Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 27 Kwietnia 2017, 19:41

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
Języki obce. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Języki obce.
  Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 15:43
Jak ocenacie swoją znajomość języków?
A jak znajomość języków innych nacji :D?

Moim zdaniem u nas jest średniawka - w szkole wiadomo, że ciężko jest dobrze nauczyć się języka, bo uczy się masę niepotrzebnych rzeczy - typu słówka krawężnik, śrubokręt itp., a nie stawia się na komunikację (co moim zdaniem jest najważniejsze w nauce)
Ale jest dużo ludzi, którzy sami się uczą i często znają np angielski na naprawdę zajebistym poziomie. cóż, bystry z nas naród :)
z drugiej strony dziwią mnie ludzie, którzy kończą naukę w szkole średniej i nie potrafią słowa powiedzieć w innym języku. języki są przeciętnie od 4 klasy podstawówki, więc dla mnie to trochę dziwne, żeby przez tyle czasu nie nauczyć się chociaż podstaw :| siłą rzeczy coś powinno zostać w głowie :D

co do innych narodowości to wiadomo - zajebiście skandynawia, nawet stare baby dobrze śmigają po angielsku, a na drugim biegunie, jak dla mnie, południe - włosi, hiszpanie, kompletni ignoranci :D -> Hał meny jers ju hef? itp :D

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Post Re: Języki obce.
  Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 15:57
polecam oglądać anglojęzyczne filmy z angielskimi napisami, można poprawić akcent

Ciężko nauczać w szkole języków, jak ma się w grupie po 15 osób, jak się samemu nie przyłożysz to z lekcji nic nie wyniesiesz.

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 15:59
angielski umiem bardzo dobrze. poza tym uczę się niemieckiego, choć niedługo zamierzam przestać, bo po prostu nienawidzę tego języka. zdecydowanie bardziej wolę ciepłe klimaty i dlatego myślę o hiszpańskim. ponoć na początku jest łatwy, a wymowa też wydaje mi się ładniejsza.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:04
Dill napisał(a):
angielski umiem bardzo dobrze. poza tym uczę się niemieckiego, choć niedługo zamierzam przestać, bo po prostu nienawidzę tego języka. zdecydowanie bardziej wolę ciepłe klimaty i dlatego myślę o hiszpańskim. ponoć na początku jest łatwy, a wymowa też wydaje mi się ładniejsza.

kumpel się uczy hiszpańskiego (4-letnie lo z hiszpanskim z 2 czy 3 h dziennie, od 2 klasy leckje po hiszpansku) w kazdym razie mowi ze łatwiejszy i fajniejszy od angielskiego

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:08
hiszpanski zajebisty, przy czym jak znasz jakis jezyk lacinski typu wloski czy francuski to wchodzi jak zloto

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:10
też się uczę hiszp. i też uważam, że jest bardzo spoko, a czy łatwy? tak jak napisał kolega wyżej, na początku na pewno, im dalej, tym trudniej, ale to w większości języków tak :D

ja angielski znam w sumie dobrze, dobrze ogarniam gramatyke itp. ale właśnie jebana bariera językowa mnie wkurwia najbardziej. nie wiem kiedy zwalczę to kurestwo :)
a tak ogólnie to chciałabym umieć właśnie angielski bardzo dobrze, hiszpański i rosyjski w stopniu dobrym. i styknie :D
rosyjksiego uczyłam się 3 lata w liceum, dla mnie zajebisty ;D

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:12
Moją znajomość języka angielskiego oceniam na dobrą. Cały czas ten język doskonale, czytam dużo anglojęzycznych stron/for dyskusyjnych, czasami staram się oglądać filmy bez napisów. W szkole średniej miałem jeszcze język angielski-zawodowy, na którym dosyć dużo słówek podłapałem. Uważam, że to podstawa i przyszłość ze względu na to, że jest to język uniwersalny.
Jeśli chodzi o język niemiecki to tylko podstawy, a nawet nie do końca. Prawdę mówiąc to niepotrzebne jest dodawanie drugiego, nieobowiązkowego języka obcego na którymś tam etapie nauki, nie oszukujmy się, nie da się nauczyć języka w kilka lat, a dodatkowy język w gimnazjach wygląda tak, że uczą się wierszyków, oddają rysuneczki z podpisanymi rzeczami lub wchłaniają słówka, które po tygodniu idą w zapomnienie.

Z tymi Hiszpanami i ich znajomości angielskiego to prawda, grałem kiedyś w pewne MMORPG na hiszpańskim serwerze, gdzie 90% hiszpanów na pytanie o angielski, odpowiadała "no habla ingles".

Ostatnio edytowano Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:12 przez bLeF, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:12
serszi - ja, z tego co pamiętam, przez trzy lata podstawówki. oczywiście dziś właściwie nic nie pamiętam.

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:19
Szkoła ogólnie mało co mi dała ze względu na nudne lekcje oparte o ten sam schemat. W liceum zabrałem się za czytanie komiksów po angielsku i jakoś na początku studiów zacząłem oglądać filmy bez napisów. Przydatne są też obozy językowe, byłem na jednym i muszę przyznać, że rozmowy z obcokrajowcami bardzo pomagają i są prawdziwym testem umiejętności. Szkoda, że w szkołach nie kładą na to nacisku. Jeśli chodzi o drugi język to w szkole miałem niemiecki, ale nic z niego nie umiem. Po prostu nie lubię tego języka i żałuję, że nie wybrałem się na rosyjski. Do wyboru były tylko te dwa, a szkoda, bo na jakiś francuski czy inny hiszpański z chęcią bym się zapisał. Obecnie łączę studia dzienne i pracę, więc jakiś kurs raczej nie wchodzi w grę, bo brak mi na to czasu.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:21
Od pierwszej klasy podstawówki do drugiego roku studiów uczyłem się niemieckiego i nie potrafię nic. No, może coś tam zrozumiem słysząc, czy czytając, ale jeśli chodzi o komunikację to tragedia. Strasznie chujowy język, nienawidzę. Angielski średnio, wiadomo, żeby się dogadać. Ogólnie nie cierpię, nigdy nie cierpiałem uczyć się języków. Ani zajawki, ani talentu do tego.

NASZE BLOKI SĄ ZAJEBISTE

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:21
Dill napisał(a):
serszi - ja, z tego co pamiętam, przez trzy lata podstawówki. oczywiście dziś właściwie nic nie pamiętam.

nie ogarnąłbyś bukw :D? mi się wydaje, że jak sie raz tego nauczy to już na całe życie zostaje.. oby.. :D
ale jak Ty w podstawówce, to pewnie nasz alfabet doszkalałeś, więc jesteś usprawiedliwony :D

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:24
z alfabetu rosyjskiego prawie nic nie pamiętam :)

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 3
Banned
  Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 16:27
Angielski jako tako znam, nie uczyłem się poza szkołą, ale wiadomo, jesteśmy otoczeni tym językiem zewsząd i nie znać nic to przypał.
Niemieckiego się uczę trzeci rok, nie lubię tego języka, ale siłą rzeczy czegoś tam się nauczyłem, zawsze to lepiej, bo więcej wiem.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 18:01
angielski na takiej zasadzie, ze chyba dalbym sie rada dogadac, niemieckiego ucze sie juz czwarty rok, a i tak nie potrafie zlozyc sam prostego zdania. No może poza przedstawieniem się. Ukraiński troche ogarniam, tak więc sporo z języka rosyjskiego i innych z cyrylice rozumiem, ale oczywsicie nie wszystko. :)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Stycznia 2010, 23:37
wiadomo, ze angielski trzeba znac, to sie ucze. ogolnie perspektywiczny wydaje mi sie rosyjski i niewykluczone, ze niedlugo zaczne nauke, z uczeniem sie jezykow nie mozna czekac zbyt dlugo, bo im pozniej zaczniesz, tym trudniej ogarniac

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 10 Stycznia 2010, 00:05
kamx napisał(a):
nie umiem żadnego ,poza ojczystym mimo wielu lat "nauki" w szkole.

ja bym się nie przyznawał

umiem angielski w miarę, niemiecki też w stopniu komunikatywnym (i uważam, że jest fajniejszy od angielskiego), uczę się coś tam franca, ale niewiele umiem

nie kumasz w ogle linijek

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Stycznia 2010, 00:17
ucze się angielskiego od 4 podstawówki ale no nichuja nie mam talentu do jezyków, :( poza tym uczyłem się niemieckiego 3 lata i zajebiście mi to szło (myślę nad ogarnieciem tego bardziej), oraz portugalskiego 3 lata i to była pomyłka mojego życia, chociaż podstawową maturę napisałem na 42% (!) a umiem tylko "mam na imię xxx" i pytanie "jak masz na imię", poza tym nichuja :lol:

z wielką chęcią pouczyłbym się francuskiego, ze względu na wadę w wymowie "r", ale jakoś tak to odkładam i odkładam i nichuja :???:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Stycznia 2010, 00:21
Angielski podstawy, to samo rosyjski i białoruski, chociaż to nawet po polsku da się dogadać z kimś władającym językiem białoruskim, tylko, że inny alfabet jest, ale ten znam dobrze. Niemieckiego uczyłem się 6 lat i przez 2 lata nauki angielskiego, angielskiego nauczyłem się więcej. I tak żałuję, że za gówniarza nie chciałem chodzić na dodatkowe lekcje angielskiego, w szkole naukę rozpocząłem dopiero w gimnazjum, w podstawówce tylko niemiecki był.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Stycznia 2010, 00:44
A ja się cieszę, że mnie matka pchała na angielski dodatkowy, bo maturka poszła po 95% z rozszerzonego pisemnego i ustnego, i niedługo kolejne szczeble zdobywane. Za 2 lata podbij do mnie, będę rozpierdalał total :mrgreen:

Liznąłem niemiecki i francuski - i pierdolę oba języki. Teraz mam wkrętę na hiszpański i chyba zacznę naukę. Właściwie to już podjąłem pierwsze kroki w celu zorientowania się co i jak :wink:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 790 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona