Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 18 Czerwca 2018, 00:44

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Czego słuchałeś za dzieciaka? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Czego słuchałeś za dzieciaka?
  Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 15:18
Zainspirowany tym, że teraz dzieci słuchają Taconafide, a mają te swoje 10 lat mniej więcej, zakładam temat z pytaniem:
Czego Ślizgerzy słuchali jak byli mali? Liczy się wiek od urodzenia do 14 roku życia powiedzmy, bo potem to już wyrasta się z wielu spraw ;) Możecie wrzucać linki, będzie nawet sentymentalnie.

Ja dużo słuchałem we wczesnym dzieciństwie starego disco polo z tal 90-ych, to przez rodziców akurat, wiek 8-10 lat to ogromny boom na Ich Troje. Kiedyś sobie wróciłem do Jestem jaki jestem i te dzieciaki co stały pod bramą willi Michała to też tak jak ja dzisiaj mają 25 lat co najmniej. Później słuchałem jakiegoś prostego rapu typu Liber Suczki, Skarby, Aniele tak wiele i Masz Stajla, 52 Dębiec To my Polacy, hitem było też śpiewanie Agnieszki Łez na dyskotekach. Pamiętam też hicior Pump it up Danzela niezłe to było na dyskach w podstawówce. Bob Sinclair Love generation, Mattafix Big city life, Barracuda Ass up, Basshunter, lato 2006 piękne wspomnienia.
Edit; Plus jeszcze wspomniane niżej techniawki też wjeżdżały z płyt od starszego kuzyna który zajawiony był imprezami i całym klimatem Energy.
A rap na poważnie to już starsza sprawa, dopiero 16 rok życia pozwolił mi pozbyć się uprzedzeń i zrozumieć tę muzykę.

A jak tam u Was z tym tematem?

Ostatnio edytowano Sobota, 19 Maja 2018, 17:55 przez hardy, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Post Re: Czego słuchałeś za dzieciaka?
  Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 15:52
Na pewno nie rodziców /:

/modern rastignac

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 15:54
Odkąd pamiętam słuchałem muzyki na którą wtedy mówiło się techno, proste schematyczne napierdalanki i remixy znanych kawałków - składanki Energy2000, Max Farenthide, DJ Bl3nd. Takie, takie albo takie rzeczy. Jednocześnie coś tam sprawdzałem Tedasa i Donguralesko, ale bez żadnej wczutki w rap, po prostu tylko ich kojarzyłem i gdyby ktoś zapytał się wczesno gimnazjalnego mnie o hip-hop to kojarzyłbym go głównie z bezele kochana i parodii Szymona Majewskiego. Wszystkie kawałki podpierdalałem z wrzuty i wypalałem na płyty cd podpisując jako 'Składanka nr ileśtam'. Przeglądając sobie bardzo bawiącą mnie swojego czasu stronę o nazwie nonsensopedia trafiłem na artykuł o polskim hip-hopie, gdzie zaprezentowana była okładka Najebawszy z podpisem 'typowa okładka podziemnego albumu' czy coś w tym stylu. Zaintrygowało mnie jak można odpierdolić taką grafikę i w ogóle co za bekowa nazwa, SmaRki sMarK, więc poszukałem albumu na youtube i tak zakochałem się w trueschoolowym rapie i w porównaniu do wiejącego nudą Tedego była to dla mnie rewolucja.

Jak coś to czytałem forum dużo wcześniej, tylko omijały mnie otwarte rejestracje.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 16:04
Do 14 roku życia to Metallica, Judas Priest, Limp Bizkit, Linkin Park oraz chyba najmocniej... Cannibal Corpse link poglądowy do mojej ulubionej piosenki. (do dzisiaj łapie się na tym, że tak bez powodu zaczynam sobie growlowac "haaaatcheeed tooooo the heeead... hatchedtothehead" :lol:

A tak to zawsze miałem ucieche jak w radiu leciał Eminem - Stan albo Rammstein - Sonne.

Obrazek[color=#0040FF]

https://soundcloud.com/datkidiabolik/sets/4-sell <-SZUKASZ BITÓW RAPERZE?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 16:29
zok zok

https://www.instagram.com/malyapollo/

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 16:39
świr na scenie buja się cała Polska

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 16:53
masz tu 40 wersow kazdy z nich zaboli

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 17:14
moje pierwsza przygoda z rapem to jak kolega na zieloną szkołe (czyli jakies 7 lat) wziął od taty kasete karramby i sobie cały tydzien spiewalismy pocaluj mnie w dupe i jak gówno poczuj sie
piekne czasy

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 17:39
wychowywał mnie Rychu Peja, kurwa, z kumplami

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 17:40
w wieku 14 lat byłem stanem eminema :bag:

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 17:42
mnie kuzyn w muzyczke wprowadzał w jakimś 04/05 - wcześniej miałem wyjebane, słuchałem tylko czasem jak jakaś viva leciała czy co to tam wtedy było na fali ale się nie zagłębiałem

z zagranicy nie kumając wgl angielskiego mówionego (bo pisemnie coś tam już kumałem, trzeba było się w tibijce komunikować) - Get rich or die tryin' 50, składanka z rzeczami Eminema i jakiś mixtape Game x Snoop podpisany Westside Connection vol 2
leży ta płytka wypalona do dzisiaj gdzieś w szufladzie :D

i w tym samym czasie z PL WWO/Zipera i DGE/Killaz, coś tam od Rysia też się przewijało oczywiście
i soundtrack z Blokersów też katowałem - wgl to jest zajebisty materiał, masa kozak numerów tam była patrząc z dzisiejszej perspektywy, aż se odpale
nie był to taki zły start :D

mixy Energy też czasem były słuchane, mam wrażenie że to było w chuj popularne w latach 05/06

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 18:06
Ja w sumie zacząłem od Eminem - The Eminem Show dostałem tą płytę od kuzyna, wcześniej jeszcze słyszałem jak ojciec słuchał non stop "ja to ja" Paktofoniki i "Na Legalu" od Ryśka , przy okazji ogrywając pierwsze części Gran Turismo, Tekkena i Burnouta na psx i ps2 słuchałem Linkin Park - Hybrid Theory. Bodajże, w 2 klasie czyli około 2004 roku zacząłem polować na jakieś gazety typu bravo gdzie były dołączone takie składanki z rapowymi kawałkami typu Trzeci Wymiar - Skamieniali, Dla mnie masz stajla, Liber - Skarby, Asceci - Suczki, w tym okresie wpadła mi w dłonie też płyta Doniu - Monologimuzyka, którą do teraz uważam za bardzo dobrą. Jako, że w Szczecinie odbierała nam luźno niemiecka satelita to na niemieckim MTV i Vivie poznałem takie numery jak Rihanna - Pon De Replay (kurwa ale się wtedy podjarałem, że można być taką laską) Die Firma - Die Eine, Fler - NDW2005, ten kawałek Sido gdzie jest ukrzyżowany czy zajebiste jak na tamten czas kawałki Raptile. Potem odkryliśmy z kuzynem bearshare i emule więc ściągaliśmy Karrambe, Liroya, Tedego i Ascetów. Jakoś pod koniec podstawówki zajawka na DGE. Potem wiadomo Hemp Gru "Klucz" i WWO bo to u nas w gimbie było najbardziej prawilne. Z racji tego, że chłopaki są od nas to prawie każdy miał wtedy na mp3 składanki ogarnijsie.pl i spółdzielni oraz pierwszy mixtape Soboty. Jak miałem z 15-16 to trochę Słonia i WSRH się posłuchało a potem już odkryłem Bonsona i do teraz go słucham

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 20:31
rycha peji

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 21:06
Jezu, jak czytam te posty o słuchaniu rapu od tylu lat, to czuję się niekomfortowo :D
Od dziecka w domu leciały głównie hity lat 80, które mój tata uwielbia. Brat (zapalony gracz do dzisiaj) pokazał mi magię gier typu seria Tony Hawk's (wrzucałem coś w temacie o kawałkach rozpierdalaczach) czy wszelkiego rodzaju filmów typu CKY (HIM - One Last Time, kurwa ale nostalgia), więc mój gust ukształtował się w kierunku m.w. punk-rocku. Największą zajawe miałem wtedy na rzeczy typu Green Day, Sum 41, The Offspring, nawet blink-182 i inne. Poza tym jak u użytkownika Hardy - Bob Sinclair, Shaggy, Basshunter, wszelkie hity wczesnych lat 2000, w tym np. Zombie Nation - Kernkraft 400. Jeśli chodzi o rap, to kojarzyłem Tede na pewno - Blask/To Jeszcze Nie Koniec leciało na Vivie - może Donguralesko jeszcze i Rycha Peje. Z amerykańskiego ofc Eminem, 50 Cent, Snoop Dogg.
Rapem zajarałem się bardziej w gimbazie. Ogólnie w moich pierwszych latach gimnazjum to się sprowadzało do znajomości np. Kaena ( :bag: ) czy innego Grubsona. Wsiąkłem w tę kulturę po singlach z Vanillahajs (też wstyd jak chuj, ale co tam), zacząłem sprawdzać jakieś płytki. Najbardziej zajarany byłem TDF-em, sprawdzałem jak leci w losowej kolejności - Esende, Elliminati, Rolsona, 3H itp. potem Deysa i tak dalej. Z Zagranicznych zacząłem od Fetty Wap, ale prawdziwy przełom w postrzeganiu tej muzyki nastąpił jak poznałem Lot022, a także Między Słowami i tak oto leci wszystko do dzisiaj.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 21:09
jak mój siedmioletni siostrzeniec musiał przesłuchać audiobook małego księcia ale miał akurat zapalenie uszu to słuchałem za dzieciaka

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 22:18
gdy osiągnąłem sędziwy wiek 8 lat znałem na pamięć peja na legalu, starszy brat miał piracką płytę zakupioną na bydgoskim rynku, jak po latach odpaliłem, to nadal znałem wszystkie teksty, czasami zmodyfikowane przez zasób słownictwa 7-latka, np w "stoi cham małolat, w ręce browar w drugiej fifka" rozumiałem "fifka" jako "piwka", co już wtedy wydawało mi się dziwne i bez sensu, no ale wjbn, w tym czasie zaliczyłem też pierwszy kontakt z paktofoniką za sprawą przegrywanych kaset, jakoś wtedy zaczynał się pierwszy boom, więc siłą rzeczy słuchane były mezy, ascetoholixy, 18l czy nawet verba, chociaż te 2 pierwsze wynalazki były całkiem spk jak na tamte czasy i ich pierwszych produkcji nie ma co się wstydzić, zajawka na hiphopolo nie przeszkadzała w jaraniu się wwo czy rychem, chyba można powiedzieć, że byłem ofiarą boomu, no i spoko było, hiphop był cool, na vivie leciał rap, pamiętam jaranie się sinusem dużego pe i tym jakie to było luźne i świeże w czasie, gdy większość fafloniła te swoje nudne pierdoły, potem boom się skończył, a ja zostałem, oddzieliłem ziarno od plew i stałem się dumnym hiphopowcem, wtedy już prawie nikt z rówieśników na tej zabitej dechami wsi nie słuchał rapu, ale to była walka z systemem, gdzie górował kicz nad ambitnym brzmieniem na zamówienie, a my robiliśmy coś dla siebie, pozdro dla zajawkowiczów

jakoś nigdy nie byłem w stanie przekonać się do takich kompletnych prymitywów jak nwm przytoczony wyżej karramba, nawet jak miałem 10 lat i ziomki puszczali pocałuj mnie w dupę, ja czułem żenadę, nigdy nie słuchałem też dixonów czy kogoś na takim poziomie, nieważne jak młody i głupi byłem

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 22:33
Ja w sumie podobnie jak swn na początku z tym, że każdą muzykę pokazywał mi 2 lata starszy kuzyn. Miał zwyczaj robić jakieś składanki typu lipiec 2004 XD i wrzucał tam jakieś nutki, które w danym miesiącu mu siedziały. Pamiętam Max Farentheit, Benny Bennasi, C-Bool i wszystkie inne podobne.

Rap poza tymi kawałkami, które znał każdy i padły już tytuły w tym temacie to od 2005/6 jak puścił mi Hemp Gru Klucz i katowaliśmy to dzień w dzień opór. Później słuchane było Killaz Group, Gural i WBU - Tylko ci mówię :bowdown:

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 22:43
Mam w pamięci obraz z dzieciństwa, w którym prosiłem kuzyniaka o wypalenie płytki na DiscMana. Zgrał mi na pewno Linkin Park(Meteora i Hybrid Theory najlepsze co wydali) Offspring jakieś piosenki z Americany, czy takie hiciory jak https://www.youtube.com/watch?v=s9YbICd43Mc [O-Zone Dragostena]

kuzynki uczyły tańczyć do Las Ketchup https://www.youtube.com/watch?v=V0PisGe66mY xD

Grane było w fifkę 98, która miała na czołówce fantastyczne Blur - Song 2, bardzo lubie do teraz

Potem samemu sobie wrzucałem na odtwarzacz MP3 w kształcie śledzia, tam miałem Rapowe Ziarno, czy Vavamuffin malinowa mamba

Z bloku z koleżkami na klatkach słuchaliśmy rapsów, pamiętam Pezeta, Pięć Dwa, a potem na koniec jeszcze Gurala kiedy dawał swoje największe hity. Do teraz znam na pamięć obie części szlagierów "Policyjne", z czego część druga to jest po tych latach taki kasztan, że się w głowie nie mieści. Słucham tego z rozrzewnieniem i polecam wam wszystkim bo się można pośmiać. "Sami tego chcecie policyjne śmiecie wkurwiliście mnie to wam jadę" xD
https://www.youtube.com/watch?v=8woDlKDzr1I

największym hitem pod koniec podstawówki, czy początku gimbazy było oczywiście "W Aucie" Wojtka Sokoła, które znali wszyscy. Uderz w puchara też było katowane.

W domku słuchało się Rycha Rynkowskiego, Krawczyka z Bregoviciem, Kayah z Bregoviciem(zajebista płytka btw), Republiki i LESZCZY

Leszcze to był w ogóle kozak zespół kocham instrumenty dęte https://www.youtube.com/watch?v=6IadfGlNRp8

Kiedyś jeszcze wam coś tu dorzuce bo akurat lubię wracać do starej muzyki i takich feelsowych klimatów, szczególnie ostatnio

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Maja 2018, 23:13
system of a down, tool, radiohead, paktofonika, eminem

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Maja 2018, 08:44
Paradoks napisał(a):
jak mój siedmioletni siostrzeniec musiał przesłuchać audiobook małego księcia ale miał akurat zapalenie uszu to słuchałem za dzieciaka

:lol:

Paktofoniki słuchałem jak stereotypowy fanboj, wcześniej Liroya, Karramby, Nagłego Ataku Spawacza (po cichu, żeby mama nie słyszała), przeróżnych składanek z Grammatikiem, Fiszem czy jakimkolwiek rapem i hiphopolo, którym oczywiście też się jarałem, a teledysk do "Na spidzie" oglądałem codziennie. Do tego jakieś Linkin Parki, Limp Bizkit czy System of a Down.

Chyba dopiero "Rozrywkowa" Pezeta mnie ogarnęła z tego Paktofonikowej stagnacji, no i internety wpadły, więc zacząłem ogarniać podziemie i okazało się, że hiphopy mogą być lepsze, a raperzy mogą rapować.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona