Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 23 Lipca 2019, 07:49

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Zmiany 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Zmiany
  Wysłano: środa, 10 Lipca 2019, 21:07
Kadłub napisał(a):
Zbanowałem wszystkich czy tylko około 10 userów? To chyba jednak nie chciałem się pozbyć wszystkich, jak sugerujesz.

A jednak pozbyłeś się prawie wszyskich, co powinno dać Ci do myślenia.

I uwierz mi my też wiemy jak to jest użerać się z krnąbrnymi niereformowalnymi jednostkami. :wink:

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 10 Lipca 2019, 21:34
Burak napisał(a):
Ale może policz zalogowanych userów
A czy Czarny policzył tylko aktywnych userów, czy strzelił z grubej rury wszystkimi założonymi kontami?

noizeone napisał(a):
Weź pod uwagę userów ukrytych (jak np. ja) oraz userów, którzy logują się aby coś napisać a tak to przeglądają i nie mają autologowania przy każdej sesji.
W tych liczbach są userzy ukryci i przeglądający.

pynchon napisał(a):
A jednak pozbyłeś się prawie wszyskich, co powinno dać Ci do myślenia.
Nie zrobiłem tego co zamierzałem i teraz to już nie moja sprawa. Moment na odpowiednie reakcje został przespany, nie przeze mnie.

pynchon napisał(a):
I uwierz mi my też wiemy jak to jest użerać się z krnąbrnymi niereformowalnymi jednostkami.
Bez urazy, ale już kiedyś Ci mówiłem, że jako moderator byłeś jednym z najmniej efektywnych - mówię tu o całokształcie, nie o wlepionych warnach. Więc mam podstawy aby sądzić, że jednak nie do końca wiesz.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Lipca 2019, 21:53
Kadi, weź powiedz jak to jest. Chwalisz się, że bierzesz 150 na klatę, a na tę samą klatę nie potrafisz wziąć odpowiedzialności za rozjebany forumek? :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Lipca 2019, 22:13
Cytuj:
Jak już chcesz się tak bawić w cyferki to uświadom sobie, że liczba zarejestrowanych kont na forum nie oddaje rzeczywistości, a co za tym idzie nie przekłamuj jej na swoją korzyść w tej chwili. Z liczby zarejestrowanych kont regularnie aktywnych jest tylko mały procent. Bardziej adekwatnym będzie wziąć pod uwagę liczbę aktualnie przeglądających forum. W chwili pisania tego postu wygląda to następująco:

- zabity dechami ŚLIZG 174 osoby
- ślizgawka 63

Wnioski każdy chyba będzie potrafił sobie wyciągnąć sam.
Nie śledzę ale i bez tego nie wyobrażam sobie żeby tamto forum nie miało najważniejszego zdaniem jej czołowych userów działu OFFTOPIC, który przecież jest motorem napędowym każdego forum o muzyce. Przecież to oczywiste jak te cyferki powyżej. I jak już mówiłem, szkoda że go nie widzę bez konta bo pewnie dowiedziałbym się jeszcze kilku ciekawych rzeczy o sobie. No chyba, że rzeczywiście go nie ma to bije się w pierś.

Cytuj:
A czy Czarny policzył tylko aktywnych userów, czy strzelił z grubej rury wszystkimi założonymi kontami?

No przecież to nie był flex liczbami czy gadki o tym jakie to forum wielkie, tylko jedynie chciałem zwrócić uwage, że na nowym forum wbrew Twojej retoryce nie pojawiło się tych 10 zbanowanych + ich koledzy + kilka osób które zwarnowałeś tylko niecały tysiąc kont.

No ale jednocześnie rozumiem już jaki miałeś plan:
Chciałeś poprosić Leona, żeby gdy już wykarmi piersią dzieci, zrobił wielki, OLBRZYMI napis "REJESTRACJA", bo jak widać te 174 osoby nie potrafią za boga założyć tu konta i udzielać się w dyskusjach.

Cytuj:
A powiedz mi proszę, kim są ci wszyscy userzy, którzy nazywali innych userów zwierzętami i rzucali w nich obelgami, kim są ci userzy którzy ubliżają mi nawet w tym temacie? Czy aby to nie jest przejawem niedojrzałości emocjonalnej, braku wychowania, poszanowania drugiego człowieka i zwyczajnego chamstwa? Nie musisz odpowiadać bo to oczywiste.

Absolutnie nie rozumiem jaki to ma związek z moim pytaniem. To odpowiedź w stylu "u Was biją murzynów". Absolutnie nie odnosisz się do sedna.
BTW, tak osobiście to uważam, że ludzie są dorośli i jeśli się chcą wyzywać to ich problem, bo absolutnie świat mi się nie zawali jak ktoś napisze że jestem "kurwom jebanom" i nikomu nie powinien, a administracja powinna być od technicznej strony forum i pilnowania umiejscowienia dyskusji w odpowiednich miejscach. W sensie jak ktoś obraża spamując to lipa, ale jak ktoś w temacie o Sentino napisze do użytkownika, który uważa, że Sentino jest fatalnym raperem "Ty kurwo jebana sam jesteś fatalny, Sentino Król" to [oprócz tego, że ma racje] uważam, że nic się nie stało.

Jeszcze tak ogólnie co do Twojej nienawiści do offtopicu - czy naprawdę tak ciężko zrozumieć, że ludzie nie będą pisali 100 postów dziennie na temat Dinali i nowego teledysku rapera Major SPZ czy wydawnictwa jakiegoś czarnego truskuluwego rapera, a to co ich głównie przyciąga do for wszelkie rodzaju to nie ich tematyka tylko SPOŁECZNOŚĆ, a niestety dla Ciebie więzi społeczne to nie tylko gadki o starym dobrym rapie, ale głównie rozmowy na tematy wszelakie, też te luźne.
Na dodatek ludzie potrzebują interakcji żywszych, szybszych, chcą informować się teraz już i uzyskiwać reakcje teraz już - sztywne zasady prowadzenia dyskusji forumowych w tematycznych działach spowalniają ten proces - stąd rozkwit wszelakich działów offtopicowych.
I idąc dalej, gdy już ludzie wytworzą między sobą więzi i relacje [czy to pozytywne, czy negatywne], dalej są w obiegu na forum. Wchodza żeby napisać "Jarekk jesteś super", "Rupert śliczna fryzurka", "Ezio weź zaruchaj" czy "Kadłub pluje na Ciebie totalnie", ale gdy to napiszą wskoczą w temat o książkach napisać co ostatnio czytali, rzucą pare zdań o ulubionym filmie, czy też napiszą coś o muzyce w odpowiednim dziale.
Ludzie żyją szybciej, mają swoje obowiązki [bo wbrew Twojej opinii uważam, że stanowcza większość ludzi na forum to osoby już dorosłe mające szkołę, prace, biznesy, partnerów, dzieci, psylubkoty], nie mają czasu na tworzenie jałowych elaboratów na temat wyższosci true schoolu nad new schoolem, ale jednocześnie są w stanie takie elaboraty chwalić napędzając wzrost tego Twojego wymarzonego poziomu dyskusji. Ale ten elaborat nie będzie tym co ich przyciąga. Będą to ludzie i atmosfera, a atmosfera w której ktoś cały czas powtarza, że no piszcie sobie piszcie, bo jutro to wyciągną wtyczkę i się skończy absolutnie nie sprzyja.

Parę lat temu rozkręciłem pewną fanowską stronę piłkarską właśnie tłukąc do łbów, że ludzie potrzebują luzu, oderwania od tematyki, możliwości rozmów na każdy temat plus jak najszybszej możliwości przekazania informacji. Tam powstało coś na wzór wielkiego czatu z możliwością odpowiadania na poszczególne wpisy i chyba do dziś działa świetnie, a wtedy kręciło naprawdę dobre liczby.
To tak abstrahując i chciałbym użyć tego jako analogii - bo zaraz mi zarzucisz, że przechwalam się liczbami, a tu jest 1 7 8 osób.

Dobra ja już naprawdę kończe, chciałem tylko wyjaśnić o co mi chodziło z tym tysiącem bo widzę, że jestem dla Ciebie jak Pietrek Kogucik.

P.S
Cytuj:
Bez urazy, ale już kiedyś Ci mówiłem, że jako moderator byłeś jednym z najmniej efektywnych - mówię tu o całokształcie, nie o wlepionych warnach. Więc mam podstawy aby sądzić, że jednak nie do końca wiesz.

Błagam, napisz, że zrozumiałeś, że miał na myśli Ciebie, bo zaczynam podejrzewać, że naprawdę masz problemy z komunikacją.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 10 Lipca 2019, 22:49
fuselage napisał(a):
Nie zrobiłem tego co zamierzałem i teraz to już nie moja sprawa. Moment na odpowiednie reakcje został przespany, nie przeze mnie.

Jeżeli tym Twoim pomysłem, którym oczywiście nie podzieliłeś się do dyskusji na forum moderatorskim, była wymiana większości użytkowników na takich mniej krnąbrnych, to łatwiej było po prostu odejść i założyć swoją grupę na facebooku, zamiast tu do dzisiaj walczyć z wiatrakami.

fuselage napisał(a):

To była ironia, ale oczywiście nie mogło obyć się bez argumentum ad pynchonum. Mógłbym być bardziej aktywny, jasne, gdybym tylko nie gadał do ściany. XD
Przypominam, że:
- Wstawiałem się na forum moderatorów praktycznie za każdym użytkownikiem zbanowanym z pominięciem regulaminu. Od samego problema apelowałem do Ciebie o odrobinę zdrowego rozsądku,
- Załatwiłem z zinem nowy punkt w regulaminie dotyczący ochrony danych osobowych. Twoja argumentacja "hehe sami przecież wstawili to do sieci, ktoś tylko zrobił dobry research",
- Olałeś Sidda i każdą inną propozycję na moderatora, którą wysuwałem w momencie, kiedy sam miałem coraz mniej czasu na forum (rodzina, inne kontynenty). Tu na zmianę mówiąc, w zależności od tego co było bardziej wygodne, że w offtopicu i kulturze nie ma co moderować i że nic nie robię.
- Próbowałem Ci wytłumaczyć, że głupim i niezgodnym z prawem pomysłem jest to, że chciałeś przywrócić wszystkie posty Junesa, które edytując po kolei wykasował z forum XD

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 01:52
Ja jebie, co za punktowanie, propsy Panowie. I Kadłubku ja również jestem userem mało aktywnym, dużo czytającym, bez ani jednego warna, ani jakiejkolwiek scysji z Tobą, i powiem Ci, że patrząc z boku widzę to samo co e-koledzy wyżej. Rozjebałeś to forum i jesteś mocno odklejony, jeśli serio tego nie widzisz, zwłaszcza po tym jak chłopcy tak ładnie Ci to wyjaśnili. Ech szkoda gadać, dobrze, że jest ślizgawka, choć fajniej byłoby dalej być częścią żywej legendy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 09:26
Kadłub, nigdy nie widziałem w internecie większego betonu od Ciebie, co jesteś gościu ograniczony to siemano. Bardziej zaszkodziłeś Ślizgowi, niż mu pomogłeś, gratulacje. :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 11:09
Już nie wnikając w personalne animozje, bo nigdy ich tu nie śledziłem, a Kadłuba kojarzę tylko z tego, że czasem dopisywał komuś w wątkach czerwonymi literkami warna/bana i jakiś czasem zabawny docinek, to patrzenie na ilość userów Ślizgu i Ślizgawki jest poronionym pomysłem - tutaj w dziale Albumy jest jeden wątek, w którym w przeciągu ostatnich 24 h pojawił się wpis, tam w analogicznym dziale jest ich na ten moment 9. I z perspektywy zwykłego usera zainteresowanego dyskusją wybór jest raczej oczywisty.

Sam Ślizgawkę odkryłem zupełnym przypadkiem, ot zauważyłem, że wpisów na Slg coraz mniej, co zrzuciłem na karb zwyczajnego wymierania tradycyjnych forów internetowych (o całej dramie z banami etc nie miałem pojęcia) i zacząłem rozglądać się za czymś innym, gdzie mógłbym przeczytać czyjeś opinie nt płyt. Wchodzę, a tam normalne żywe dyskusje etc. I choć kompletnie nie uczestniczę w „życiu” żadnego z tych forów, bo za stary już na to jestem, to przerzuciłem się na Ślizgawkę, bo tu zwyczajnie wiatr hula w wątkach.

Na marginesie tylko dodam, że akcję z pytaniami z wiedzy o rapie podczas rejestracji uważałem i nadal uważam za jeden z największych idiotyzmów świadczacych o skrajnym zadufaniu włodarzy tego forum. Ot leżało mi na sercu to od dawna, a że była okazja to się podzieliłem opinią ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 11:14
Dla mnie sytuacja patowa bo, już od dawna śledziłem slizg i kiedy postanowiłem zacząć się udzielać trafiłem na stado hien rozdrapujące ścierwo (no offence, chciałem obrazowo), a takie widoki to mnie nie jarają, no szkoda. A do ślizgawki jakoś przekonać mi się łatwo nie jest, liczyłem tu na starych słuchaczy, którzy mogą mnie czymś zaskoczyć czego nie znałem, jednak nikt się praktycznie już nie udziela. Może ten temat coś zmieni bo widzę, że zombie powychodziły z trumien,

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 12:26
Śledzę to forum dobrych parę lat, ale nigdy nie zakładałem konta. Wcześniej nie było czasu, później nie było sensu, gdyż ogromną część użytkowników zaczęli stanowić trolle lub idioci, którzy nie mają pojęcia o dyskusji. Teraz, gdy mam więcej czasu, a Kadłub odjebał toksyczny element, pomyślałem że fajnie będzie sobie założyć konto i w końcu merytorycznie podyskutować o muzyce, ale niestety forum świeci pustkami. Ciężko za to winić Kadłuba, skoro sam stracił funkcję, a właściciele mają to forum gdzieś.
Cz4rny piszesz, że dorośli ludzie, z uporządkowanym życiem itp., wchodzą na forum dla atmosfery i społeczności. Myślę, że jestem taką osobą, a jednak mam gdzieś czy jakiś Ezio zaruchał, a ktoś ma ładną fryzurę. Od pogadania o różnych rzeczach, poważnych czy mniej poważnych, mam znajomych. Wchodząc na forum o rapie chciałbym poczytać i podyskutować właśnie o tym rapie. Swoją drogą, świetnie opisałeś tą całą społeczność, którą tak się chwalisz. Jeśli napiszę elaborat dlaczego Sentino jest chujowym raperem, to liczę na to, że jego fan zbije moje argumenty - na tym polega dyskusja. A jeśli w odpowiedzi mam otrzymać "sam jesteś chujowy, kurwo jebana" to po co to wszystko? I właśnie tak bardzo często to wyglądało, ktoś skrytykował Bedoesa, Balagana czy Belmondziaka to w odpowiedzi wyciągano mu "w slizgerach głosowałeś na Bisza XDDD", "jarasz się patokalipsą, żaaal XDDD", albo jakże wylewne wypowiedzi typu "props", "chujowe". Wchodząc na slizg, oczekuję czegoś więcej niż kopię komentarzy z yt czy glamrapu. Fajnie to określił Kadłub - kstykizacja. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że wy wszyscy potraficie fajnie dyskutować, czego dowodem jest ten temat. Szkoda, że zamiast skupić się na takich dyskusjach o muzyce to wolicie się kłócić o jakieś pierdoły. Gdyby każdy w taki sposób, w jaki wypowiada się tutaj pisał o muzyce, powstałoby mega zajebiste forum, a tak mamy pusty slizg i nieciekawą slizgawke.
Poza tym, skoro tak wam super na nowym forum i macie taką zajebistą społeczność to po co tu jeszcze wracacie? Ktoś tam pisał żeby dać wam moderatorów tutaj i po problemie, wystarczyło odpisać "nie, dzięki" i tyle, a nie ciągnąć sprawę dalej.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 14:14
Ty kurwo jebana sam jesteś fatalny, Sentino Król

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 17:27
Ja tam sie zgadzam, ze w ostatnim czasie to forum przypominalo bardziej jakis czat patostrima niz sensowna dyskusje. Ogolnie to mowicie, ze Kadlub sie nie potrafi przyznac do bledu, ale wy tez nie. Jednak jechanie po Kadlubie bylo tu permamentne, a potem jeden z drugim udawal, ze nie we za co dostal warna czy cos. Ogolnie Kadlub zrobil jeden blad - trzeba bylo po prostu zostawic to forum, odejsc, a jak nikt inny by sie tym nie zainteresowal to forum by padło samo no i czesc, a tak wziales cos na siebie i teraz na ciebie kazdy pokaze palcem, choc tak na dobra sprawe to nie wiem czy masz jakiekolwiek "prawa" do tego forum. Skoro to nie twoje, to ja bym to zostawil w pizdu i mial w dupie zamiast probowac ratowac cudzy pierdolnik, który sami zainteresowani mają kompletnie w dupie, mimo ze byla wymagana jakas reakcja.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Lipca 2019, 18:25
No to skoro okazało się, że a tu jeszcze użytkownicy zdolni do merytorycznej wymiany zdań, to zmieńmy temat? Może na jakiś bardziej związany z tematem forum a nie kulisami?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Lipca 2019, 11:05
Sentino król

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Lipca 2019, 11:28
K-Duub chuj? Ja tam nie wiem nie znam się

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 17 Lipca 2019, 08:37
Cz4rny1337 napisał(a):
No nic, podejrzewam, że to mój ostatni post
Konsekwencja zawsze była mocną stroną userów tego forum.

Przeczytałem co napisałeś ale nie widzę potrzeby odpowiadania bo musiałbym się powtarzać i dalej szarpać skoro ubliżanie innym jest dla ciebie jak najbardziej ok, spójrz sobie post wcześniej. Tam jest wszystko o cyferkach, które w takich przypadkach bardzo kłamią i moim podejściu do wulgaryzmów wszelkiego rodzaju.

Cz4rny1337 napisał(a):
Błagam, napisz, że zrozumiałeś, że miał na myśli Ciebie, bo zaczynam podejrzewać, że naprawdę masz problemy z komunikacją.
Dla mnie pynchon to przede wszystkim moderator (w pewnej chwili nawet brany pod uwagę na administratora ale temat się rozmył) a nie kolega, z którym stoję na barykadach i zrozumiałem to ze swojej perspektywy. Ale skoro wiesz lepiej to sobie wiedz.

Tak dla jasności - otworzyć rejestracje mogłem sam, nie musiałbym prosić leona.

pynchon napisał(a):
Jeżeli tym Twoim pomysłem, którym oczywiście nie podzieliłeś się do dyskusji na forum moderatorskim, była wymiana większości użytkowników na takich mniej krnąbrnych, to łatwiej było po prostu odejść i założyć swoją grupę na facebooku, zamiast tu do dzisiaj walczyć z wiatrakami.
Nie, to nie był ten pomysł.

pynchon napisał(a):
To była ironia, ale oczywiście nie mogło obyć się bez argumentum ad pynchonum. Mógłbym być bardziej aktywny, jasne, gdybym tylko nie gadał do ściany.
Inni przed tobą robili swoje i nie marudzili.

pynchon napisał(a):
- Wstawiałem się na forum moderatorów praktycznie za każdym użytkownikiem zbanowanym z pominięciem regulaminu. Od samego problema apelowałem do Ciebie o odrobinę zdrowego rozsądku,
Może trzeba było rozmawiać z tymi problematycznymi userami. Poza tym regulamin regulaminem, ale administrator i tak ma ostatnie słowo i może, UWAGA, zrobić co mu się tylko podoba.

pynchon napisał(a):
- Załatwiłem z zinem nowy punkt w regulaminie dotyczący ochrony danych osobowych. Twoja argumentacja "hehe sami przecież wstawili to do sieci, ktoś tylko zrobił dobry research",
Posłużyłem się argumentacją innych userów, hehe, śmiesznie nie?

pynchon napisał(a):
- Olałeś Sidda i każdą inną propozycję na moderatora, którą wysuwałem w momencie, kiedy sam miałem coraz mniej czasu na forum (rodzina, inne kontynenty). Tu na zmianę mówiąc, w zależności od tego co było bardziej wygodne, że w offtopicu i kulturze nie ma co moderować i że nic nie robię.
W pierwszym dziale rzeczywiście nie było co robić. Drugi chcieliście mieć niemoderowany i luźniej traktowany, więc też nie było tam za bardzo co robić. Takie są fakty.

pynchon napisał(a):
- Próbowałem Ci wytłumaczyć, że głupim i niezgodnym z prawem pomysłem jest to, że chciałeś przywrócić wszystkie posty Junesa, które edytując po kolei wykasował z forum XD
Gdybym faktycznie chciał i się uparł to bym to zrobił. Resztę sobie dopowiedz.

the_god19 napisał(a):
choc tak na dobra sprawe to nie wiem czy masz jakiekolwiek "prawa" do tego forum.
Nie mam.

the_god19 napisał(a):
a tak wziales cos na siebie i teraz na ciebie kazdy pokaze palcem
Trudno, niech pokazują. Przynajmniej przez kilka lat ciągnąłem to forum i przedłużyłem im zabawę.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Lipca 2019, 16:54
dobra, dajcie już sobie spokój. ślizg i kadłub są skończeni, a ten drugi dodatkowo chory. niech se żyją swoimi życiami

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Lipca 2019, 10:34
Kadłub, mam wrażenie, że chorujesz na jakąś chorobę psychiczną. Tworzysz swój wyimaginowany świat w którym jesteś totalnie nieomylny. No nie ma szans, na to, żebyś przyznał się do jakiegoś błędu. Nawet jak ktoś wskazuje ci na łamanie regulaminu to wyskakujesz z tekstem typu
Cytuj:
regulamin regulaminem, ale administrator i tak ma ostatnie słowo
To jest dla mnie jakaś abstrakcja. Ty nawet złapany na seksie z 13 latkom byś powiedział, że to przecież nie ty, poza tym to chuj z prawem, administratorem twojego penisa jesteś ty i będziesz z nim robił co ci się podoba. Jak wam nie pasuje ruchanie dzieci to się przeprowadźcie do innego kraju. Współczuję ludziom, którzy muszą z tobą żyć, pracować i funkcjonować na co dzień.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 18 Lipca 2019, 11:43
Wspaniały post podsumowujący całą naszą interakcję. Cytujesz co drugie zdanie tylko po to, żeby pod nim napisać coś zupełnie nie na temat :lol:

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 18 Lipca 2019, 17:57
Nie mam czasu ani ochoty na elaborat bo i tak najbardziej błyskotliwą rzeczą jaką zrobisz będzie kolejna odmiana mojego nicku. Powiedziałeś jak to wyglądało z twojej strony, ja powiedziałem jak z mojej i można się rozejść. Masz krótko, zwięźle i w punkt. I nie co drugie zdanie, a każde.

@kr0pka
Co za obrzydliwe porównanie :you_crazy:

Tyle lat a ty dalej nie jesteś w stanie zrozumieć i pogodzić się z tym, że administrator może działać ponad regulaminem. Na początku mojego moderowania także miałem takie idealistyczne podejście, że regulamin jest świętością i każdy jest równo traktowany na jego podstawie. Ale szybko zostałem uświadomiony przez ówczesnych włodarzy, że są równi i równiejsi.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona