Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 20 Stycznia 2020, 13:51

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Channel Live - Station Identification (1995) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Channel Live - Station Identification (1995)
  Wysłano: Sobota, 7 Marca 2009, 14:54
Obrazek

Tracklista:

01.Station Identification (4:39)
Producer - Rheji Burrell
Vocals - Nneka

02.Channel 1 (0:34)
Producer - KRS-One

03.Lock It Up (3:31)
Producer - Salaam Remi

04.Channel 2 (0:24)
Producer - KRS-One

05.What! (Cause And Effect) (2:56)
Producer - KRS-One
Vocals - Sha Wisdom

06.Mad Izm feat. KRS-One (4:16)
Producer - KRS-One

07.Reprogram (3:50)
Producer - KRS-One

08.Channel 3 (0:52)
Producer - KRS-One

09.Sex For The Sport (5:02)
Producer - Rheji Burrell

10.Channel 4 (0:37)
Producer - KRS-One

11.Down Goes The Devil (3:31)
Producer - KRS-One

12.Build & Destroy (2:20)
Producer - KRS-One

13.Alpha & Omega (4:47)
Producer - Salaam Remi
Vocals - Randy Hubbard

14.Homicide Ride (4:38)
Producer - Salaam Remi

15.Who U Represent (3:59)
Producer - KRS-One

Channel Live to dwóch Mc's z New Jersey:Hakim i Tuffy.Poznali się w college'u a zaczynali swoją "karierę" jako tancerze u boku jednej z najsłynniejszych grup z ich rodzinnego NJ - Naughty By Nature (w tym czasie jeszcze The New Style). Wkrótce sami zaczęli tworzyć.Co ciekawe ich pierwsze spotkanie z Krs-One'm nie miało związku z muzyką. Hakim na początku lat 90-tych był nauczycielem w szkole i podczas jednego z wykładów pozaszkolnych spotkał Krs-One'a, który w tym czasie był zaangażowany w Human Education Against Lies.Także najpierw połączyła ich wspólna praca i zaangażowanie na rzecz społeczności.Właśnie na takiej bazie zaczęła się ich współpraca na debiutanckim albumem.Krs-One mocno się zaangażował w ten projekt i spod jego ręki wyszło 2/3 produkcji na albumie,reszta jest dziełem legendarnego Salaam'a Remi oraz Rheji Burrell'a.Pierwszy singiel "Mad Izm" spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i do tej pory jest największym hitem grupy.Jest to wielka zasługa Krs-One'a, który wyprodukował jeden ze swoich najlepszych bitów ,również jego zwrotka jest jedną z lepiej "pojechanych" w karierze. Osobiście ten numer wchodzi w moje top 50 numerów ever. Jedyny kawałek w historii kolaboracji CL i nauczyciela,który jest na podobnym "sky high" poziomie to Free Mumia z płyty Krs-One pod tym samym tytułem. Pierwszy singiel stworzył "dobre podłoże" pod wydany rok później album (1995). Wkrótce ukazały się jeszcze dwa single,do których również powstały klipy:ciężki,ascetyczny Reprogram oraz jeden z lżejszych numerów na płycie :"Sex For The Sport". Cały album utrzymany jest w dość ciężkim,mrocznym klimacie dobrze obrazujący wschodnie wybrzeże połowy lat 90-tych. Mimo że Hakim i Tuffy nie są wyjątkowymi mistrzami mikrofonu to dobrze komponują się z bitami na płycie.Mają swój styl i gdy czasem przychodzi ci na myśl Organized Konfusion czy Das EFX to jednak są oryginalni.Szczerze mówiąc jedyną rzeczą do której można by się przyczepić (na siłę) to skity,które zwykle przewijam podczas słuchania.Niektórzy twierdzą,że jest to płyta jednego numeru ale jest to mocno krzywdząca ocena tego albumu, na którym oprócz świetnych dwóch pozostałych singli możemy znaleźć takie perełki jak "Lock It Up","Down Goes The Devil","Who U Represent" czy tytułowe "Station Identification". Ogólnie podsumowując jest to na pewno jeden z tych "przespanych" albumów i warto go sprawdzić.Co do samych Channel Live to pojawili się na jeszcze paru ładnych produkcjach i po 5 letniej przerwie wypuścili drugi album "Armaghetto" (który nie przyniósł im takiego rozgłosu jak debiut ale moim skromnym zdaniem jest równie dobry przez co jeszcze bardziej niedoceniany ale o tym może innym razem).W 2006 powrócili z albumem "Secret Science Rap",który okazał się zbiorem wcześniej niewydanych numerów i kilku instrumentali i mimo że nie był zły to trochę mnie zawiódł swoją mocno ascetyczną zawartością.Ostatnio Hakim zapowiedział nowy album "A Revolution Televised",który ma ukazać się wkrótce a z gości będzie można usłyszeć m.in:Krs One, Monie Love, Lord Jamar (Brand Nubian) - stay tuned....Mad Izm!

Klipy:

Channel Live feat. KRS-One - Mad Izm

Channel Live - Reprogram

Channel Live - Sex For The Sport

Do każdego singla został dodany remix.Jako ciekawostkę dodaję do przesłuchania,choć moim zdaniem jedynie remix "Reprogram" autorstwa Easy Mo Bee jest na poziomie wersji oryginalnej a nawet może ją przewyższa,pozostałe dwa,mimo że niezłe to zdecydowanie wolę w wersji oryginalnej:

Channel Live feat. KRS-One - Mad Izm (Original Buckwild Remix)
Remix - Buckwild

Channel Live - Reprogram (Remix)
Remix - Easy Mo Bee

Channel Live - Sex For The Sport (Fred's Back To Brooklyn Mix)
Remix - A Guy Named Fred

© 2009 by Hectic

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Ostatnio edytowano Sobota, 4 Kwietnia 2015, 09:11 przez Hectic, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Banned
Post Re: Channel Live - Station Identification [1995]
  Wysłano: Sobota, 7 Marca 2009, 15:01
powiem tylko jedno - MAD IZM

poza tym płytka mnie nie powaliła ale asłuchalna nie jest

Powrót do góry

Post Re: Channel Live - Station Identification [1995]
  Wysłano: Sobota, 4 Kwietnia 2015, 09:23
Również i debiut CL doczekał się 20ki. Oczywiście nowy album się nie ukazał i pozostały tylko puste zapowiedzi. Później gdzieś czytałem,że grupa się rozpadła a album pod tą samą nazwą miał wypuścić sam Hakim Green ale w necie cisza na ten temat. Ostatnio jadąc w jakąś trasę wróciłem do ich drugiego albumu "Armaghetto" ,który tak jak kiedyś wspomniałem również trzyma wysoki poziom. Choć panowie odeszli trochę od tematyki społecznej w stronę rozrywki to jest tam parę wyśmienitych numerów. Warto też dodać,że swój mini debiut na oficjalnym wydawnictwie zaliczyła 15 letnia wówczas Nneka. Cokolwiek jednak by nie zrobili to już na zawsze w hip hopowej historii zostaną wrzuceni do szufladki "Mad Izm" co jest w tym przypadku mocno krzywdzące.

HecticMuzik

Powrót do góry

Post Re: Channel Live - Station Identification (1995)
  Wysłano: Sobota, 4 Kwietnia 2015, 14:49
salaam remi tu najlepsze bity dał, nie ma co, takie "Lock it up" czy "Homicide ride" jak pierwszy raz usłyszałem dawno temu, to musiałem przesłuchać kilka razy, zresztą zawsze lubiłem jego produkcje.Solidny album, może nie KLASYK (chociaż dla każdego klasykiem może być co innego) ale na bank warto go sprawdzić.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 4 Kwietnia 2015, 19:23
Nigdzie nie napisałem, że to klasyk bo na pewno nim nie jest. Zresztą nie przepadam za tym słowem bo obecnie jest mocno nadużywane i błędnie interpretowane. Salaam Remi to powszechnie znany, doceniany i bezsprzecznie utalentowany producent. Ja natomiast jestem pod wrażeniem bitów KRSa, który w tamtym okresie chyba wspiął się na wyżyny swoich producenckich możliwości vide Mad Izm czy Free Mumia ,choć zawsze miał do tego smykałkę o czym wielu zapomina patrząc na niego przez pryzmat hip hopowego kaznodziei.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 13 Lipca 2017, 16:26
Dla mnie zajebista, bardzo równa płyta.
Station Identification, Reprogram, Sex For The Sport, Who u Represent to tylko kilka z mocnych numerów na tej płycie.. warto sprawdzić całość :)
Zgadzam się co do opinii, że jest to jeden z najbardziej "slept on" albumów ever ;)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]