Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 17 Grudnia 2017, 20:36

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
Futbol Amerykanski / NFL 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Futbol Amerykanski / NFL
  Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 17:11
tak sie ostatnio zastanawialem czemu sie ten sport nie przyjal nigdzie poza usa?

jest zajebiscie kontaktowy, duzo sie dzieje, zwroty akcji, efektowne wywrotki, ale tez sporo strategii, kombinacji.
kiedys pamietam, ze byly jakies proby (szczegolnie w niemczech i holandii) przeniesienia tego sportu do europy, ale jakos nie wyszlo.

moze chodzi o pieniadze, bo jednak dosyc duzo kosztuje sprzet, duzo osob potrzeba do gry, no ale na pewno nie tylko.

co myslicie? dla mnie 100 razy fajniejszy sport niz rugby.

w stanach futbol zostawia daleko w tyle hokej czy nawet koszykowke, nie wspominajac juz w ogole o pilce noznej (w ktora graja tylko dziewczyny i pedaly). jedyne co moze rownac sie z nim pod wzgledem popularnosci to baseball, ale tu kibicami sa glownie stare dziady i baby z lornetkami

Obrazek

Powrót do góry

Post Re: futbol amerykanski/nfl
  Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 18:21
Była swego czasu niby europejska NFL, ale rozgrywki zawieszono. Nie jest to płynny w oglądaniu sport, jest sporo przerw i zawieszek, ciężko się "przestawić". W Stanach #1, ludzie jarają się nie tylko NFL, ale też ligą collegów, która jest transmitowane w TV, zarobki zawodników też są najwyższe. Niedawno w Teksasie oddano do uzytku zajebisty stadion na ponad 100000 ludzi. Na zajawkę polecam "Any Given Sunday" z Pacino i Foxxem, gra tam też LL Cool J, kozackie ujęcia, swietna praca kamery. Stone'owi NFL odmówiła pomocy w kręceniu i udostępnienia obiektów, raczej nie było im na rękę, że gracze nie są tam pokazani w zbyt dobrym swietle :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 18:30
Obrazek

Typa ktory nazwal ten sport "Football'em" powinno sie rozstrzelac.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 19:12
Rugby lepsze , futbolem amerykańskim się nie jaram

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 19:49
Rugby ssie przy footballu. Ja nie oglądałem NFL tylko NCAA. Ale najlepsze wspomnienia to gry madden.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 20:04
Tennessean napisał(a):
W Stanach #1, ludzie jarają się nie tylko NFL, ale też ligą collegów, która jest transmitowane w TV, zarobki zawodników też są najwyższe.

bylem raz na meczu uniwersyteckiej ligi i na stadionie bylo 50.000 ludzi. robilo wrazenie. to tak jakby w polsce przyszlo 50 tysia na mecz politechniki warszawskiej z uniwersytetem jagielonskim....

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 20:29
stany to w ogóle inna bajka, tam drużynie uniwersyteckiej kibicuje sie do końca życia, czesto ludzie urywają sie z roboty, wsiadają w samolot i lecą na mecz swojej ukochanej drużyny.
NFL kiedyś oglądałem na necie, i sobie mecze obstawiałem ale później jakoś zajawka przeszła, to samo miałem z baseballem w tym roku, ogladałem i typowałem do końca września a potem jakoś mi sie znudziło

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 20:35
No, to zupełnie inna bajka. Drużyny collegów mają taki sam asortyment gadżetów jak ekipy NFL, ludzie znakują w rózny sposób swoje auta, noszą koszulki ulubionych teamów, śpią pod pościelą z logiem swoich ekip :wink: Trzeba wziąc pod uwagę jesli chodzi o frekwencję, że pojedyńczy stan to niejednokrotnie "jakby" oddzielne państwo jesli brać pod uwagę populację i powierzchnię - dlatego Teksas ma stadion na 100000 widzów :) Pozatym względy ekonomiczne, ludzi jest po prostu stać, na bilet, na dojazdy, na zakup koszulek, czapek czy powiedzmy kubków i innych dupereli.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Wtorek, 20 Października 2009, 22:24
Na Eurosporcie będzie transmitowane NCAA. Z odtworzenia, ale i tak się jaram.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 00:45
Quest napisał(a):
to tak jakby w polsce przyszlo 50 tysia na mecz politechniki warszawskiej z uniwersytetem jagielonskim....

no nie do konca tak. bo tam liga uniwersytecka jest jednym z podstawowych szczebli kariery. w polsce uczelnie nie funduja poteżnych stypendiów tylko dlatego, zeby kamil grosicki chciał u nich "studiować" i rozwalić druzyne AZS patryka małeckiego z konkurencyjnej uczelni. wiec nie pisałbym o tym jako o rywalizacji miedzy AZS-ami tylko poprostu rywalizacje na zapleczu najwyzszej klasy rozgrywkowej, tylko zamiast awansowac cala druzyna, awansuja najlepsi zawodnicy. :wink:

co do popularnosci footballu "naszego" i tego amerykanskiego spotkałem sie z ciekawą teoria. tu nawet nie chodzi o kontaktowość gry, bo przeciez koszykówka i baseball (czyli inne "amerykanskie" sporty) nie są aż tak brutalne. poprostu amrykanie lubią sporty, ktore dzieja sie szybko. sedzia pozwala grac, dynamiczna akcja, punkt lub nie. i przerwy miedzy akcjami ich nie wkurzaja bo wiedza, ze nic sie nie wydarzy i nie musza sie koncentrowac na grze. a w naszym footballu 22 facetów zapierdala przez 90 min i stwarza raptem pare sytuacji w meczu. do tego to sport w duzej mierze oparty na przygotowaniu motorycznym. dla zapasionych amerykanow tez srednia opcja, duzo latwiej sie utozsamiac z potezniejszymi graczami z tego amerykanskiego wynalazku. za dlugo trzeba sie koncentrowac. nie na amerykanskie nerwy. :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 01:29
Po 1. Amerykanie potrzebuja sportow w ktorym jest duzo przerw poniewaz musza miec czas na wpierdolenie hot-doga lub czas na wyjscie do kibla, taka prawda :)

Po 2. Im wiecej przerw tym wiecej reklam dlatego w te sporty pompuje sie tyle pieniedzy, przez co sa tak popularne.
Przeciez ogladanie Superbowl to byla droga przez meke, reklam bylo tam wiecej niz samego meczu. Z pilka nozna to nie przejdzie. 45minut bez reklam to samobojstwo dla amerkanskich telewizji.

Po 3. Amerykanie lubia sporty w ktorych odnosza sukcesy a w takiej pilce noznej (meskiej) to co oni niby osiagneli? Nie, to nie dla nich, oni nie bede jarac sie czyms w co praktycznie od zawsze dostaja w dupe bo to uwlacza ich godnosci.

Po 4 Wielu amerykanow uwaza ten sport za "gejowski" glownie z 2 powodow:
- zazdroszcza pilce noznej popularnosci na calym swiecie dlatego takimi komentarzami staraja sie "upodlic" te dyscypline tak na prawde gowno o niej wiedzac.
-zenska druzyna pilkarska odnosila swego czasu spore sukcesy dlatego sport ten w ameryce caly czas uznawany jest za dziewczecy.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 10:01
ja tam uwielbiam te amerykanskie sporty, bo amerykance to maja rozmach. nawet takie NBA sporo rozni sie od europejskiej koszykowki. w USA wszystko jest widowiskowe, podporzadkowane kibicom. mecz musi byc jednoczesnie show. dlatego lepiej mi sie zawsze oglada NFL czy NHL niz polska lige pilki noznej, choc to przeciez pilka nozna sie najbardziej interesuje. przy NFL na przyklad nie skupiam na fenomenalnej taktyce i przemyslanych zmianach tylko wpierdalam chipsy przed TV patrzac na totalny rozpierdol na boisku. i jest fajnie :D Futbol amerykanski zawsze spoko.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 10:22
adamsfc napisał(a):
Po 4 Wielu amerykanow uwaza ten sport za "gejowski" glownie z 2 powodow:
- zazdroszcza pilce noznej popularnosci na calym swiecie dlatego takimi komentarzami staraja sie "upodlic" te dyscypline tak na prawde gowno o niej wiedzac.
-zenska druzyna pilkarska odnosila swego czasu spore sukcesy dlatego sport ten w ameryce caly czas uznawany jest za dziewczecy.

no nie wiem. prawda jest taka, ze nie uswiadczysz bialego grajacego w pilke nozna. meksyki owszem, laski takze. nawet fakt, ze w sklepach z asortymentem do pilki noznej 2 razy wieksza jest czesc dla dziewczyn niz dla typow.
a po drugie siatkowka i IO pokazaly, ze jakby amerykanie naprawde chcieli, to by sie ogarneli i tutaj, tyle ze im sie nie chce

a poza tym adamsfc, gdzie oni odnosza sukcesy w skali swiatowej jesli chodzi o ich futbol i baseball. nie oszukujmy sie na swiecie wszyscy maja na to wyjebane kto wygra superbowl albo world series.

aha wiadmo, ze z ta analogia do politechniki warszawskiej troche specjalnie przeszarzowalem, ale chodzi o pewien mechanizm. tam oczywiscie inne jest uwarunkowanie i specyfika lig akademickich. tak jak np teraz z koszykowka, gdzie zabroniono przechodzenia do nba od razu po szkole sredniej, czyli wiadomo, ze najlepsi musza pograc na studiach, a nie jak bojan krkic, ktory majac 16 lat debiutuje w pierwszej druzynie barcelony

Kamils napisał(a):
co do popularnosci footballu "naszego" i tego amerykanskiego spotkałem sie z ciekawą teoria. tu nawet nie chodzi o kontaktowość gry, bo przeciez koszykówka i baseball (czyli inne "amerykanskie" sporty) nie są aż tak brutalne. poprostu amrykanie lubią sporty, ktore dzieja sie szybko. sedzia pozwala grac, dynamiczna akcja, punkt lub nie. i przerwy miedzy akcjami ich nie wkurzaja bo wiedza, ze nic sie nie wydarzy i nie musza sie koncentrowac na grze. a w naszym footballu 22 facetów zapierdala przez 90 min i stwarza raptem pare sytuacji w meczu. do tego to sport w duzej mierze oparty na przygotowaniu motorycznym. dla zapasionych amerykanow tez srednia opcja, duzo latwiej sie utozsamiac z potezniejszymi graczami z tego amerykanskiego wynalazku. za dlugo trzeba sie koncentrowac. nie na amerykanskie nerwy. :lol:

czy ja wiem? dla mnie np taki baseball to jest najnudniejszy sport na swiecie. juz bym chyba wolal ogladac pojedynki szachowe albo jak schna swiezo pomalowane sciany. tam czesto sa wyniki po 3 godzinach typu 2:0 i poza tym nie dzieje sie totalnie nic.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 11:16
Cytuj:
Typa ktory nazwal ten sport "Football'em" powinno sie rozstrzelac

Poczytaj pierw od czego ta nazwa.

Alien napisał(a):
Rugby ssie przy footballu.

Proste, Football jest kozacki, szkoda że u nas nie ma mozliwości oglądania meczów, tylko tam przez neta, ale to i pory chujowe itd. znawcą nie jestem, oglądam rekreacyjnie, ale lubię, zajebisty sport.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 21 Października 2009, 11:33
Na Canal + były w którymś sezonie mecze NFL(dwa lata temu?), ale zainteresowanie za małe było chyba i już nie ma, a szkoda bo czasami lubiłem obejrzeć jakiś meczyk...

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 10:31
jak ktos siedzi w anglii i ma siope to polecam:

Cytuj:
NFL London 2009 Tampa Bay Buccaneers v New England Patriots

On Sunday 25th October 2009, Wembley Stadium will play host to its third NFL regular season game as part of the NFL International Series. Following the huge success of the games in 2007 and 2008, the NFL is bringing two of its best known franchises across the Atlantic in the form of the Tampa Bay Buccaneers and New England Patriots, with the Buccs the designated home team.

The Patriots agreeing to play in this game is a real coup for both the NFL and NFL UK as they are without doubt the most successful team of recent times, winning the Superbowl three times since the turn of the Millenium and appearing in a further Superbowl in 2008, on the back of the first ever 16-0 season, before being beaten by the New York Giants. As result of this success, the Patriots have a big fan base in the UK and Europe and are sure to be well supported at Wembley and will only add to the rush when Wembley Tickets go on sale.

The Tampa Bay Buccaneers have also enjoyed Superbowl success in recent times, winning Superbowl XXXVII in 2003 as well as making it to the Play Offs in 2005 and 2007. The Buccs already have a connection to another great sporting brand name on UK shores, with team owner, Malcolm Glazer, also the owner of Manchester United, the most famous soccer team in England, so don't be surprised to see Sir Alex Ferguson and several Manchester United players supporting the Buccs at Wembley on October 25th.

sam chetnie bym sie wybral, bo patriots to jeden z lepszych zespolow, chociaz w tym sezonie im jakos szczegolnie nie idzie.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 10:33
Patriots <3
NY Giants one hate 4 ever : |

DVKJ?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 10:39
proste.
a brady to obecnie obok favre'a i manninga najlepszy quarterback w lidze.

no i dodatkowo buja sie z gisele

Obrazek

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 10:44
Brady-Moss i nie ma lepszych.

DVKJ?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 22 Października 2009, 15:06
Dimhil napisał(a):
Poczytaj pierw od czego ta nazwa.

Nie wiem od czego wziela sie ta nazwa ale niezle trzeba miec pod kopuła aby nazwac sport w ktorym prawie w ogole nie uzywa sie nog Footballem :D
Moze pilke nozna zacznijmy nazywac Handballem bo preciez tez sa w niej czasami auty lub bramkarz moze uzywac rak?

Ktos moze wyjasnic mi geneze powstania tej nazwy?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona