Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 22 Lipca 2019, 10:52

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Graffiti : talent czy doświadczenie ? 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Graffiti : talent czy doświadczenie ?
  Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 17:53
gupi temat byl

Ostatnio edytowano środa, 27 Kwietnia 2011, 21:44 przez root, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Post Re: Graffiti : talent czy doświadczenie ?
  Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 18:02
Cytuj:
Widzę po sobie i innych, że setki zamalowanych kartek dają rezultaty.

Po pierwsze, bez obrazy, ale Twoje starsze prace były w większości lepsze niż nowe.

Po drugie, myślę, że bez talentu do niczego nie dojdziesz. Trzeba miec wyobraźnię na litery, zmysł graficzny, umięjetnośc doboru odpowiednich kolorów. Oczywiście, trzeba mnóstwo cwiczyc, szczególnie na ścianie, by wypracowac sobie kreskę, dojśc do doświadczenia, ale bez umiejętności zwykłej, plastycznej niczego się nie nauczysz.
Musisz miec na początek to coś, małą częśc jakieś umiejętności, i jeśli będziesz nad nią pracował to dojdziesz do precyzji.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 18:22
Mi się wydaje że to jest jak z wszystkim, nauczyć się można wszystkiego, ale żeby być wybitnym w tym co się robi, i wybijać się z tłumu talent już jest potrzebny.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 18:27
gupi temat byl

Ostatnio edytowano środa, 27 Kwietnia 2011, 21:45 przez root, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 19:17
talent jest punktem wyjściowym do tworzenia później trzeba go podeprzeć pracą, nie tylko w graffiti ale i w każdej dziedzinie sztuki. oczywiście można się metodą prób i błędów czegoś tam nauczyć ale to już będzie zwykłe rzemiosło

patrz na żuroma, tyle lat na scenie a cały czas najgorszy

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 19:23
Bibs proszę zmień tego robala chodzącego w podpisie, bo za każdym razem jak go widzę to chcę go zrzucić z monitora :D

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 19:25
Bez talentu się dobrym grafficiarzem nie zostanie, ale to chyba jest jak ze wszystkim w życiu. Myslę też, że dużo pracy poprawia tylko umiejętnosci więc grafficiarze muszą dużo prac napierdalać.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 19:25
Cytuj:
Duże Proste Srebro > Zajebisty legal z zajebistym kolorem, z zajebistym stylem, wykonany przez zajebistą laskę z zajebistymi cyckami i zajebistą dupeczką.

No raczej nie masz racji. Chyba, że ze względu na pierwotny sens graffiti, na boombing, szybki i dobry styl wykonania, ale resztę to głupotę napisałeś.

Cytuj:
Malując i jeszcze raz malując wszystko to wyżej wymienione przez Ciebie można zdobyć.

Ja dalej uważam, że trzeba miec coś na start, graffiti nie da się nauczyc od początku, jeśli nie potrafisz w ogóle rysowac. Zgadzam się, że z każdą pracą człowiek robi postępy, ale jak ktoś w ogóle nie ma pomysłu na łączenie liter, na same litery, kolory, to jedyne czego się nauczy, to bycia kserokopiarką.

Znam człowieka, który zajebiście potrafił rysowac, zaczynał robic jakieś litery wtedy co ja i to nie było stworzone dla niego po prostu. Może jakby do dziś rysował, to by coś z niego było, ale jak sam nie potrafił zrobic nawet prostych wrzutów, to wiedział, że nic z tego nie będzie.

Ja uważam, że graffiti to nie jest np. angielski, którego możesz się nauczyc od podstaw z podręczników. Graffiti to własny pomysł i styl, a jeśli nie umiesz na niego natrafic, to może i będziesz to robił na jakimś średnim poziomie, ale nie będziesz się wybijał ponad przeciętność.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 19:30
root napisał(a):
Bibs proszę zmień tego robala chodzącego w podpisie, bo za każdym razem jak go widzę to chcę go zrzucić z monitora

wlasnie o to cho :cool:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 19:47
Ja dalej będę się upierał przy swoim, że zamalowane kartki/ściany + wyobraźnia i żaden z dupy talent nie jest potrzebny. A swój styl każdy kiedyś znajdzie. Zależy też co rozumiecie przez pojęcie talent...

imcat napisał(a):
Graffiti to własny pomysł i styl, a jeśli nie umiesz na niego natrafic, to może i będziesz to robił na jakimś średnim poziomie, ale nie będziesz się wybijał ponad przeciętność.

Z tym wybiciem się to jest różnie. Zauważyłem, że mam inne poglądy na temat dobrego writera, dla Was to ktoś kto ma dobry styl, ktoś to fajnie kolory dobiera itd. a dla mnie to osoba, która napierdala swoje prace wszędzie gdzie się da. Zresztą jeżeli ktoś w takim Nowym Jorku czy jakimś większym Polskim mieście zrobi 5 zajebiście stylowych prac, a taki JA zrobi 500 sreber ( powiedzmy sobie szczerze... prostych sreber ) to kto będzie bardziej szanowany ?
pozdrawiam.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 19:55
mysle ze jak jestes bardzo ambitny, nie masz talentu, ale jarasz sie malowaniem bardzo, to jakos tam podolasz i wejdziesz powyzej sredniej. Ale zeby byc jednym z najlepszych, trzeba byc wirtuozem, musisz miec skurwysyńską wyobraźnię. Widze po sobie: za grosz talentu, ale jak sie tam jakos zepne to wkonscu za ktoryms razem uda mi sie namalowac cos w miare dobrze. A gdybym mial talent, tak mysle, ze wystarczylo by mi dac olowek, puszke czy nawet kredke do reki i bym za pierwszym albo drugim razem namalowal bardzo dobrze. Wiadomo ze ktos z talentem ma latwiej, ale trudniej jest mu sie pozniej rozwijac i jesli nie bedzie szukal nowych patentow na swoje prace, to moze stracic zajawke albo sie zrazic. Nie wiem, tak mi sie przynajmniej wydaje

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 21:25
Cytuj:
Zresztą jeżeli ktoś w takim Nowym Jorku czy jakimś większym Polskim mieście zrobi 5 zajebiście stylowych prac, a taki JA zrobi 500 sreber ( powiedzmy sobie szczerze... prostych sreber ) to kto będzie bardziej szanowany ?
pozdrawiam.
Ten co zrobił 5 stylowych prac:) nie chodzi o ilość a jakość...

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 21:30
no to mamy całkiem inne poglądy.

wolę styl ala rozpierdolić miasto w pizdu :) a nie :

- " dziendobry... moge pomalować tą ścianę ? "
- " nie ! "
- " a to proszę mi wybaczyć... przepraszam ! proszę nie dzwonić na policję !!! aaa... "

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 21:45
root napisał(a):
no to mamy całkiem inne poglądy.

wolę styl ala rozpierdolić miasto w pizdu :) a nie :

- " dziendobry... moge pomalować tą ścianę ? "
- " nie ! "
- " a to proszę mi wybaczyć... przepraszam ! proszę nie dzwonić na policję !!! aaa... "
przepraszam bardzo a żeby zrobić coś stylowo trzeba to robić legalnie? nie sadze...

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Stycznia 2009, 23:58
zalezy co chcesz robic w dziale "graffiti". Jak nie masz talentu to kupujesz srebrne puszki i wrzucasz cos prostego, jak masz jakis talent to robisz rozbudowane, trudne projekty z wieloma kolorami. W graffiti bardzo wazna jest wyobraznia

chcesz dać nam fajke do jointa? daj nam cały wagon jak wholecar !

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]