Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 25 Stycznia 2020, 22:19

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Graffiti Jest Częścią HipHopowej Kultury ? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Graffiti Jest Częścią HipHopowej Kultury ?
  Wysłano: Poniedziałek, 3 Listopada 2008, 18:17
zawsze jak oglądam jakiś dokumet o początkach kultury hiphopowej
to prawie zawsze jakis writer ktory zaczynał w latach 70tych
powie "graffiti to tak naprawde odzwielna kultura która została przyłączona do hiphopu"

rzeczywiscie
graffiti pojawiło sie wczesniej niż breaki i b-boye
nie jest tak bezpośrednio powiązany z iinymi elementami naszej kultury

wiec może to dobrze że sie rozjechał z hiphopem
i graffiti robią też ludzie którzy nie maj nic wspolnego z kulturą hiphopową

Powrót do góry

Banned
Post Re: Graffiti Jest Częścią HipHopowej Kultury ?
  Wysłano: Poniedziałek, 3 Listopada 2008, 18:35
3A napisał(a):
i graffiti robią też ludzie którzy nie maj nic wspolnego z kulturą hiphopową

ale przecież jak już robią graffiti to należą do tej kultury :)

dla mnie to, że ktoś maluje graffiti nie oznacza, że słucha rapu itd.
znam ludzi wypowiadających się na innych forach, którzy robiąc zajebiste wrzuty nie mają nic wspólnego z rapem - słuchają innego rodzaju muzyki.

W sumie to mówiąc krótko mam na to wyjebane - ważne, że robią zajebiste, stylowe prace i kochają to co robią.

nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co Ci 3A chodzi :)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Listopada 2008, 20:32
Chodzi o to że bycie hiphopowcem zoobowiązuje. Myśle, że jak ktoś nie ma nic wspólnego z kulturą hiphop to złapanie do reki puszki cokolwiek by nie namalował nie uczyni z niego hiphopowca. To tak jakby hiphopowcem nazwać jakiegoś malarza który postanowił przelać swoje prace na mury za pomocą cana. Albo inaczej, to tak jakby nazwać hiphopowcem każdego kto sie potrafi kręcic na głowie.
root napisał(a):
le przecież jak już robią graffiti to należą do tej kultury :smile:

To zalezy czy graffiti to slowo zarezerwowane tylko dla kultury hiphop, bo jesli inaczej nazwiesz prace np w/w malarza to tak, masz racje. Ale jeśli to to co robi nasz malarz też jest graffiti to nie każdy typ co maluje nalezy do tej kultury. Ja osobiście nie wiem czy graffiti to tylko hiphop czy poprostu metoda malowania :?:

root napisał(a):
ważne, że robią zajebiste, stylowe prace i kochają to co robią.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Listopada 2008, 20:37
Słyszałem teksty od writer'a 'Nie jestem hip hopowcem'. Nie wiem czy chodziło tu o jakieś znaczenie mentalne czy może ubiór.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Listopada 2008, 20:55
Może rap nie jest częścią hiphopu, bo nie każdy emce kto nawija pod bity tak jak nie każdy napis na murze to gra-ffiti?
Dla mnie to oczywiste, że to część tej kultury - kto nie wierzy nie sprawdzi na wikpedii.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Listopada 2008, 21:42
dla mnie to jedna kultura.rap , prace, tagi na murach czy kurwa break'd.
ONE LOVE dla hip hopu, i nie wazne czy chodzi o głosniki, połamane żebra czy też farby, mysle, ze gdybym nie zajarał sie graffiti ( a od tego sie w sumie zaczeło dla mnie) to z samą kulturą miałbym niewiele wspolnego.
Sam przeszedłem przez wszytskie etapy Hiphopu, tanczyłem nawet niezle w podstawowce:D dobrze wrozyli, ale pozniej nie mialem z kim tanczyc, bo ekipa sie rozpadła i przestałem.
a szkoda:(

chcesz dać nam fajke do jointa? daj nam cały wagon jak wholecar !

