Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 26 Sierpnia 2019, 03:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
ŚLIZGERY 2018 - komentarze!!! 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: ŚLIZGERY 2018 - komentarze!!!
  Wysłano: Piątek, 21 Grudnia 2018, 22:18
Finesta napisał(a):
Ale kurde,
gdyby Mes nagrał cały album na poziome Odproności,
gdyby Bisz nie doleciał tak tekstowo na swojej EPce,
Gdyby Szpaku i Igi zrobili coś więcej,niż płyty które słucha się przyjemnie ale nic z nich nie zapamiętujesz,
gdyby Kaz znalazł w szafie jakieś teksty i energię z 2014,
gdyby Tango nie byłoby Flirtini ze słabym Rasem,
gdyby Paluch tak dobrze rapował,jak dobiera niektóre bity,
gdyby Bedoes nie nagrał godzinnego darcia mordy i nie został zjedzony przez każdego gościa,
gdyby Bonson spróbował chwycić temat z innej strony(chociaż i tak uważam PU za jedną z lepszych płyt w roku),
to może wtedy Lato w Gettcie nie byłoby w Top 5,a nawet Top 10 tego roku.
Jest to dla mnie jedyny materiał,który chcę słuchać praktycznie w całości,który ma bardzo specyficzny klimat utrzymany przez cały krążek,który wzbudza we mnie jakieś emocje związane z warstwą tekstową
I ten materiał pokazuje,że nie potrzeba potężnego flow do nagrania płyty.Często ważniejszy jest sam pomysł.

To tak w skrócie,bo idę do roboty na nockę i nie mam czasu się rozpisać i edytować jakiś błędów jak jakieś są elo
Gdyby Taco... chuj kurwa płyta roku

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 00:48
FMH napisał(a):
pamiętajcie zostawić po jednym miejscu w każdej kategorii na ostatni Level Up

Niestety nie widze kategorii numer roku, ale jakby ktoś na to wpadł to przypominam, że w tym roku wyszedł jeden z lepszych numerów Laika w ogóle - 11

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 09:34
Przypominam tylko, że po pamiętnym głosowaniu w 2016 któryś z obrońców warsztatu i high quality w muzyce twierdził, że Młody Dron to trend na maksymalnie rok, a później każdy zapomni :D

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]
#freebedogie

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 12:28
Jeden gamon napisze, że mam potrzebę kreowania się na odkrywce niszowych projektów, bo spropowałem Cpaj Stajl na pierwszej stronie (niezły przyglup :lol: ), a inny gamon nazwie osobę ze strony 10 pelikanem.

Kurwa, ludzie, do wszystkiego musicie dorabiac ideologię? Albo się wam podoba albo nie, po co rozkładać to na czynniki pierwsze? Kumam jeśli kogoś razi warsztat. Mnie to pierdoli, zapetlam ten mixtape i nie doszukuje się minusów rozkładajac wszystko na czynniki pierwsze. Ten cały flint to w ogóle nieźle nawiedzony typ, jakby miał 17 lat i toczył wojny o to, że nightwish to nie gotyk.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 12:48
nie doszukujesz się minusów, bo się zachłysnąłeś, masz prawo, jak każdy. może Ci minie, jak się okaże, że ten Ćpaj Stajl to jednostrzałowcy i za rok nikt o nich nie będzie mówił(życzę im, żeby działali, szlifowali styl i skillsy, bo jest potencjał, ale dużo pracy przed nimi). poza tym nadal uważam, że jeśli układa się jakieś rankingi płyt roku, to trzeba brać pod uwagę różne rzeczy i próbować ustalić sobie jakieś kryteria(teksty, bity, styl, warsztat, flow, klimat, pomysł) - wtedy ma to sens. w innym wypadku możemy robić ten plebiscyt, ale zmieńmy koncepcję, nazwijmy go po prostu "Płyty, które w xxxx roku Ślizg słuchał najczęściej" i niech każdy wymienia swoich ulubieńców. co zresztą dzieję się poniekąd w temacie moje ulubione płyty.

i znowu powtórze, numer Gangi skatowałem już bardzo mocno, uwielbiam go, ale jako całość ten projekt się nie do końca broni i byłoby nieuczciwością wobec Mesa, czy PRO8L3Mu stawiać ich tegoroczne płyty w jednym szeregu z Lato W Ghettcie. i nie mówię tu o profesjonalizmie, czy ilości włożonej pracy, bo to akurat jest najmniej istotne.

Ostatnio edytowano Sobota, 22 Grudnia 2018, 13:04 przez clockers, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 12:52
Dla mnie najlepsza płyta to ta która najbardziej mi się podoba, a co za tym idzie słuchałem jej najwięcej.*

Dlaczego to, że później wydadzą gowniana płytę ma zmienić obraz obecnej? Co to za pokrętna logika? Eis wydał jedna dobrą płytę, bo elemer uważam za dziadostwo, a słucham do dzisiaj. Belmondo razem z kazem nagrywają jakieś popluczyny, a SCiB uważam za top10 podziemia ever.

*Pewnie dlatego, że są dobre teksty, zajebiste bity, fajnie użyty autotune, chwytliwe refreny, nie ma dluzyzn, a mimo krótkiego czasu i określonej stylistyki materiał jednak zróżnicowany (zalaz). Do tego dodaje repeat value na bardzo wysokim poziomie oraz powiew świeżości i mam płytę roku.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 13:01
nie mówię, że mają wydać gównianą płytę. może w ogóle nic nie wydadzą. czasami niektóre rzeczy wychodzą przypadkowo i potrzeba tylko odwagi, żeby wyjść z tym do ludzi, bo może okazać się że jakimś cudem znajdzie to grupę odbiorców. im trochę rzeczy wyszło(nie wiem czy przypadkowo, ocenimy za parę lat), ale też trochę nie wyszło, tyle.

Ostatnio edytowano Sobota, 22 Grudnia 2018, 14:33 przez clockers, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
  Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 13:25
clockers napisał(a):
byłoby nieuczciwością wobec Mesa, czy PRO8L3Mu stawiać ich tegoroczne płyty w jednym szeregu z Lato W Ghettcie

"nieuczciwością" :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 13:27
włodi z grubym mielzkim widełkami w dupala zygają chyba

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 13:35
samir, wszystko ok?

pozdrawiam pingwinka!

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 17:17
clockers napisał(a):
nie doszukujesz się minusów, bo się zachłysnąłeś, masz prawo, jak każdy. może Ci minie, jak się okaże, że ten Ćpaj Stajl to jednostrzałowcy i za rok nikt o nich nie będzie mówił(życzę im, żeby działali, szlifowali styl i skillsy, bo jest potencjał, ale dużo pracy przed nimi). poza tym nadal uważam, że jeśli układa się jakieś rankingi płyt roku, to trzeba brać pod uwagę różne rzeczy i próbować ustalić sobie jakieś kryteria(teksty, bity, styl, warsztat, flow, klimat, pomysł) - wtedy ma to sens. w innym wypadku możemy robić ten plebiscyt, ale zmieńmy koncepcję, nazwijmy go po prostu "Płyty, które w xxxx roku Ślizg słuchał najczęściej" i niech każdy wymienia swoich ulubieńców. co zresztą dzieję się poniekąd w temacie moje ulubione płyty.

i znowu powtórze, numer Gangi skatowałem już bardzo mocno, uwielbiam go, ale jako całość ten projekt się nie do końca broni i byłoby nieuczciwością wobec Mesa, czy PRO8L3Mu stawiać ich tegoroczne płyty w jednym szeregu z Lato W Ghettcie. i nie mówię tu o profesjonalizmie, czy ilości włożonej pracy, bo to akurat jest najmniej istotne.

Nawet jeżeli są jednostrzałowcami to oddali zajebisty strzał i nie ma żadnych przeciwwskazań by oddać głos na nich bo ten materiał jest zajebisty. Pozdrowienia z syreniego grodu, siema i chuj mnie obchodzi co powiedział kadłub

Aka M napisał(a):
gość pierdoli truskul, ale jeszcze nie pierdolił dupy

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 20:58
Gdyby każdy głosował na najlepszy album to 90% głosów wyglądaloby tak samo

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 21:13
bez kitu jak czytam te komenty to się czuję, jakby to było jakieś głosowanie "lista płyt i artystów, którym zabraniam się jarać ludziom" :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 21:31
Rozumiem, że lepiej oddawać głosy na albumy, z których nie czerpie się żadnej przyjemności (w moim przypadku byłyby to np. płyty Bonsona i Mesa), bo są "obiektywnie" lepsze? Wartość artystyczna muzyki jest niestety nie do zmierzenia i nie wiem, co to znaczy "oddawanie rzeczywistości" w tym przypadku. Rzeczywistość jest taka, że gros userów uwielbia Ćpajstajl. Tak samo jak w poprzednich latach uwielbiali AF, Sławy, KęKę, PROBLEM czy cokolwiek tam wygrywało w poprzednich latach.

Argumenty o tym, że Ćpajstajl to jednostrzałowy projekt albo że to płyta doceniana tylko na Ślizgu są zarówno nieprawdziwe, jak i zupełnie nieistotne w tej dyskusji. Eis też był jednostrzałowcem docenionym po latach.

Rozumiem też, że Lato w Ghettcie może się komuś nie podobać, przez co popularność tutaj może wywoływać niechęć (tym bardziej że zgodzę się, że swoje wady ma, ale imo nie ma w tym roku płyty, która by wad nie miała), ale oskarżanie głosujących o trollowanie trąci jednak brakiem szacunku.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 21:47
kurwa co to za argument z czasem poświęconym na material. Jak jakis wack pracuje nad hujowym albumem 2 lata, w ktorym nie ma nic dobrego to kurwa trzeba go docenic za poświęcony czas czy jak? I jaki trzeba miec kurwa staz na scenie, zeby bez wstydu można bylo to wpisac w slizgerach, nie patrzac przez pryzmat niegodnego swiezaka

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 22:23
Kadłub ale środowisko gardzi forumkiem przez ludzi takich jak ty xd

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Grudnia 2018, 23:46
Nie wiem czy tu niektórzy nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań. Przypominam, że wiele opinii o albumie zamyka się tutaj do paru bowdownów/napisania że asłuchalne gówno (i spoko), a tu bóg wie jakie wymagania. 90 proc. użytkowników nie zajmuje sie recenzowaniem muzyki profesjonalnie, to dość logiczne, że jako najlepsze albumy wybierają te, które im się po prostu spodobały. Serio kogoś zaskakuje, że kierują się tym, czego najwięcej słuchali? Jak pare lat temu 3/4 osób wpisywało PRO8L3M to uwaga - kierowali się tym samym, co dzisiaj dając LwG.

Dla mnie to jest ciekawa, niezła płyta, ale głównie dzięki paru strzałom. W zalewie tegorocznej chujni wśród albumów i tak stoi wysoko, ale to już wina reszty sceny. W tym roku ogółem EPki zjadły konkurencję, dużo lepszych materiałów wyszło w takiej formie niż LP. Tym bardziej się nie dziwię, że jak ktoś się zajarał LwG to wrzuci to na swoją listę najlepszych albumów, naturalna kolej rzeczy :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 23 Grudnia 2018, 00:46
Kadłub napisał(a):
Patrząc na to forum z zewnątrz i widząc jak kończy się dyskusja gdy nadepniesz na ulubieńca/ów forum to wcale się nie dziwie, że środowisko gardzi waszym zdaniem. Pomimo, że i tak jakaś część tego środowiska czyta posty.

Zwróć tylko uwagę jak można machać tą bronią, jeśli mamy na myśli środowisko=raperzy. Całkowitym przypadkiem Laik w czasie totalnego hajpu, kiedy slizg był bastionem jego fanów potrafił pozdrawiać forum moje kocurki stojące jak palmy w cali mRaUUU:** itd, kiedy większość ciśnienia zeszła i pojawiły się hurtowe narzekania Bober nazwał slg grupą przegrywów i lamusów, których opinia jest nagle nic niewarta, bo zaczęli ziewać przy zwrotkach Ike1'a. Całkowitym przypadkiem to, że nie czytają forum najgłośniej podkreślają raperzy, którzy są tutaj jechani i nie znajdują się w podsumowaniach.

Z tym rzucaniem się na ludzi przeciwnych ulubieńcom forum też trochę przesada, bo raz że na slizgu nie ma już tak wyraźnych bożków jak kiedyś i bardzo mało jest przypadków, gdzie zostaniesz zalany przez drugą stronę i nie będzie nikogo z podobnym do ciebie zdaniem, póki co został chyba Bons i Pete gdzie nie kojarzę jakichś zadeklarowanych hejterów, dwa - przypominam czasy, kiedy ludzie słyszeli 'zbanujcie to prowo', bo ktoś nie wiedział kim jest Junes albo twierdził, że Jimson wypada z bitu. Dla mnie forum może jednym głosem bronić Young Multiego albo kurwa nawet Pikeja, jeśli będzie to robiło merytorycznie, a nie opierało na lamusach, pedałach w rurkach, cipach i to należy wyplenić w pierwszej kolejności, niezależnie od podmiotu o którym toczy się dyskusja.

Ten wstyd przed zewnątrz i opinią środowiska to jak jakieś argumenty protestujących z flagą Unii pod siedzibą PiSu, o jejku ale będzie wstyd, bo redaktor Marcin Flint napisze na twitterze że slizg nie docenił Tego Typa Mesa albo wybrał 16 latka do podsumowania roku. W ogóle to brzmi komicznie i przypomina mi się aż to pierdolenie Laika i obowiązkowym 10 lat w podziemiu zanim wydasz legal i będziesz mógł zarabiać siano z rapu :lol:

Tchórz zanim umrze ginie wiele razy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 23 Grudnia 2018, 01:30
Wymyśl jakiś wzór w stylu (liczba podwójnych w numerze + liczba przyspieszeń + liczba followupów / czas trwania utworu), zastosuj go do każdego utworu, wyciągnij średnią arytmetyczną, przeleć tym sposobem każdą rapową płytę na geniusie, wyłoń zwycięzcę i zamknij temat jeżeli takie masz podejście do tego głosowania

xd

xd

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Niedziela, 23 Grudnia 2018, 01:46
Kadłub napisał(a):

SWN napisał(a):
Z tym rzucaniem się na ludzi przeciwnych ulubieńcom forum też trochę przesada
Cofnij się ze 2-3 strony wstecz. Dopiero po negatywnej opinii o superextra materiale z gettem w tytule wybuchła dyskusja bo forumowa brać w końcu miała cel, miała przeciwnika po drugiej stronie.

Nie widzisz w tym żadnego wpływu formy tej jak to zgrabnie nazwałeś negatywnej opinii? W dyskusji o albumie pojawiały się głosy ludzi, którzy 'nie kumali podjarki' 'nie mogli się przekonać' i uwaga - nikt się na nich nie rzucał. Nie wiem czy wybuch dyskusji jest niespodziewany, jeśli nazywasz coś prowadzącego w głosach gównem bez podawania obok dłuższej analizy. Ja na przykład nie oczekuję akademickiej dysputy po wejściu na klip Palucha z komentarzem ALE GÓWNO, jeśli liczyłeś że ktoś w odpowiedzi zacznie kulturalnie wymieniać sto razy wspomniane zalety tego albumu to sam już nie wiem.

Tchórz zanim umrze ginie wiele razy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona