Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 20 Stycznia 2020, 12:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
The Beatnuts - Street Level (1994) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post The Beatnuts - Street Level (1994)
  Wysłano: Poniedziałek, 31 Sierpnia 2009, 01:50
Obrazek

Tracklista:

01.Intro (1:46)
02.Ya Don't Stop (3:06)
Producer - Lucien
03.Props Over Here (4:00)
04.Hellraiser (3:10)
05.Are You Ready feat.Grand Puba (3:14)
Producer - V.I.C.
Scratches - DJ Sinister
06.Superbad (3:56)
Scratches - DJ Sinister
07.Straight Jacket (3:56)
08.Let Off A Couple (1:43)
09.Rik's Joint feat.Missjones (4:01)
10.Fried Chicken feat.V.I.C (3:57)
11.Yeah You Get Props (3:59)
12.Get Funky (3:37)
13.Hit Me With That (3:36)
14.2-3 Break Rap feat.Gab (3:17)
15.Lick The Pussy (4:18)
16.Sandwiches (1:43)
17.Psycho Dwarf (5:32)

Street Level to był pierwszy album jaki usłyszałem od tych świrów z Queens i do tej pory uważam,że najlepszy.Jest to ich drugi w karierze po wydanym rok wcześniej The Intoxicated Demons EP i zarazem ostatni album jako trio:JuJu, Psycho Les i Fashion (obecnie Al' Tariq).Chłopaki z pewnością nie są wyjątkowymi tekściarzami i ktoś kto szuka jakiejś głębokiej warstwy lirycznej raczej jej tutaj nie znajdzie.Nie można odmówić im za to poczucia humoru a ich styl i flow w połączeniu z bujającymi bitami tworzy wybuchową mieszankę.The Beatnuts,jedyni latynoscy członkowie Native Tongues znani byli przede wszystkim ze swoich umiejętności do tworzenia kozackich bitów,w które zaopatrywali wielu mniej lub bardziej znanych artystów.Ich styl szczególnie na dwóch pierwszych albumach charakteryzuje się funkowym brzmieniem a numery są wręcz wypełnione soulowymi (i hip hopowymi) samplami i w efekcie wychodzi coś pomiędzy przepalonym funkiem Cypress Hill a jazzowo-old schoolo'wym klimatem A Tribe Called Quest.Praktycznie cały album został wyprodukowany przez nich samych,z wyjątkiem 2 numerów stworzonych przez Lucien'a (francuskiego producenta) oraz V.I.C'a (zaprzyjaźnionego ze składem producenta,który pojawia się tutaj w jeszcze innym tracku).Na płycie goście są w zaledwie kilku numerach,choć ze względu na obecność trzech Mc nie są z drugiej strony aż tak potrzebni.Warto wymienić Grand Pubę,który dał tutaj świetną zwrotkę w jednym z lepszych numerów na płycie.Konkretne skrecze dorzucił natomiast DJ Sinister.W numerze 2-3 Break Rap,w którym pojawia się Gab (ale nie Gift of :lol: ) zastosowano ciekawy zabieg a mianowicie każdy kolejny Mc jedzie w jednym numerze do innego podkładu.Jedyna kobieta na płycie Missjones (śpiewała refren w pierwszym singlu AZ :Sugarhill) pojawia się w "Rik's Joint" ale oczywiście temat kobiet przewija się przez cały album a jego kulminacją jest "Lick The Pussy" (warto dodać,że Fat Joe pojechał na tym bicie cały shout out numer "Dedications" z J.O.E.).Płytę zamyka "Psycho Dwarf",który jest również na ich poprzedniej Ep-ce.Krążek był promowany przez trzy single:"Props Over Here","Hit Me With That" oraz "Hellraiser" (ale tylko w zremiksowanej ,trochę cięższej wersji) ,z czego do dwóch pierwszych zostały nakręcone klipy.Nie zostaje mi nic więcej powiedzieć od siebie jak The Beatnuts get Props Over Here!!!

Klipy:

The Beatnuts - Props Over Here

The Beatnuts - Hit Me With That

Do odsłuchu :

The Beatnuts feat. Grand Puba - Are You Ready

The Beatnuts - Let Off A Couple

The Beatnuts - Get Funky

The Beatnuts - Hellraiser (Remix)

© 2009 by Hectic

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Ostatnio edytowano Niedziela, 31 Lipca 2011, 11:37 przez Hectic, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Post Re: The Beatnuts - Street Level (1994)
  Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 11:46
dla mnie nr1 od juju i psycho les to "A Musical Massacre" to co odjebali na tej płycie to MASAKRA! "Street Level" to solidna dawka hip-hopu z NY, ale w latach 1993-1995 wyszło tyle klasyków że ta płyta przeszła bez wiekszęgo echa. Moje pierwsze zetkniecie z twórczością the Beatnuts to "Stone Crazy" gdzie hicior "Off the books" nieżle wymiatał:) a i pamiętam jak usłyszałem kawałek Will Smitha z "Facetów w czerni" i chodziło mi po głowie skąd ja znam ten bit.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 11:50
Kapitan Planeta napisał(a):
dla mnie nr1 od juju i psycho les to "A Musical Massacre" to co odjebali na tej płycie to MASAKRA! "Street Level" to solidna dawka hip-hopu z NY, ale w latach 1993-1995 wyszło tyle klasyków że ta płyta przeszła bez wiekszęgo echa.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Września 2009, 13:42
Beatnutsow sprawdziłem calkiem niedawno, bo jak tu ktos juz wczesniej powiedzial w tych latach wychodzilo w chuj plyt, a ta zostawala gdzies w cieniu. Ten Get Funky to narazie dla mnie klasyk jak kurwisyn. Psycho Krasnal tez dlugo chodzi mi po glowie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Września 2009, 23:43
Jeżeli chodzi o album to zdecydowanie Street Level.Ta płytka jest zajebiście spójna i lubię ten ich funkowy klimat,który można jeszcze wychwycić na płytkach Kurious'a lub Down South.A Musical Massacre jest spoko i chyba jako całość to faktycznie jest najlepszą z ich płyt wydanych jako duet.Nie wiem czemu ale największy hit z tej płyty Watch Out Now od początku mnie wkurwiał i poprzez swoje podobieństwo kojarzył mi się z taką "skomercjalizowaną podróbką" Off The Books a J-Lo jeszcze mi go do końca obrzydziła (Beatnutsi zresztą ją za to pojechali).Chociaż z drugiej strony nigdy nie wydali też bardzo słabego albumu i na każdym albumie są jakieś masakratory,jak na przykład ten: Do You Believe - jeden z moich ulubionych,no doubt...

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Września 2009, 08:44
Hectic napisał(a):
Chociaż z drugiej strony nigdy nie wydali też bardzo słabego albumu i na każdym albumie są jakieś masakratory,jak na przykład ten: Do You Believe

tzn. według Ciebie na Stone Crazy jest jeden "masakrator"?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Sobota, 5 Września 2009, 00:50
Nie,to oznacza dokładnie to co w przytoczonym przez Ciebie cytacie.To był tylko przykład na to że na każdej płycie znajdą się numery które nie pozwolą ci o niej szybko zapomnieć,przecież nie będę wymieniał wszystkich ulubionych numerów z każdej płyty nutsów.A wybrałem właśnie Do You Belive bo to moja ścisła czołówka.A tak poza tym ocenianie płyty konkretnego artysty poprzez pryzmat roku i wydanych w nim płyt mija się trochę z celem.

HecticMuzik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]