Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 21 Lutego 2020, 10:40

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Audible Mainframe - Framework (2004) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Audible Mainframe - Framework (2004)
  Wysłano: Piątek, 19 Czerwca 2009, 16:01
Obrazek

Tracklista:

01.Das Kapital
02.1000 Lives (ft. Viveca)
03.Absolutely Audible
04.Digital Cafe (ft. Viveca)
05.In the City (ft. Reks)
06.The Clout pt. 2
07.Deck Demons Interlude
08.Nobody's Nomad (ft. Toussaint the Liberator of Soulive)
09.Figure it out
10.Be Quiet
11.See the Light (ft. Kelli Scarr of Moonraker)
12.Caffiend

Audible Mainframe powstało w 2003r. w Bostonie.Obecny skład to:Exposition (microphone),Johnny 5 (drums),Lethal D (guitar),Miller (keys/trumpet/mpc),Walt (bass guitar) oraz DJ Special Blend (turntables).Pierwszy raz usłyszałem o nich dzięki debiutanckiemu albumowi ich frontmana Expo :"The Metro" w 2004,który zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie (miałem już dawno skrobnąć jakąś reckę tego albumu bo na to zasługuje ale chyba to się jeszcze przedłuży) a Babylon Come z gościnnym udziałem Toussaint'a to numer który swojego czasu słuchałem po kilka razy dziennie.Wracając do grupy to niedługo po utworzeniu wygrali lokalny bostoński konkurs Battle Of the Bands,w którym pobili 35 rockowych grup.Dzięki temu dostali możliwość zagrania na żywo na antenie i byli też pierwszym hip hopowym zespołem któremu się to udało.Dzięki temu dostali możliwość nagrania swojego debiutanckiego albumu.Framework został nagrany w przeciągu trzech miesięcy w studiu lokalnego radia 88.9 FM WERS,które jest największą w Stanach rozgłośnią radiową wśród college'ów.Album przyniósł im jeszcze większą ilość fanów i umocnił ich pozycję jednego z najlepszych live hip-hop bandów w Bostonie.Za produkcję odpowiedzialni są w dużej części,podobnie jak to miało miejsce w przypadku "The Metro" - The D-Boyz (DJ MUTT oraz Lethal D).Gościnnie można usłyszeć Reks'a,Kelli Scarr (of Moonraker), Toussaint the Liberator (of Soulive), oraz 5 osobowy DJ-ski kolektyw "The Deck Demons" (świetny numer).Dzięki żywym instrumentom album jest bardzo dynamiczny a lekki aromat rockowy na tym hip hopowym albumie jest trafiony w 10.Expositon to bez dwóch zdań dobry MC z ciekawymi obserwacjami,niezłym głosem i dykcją i idealnie wpasowuje się w klimat płyty.Rok po wydaniu tego albumu nagrali krótką EP-kę "War To Be Won",która jest kontynuacją muzycznego stylu zespołu.Nie pozostali niezauważeni przez krytyków i w 2006 dostali nagrodę Best Live Group przyznawaną Mass Industry Committee (M.I.C) a Exposition dostał nagrodę Best Underground Artist.W tym samy roku Exposition wydał swój drugi solowy album "Take A Penny/Leave A Penny".Zespół przeniósł się również z Bostonu do Long Beach w Kaliforni.Zmiana miejsca przyniosła również małe zmiany osobowe gdyż z zespołu odszedł saksofonista Bobby "Mobetta" Moriarty.Grupa szybko zaadaptowała się do nowego składu czego dowodem jest wygranie po raz kolejny Battle Of the Bands w 2008.Zagrali wiele koncertów w całych Stanach i współpracowali z takimi artystami jak :Common,Immortal Technique,The Coup,Lyrics Born,Arrested Development,Damian Marley ale ich występ który odbił się największym echem to support na trasie koncertowej Slick Rick'a.Warto wspomnieć,że zespół nagrał wspólnie ze Smiff'N'Wessun wersję live słynnego Dah Shinin'.W tym roku szykują się do wydania trzeciego albumu "Transients",z którego wyszedł już pierwszy singiel "Traffic" feat. Jade Ross-czekam.Tymczasem polecam zapoznać się z ich twórczością,gdyż obok The Roots,Justice System,Hocus Pocus i ostatnio ArtOfficial to obecnie najlepszy live hip hop band.

Do odsłuchu:

Audible Mainframe - Das Kapital

Audible Mainframe feat.Reks - In the City

Audible Mainframe - Figure it out

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Audible Mainframe - Framework (2004)
  Wysłano: Wtorek, 24 Września 2013, 20:09
Dzisiaj przez przypadek trafiłem na dość starą, ale wciąż bardzo smutną informację. W kwietniu 2012 w wieku 31 lat zmarł na raka żołądka Exposition - frontman Audible Mainframe. Tym ,którzy nie mieli okazji zaznajomić się z jego solową twórczością oraz muzyką AM mocno polecam na początek właśnie ten album.

http://blastmagazine.com/the-magazine/e ... ead-at-31/

A jednak nie dane mu było dożyć do 44, choć jak sam rymował w jednym z moich ulubionych numerów już w wieku 22 lat przeżył więcej niż nie jeden przez całe życie, więc sam prosi żeby nie płakać jak odejdzie i pamiętać tylko wesołe chwile z nim związane... :

Exposition feat.Toussaint of Red Pill - Babylon Come

R.I.P. Expo

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]