Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 22 Października 2019, 17:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Ras G & The Afrikan Space Program - Ghetto Sci-Fi (2008) 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Ras G & The Afrikan Space Program - Ghetto Sci-Fi (2008)
  Wysłano: Poniedziałek, 29 Grudnia 2008, 22:19
Obrazek

Label: Poo-Bah

01. Intro
02. Sunrise
03. Beyond The Sky
04. Afrikan Space Rhythms
05. Staring Riddim
06. Jackie
07. Sign Me Up
08. Yesterday
09. Ghetto Sci-Fi
10. One 4 Glk And Elvin
11. Sloooooow Doooooown
12. Rockers

#5 co-produced by Black Dusty Rhodes
#10 co-produced by Brother There

Album wyszedł już parę tygodni temu, ale jak widzę nie ma tu (jeszcze) za wielu fanów Rasa G, a ja nie miałem czasu wcześniej napisać tematu. W każdym razie "Ghetto Sci-Fi" ładnie kopie po bani totalnie przegiętymi samplami, których pochodzenia w znacznej większości pewnie nikt nie będzie w stanie wytropić oprócz samego autora płyty. Dodać do tego wszystkiego multum małych elementów dźwiękowych, które doskonale współgrają z tymi kosmicznymi kompozycjami (vide: "Staring Riddim" o reggae'owym zacięciu czy futurystyczne "Ghetto Sci-Fi") i dostajemy jeden z ciekawszych debiutów na polu instrumentalnej muzyki z hip-hopowymi korzeniami w ostatnich latach. Dla otwartych na nowe kierunki głów jak i dzieci filozofii SUN RA, pozycja obok której nie powinno się przechodzić obojętnie.

~Oh RAAAAAAAAAAAASS~

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Ras G & The Afrikan Space Program - Ghetto Sci-Fi (2008)
  Wysłano: Niedziela, 27 Września 2009, 10:54
Po pierwszym przesłuchaniu byłem totalnie rozczarowany. 25 minut (TYLKO 25) monotonnej basowej pulsacji przyprawionej co rusz okrzykami oh raas ( choc napotkałem się też gdzieś na wersję go raaaas!) - jeśli tak ma wyglądac świat post-Dilla to ja wysiadam i wracam po pączki - pomyślałem. Ale po kilku dniach upartego słuchania dałem się wkręcic w ten dudniący, lekko dubowy styl Ras'a. Dobre to, ciekawe, inne, klimatyczne. Na tyle dobre, że z chęcią zamówię "beatową zupę" jeśli tylko trafię dobrą cenę ;) ps. Wszystkie jego płyty są takie krótkie?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]