Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 14 Listopada 2018, 22:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
Eldo (C.V. - gościnnie) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Eldo (C.V. - gościnnie)
  Wysłano: Sobota, 25 Sierpnia 2018, 17:06
props, dobrze mówi

#FREE_TYTUS

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Sierpnia 2018, 17:38
Wiem, że te słowa to oficjalne potwierdzenie starego stanu, bo koncerty były odwoływane już jakiś czas temu przez brak frekwencji, Eldo zajął się rowerami na co dzień a nie rapem, ale i tak czuję jakiś smutek, bo to gość dzięki któremu wszedłem w rap i hip-hop na poważnie lata temu. Cóż, dzięki Eldo za wszystkie te chwile i rzeczy, które dałeś mi i innym słuchaczom. Powodzenia w życiu!

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 18:37
alexmahone napisał(a):
no i proszę, jednak można normalnie spojrzeć w lustro i mówić prawdę z rozumem i godnością człowieka, a nie żałośnie bóldupić i kwiczeć populizmy pod ograniczonych fanów, propsy, aż sb puszczę jakiś eldokowy klasyk z gimnazjalnych czasów, pzdr dla leszka

Tak jak alexmahone napisał. Bardzo szanuję ten ruch Eldoki.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 19:09
Wielka szkoda. Myślałem, że wśród słabego wytworu będę móc uciec do swojego świata, muzyki tej lepszej strony.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 19:19
Nie napiszę, że jest mi jakoś bardzo szkoda, bo nie ma się co oszukiwać, Eldo nie byłby już w stanie niczym zaskoczyć. Przede wszystkim olbrzymi szacunek za cały rapowy dorobek, zostawia po sobie kilka klasyków i jest na pewno jedną z największych i najważniejszych postaci w historii tego gatunku muzyki w Polsce.

Powodzenia Leszek, czymkolwiek się teraz nie zajmiesz.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 19:28
W sumie to mi smutno trochę, lubiłem go pomimo że dwóch ostatnich płyt nie kupiłem, na koncercie byłem ze dwa razy to i tak bardzo lubiłem jego twórczość, szkoda. Pewna epoka ewidentnie się w rapie kończy i pomimo, że ci nowi raperzy technicznie wpierdalają Eldogga to i tak jest od o w chuj klas lepszy, Szkoda.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 19:34
1. CKCUA
2. Eternia
3. 27
4. Zapiski z 1001 nocy
5. Nie pytaj o nią
6. Psi
7. Opowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę
8. Chi

Niezapomniane momenty:
1. Freestyle u Reda
2. Występ w Blokersach (Do moich kolegów strzelano, ostrom amunicjom, bo takom majom)
3. Jedzenie koniczyny w wywiadzie
4. Gamonie ze ślizgu zrobiły se koszulki, jak oni mogli?
5. "Jak wchodzę na Allegro i patrzę na ceny Świateł miasta to czuję się jak Mick Jagger".

Zapraszam do dyskusji.

Był jednym z moich ulubionych raperów przez moment, potem zrażał do siebie (reakcja na przeróbki freestyle'u i bucowanie w wywiadach), a teraz od wydania PSI znowu dało się go polubić, widać było, że nabrał trochę dystansu.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 19:44
Szkoda, że taki buc w tych wszystkich wywiadach, ale kilka numerów podeszło. Nigdy się jakoś nie zasłuchiwałem, szkoda tych przegranych beefów z Jackiem i Rychem, ale ktoś przegrać musiał. Ogólnie niezły raper, 'Granice' mój ulubiony numer.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 20:26
Cytuj:

proszę o przybliżenie sytuacji

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 20:36
Nie powiem, że jakoś szczególnie mnie dziwi ta informacja, ale smutek jest, bo jednak Leszek był w grze od zawsze i wydawało się, że jest jednym z tych nie do zdarcia.
Aż się przypomina klasyczny wers Fu, że rap to biznes co męczy jak fitness ;)
A tak poważnie, to realia brutalnie rozliczają weteranów. Albo budujesz wokół siebie imperium i wtedy robisz co chcesz, bo jak nie pójdzie płyta, to odrobisz na ciuchach, albo stawiasz wszystko na jedną kartę i liczysz, że muzyka się obroni.
Leszek nigdy nie miał smykałki do biznesu, a że ostatnie płyty nawet wiernych fanów nie porwały...

W ostatnich latach to był jeden z tych raperów, których słucha się lepiej w wywiadach niż na bitach. I najbardziej szkoda byłoby właśnie jakby Leszka nie było nigdzie, bo brak kawałków, biorąc pod uwagę ostatnie lata, dałoby się przeżyć.

Ja i tak myslę, że coś jeszcze od Lecha usłyszymy. A jak nie, to przynajmniej odszedł z gry na własnych warunkach i nie skurwił się nigdy

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 20:46
Kacper napisał(a):
Cytuj:

proszę o przybliżenie sytuacji

Były ślizgowe koszulki z napisem "Obrońcy tytułu", nie dla beki, raczej jakiś tam wyraz szacunku, tutaj temat: viewtopic.php?f=15&t=26689 Dodam, że nie pamiętam, żeby były krzywe akcje jak u soulkasta

No i Eldoce się to nie spodobało. W wywiadzie powiedział:
Cytuj:
Jakiś gamoń na forum ślizgu próbuje sprzedać bluzy Obrońcy Tytułu w nowej wersji i nie wiem po co to robi, chyba tylko, żeby być gamoniem.

Link do wywiadu nie działa, ale było linkowane w temacie z koszulkami: viewtopic.php?p=979681#p979681

Co ciekawe, jakiś czas przed wywiadem widziałem się z nim po koncercie, na którym byłem w tej koszulce, gadaliśmy dłuższą chwilę o jakichś głupotach i nie zareagował.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
a.k.a. Kondzik

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 22:47
Eldo ma swoje spojrzenie na świat, które mało kto z nas jest w stanie zrozumieć. Konsekwentnie dzielił się nim z nami przez lata w swojej twórczości, szkoda, że już nic nowego nie usłyszę od niego. Chuj z tymi wywiadami, wiadomo sam miałem bekę z chlebków z trawy, ale niech rzuci kamieniem ten, kto się nie wpisał w temacie "Moje dziwactwa".

PS "Zapiski" najlepszą płytą 2010 roku zdecydowanie, od 8 lat nic się nie zmieniło.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 07:32
Aż sobie Eternie zapuszczę. ema leszek

Free runiek

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 07:42
Z 10 lat temu jaralem sie granicami i nie pytaj mnie onion, ale potem jakoś juz nie mogłem bo Eldo wydawał mi sie debilem, który nawija najprostsze prawdy, a robią z tego jakiegoś wieszcza. No i te akcje freestyle, ostra amunicja czy koniczyna. kazdy beef to wpierdol. Nie będzie mi brakować

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 09:33
Fakt, że biznesmenem nigdy nie był i nawijał nawet o tym, że chciał się tylko zająć słowem a z rekinami biznesu musi walczyć o swoje, no niestety taką drogę wybrał. Poza tym miał swoją wizję świata jak piszecie, parę lat temu przyznał że ma zespół Aspergera, to wiele tłumaczy, te samotne podróże, brak dystansu do rzeczy sprzed kilkunastu lat, ciągła powaga i chęć aby ludzie byli tacy jak on czyli zajmowali się poważnymi rzeczami, co mówił w wywiadach ale też na płytach np. Zapiskach ("Dlaczego Kinga Rusin a nie Kinga Preis, dlaczego musi iść za tym nie jakość, lecz hajs"), co ciekawe ta Kinga Preis też się sprzedała 2-3 lata temu dla reklamy telefonii komórkowej. Ta duża nadwrażliwość i rozpoetyzowanie go mocno charakteryzowały. Teraz już nie ma popytu na taki rap. Dobrze, że facet zachował klasę, zmierzył się z faktami i zszedł sam ze sceny, a nie kurwił na niuskul i na młodego słuchacza, że go nie kupuje. Duży szacunek za to.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 10:58
wielka szkoda, ale jeśli kolejne płyty miałyby utrzymywać poziom Chi i Psi, to oczywiście stało się bardzo dobrze i Leszek kończy z jedną z najlepszych dyskografii w polskim rapie. a wśród solistów to już na pewno.

podobnie jak Jose, miałem moment, że był w moim top3 - czas od CKCUA do Zapisków, a w momencie wydania 27 chyba nawet top1. wkurzało mnie u niego sporo rzeczy, od patosu i wzniosłych metafor, przez brak dystansu do siebie(na szczęście chyba trochę się go zaczął uczyć), po konserwatywne poglądy, które z płyty na płytę przemycał coraz intensywniej(sam też chyba stawał się coraz bardziej radykalny). pomimo tego uważam, że był po prostu świetnym raperem, nigdy najlepszym technicznie(chociaż jak chciał, to nawet potrafił rzucić i fajną dwójkę i przyspieszyć), ale tekstów, stylu i formy nie dało się nie szanować. starał się też iść pod prąd, trochę eksperymentował w czasach kiedy jednak było to ryzykowne(wypuszczenie CKCUA po legendarnej Eterni, czy nawijanie pod inne tempa na Nie Pytaj O Nią).

Prywatny ranking dysko:

1. Człowiek, Który Chciał Ukraść Alfabet
1. 27 (ex aequo)
2. Zapiski Z 1001 Nocy
3. Eternia
4. Nie Pytaj O Nią
5. Psi
6. Opowieść O Tym, Co Tu Dzieje Się Naprawdę
7. Chi

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 14:22 przez clockers, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 11:15
nie byłem za bardzo fanem, ale ostatnio do Zapisków się przekonałem i słucham sobie, chyba nawet CD kupię, mega szacunek za godne zejście ze sceny, dobra decyzja, sam zdaje sobie sprawę, że najlepsze czasy ma już za sobą i nic lepszego by nie nagrał, wielu weteranów zostawia po swojej karierze lekki niesmak, np. taki Pih mógł wziąć z niego przykład i odpuścić w dobrym momencie to byłby lepiej wspominany zamiast nagrywać słabą muzę dla grupki takich Dziewięćdziesiątych

#FREE_TYTUS

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 12:26
ja juz Leszka pożegnałem nieoficjalnie 10 lat temu bo „27” było ostatnim czego mogłem słuchać, ale co by nie było, w życiu był to moj drugi największy idol po eminemie xd wiec słowo sie należy.
jako dzieciak byłem turbopsychofanem Eldo, mając 13 lat płakałem słuchając eterni, na pierwszym telku z kolorowym wyświetlaczem miałem na tapecie jego zdjęcie z Opowieści xdd pisałem mu na maila życzenia urodzinowe, ogolnie gruba wczesnonastoletnia fascynacja RYMÓW KONSTRUKTOREM. Na pewno miał w chuj duży wpływ na moje zycie, upośledzil mnie emocjonalnie, byc moze gdyby nie eldo i grammatik słuchałbym wtedy wiecej chujozy. to ze poznając podziemie sięgnąłem po jimsona i inne takie to tez pewnie konsekwencja słuchania Leszka, moze zawdzięczam mu duży udział w tym ze nie słucham dzis kaliego ani jakiejś kurwa polskiej wersji xd twórczość po 27 nie interesowała mnie kompletnie, ciemna bucowata strona Lesia z wywiadów tez bo chuj mnie obchodzą polscy raperzy prywatnie odkad skończyłem 17 lat, tak ze końcowy osad postaci: super, ale dobrze ze juz idzie bo tez wolałbym byc ambasadorem specialized niz dukać trzydziesty jakies nudy.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 12:41
Najwyższa pora Eldo, gratulacje za wyczucie czasu!

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018, 13:21
Skoro Eldoka udał się na emeryturę, to chyba jego ostatni featuring. Remo ft. Filip Lato & Eldo - Kiedy Pytasz
https://www.youtube.com/watch?v=ZHr3Gr-W72I

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 678 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona