Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 24 Sierpnia 2019, 16:45

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
[serial] True Blood/Czysta Krew (2008) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [serial] True Blood/Czysta Krew (2008)
  Wysłano: Poniedziałek, 7 Lipca 2008, 23:42
Obrazek
http://www.filmweb.pl/f399264/True+Blood,2008
http://community.livejournal.com/trueblood_tv/

Cytuj:
OPIS
Historia Sookie Stackhouse, barmanki żyjącej w Louisianie, która potrafi czytać w ludzkich myślach. Pewnego dnia jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy Wampir Bill, wchodzi do miejsca jej pracy -dzieje się to w dwa lata po tym, jak wampiry "wychodzą z trumien" w publicznej telewizji.

Cytuj:
dla niecierpliwych :)
ja osobiście będę czekał aż serial będzie na antenie HBO, ale Wy jak już nie dajecie rady to macie tu dwa linki do pierwszego odcinka :)

http://www.filmweb.pl/topic/858820/dla+ ... ++%29.html

True Blood - Suck It Up!
http://pl.youtube.com/watch?v=gG_JCYdj0lg

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 27 Września 2010, 14:59 przez 3A, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Post Re: [serial] True Blood (2008) | od lutego w HBO Polska
  Wysłano: Poniedziałek, 27 Września 2010, 14:58
filmweb.pl napisał(a):
"Czysta krew" zaleje kina?
W Stanach zakończył się właśnie trzeci sezon serialu "Czysta krew". Był to najlepszy jak dotąd sezon, jeśli chodzi o liczbę widzów. Nic więc dziwnego, że w oczekiwaniu na czwartą serię w Internecie rozpoczęły się spekulacje na temat możliwości przeniesienia "Czystej krwi" do kin.

Według What's Playing HBO rozpoczęło już wstępne rozmowy na ten temat. Film miałby powstać po czwartym bądź piątym sezonie serialu. Jego twórca Alan Ball jest oczywiście głównym kandydatem na stanowisko reżysera

Akcja serialu rozgrywa się w Luizjanie. Wampiry nie ukrywają się już przed ludźmi, lecz próbują koegzystować na pokojowych warunkach. To jednak nie będzie łatwe, kiedy przełamać trzeba setki lat uprzedzeń i zabobonów. Sprawy nie ułatwia również fakt, że wokół wampirów (i wilkołaków) dzieją się dziwne rzeczy, a wszystkie one łączą się z główną bohaterką Sookie Stackhouse.

"Czysta krew" jest adaptacją cyklu powieściowego Charlaine Harris. Jak dotąd w serii wydanych zostało 10 powieści i zbiór opowiadań. Jest więc wystarczająco dużo materiału nie tylko dla telewizji, ale i dla kina. Trzeba jednak pamiętać, że prawie każdy popularny serial HBO miał mieć wersję kinową. Do tej pory doczekał się jej jedynie "Seks w wielkim mieście".

Obrazek

Powrót do góry

Post Re: [serial] True Blood/Czysta Krew (2008)
  Wysłano: Piątek, 29 Lipca 2011, 01:50
Zero wpisów? :shock: Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, zdecydowanie. O ile pierwszy sezon nie wciąga jakoś maksymalnie, o tyle drugi jest rozpierdolem ewidentnym, a trzeci tylko potwierdzeniem rozpierdolu. Niedawno w Stanach rozpoczął się sezon czwarty, no i właśnie co w związku z tym?
Spoiler:

P.S Dla tych, co nie wiedzą: twórcą serialu jest Alan Ball - ten od Sześć Stóp Pod Ziemią i American Beauty :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 29 Lipca 2011, 11:10
obejrzałem dwa sezony, ale momentami za bardzo porąbane, więc na razie sobie daruje.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Sierpnia 2011, 00:05
zaczalem ogladac ten serial i wszystko spoko ale nic mnie tak nie wkurwia jak glowna bohaterka :???: w realu mam ochote takim przypierdolic liscia na odmul za caloksztalt, jak widze ze sa z nia jakies malo znaczace sceny to zazwyczaj musze skipowac

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Sierpnia 2011, 00:46
wczoraj skończyłem oglądać "six feet under" i zastanawiałem się za co teraz się zabrać, no i może następny serial tego samego autora byłby dobrym wyborem.

tylko pytanie - czy "true blood" jest zbliżone klimatem do "sfu" i "american beauty"? bo po opisach o co tam chodzi w serialu i po tematyce (wampiry = :sleeping: ) to bardziej mi się to kojarzy z sieką typu "heroes", niż z ciężką, skłaniającą do wielu przemyśleń, atmosferą wymienionych dzieł alana balla. a na właśnie takie coś raczej bym miał ochotę

soulbowl.pl

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 5 Sierpnia 2011, 09:34
MastaBooge napisał(a):
zaczalem ogladac ten serial i wszystko spoko ale nic mnie tak nie wkurwia jak glowna bohaterka :???:
Dobry serial, ale sezon z rogatym to przegięcie, tak kurewsko nudny. Bezsprzecznie najgorszą postacią jest murzynka :mad:

Poprzednie sezony słabo pamiętam, czwarty, obecny jest najlepszy.

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Sierpnia 2011, 01:38
od 3 sezonu akcja niezle sie rozkreca, w dalszym ciagu musze przewijac murzynke, rudą z baru, Sookie (ile moge), pare watkow mnie wciagnelo mimo wszystko, ogolnie serial poryty miejscami, gdyby tylko mial mniej irytyjuacych postaci bylby lepszy, drugi sezon faktycznie zmulony

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 18 Listopada 2011, 21:31
Tak sobie odświeżę, bo właśnie drugi sezon skończyłem. Serial autorstwa HBO inny, niż wszystkie poprzednie. Lubię klimat w tym serialu, otoczkę, małe miasteczko na południu USA i te sprawy. Czasami jakieś absurdalne akcje, ale ogólnie to mi się podoba, wkręciłem się. Nawet Jason, który na początku wkurwiał, w drugim sezonie dał parę okazji do uśmiania się. Czołówka świetna jest, nigdy nie przewijam, co rzadko mi się zdarza. Lubię te zaskakujące momenty, tutaj to się sprawdza, nie nuży i w ogóle.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 14 Kwietnia 2012, 23:34
Serial lepszy od Six Feet Under?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 14 Kwietnia 2012, 23:42
dopiero się zabieram za Six Feet ale wątpię, zresztą ciężko to chyba porównać bo to inne gatunki, natomiast na dzień dzisiejszy niewiele pamiętam z True Blood, jedynie że główna bohaterka była głupia i tak też zapamiętam już ten serial

Spoiler:

miejscami baaardzo irytujący, bardzo

Powrót do góry

Post Odp: [serial] True Blood/Czysta Krew (2008)
  Wysłano: Sobota, 14 Kwietnia 2012, 23:55
Na początku bardzo mi się podobał a już od drugiego sezonu jakoś mniej. Irytuje mnie główna bohaterka, i jak widzę nie tylko mnie. Jakoś z kolejnym odcinkiem staje się moim zdaniem coraz nudniejszy, ale to kwestia gustu. Spodobało mi się wejście, 1 sezon był taki spoko a potem oczekiwałem, że jednak trochę bardziej się wszystko rozkręci. No ale oglądać będe dalej, bo nie tracę wiary, że w końcu będzie tak jak chcę

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Czerwca 2012, 23:20
Ponad tydzień temu ruszył piąty sezon. Jak na razie dość ciekawie, chociaż wątek Sama zupełnie mnie nie interesuje aktualnie. Ciekawe zwroty akcji
Spoiler:
Czekam na kolejne odcinki z zajawką, mocno jaram się tym serialem, bardzo fajna odskocznia od większości z tych, które oglądam.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 17 Czerwca 2013, 15:06
Szósty sezon ruszył.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ]