Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 13 Grudnia 2018, 18:30

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10076 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 504  Następna strona
Siłownia 

Jeśli trening to:
Split 25%  25%  [ 46 ]
FBW 60%  60%  [ 110 ]
Inny 14%  14%  [ 26 ]
Liczba głosów : 182

Siłownia 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Siłownia
  Wysłano: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 10:17
Łąsą napisał(a):
wiem tylko tyle, że badania pokazują, iż zimne kąpiele obniżają testosteron o ok. 25%.

Ty ale twierdzisz że ktoś kto zacznie regularnie brać zimne kąpiele będzie mniał 25% mniej testosteronu :) troszkie populistycznie poleciałeś- to że na 5 minut po kąpieli komuś spadnie nie ma żadnego wpływu bo po chwili wraca do normy i na tym poziomie się utrzymuje.

Łąsą napisał(a):
poza tym jest to stres dla organizmu tak jak każdy inny, a człowiek ma jednak ograniczone możliwości radzenia sobie z jego skutkami.

to zupełnie jak jakikolwiek trening, w obu przypadkach otrzymujesz jakieś korzyści kosztem tego stresu

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 10:53
Ablazir napisał(a):
Waga spadła, brzuch został :/

Jednak nie jest źle, dopiero jak się nawpierdalam w ciągu dnia to różnie bywa xd

Teraz od lipca do października masa, listopad mini cut, potem grudzień do marca albo kwietnia znowu masa i spokojna redukcja do lipca :D Wydaję mi się, że jak solidnie najbliższy rok przepracuje to na następne lato już będę jakoś wyglądać :cool: Teraz to szczypior ze mnie, jakieś 70-71 kg przy ok. 183 xD

Jak łączycie treningi sportów walki z siłownią? Myślałem np. wtorek, czwartek trening a sobota, niedziela dorzucić jakieś 2 treningi np. jeden tydzień push nogi, drugi pull nogi. Zresztą i tak dopiero na jesień planuje się zapisać, więc jest czas by to przemyśleć.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 13:03
zuperhero napisał(a):
Łąsą napisał(a):
wiem tylko tyle, że badania pokazują, iż zimne kąpiele obniżają testosteron o ok. 25%.

Ty ale twierdzisz że ktoś kto zacznie regularnie brać zimne kąpiele będzie mniał 25% mniej testosteronu :) troszkie populistycznie poleciałeś- to że na 5 minut po kąpieli komuś spadnie nie ma żadnego wpływu bo po chwili wraca do normy i na tym poziomie się utrzymuje.

Łąsą napisał(a):
poza tym jest to stres dla organizmu tak jak każdy inny, a człowiek ma jednak ograniczone możliwości radzenia sobie z jego skutkami.

to zupełnie jak jakikolwiek trening, w obu przypadkach otrzymujesz jakieś korzyści kosztem tego stresu

jeśli pamiętam, to testosteron był mierzony kilka dni po, nie od razu po ekspozycji. zresztą dlaczego miałby spaść zaraz po?

trening ma udowodnione korzyści, zimna kąpiel - nie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 15:12
Łąsą napisał(a):

jeśli pamiętam, to testosteron był mierzony kilka dni po, nie od razu po ekspozycji. zresztą dlaczego miałby spaść zaraz po?

trening ma udowodnione korzyści, zimna kąpiel - nie.

Jesteś ogarniętym typem, patrząc logicznie tak ogromny spadek poziomu teścia powodowałby multum negatywów, a raczej nikt praktykujący nie narzeka. Nie upieram się przy tym że mają dużą wartość dodaną ale na pewno nie demonizowałbym skutków ubocznych

Ablazir napisał(a):
Jak łączycie treningi sportów walki z siłownią? Myślałem np. wtorek, czwartek trening a sobota, niedziela dorzucić jakieś 2 treningi np. jeden tydzień push nogi, drugi pull nogi. Zresztą i tak dopiero na jesień planuje się zapisać, więc jest czas by to przemyśleć.

Właśnie zacząłem treningi pod okiem https://www.facebook.com/StrengthCondit ... ionCenter/ i na pierwszy cykl mam 2x treningi siłowe w tygodniu (przy 3 treningach sw) i nie jest to typowe push-pull czy fbw, raczej taka hybryda, na każdym z dwóch treningów robię (lub w zmienionej wersji np. zmiana podchwyt/nachwyt czy klasyk/rumuński) przysiady, ciągi, podciąganie na drążku, pozostałe podstawowe ćwiczenia tylko na jednym treningu + ćwiczenia akcesoryjne specyficzne dla sportu / na słabe strony. Z takich nietypowych rzeczy to antagonistyczne ćwiczenia są zgrupowane w pary i robię te pary w super seriach, tak żeby trening przypominał trochę hiit'a. Sobota i niedziela to twój wybór czy nie masz czasu żeby zrobić kilka dni przerwy pomiędzy treningami?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 15:14
No, może być problem właśnie z czasem. Okażę się we wrześniu czy będę łączył studia z pracą, jeśli tak to pewnie na siłownie dodatkowo czas tylko w weekendy znajdę.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 15:24
trochę popłynąłeś (hehe) łąsą, efekty zimnych kapięli nie są może tak spektakularne jak wielu by chciało, co nie zmienia faktu że wywołują szereg różnych, większości pozytywnych reakcji fizjologicznych co zresztą łatwo wytłumaczyć

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 21:01
ja tam poza pobudzeniem i orzeźwieniem nie zauważyłem nic szczególnego.

E:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1890772
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8232773

Cytuj:
chronic [cold] swimming stress induced a twofold decrease in plasma testosterone levels

to drugie na szczurach, ale jednak.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Czerwca 2018, 10:47
Ekipa, od poniedziałku kończę redukcję i zaczynam robić masę i takie dwie kwestie mnie gryzą, czy od razu agresywnie skoczyć z 2300 do 3300kcal czy zwiększać powoli? I ile max kg tygodniowo powinno przybywać, żeby nie zalało zbyt szybko?
W sumie ćwicząc od lutego (dieta wdrożona od kwietnia) zrzuciłem 9kg, -10cm w pasie, ubyło sporo z talii i ud. Zależy mi na tym, żeby nie odbić w 2 miesiące tego co zrzucałem cztery :)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Czerwca 2018, 11:26
zacznij od 2,5k i zwiekszaj powoli, dokładaj systematycznie kg do wielostawów i będzie dobrze dzieciak

dawajcie na rozkminke z nami co

MAMY TO M 0 B B Y N

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Czerwca 2018, 11:44
2k5 może być za mało, wzrost 176, waga 70, zapotrzebowanie wyszło mi ~2800. Chyba, że z moim krótkim stażem jest jeszcze możliwa rekompozycja, ale jak wtedy makrosy ładować, 2,5g białka, 5g węgli, reszta tłuszcze?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Czerwca 2018, 13:09
2g białka, 0.8-1 tłuszcze, reszta ww imo zdrowiej

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Czerwca 2018, 13:11
Ja bym sobie wbił na 2800 na pierwsze dwa tygodnie i przez ten czas nie bardzo przejmował się wagą, bo po długiej redukcji przy dołożeniu węgli, mięśnie się nabiją i waga tak czy siak skoczy, więc ważenie się będzie niemiarodajne. Po unormowaniu w 3 tygodniu już badasz wagę i jak ci w ten tydzień skoczy 0kg<x<1kg to zostawiasz jak nie to kontrujesz 300-500 kalorii w którąś stronę

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Czerwca 2018, 13:21
Ok, dziena, dostosuję się i napiszę tu za miesiąc jak idzie, może foty wrzucę jak nie będzie wstydu :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 23 Czerwca 2018, 13:27
zuperhero napisał(a):
Ja bym sobie wbił na 2800 na pierwsze dwa tygodnie i przez ten czas nie bardzo przejmował się wagą, bo po długiej redukcji przy dołożeniu węgli, mięśnie się nabiją i waga tak czy siak skoczy, więc ważenie się będzie niemiarodajne. Po unormowaniu w 3 tygodniu już badasz wagę i jak ci w ten tydzień skoczy 0kg<x<1kg to zostawiasz jak nie to kontrujesz 300-500 kalorii w którąś stronę
Ja bym dał bardziej powyzej 0.5kg.na.tydzien ale to musialbys sobie nanosic na arkusz i linie narysowad albo do excela po prostu

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 26 Czerwca 2018, 00:09
Weź sobie ogarnij dietę i efke to będziesz widział szybko różnice.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Czerwca 2018, 08:20
Panowie,we wtorek, na trzecim treningu, po dwuletniej przerwie na siłowni zrobiłem bardzo ciężki trening. Wieczorem po treningu od razu czułem duże ciśnienie i podniesioną temperaturę, wczoraj lekkie zakwasy i podwyższona temperatura wieczorem do 37,4 stopni, a dzisiaj od rana tak mnie bolą mięśnie wszystkie (te które ćwiczyłem, najbardziej nogi, które zawsze olewałem), że ledwo mogę się ruszać. Dodatkowo od rana podniesiona temperatura i brak apetytu (poza tym brak objaw chorobowych tj. ból gardła/głowy/katar). I pytanko, czy to możliwe, że wszystkie te objawy są spowodowane przesadnie intensywnym treningiem, czy może jednak bierze mnie choroba?

*DUBEL DO USUNIĘCIA

Ostatnio edytowano Czwartek, 28 Czerwca 2018, 08:21 przez EmoTL, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Czerwca 2018, 08:20
Panowie,we wtorek, na trzecim treningu, po dwuletniej przerwie na siłowni zrobiłem bardzo ciężki trening. Wieczorem po treningu od razu czułem duże ciśnienie i podniesioną temperaturę, wczoraj lekkie zakwasy i podwyższona temperatura wieczorem do 37,4 stopni, a dzisiaj od rana tak mnie bolą mięśnie wszystkie (te które ćwiczyłem, najbardziej nogi, które zawsze olewałem), że ledwo mogę się ruszać. Dodatkowo od rana podniesiona temperatura i brak apetytu (poza tym brak objaw chorobowych tj. ból gardła/głowy/katar). I pytanko, czy to możliwe, że wszystkie te objawy są spowodowane przesadnie intensywnym treningiem, czy może jednak bierze mnie choroba?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Czerwca 2018, 08:25
powodem jest fakt że wyszedłeś na zewnątrz zgrzany, po prysznicu, w temperaturze <20 stopni celsjusza i się przeziębiłeś, a zakwasy potęgują dolegliwości mięśniowe. pzdr

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Czerwca 2018, 21:23
trening siłowy pobudza wątrobę do produkcji interleukin 1 i 6, które odpowiadają za inicjowanie stanu zapalnego, stąd możliwe objawy infekcji.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Lipca 2018, 09:17
ja zawsze jak odkurwie mocny trening po >7dniach przerwy to na nastepny dzien czuje sie jakbym mial grype
nie bedziesz chory

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10076 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 504  Następna strona