Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 15 Grudnia 2017, 17:00

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Guns N' Roses - Chinese Democracy (2008) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Guns N' Roses - Chinese Democracy (2008)
  Wysłano: Poniedziałek, 24 Listopada 2008, 09:49
Obrazek
Axl Rose i jego zespół nagrywali szóstą płytę Guns n' Roses piętnaście lat. Prace nad albumem ruszyły już co prawda w 1995,ale w ciągu kilku lat z grupy odeszli Slash i Duff i Matt.Gunsi przypomnieli o sobie światu w 1999 wydając singiel Oh my god i ogłaszając tytuł nowej płyty - Chinese Democracy,która miała pojawić się lada chwila. Mimo trudności zespół nigdy nie został rozwiązany,a Axl zatrudniał kolejnych muzyków. Po niezbyt udanej trasie w latach 2001-2002 wydawało się,że zespół już nie powróci,zwłaszcza,że sugerowane przez media daty premiery płyty okazywały się fikcją.Jednak w 2006 roku,po serii przecieków zespół ruszył w kolejną trasę,a Axl zapowiedział,że tymczasową datą wydania płyty będzie 6 marca 2007.Chinese Democracy.Jak się jednak ostatecznie okazało album,który według New York Timesa kosztował ponad 13 milionów, ukaże się 23 listopada tego roku w USA,a dwa dni wcześniej w Polsce.
źródło: http://www.gunsnroses.com.pl

dawniej gunsami sie jaralem, teraz przesluchalem i raczej juz do tej plyty zbyt czesto wracal nie bede. Właściwie to nie jest najgorsza, ale bez rewelacji. Kawałek "The Blues" najbardziej zapadł mi w pamięci

Powrót do góry

Post Re: Guns N' Roses - Chinese Democracy (2008)
  Wysłano: Czwartek, 4 Grudnia 2008, 00:21
tylko Axl - bez Slasha i spółki to juz nie to samo
Choc fajnie - ze płyta w końcu ujrzała światło dzienne :D

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2008, 23:10
Ma ta płyta parę plusów. Pierwszy-w ogóle się ukazała, a ja np, od jakiś 5 lat już w to nie wierzyłem. Drugi-nie brzmi to tak źle jak by mogło, biorąc pod uwagę ile z tym zamieszania było. Trzeci-wokalu Axla da się słuchać bez bólu, chodź to pewnie spora zasługa wygładzenia studyjnego.
Ale brakuje tej płycie to co zawsze miało GnR, czyli kawałki, riffy, sołówki które człowiek od razu pamiętał, bo były tak dobre, rozpoznawalne itp. Po kilku przesłuchaniach Chinese Democracy nie zapadł mi porządnie w pamięć żaden kawałek. Jednak teraz widać, że fenomenalna muzyka GnR to była wypadkowa wszystkich członków grupy. A Slash ma mistrzowską rękę do solówek.
Podsumowując-przyzwoita płyta, ale jednak oba albumy Velvet Revolver lepsze.
PS Trzeba było podpiąć ten temat pod temat ogólny o GnR, bo tak to zginie dość szybką śmiercią.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 31 Grudnia 2010, 20:34
Warto sprawdzać czy szkoda czasu?
Był w ogóle jakiś klip?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW
FEJM

Wysłano: Sobota, 1 Stycznia 2011, 14:09
z 3 tracki dają rade, reszta wypełniacze

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 1 Stycznia 2011, 19:51
Ja wyszła to przesłuchałem raz i tyle. Gdyby to wypuścili 3-4 lata wcześniej to może bym się jarał, a tak trafili tą płytą w okres, w którym z mojej podjarki Gunsami zostało niewiele. Nie pamiętam już czy ten album był tak bardzo przeciętny (bo słaby chyba nie był jednak) czy tak bardzo mnie po prostu wkurwiało to podniecenie psychofanów tak jakby warte to było tych 15 lat nagrywania.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 1 Stycznia 2011, 22:44
Sprawdzić na pewno warto, choćby po to, by wyrobić sobie opinię. Nie wiem czy piętnaście lat to za dużo, czy za mało jak na taki album- cieszę się po prostu, że przy wszystkich komplikacjach personalnych/prawnych/osobistych, z którymi musiał zmierzyć się Axl, ta płyta w końcu wyszła. Moim zdaniem siłą Chinese Democracy są znakomite ballady. Od genialnego "Street of dreams", w którego końcówce głos Rose'a po prostu wypierdala z butów, poprzez szczere "Sorry", aż do epickiego "This I love", które jest strzałem na miarę "November rain". Dwie rzeczy mnie na CD zawiodły- po pierwsze brak porządnego, rockowego jebnięcia, co wynika ze zmiany stylistyki zespołu (cóż, czasy się zmieniają, nie można wiecznie grać tak jak na AFD). Po drugie- żadna z solówek nie zapadła mi na dłużej w pamięci, są zbyt mechaniczne i industrialowe, bardzo mi brakuje melodyjności i miękkości charakterystycznych dla partii Slasha. Reasumując- kilka utworów jest absolutnie fantastycznych, reszta natomiast ginie w tłumie i nie wyróżnia się spośród dzisiejszego rockowego grania. Ale dla tych kilku kawałków na pewno warto przesłuchać tę płytę, płytę, której nie jestem w stanie ocenić.

* * * * * * * * * * * *

dlaczego raperzy robią śmieszne znaczki palcami

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
FEJM

Wysłano: Niedziela, 2 Stycznia 2011, 04:09
Cytuj:
aż do epickiego "This I love", które jest strzałem na miarę "November rain"

nie grzesz

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ]