Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Grudnia 2017, 12:14

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Warren G - Take A Look Over Your Shoulder (Reality) (1997) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Warren G - Take A Look Over Your Shoulder (Reality) (1997)
  Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 21:16
Obrazek

1 Star Trek Intro (0:30)
2 Annie Mae (3:52)
Vocals - Nate Dogg
3 Smokin' Me Out (3:40)
Vocals - Ronald Isley
4 Ricky In Church (0:30)
5 Reality (3:30)
6 Ricky & G-Child (0:17)
Vocals - Ricky Harris
7 Young Fun (3:36)
Featuring - Jayo Felony , Knee-Hi
8 What We Go Through (3:41)
Featuring - Bad Ass* , Lil' Malik , Perfec
9 We Brings Heat (3:46)
Featuring - Jah-Skillz , Knee-Hi , Neb Love , Ricky Harris , Twinz (2)
10 Transformers (3:01)
11 Reel Tight Intro (0:20)
Vocals - Reel Tight
12 Relax Ya Mind (3:29)
Vocals - Reel Tight
13 To All DJ's (3:00)
Featuring - Lil' Malik
Vocals - Arnita Porter , Dorinda Roberts
14 Back Up (3:46)
Featuring - K-9 , PC (3)
15 Can You Feel It (3:20)
Vocals - Nancy Fletcher
16 I Shot The Sheriff (4:10)
Vocals - Nancy Fletcher
17 I Shot The Sheriff (EPMD Remix) (3:26)
Remix - Erick Sermon
Vocals - Nancy Fletcher

Nie bylo tematu chyba...

Od razu zaznaczam ze nie jestem psychofanem g-funku... moze zle sie wyrazilem - uwielbiam te rytmy (pod warunkiem ze sa dobre) ale jakos nigdy nie zaglebialem sie w ten nurt zach. wybrzeza zeby moc powiedziec ze slyszalem wszystko albo wiekszosc. Moze niedlugo nadrobie to - gruntownie.

Do tego albumu mam ogromny sentyment... Katowalem to ponad 10 lat temu na kasecie (oczywiscie oryginalna z hologramem, mam do dzisiaj :cool: ) Wogole gdy zaczynalem sluchac rapu zaczynalem od zach. wybrzeza, m.in od Warrena G (jego debiutu do ktorego mam rownie wielki sentyment).

Moze wielu sie ze mna nie zgodzi ale ten album uwazam za lepsza plyte od debiutu z 94... I uwazam ze "Take A Look Over Your Shoulder" za jedna z najbardziej nieslusznie niedocenianych plyt kiedykolwiek... Kazdy kawalek ma taki vibe ze nadaje sie wrecz idealnie do samochodu... Ciekawi mnie jak forumowi wielbiciele g-funku (a wiem ze ich tu od cholery) zapatruja sie na ten krazek - gdyby kazdy album uwazany za g-funkowy mial tak wysoki poziom jesli chodzi o produkcje - gatunek ten bylby jednym z moich ulubionych i juz dawno bym sie w to zaglebil...

edit: jesli chodzi o Warren'a to jedynie dwa pierwsze krazki mnie jaraja - kolejne uwazam za srednie conajwyzej...

Powrót do góry

Post Re: Warren G - Take A Look Over Your Shoulder (Reality) (1997)
  Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 21:53
bardzo dobry, przede wszystkim równy album. zgadzam sie z tym ze jest on niedoceniany, oczywiscie niesłusznie. moim zdaniem można go umieścić na równi z debiutem, kawałki takie "what we trought" czy "relax your mind", "can you feel it" to po prostu rewelacja. polecam

ps. jest tez inna wersja tej plyty (ja taka mam) gdzie jest jeszcze "what's love go to with it" remix tego , oraz nie ma remixu "i shot the sheriff". inna okładka jest również (IMO lepsza)

http://www.facebook.com/pages/Gapone/176224209081286

http://www.youtube.com/basementvibes

Stay Tuned!

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg YIM WWW

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 23:47
Gapone napisał(a):
bardzo dobry, przede wszystkim równy album. zgadzam sie z tym ze jest on niedoceniany, oczywiscie niesłusznie. moim zdaniem można go umieścić na równi z debiutem, kawałki takie "what we trought" czy "relax your mind", "can you feel it" to po prostu rewelacja. polecam

ps. jest tez inna wersja tej plyty (ja taka mam) gdzie jest jeszcze "what's love go to with it" remix tego , oraz nie ma remixu "i shot the sheriff". inna okładka jest również (IMO lepsza)

Tak mowisz o wersji na Europe, wlasnie taka mam na kasecie, ale teraz slucham wersji US bez "what's love go to with it", ktory i tak nie pasowal do albumu moim zdaniem. Mamy za to remix Sermona

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Kwietnia 2008, 08:50
wole debiut - większy sentyment, więcej słońca, więcej luzu

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Poniedziałek, 28 Kwietnia 2008, 10:26
Slaby mc, bity takie se. Jeden kawalek mi sie podobal - "We brings heat" z 5 footaz i twinz. Ogolnie nie jaram sie, bo nie ma czym.

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 28 Kwietnia 2008, 10:29 przez tu pale tam pale, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 28 Kwietnia 2008, 10:29
"annie may" to klasyk w chuj. pamiętem jak mi brat kiedyś puszczał jak dzieciakiem byłem :D

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 28 Kwietnia 2008, 14:49
Cytuj:
Tak mowisz o wersji na Europe, wlasnie taka mam na kasecie, ale teraz slucham wersji US bez "what's love go to with it", ktory i tak nie pasowal do albumu moim zdaniem. Mamy za to remix Sermona

orginał nie pasuje ale remix bardziej g funkowy (oba zreszta lubie :))

Stay Tuned!

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 17:36
No zdecydowanie klasyk, jedna z najlepszych płyt Warrena, druga po "Regulate.. G Funk Era" (którą mam zresztą w oryginale). :D Swego czasu niemiłosiernie ją katowałem, heheh. Kawałki takie jak "Annie Mae", "Smokin' Me Out", "Relax Ya Mind" czy "I Shot The Sheriff" mają jedyny i niepowtarzalny klimat, niesamowite. "What We Go Through" dobre do tańczenia breaka, sprawdzone. :wink:

Cytuj:
Od razu zaznaczam ze nie jestem psychofanem g-funku... moze zle sie wyrazilem - uwielbiam te rytmy (pod warunkiem ze sa dobre) ale jakos nigdy nie zaglebialem sie w ten nurt zach. wybrzeza zeby moc powiedziec ze slyszalem wszystko albo wiekszosc. Moze niedlugo nadrobie to - gruntownie.

Dr. Dre - "The Chronic"
Snoop Doggy Dogg - "Doggystyle"
Warren G - "Regulate... G Funk Era"
Tha Dogg Pound - "Dogg Food"

^ Najbardziej g-funkowe albumy, jakie w życiu słyszałem, polecam.

Cytuj:
Wogole gdy zaczynalem sluchac rapu zaczynalem od zach. wybrzeza

Nie licząc Eminema, słuchałem Zachodu przez 2 lata, zanim w ogóle zacząłem zagłębiać się w East. Nic nie mówcie, wiem.. :lol:

Cytuj:
wole debiut - większy sentyment, więcej słońca, więcej luzu

"Regulate" to w ogóle inny klimat, więcej sampli, bardziej pozytywne brzmienie; tutaj mamy do czynienia w dużym stopniu z g-funkowymi, lecz syntetycznymi podkładami, co sprawia, że album bardzo różni się klimatem od debiutanckiej płyty. Osobiście również wolę pierwszy krążek.. :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 17:42
DrSosen napisał(a):
Dr. Dre - "The Chronic"
Snoop Doggy Dogg - "Doggystyle"
Warren G - "Regulate... G Funk Era"
Tha Dogg Pound - "Dogg Food"

^ Najbardziej g-funkowe albumy, jakie w życiu słyszałem, polecam.

Hehe przeciez to znam od grubo ponad 10 lat - mowiac o zaglebianiu sie mialem na mysli raczej niszowych artystow, malo znanych etc. Wiem ze jest tego duzo wiec kiedys zasiegne opinii forumowego eksperta w tej dziedzinie- Galla Anonima :P

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 19:58
Warren ad. 1997..... materiał, który ma tyle samo zwolenników czy przeciwników. Przed wydaniem oczywiste, było to, że druga płyta będzie szczególnie oceniana przez pryzmat ultra klasycznego debiutu. Wielu odbiorców zarzuciło Warrenowi Griffinowi kiepską warstwę muzyczną, z czym całkowicie się nie zgadzam (trudno przecież oczekiwać radykalnej zmiany stylu w okresie, kiedy "piszczały" i sample wprost z Zapp, Parliamentu, Gap Band miały jeszcze spore wzięcie na rynku). Gigantyczny sukces "Regulate... G Funk Era" regulował zatem odbiór drugiego, i zarazem ostatniego LP genialnego producenta (za to znacznie gorszego w warsztacie raperskim) z Long Beach w Def Jamie (półtora miliona sprzedanych egzemplarzy było dość słabym rezultatem w porównaniu do debiutanckich 4mln.). Tutaj rodzi się pytanie - jak podejść do "Take A Look Over Your Sholder"? Odpowiedz jest prosta - trzeba bez oporów oddać się chilloutowym rytmom, co jest szczególnie wskazane w zbliżające się słoneczne, majowe popołudnia. Pewne jest jedno - nie widzę ani jednego tracka "do worka" - przy okazji należy, nadmienić, że ciekawa sytuacja zrodziła się w okół "What We Go Through", gdzie rymują niewymienieni w creditsach Daz i Kurupt (Suge Knight zabronił im występu w teledysku do utworu). Na podsumowanie mojej dość chaotycznej wypowiedzi napiszę wprost - klasyk.

"Relaaaaaaaaaax yaaaaaaaaaa mind, yaaaaaaaaaa mind miiiiiiinnnnnd..."

(tego też życzę użytkownikom forum)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 20:11
DrSosen napisał(a):
No zdecydowanie klasyk

Gall Anonim napisał(a):
napiszę wprost - klasyk

No napewno. :lol:
Jesli to jest klasyk, to znam jeszcze ok tysiaca innych klasykow z zachodniego wybrzeza. :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 20:21
to jest klasyk.

Stay Tuned!

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 20:25
I co w związku z tym? Forum jest od tego aby wyrażać poglądy, tak jak i żaden inny użytkownik nie zabierze mi szeregu przyjemnych wspomnień związanych z drugą płytą Warrena.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 21:16
Cieszy wiele pozytywnych opinii o tym albumie - zadziwiajace jest to ze jest tak niedoceniany - naprawde :shock:

Jesli mialbym wybrac ulubione tracki: "Smokin' Me Out" (genialny party track, zajebisty hook Rona Isley'a), "We Brings Heat"(klimacik) oraz "Back Up" (za kazdym razem gdy wchodzi hook mam uszowe orgazmy :grin: )

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Kwietnia 2008, 21:16
Gall Anonim napisał(a):
przy okazji należy, nadmienić, że ciekawa sytuacja zrodziła się w okół "What We Go Through", gdzie rymują niewymienieni w creditsach Daz i Kurupt (Suge Knight zabronił im występu w teledysku do utworu).

Hmm, z tego, co pamiętam, na płycie nie ma chłopaków z Tha Dogg Pound.. Wystąpili oni bodajże w wersji OG (miałem ją nawet gdzieś, niestety w gównianej jakości), jednak na płytę trafił kawałek z innymi gośćmi. :wink: W ogóle według mnie to poje%ane, by zabraniać członkom wytwórni współpracy z innymi - dobrze, że kawałek z Natem na "Regulate" i featuring na "Doggystyle" zostały nagrane, gdy Warren należał jeszcze do Death Row, w przeciwnym wypadku raczej nie powstałyby po '94 (choć z Nate Doggiem bardziej prawdopodobne, bo szybko opuścił DR, gorzej ze Snoopem, który czekał z tym do '98)...

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 00:19
tHe DiGiTaL sOuL napisał(a):
Gapone napisał(a):

Obrazek

Nie pasowała, ale była wielkim hitem w Europie, więc pewnie wpakowali ją ze względów promocyjnych.

[wideoklipy]
I Shot the Sheriff
http://www.youtube.com/watch?v=LjjB79QX3Ko
I Shot The Sherriff (EPMD Remix)
http://www.youtube.com/watch?v=41gvI3XH_zI
What We Go Through ft Mr. Malik, Perfec and Bad Azz
http://www.youtube.com/watch?v=b2swZBkhdhQ
Smokin' Me Out ft. Ron Isley
http://www.youtube.com/watch?v=xrrGi_VGvzc
What's Love Got To Do With It
http://www.youtube.com/watch?v=aYTBVOcWNlk

Pierwszy album Warren G - "Regulate... G-Funk Era" - był niewątpliwym sukcesem - osiągnął multiplatynowy status, podobnie jak trzy pochodzące z tej płyty single "Regulate", "This DJ" czy "Do You See". Na początku tego roku pojawiła się dryga płyta Warrena G, promowana kontrowersyjnie dobranym singlem, rapową wersją utworu Boba Marleya "I Shot the Sheriff, na pewno bardzo funkową i miłą dla ucha, ale chyba nieco zbyt komercyjną. Cały album jest na szczęście nieco inny. Rozpoczyna go króciutkie, wprowadzające słuchaczy w klimat płyty "Intro", zaraz za nim umieszczono fenomenalny utwór "Annie Mae", w którym Warren G wspiera Nate Dogg. Nie jest on jedynym gościem na tej płycie, oprócz niego pojawiają się młodzi, utalentowani raperzy z wytwórni Warrena (G-Funk Music), jak również Bad Ass (znany z grupy L.B.C. Crew, współpracujący ze Snoop Doggy Doggiem), Mr. Malik (należący niegdyś do duetu Illegal), a nawet Roland Isley, członek Isley Bros., jednej z najczęściej samplowanych grup z lat 70. Wraz z nim Warren G nagrał utwór "Smokin' Me Out". W licznych wywiadach poprzedzających wydanie "Take A Look..." Warren G mówił o swoich planach dotyczących tej płyty, zapowiadając eksperymenty z nowymi brzmieniami. Szkoda, że zrealizował te plany, ponieważ najlepsze utwory z tej płyty to te, które oparte są na formule wypróbowanej już w "Regulate... G-Funk Era", gdy zaś Warren szuka nowych dźwięków, tak jak ma to miejsce na przykład w "What We Go Through", "We Brings Het" czy "To All D.J.'s" efekt nie jest zachwycający, przede wszystkim niezbyt funkowy. Możemy być jedynie wdzięczni, że ambicje eksperymentatorskie Warrena nie są zbyt wielkie i pozostałe kompozycje to stary, dobrze sprawdzony rap przyszykowany prosto na imprezy. A na pewno żadna impreza w tym sezonie nie odbędzie się bez "I Shot the Sheriff", "What's Love Got To Do With It" (kolejne na tej płycie wykorzystanie bardzo popularnego sampla - tym razem Tiny Turner), "Can You Feel Me", "Transformers" (zapożyczającego refren z popularnego niegdyś filmu rysunkowego.) czy wspomnianego już, ekstrafunkowego "Smokin' Me Out". Płyta "Take A Look Over Your Shoulder (Reality)" bez wątpienia mogłaby być lepsza, ale to, co otrzymaliśmy naprawdę nie daje wielkich powodów do narzekań. Po prostu G-Funk

T?Mon 3,5/5 (Magazyn Klan Nr.1 [VII-VIII 1997] str.62)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 16:14
Świetna, równa płyta, ciężko wskazać najlepsze numery, ale gdybym musiał to zdecydowałbym się na "Annie Mae" (przede wszystkim), "Smokin'n Me Out" i "I Shot the Sheriff" (w obu wersjach). Nie jest to "Regulate...", ale dzięki temu Warren nie wpadł w pułapkę drugiej płyty, nagrywając krążek sporo różniący się od poprzednika. Jaram się zarówno płytą, jak i faktem, że kupiłem wersję US za 5 dolków :cool:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 16:37
"What we go through" jest spoko, reszta mi się średnio podoba, duże rozczarowanie dla mnie po sprawdzeniu debiutu, wolę dużo bardziej "I want it all" od tego krążka.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2011, 17:56
muszę przyznać, że nie znam tego CD, chociaż debiutem, jak i g-funkowymi, wyluzowanymi brzmieniami jaram się na maxa, także muszę sprawdzić i ten krążek :)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]