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Wtorek, 4 Listopada 2008, 01:14
tylko ze graffiti rozwineło sie oddzielnie od muzyki i tańca które są ze sobą ścisle powiązane

początkowy związek graffiti z hiphopem był taki
ze gangi starały sie pozyskać w swoje szeregi writerów by oni znaczyli teren należacy do danego gangu
jak czesc gangów zaangażowała sie w hiphop to writerzy robili im ulotki i plakaty promujące imprezy i to wszystko

choć co do tego ze to hiphop wypromował graffiti nie ma żadnych wątpliwości

założyłem ten temat by podyskutowac o tym jaka dzisiaj ma pozycje w kulturze hiphopowej ma graffiti i czy to dobrze czy zle ?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Listopada 2008, 17:38
No 3A ja to jestem akurat słaby z takich fakcików, więc nie chce przesądzać, ale mówienie, że związki rapu z graffiti to takie, że niektóre gangi rapowały, a niektóre przyjmowały ludzi co by oznaczali ich teren to przesada. Przecież z pewnością było mnóstwo wspólnych imprez, itd. Nie wiem, ja żyje w zajebistym przeświadczeniu, że jednak break-rap-graffiti mają dużo wspólnego i to czuję. Np. wyczuwalne jest to, że wszystkie te elementy łączą sztukę i zajebistą sporotową rywalizację. Np. porównaj battle fristajlowe z rywalizacją kto będzie mieć więcej wrzutów na mieście. Raczej w innych dziedzinach sztuki to nie jest aż tak silne - raczej jakiś picasso Ci nie zacznie wrzeszczeć, że jest najlepszy, a dla mnie graffiti ma coś z bragga - chcesz pokazać swoją ksywkę w jakiś najbardziej lanserski (:D)sposób, tudzież mieć ją wypisaną po całym mieście. ja tak to widzę- można nie czuć tej analogii, ja czuję. Bo oczywiście można powiedzieć, że jak ktoś ćwiczy pływanie też chce być najlepszy, ale dla mnie to już co innego, nie jest to ten klimat, cięzko to słowami opisać, no ale po prostu raczej pływak nie będzie wrzeszczał yo skurwysyny jestem najlepszy, a w pracach graffiti da się to wyczuć, prace tak krzyczą:"patrz jak zajebiście stylowe powyginałem literki, powtórz to dziwko", "patrz gdzie miałem jaja się wdrapać i na czym się podpisać".

Co do przynależności do kultury - no to jasne, że można robić graffiti, a nie mieć wiele wspólnego z resztą, tak jak można obchodzić Wigillię bez choinki i przynależeć jeszcze do kultury polskiej.Granice są płynne. Być może za ileś lat, będzie można powiedzieć, że hiphop się rozpadł na coś tam - to naturalne, że jakaś kulutra się rozpada, ale na razie wszystkie źródła podają jednak jednoznacznie, że graffiti to część hiphopu i dlatego zażartowałem z tą wikipedią, bo z def. nie ma co się spierać, to kwesia umowy po częśći, czy możemy coś jeszcze włożyć do jednej szufladki, czy nie.

Jeśli chodzi o pozycję graffiti to faktycznie dość słaba. Sixa na to narzekał w jakimś wywiadzie. Writerzy raczej cięzko mają, farby drogie, fame ciężej zrobić niż będąc dobrym raperem, jest to raczej mniej medialne niż reszta - zobacz w "mam talent":D:D:D są jacyś bboye, raper nagra płyte, a graficiarz będzie co najwyżej kioski malował - gdzie nie wrzuca swoich pokręconych styli tylko jednak coś w miarę narzuconego. Nie wiem czy o tym mówisz.

KOCHAM HIPHOP DZIWKI:D:D:D:D:D i 4 elementy jednym tchem wymieniam:)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ]