciśnionej Polsce to kawałki o Powstaniu. Co to za moda dziwna - nagle się wszyscy obudzili, że Polskę trzeba kochać, a nie ruchać ją w dupę w każdym kawałku po czym spierdalać do Anglii?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 18:07
na WWW.MYSPACE.COM/LUKSFERA zostal udostepniony 4 utwor o tytule 'a wiec wojna'

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 19:25
pseudointeligent kurwa, a rozpoczyna tytuly od "a wiec..." :roll:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 20:21
typ napisał(a):

tak kurwa pseudointeligent. szkoda tylko ze uczęszczał na studia prawnicze i ma w glowie trzy razy tyle co ty.

:roll: :roll:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 20:37
Kaaban napisał(a):
Mam bekę z ludzi 12-13 lat którzy go słuchają i twierdzą, że jest zajebisty.

Mam 19 lat i twierdzę, że jest zajebisty. Sorry, ale znowu chcesz się o to kłócić pisząc takie głupoty? ;>

dew napisał(a):
triphop to podgatunek rapsow, wiec ten temat powinien byc w 'polski hip-hop'

Raczej to on z trip-hopem niewiele ma wspólnego z tego co wiem, ale mogę się mylić :)

EDIT: Sprawdzę jak będzie całość, bo wtedy lepiej płytę odbiorę :)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Września 2009, 01:25
4_life napisał(a):
typ napisał(a):

tak kurwa pseudointeligent. szkoda tylko ze uczęszczał na studia prawnicze i ma w glowie trzy razy tyle co ty.

a skąd ty to możesz wiedzieć?

Marmet napisał(a):
Kaaban napisał(a):
Mam bekę z ludzi 12-13 lat którzy go słuchają i twierdzą, że jest zajebisty.

Mam 19 lat i twierdzę, że jest zajebisty. Sorry, ale znowu chcesz się o to kłócić pisząc takie głupoty? ;>

dew napisał(a):
triphop to podgatunek rapsow, wiec ten temat powinien byc w 'polski hip-hop'

Raczej to on z trip-hopem niewiele ma wspólnego z tego co wiem, ale mogę się mylić :)

EDIT: Sprawdzę jak będzie całość, bo wtedy lepiej płytę odbiorę :)

http://www.youtube.com/watch?v=t8tlfiRrulw jak to jest normalne to ja nie wiem

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Września 2009, 08:08
wszedłżem popatrzył na okładkę i żem tak zrobił :O jak narazie najlepsza okłada w tym roku i tyle przepiękna wygląda jak jakiś na prawde dobry obraz z czasów 2wojny światowej no i ma w sobie metaforę i przesłanie ale luc dla mnie wciąż przeintelektualizowane pieprzenie dla tych co chcą poczuć się lepsi od innych... prawdziwie mądry człowiek potrafi w prosty sposób powiedzieć o rzecz złożonych i nad wyraz skomplikowanych patrz Lem tudzież Einstein

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Września 2009, 10:26
Nestorcwr napisał(a):
luc dla mnie wciąż przeintelektualizowane pieprzenie dla tych co chcą poczuć się lepsi od innych... prawdziwie mądry człowiek potrafi w prosty sposób powiedzieć o rzecz złożonych i nad wyraz skomplikowanych patrz Lem tudzież Einstein

pierwszy raz słyszę taką opinię o lucu, ciekawa :razz:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Września 2009, 11:38
Kaaban napisał(a):
jak to jest normalne to ja nie wiem

No właśnie nie wiesz. Lubię Cię kurwa, ale Twój brak tolerancji dla muzyki, której nie lubisz trochę mnie przeraża. Kto słucha tego czego nie lubisz już jest gówniarzem, gówno się zna i kilka jeszcze innych gówien. Skąd wiesz, że to nie Ty akurat masz spaczony gust?

Dla Ciebie nie jest to normalne, bo to kawałek zamykający całą płytę, która jest pewnym konceptem/opowieścią/podróżą przez pewien zarys. Więc wątpię abyś rozumiał po przesłuchaniu tylko zakończenia. To tak jakbyś z książki przeczytał ostatnie zdanie.

W ogóle beka z was, bo jak Laik rzucił Level Up to kurwa każdy się jarał, że trzeba rozkminiać, że w końcu coś bardziej skomplikowanego w rapie, a tego gościa jest dużo łatwiej rozkminić niż Laika "hush-kostki" "steam jak Eis i Noon", "zabij mi kilof" itp., a lecą fale hejtów. Szkoda, szkoda, bo gość akurat jest przepozytywny w swoim przekazie, słowotwórstwie i muzyce.

Nestor... Fakt, że osoba inteligentna potrafi przekazać to co chce w prosty sposób, ale w muzyce czasem bardziej wyszukana forma się sprawdza i L.U.C się w niej sprawdza.

Kaaban napisał(a):
4_life napisał(a):
typ napisał(a):

a skąd ty to możesz wiedzieć?

Stąd, że to prawda. Był na studiach prawniczych i kiedy miał złożyć aplikację prawniczą to z jakichś tam powodów je rzucił. Jego sprawa, ale wytrzymaj całe studia prawnicze i zdaj wszystko. Powodzenia. Raczej nie można być imbecylem, który ma najebane we łbie. Znaczy on ma... Jego nadpobudliwość, ADHD itd. Nie zmienia to faktu, że jest inteligentnym człowiekiem.

Szkoda, że większość z was i tak tego materiału jak i poprzednich nie sprawdzi, bo psajkofania Mesa wam zabrania, a inni się boją, że słuchają muzyki dzieci ze Starbuksa z arafatkami na szyi. :wall:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona