Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 14 Października 2019, 06:42

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Okada Taxi - Wise Retrogression (2004) 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Okada Taxi - Wise Retrogression (2004)
  Wysłano: Poniedziałek, 3 Listopada 2008, 23:53
Obrazek

01. A Short Visit
02. Tell Her... feat. Kim Hill
03. Blank In A Term
04. Season 2 Season feat. Abdul Shyllon & Mark de Clive-Lowe
05. The Cosmos
06. Come And Live With Me feat. Monique Bingham
07. Like A Dolphin "Free Form"
08. Age Of Aquarius feat. Rich Medina
09. Retrogression Breaks
10. Sunshine

http://www.myspace.com/okadataxi

Zabierałem się do odsłuchania tego albumu od roku ponad, ale zawsze jak sprawdzałem snippety na myspace Okady, coś mi nie pasowało i odpuszczałem sobie. W końcu parę dni temu na juno.co.uk przecenili ten krążek do £4.25, to pomyślałem, że w sumie czemu nie? Płyta dzisiaj przyszła i się miło rozczarowałem. Wydawca "Wise Retrogression" podaje, że krążek utrzymany jest w klimatach club/jazz/crossover, i w sumie nie sposób się z tym nie zgodzić. Można dodać jeszcze elementy downtempo, hip-hopu i acid jazzu. Goście jak dla mnie ciekawie się wpasowali w utwory, zwłaszcza Monique Bingham i Rich Medina z monologiem. Ciekawie, ale niezbyt praktycznie został też wydany ten album - digipack, ale rozkłada się nie jak normalna płyta, tylko pionowo. Ciężko to wytłumaczyć opisowo;P Poza tym dziwny jest uchwyt na sam cd.
Ale nie o tym miałem, płytę polecam o dziwo, znaczy przekonałem się, nie polecam za to sprawdzania próbek kawałków, bo nie oddają wszystkiego (akurat w tym przypadku). Pasuje teraz znaleźć gdzieś drugą płytę wydaną przez Okadę.
5

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]