Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Grudnia 2017, 12:08

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Aim - Cold Water Music (1999) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Aim - Cold Water Music (1999)
  Wysłano: Poniedziałek, 4 Maja 2009, 19:51
Obrazek

Tracklista:

01.Intro (0:55)
02.Cold Water Music (5:44)
03.The Force feat.Q'n'C (4:05)
04.Sail feat.Kate Rogers (5:14)
05.Downstate (4:14)
06.Ain't Got Time To Waste feat.YZ (4:08)
07.Fat City (Interlude) (0:38)
08.True To Hip Hop feat.AG (4:28)
09.Demonique (5:18)
10.A Tree, A Rock And A Cloud (4:17)
11.Journey To The End Of The Night (5:27)
12.From Here To Fame feat.YZ (5:29)
13.Another Summer (4:10)*
14.Underground Crown Holders (3:44)*

*Utwory pochodzą z reedycji albumu z 2007r.

Aim czyli Andrew Turner to brytyjski Dj/producent który na muzykę był już "skazany" od dziecka gdyż jego ojciec był muzykiem jazzowym, grającym na perkusji a także właścicielem sklepu muzycznego.Od najmłodszych lat pobierał lekcje gry na perkusji i gitarze.Z czasem wraz z przyjaciółmi założył grupę rockową The Chelsea Flower Show,jednak jego fascynacje muzyczne ewoluowały w stronę brzmień tanecznych a później hip hopowych.Odszedł od zespołu i otworzył swój własny sklep z płytami,skupiając się przede wszystkim na niezależnych, undergroundowych wydawnictwach.Zaczął również tworzyć własne kompozycje i w tym mniej więcej czasie spotkał Marka Rae,który przyjął go do swojej wytwórni Grand Central specjalizującej się w dźwiękach downtempo.Pod koniec 1999 r. na światło dzienne wychodzi jego debiutancki album Cold Water Music na którym Turner przedstawił wszystkie swoje inspiracje muzyczne od acid jazzu poprzez szeroko pojmowaną elektronikę na hip hopie skończywszy.Większość utworów na płycie to dopracowane instrumentale,z których warto wspomnieć chociażby o tytułowym Cold Water Music czy Demonique opartych na samplach ze znanych horrorów (Psychoza,Haloween) i wprowadzających niepowtarzalny klimat.Pomiędzy nimi są cztery mistrzowskie numery z udziałem doświadczonych MC's zza oceanu.Pobudzające do czynu "Ain't Got Time To Waste" czy mocno laidbackowe "From Here To Fame" ze świetnie zapętlonym pianinem w podkładzie to utwory z gościnnym udziałem YZ-old schoolowego rapera z Nowego Jorku.Swoją prawdziwość w grze potwierdza AG członek D.I.T.C. w utworze "True To Hip Hop" (ten legendarny kolektyw to jeden z ulubionych składów Turner'a a na jego drugiej płycie znalazł się też utwór z Diamond'em D).Natomiast w moim ulubionym numerze z płyty: "The Force" udziela się duet QNC (do których jeszcze kiedyś wrócę bo ich własna płyta z pewnością jest tego warta ).Jedyna kobieta na albumie-Kate Rogers (również związana z Grand Central) pojawia się w przesyconym romantyzmem utworze "Sail".Płyta jest na naprawdę najwyższym poziomie i jedyne co mnie trochę boli to fakt,że tak mało jest tu utworów z udziałem raperów,gdyż te które tutaj się znajdują to zdecydowanie najlepsze tracki na płycie.Gdyby Turner objął "aim" na produkcje hip hopowe to sądzę,że byłby teraz w ścisłej czołówce w Wielkiej Brytanii.I ci którzy niezbyt przepadają za rapem z wysp przesiąkniętym grime'em,garage czy 2step'em i wolą coś bardziej w stylu Lewis'a Parker'a,Funky Dl'a czy Us3 byli by pewnie usatysfakcjonowani ale następne albumy raczej udowadniają że sam najlepiej czuje się w dźwiękach downtempo ,no może z wyjątkiem jego drugiego albumu "Hinterland",który również polecam.

Klipy:

Aim feat.QNC - The Force

Aim - Cold Water Music

Podczas gdy tytułowego utworu słucha się całkiem fajnie oglądając teledysk to klip do The Force jest jak to mówi mój ziom "z dupy" i wolę już go raczej zapuścić na słuchawkach.

Do odsłuchu:

Aim feat.YZ - Ain't Got Time To Waste

Aim feat.AG - True To Hip Hop

Aim feat.YZ - From Here To Fame

Aim feat.Kate Rogers - Sail

© 2009 by Hectic

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Ostatnio edytowano Niedziela, 31 Lipca 2011, 11:25 przez Hectic, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Post Re: Aim - Cold Water Music [1999] (Anglia)
  Wysłano: Wtorek, 5 Maja 2009, 11:01
mało popularny gość a to aż dziw bo ta płyta powinna namieszać w róznych kręgach muzycznych- kolejne krązki ciut słabsze ale i tam znajdzie się kilka ciekawych perełek:)

Powrót do góry
admin

Wysłano: środa, 20 Kwietnia 2011, 12:30
Odświeżyłem sobie tą płytkę po kilku latach i od jakiegoś tygodnia nie mogę się od niej oderwać. ''Zmarnowała'' mi już całkiem sporo czasu, ale nie żałuję :lol:
Szkoda, że już kolejne projekty Turnera nie były na poziomie zaprezentowanym tutaj bo takich albumów nigdy za wiele.

PATRONATY SLG:

Bonson - Postanawia Umrzeć (prod. by KPSN)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Kwietnia 2011, 12:54
03.The Force feat.Q'n'C (4:05)
klękajcie narody :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Powrót do góry

Post Re: Aim - Cold Water Music (1999)
  Wysłano: środa, 20 Kwietnia 2011, 16:19
Kawałek tytułowy to rozpierdol. Od dłuższego czasu mam zamiar zapoznać się z tą płytą, bo kilka kawałków znalezionych na youtube mnie niszczy, ale jakoś się nie mogę zabrać - jeśli jednak kiedyś to zrobię napiszę coś więcej.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 12 Marca 2012, 22:58
Fat City jako wstęp i True To Hip Hop z tym kontrabasem (?) na lini bassu rozpierdala całkowicie, a ten prosty sampel jest genialny. Ale tytułowy Cold Water Music oczywiście najlepszy.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
moderator

Wysłano: Niedziela, 4 Grudnia 2016, 13:36
Stare info, ale może ktoś przeoczył - a będzie okazja podbić temat o super płycie:

Obrazek

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]