Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 19 Października 2018, 06:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Bloodborne 
Autor Wiadomość
Mistrz Typera EPL

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Bloodborne
  Wysłano: Wtorek, 13 Marca 2018, 15:17
ja pierwszy boss jakiego biłem to Ojciec, do Bestii dopiero później trafiłem :D

i już troche rozkminiłem tą gierke i zdałem sobie sprawe że te pytanie o bronie w sumie było głupie (w sensie która najlepsza) bo wszystkie są naprawde fajne, każda ma swój urok i to tylko od grającego zależy który zestaw ataków/animacji lepiej mu zfituje

te podstawowe możesz kupować odrazu w śnie tropiciela w tej fontannie czy jak to tam kurwa nazwać co stoi na środku samym (po lewej od lalki)
następne odblokowujesz zbierając jakieś tam medaliony (po zebraniu w sklepie pojawia się nowa broń do kupienia)
i te podstawowe są taniutkie po 1000-1500 dusz, ja już odblokowałem do kupienia jedną taką na która potrzeba 40k

jedyne nad czym się trzeba zastanowić to to czy się robi build pod siłe czy pod umiejętności bo to ogranicza zmiany broni na późniejszym etapie gry z tego co rozumiem (umiejętności - krótsze bronie i szybsze ataki, siła - wielkie skurwysyńskie miecze i topory)

i to jest spoko rozkminione z tymi broniami że sobie można bez pałowania się większego kupić i potestować, mi narazie z tego co mam to ten toporek najlepiej siedzi bo tym atakiem "od góry" się fajnie gasi szczególnie te mniejsze potworki

póki co jestem zachwycony gierką, udźwiękowienie i design miejscówek miażdży (szczególnie udźwiękowienie, serio grajcie w słuchawkach)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 13 Marca 2018, 15:48
Żeby podstawowe bronie pojawiły się w sklepie trzeba zdobyć pewną odznakę
Spoiler:
.
To za 40k to blade of mercy? To by oznaczało że
Spoiler:
. Broń fantastyczna, zresztą, jak większość.

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Czwartek, 15 Marca 2018, 18:53
fantastyczna jest ta gra
na 1 postaci już chyba niedaleko do endgame'u podstawki (dlc też mam i lochów jeszcze nie badałem)
questy fajnie pokminione, wiem że pare rzeczy zjebałem i naprawie je przy następnym przejściu nową postacią na której chce robić build na szybkie mieczyki

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Marca 2018, 11:22
wkręciłem się w grę i jej klimat, ale żądna krwi bestia mnie dobija :( . wkurwia mnie, że później każde zbliżenie do tej mendy = użycie antidotum, no i po każdej próbie muszę farmić po kule i mołotowy. alfred niewiele pomaga, jeszcze trudniej wtedy przewidzieć ruchy bestii
rozumiem, że można zostawić ją na później i kontynuować za bramę w rewirze katedralnym?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 18 Marca 2018, 11:53
polecam w międzyczasie zapuścić się w lochy, pierwsze są dostępne właśnie bo bestii rządnej krwi i są bardzo łatwe a parę przydatnych rzeczy może wpaść m.in. świetny pancerz przeciwogniowy za jednego łatwego bossa.
poza tym mogą wpaść przedmioty do ulepszania broni i odznaki, które poszerzą inwentarz sklepu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Marca 2018, 14:22
kurwa ja się odbiłem od tej gry, obejrzałem trochę gameplayu to to chyba jednak nie dla mnie

Powrót do góry
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Wtorek, 20 Marca 2018, 14:35
te lochy troche nudne ale warto robić bo można sobie mocno postać ulepszyć kryształami

skończyłem podstawke jedną postacią w 60h na buildzie pod siłe używając najpierw topora, potem ludwig blade'a
ogólnie problemy miałem tylko na początku gry, jak się uczyłem grać bo potem wszystko szło dość łatwo i może 2-3 bossy sprawiły mi problem większy niż 3-4 podejścia
questów natomiast nie zrobiłem prawie żadnych z tego co słyszałem od ziomka, większość gości zabiłem/do kaplicy odesłałem tylko 2 osoby

teraz zrobiłem nową postać pod pvp, doszedłem nią do end-game'u w jakieś 8-10h bijąc bossy na szybkości w coopie
wyfarmiłem 100 lvl na świniakach i rozwinąłem ją pod skilla bijąc z blade of mercy i docelowo powinę rakuyo z dlc które też mam ale jeszcze nie grałem
ogólnie jak się ogarnie miejscówki to ta gra jest mega banalna, bo to jest największa blokada przy rozpierdalaniu i raszowaniu, ta świadomość że śmierć czyha na każdym rogu a ty nie wiesz gdzie iść (chociaż ta śmierć też za sobą zbyt wiele konsekwencji nie niesie bo nie ma tu tych tendencji światów i nie skraca ci się pasek hp jak w soulsach)

platynka też prawie siedzi, brakuje mi tylko trofek związanych z bossem lochów i różnymi zakończeniami gry

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 23 Marca 2018, 18:22
jestem po piątce bossów, nie wiem jaki to procent gry ale czuję że zaszedłem daleko od czasu jak pierdzieliłem się z mobami na początku gry :lol:
coraz bardziej przekonuję się, że nie jest to strasznie trudna gra, niektóre mechaniki wręcz bardzo ją uproszczają tzn niekończąca się prawie możliwość grindu plus wysoka podaż fiolek i innych znajdziek podczas eksploracji świata. amelia trochę nerwów mnie kosztowała, ale podbiłem trochę poziom postaci na trasie do wiedźm i jakoś się udało

czy insighty warto chomikować w jakimś bardzo istotnym dla fabuły celu, czy wydawać ja na potęgę? bo w sumie to nawet nie mam na co, u messengerów nic ciekawego, wzywanie innych graczy mnie nie interesuje, summony npc'ów przy bossach to o kant dupy potłuc

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Marca 2018, 00:01
Moja odhaczona checklista póki co:

- Cleric Beast ;
- Father Gascoigne ;
- Blood Starved Beast ;
- Vicar Amelia ;
- Witch of Hemwick ;
- Yharnam Shadows ;
- Darkbeast Paarl ;
- Rom, The Vacuous Spider ;
- Amygdala ;
- Martyr Logarius ;
- One Reborn ;
- Celestial Emissary ;
- Ebrietas, Daughter of the Cosmos ;
- Micolash, Host of the Nightmare
TBC

Do tego jeszcze 3 lub 4 bossów z rytuałów kielicha, których nazw nie pamiętam.

Czuję się dobrze

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 28 Marca 2018, 22:48
Dzisiaj dopiero to odpaliłem. Trochę pobiegałem i gdzieś po 30 minutach walki po drodze z jakimiś lamusami padłem i obudziłem się przy drugiej lampie. I teraz wszyscy przeciwnicy których pokonałem się zrespili? Jak gęsto poukładane są te lampy? Toć to ochujenie jest, tyle grania w plecy xD

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
Mistrz Typera EPL

Wysłano: środa, 28 Marca 2018, 22:50
lampa jest na wejściu do lokacji, a później po pokonaniu bossa
ale na większości lokacji są do odblokowania skróty które znacznie skracają drogę (typu windy, bramy możliwe do otwarcia tylko z jednej strony)
no i nie trzeba z tymi potworkami w sumie walczyć wcale jeżeli znasz mapke, wystarczy przebiegać do bossa - to jest w sumie największa rozkminka w tej grze, ta gra głównie polega na uczeniu się układu mapy, jak ogarniesz daną lokacje to dojście do każdego bossa bo nieudanej walce trwa jakieś 2 minuty max

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Marca 2018, 09:00
raptowny napisał(a):
Dzisiaj dopiero to odpaliłem. Trochę pobiegałem i gdzieś po 30 minutach walki po drodze z jakimiś lamusami padłem i obudziłem się przy drugiej lampie. I teraz wszyscy przeciwnicy których pokonałem się zrespili? Jak gęsto poukładane są te lampy? Toć to ochujenie jest, tyle grania w plecy xD

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zazwyczaj na jedną lokację są 2 lub max 3 latarnie. Przeciwnicy respią się po każdym zginięciu lub powrocie do 'miasta'.
Jakbyś miał problem gdzieś na jakimś etapie z bossem, lub po prostu przejściem, to musisz (chyba) wpierw zabić pierwszego bossa, a potem odblokujesz opcję coopa. Mogę pomóc w razie czego na dowolnym etapie, daj tylko znać.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Mistrz Typera EPL

Wysłano: Czwartek, 29 Marca 2018, 16:26
nie trzeba zabijać bossa żeby odblokować coop, wystaczy czaszki podnieść z ziemi w kanałach tam gdzie szczurki biegają i użyć żeby 1 punkt wglądu mieć i potem przenieść się do snu tropiciela i ze schodów podnieść item
potem w każdej lokacji dopóki bossy nie są zabite a ty masz te punkty wglądu możesz przywoływać

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Marca 2018, 22:25
Dzięki chłopaki, po świętach zrobię kolejne podejście do tej gry i wtedy ewentualnie będę się odzywał. Z jednej strony hajp sprawia, że mnie do siebie przyciąga, a z drugiej jestem osobą, która po odczuciu większej irytacji zmniejsza poziom trudności, więc no mamy tutaj mały konflikt.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 29 Marca 2018, 22:51
Tutaj poziom trudności jest wprost proporcjonalny do satysfakcji z przejścia kolejnego i kolejnego etapu. A zwłaszcza przyjemność jest odczuwalna w momencie, gdy okazuje się, że dane miejsce, lub dany przeciwnik, który wcześniej wydawał się nie do przejścia nigdy w życiu, pada jak szmata, bo już się nauczyłeś jak to zrobić. Tak więc mimo frustracji, polecam spróbować swoich sił w tej grze i poświęcić jej trochę czasu.
Ps ja też grając w BB pierwszy raz, odbiłem się od niego mocno. Wróciłem dopiero jak wrzucili go w PS+.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 29 Marca 2018, 23:25
Ten pajak jebany niezle was bedzie wkurwial
Ogolnie jedna z najlepszych gier w jaka gralem, fabula super gameplay lepszy jesscze bardziej szkoda ze nie ogralem dodatku, zazdroszcze tym co przechodza ponraz pierwszy essa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Kwietnia 2018, 14:25
jebać maczetami tego typa z karabinem na wieży

Powrót do góry
Krul Fify [PS3]

Wysłano: Poniedziałek, 2 Kwietnia 2018, 16:05
omijaj i leć dalej. Wrócisz sobie do niego później i złoisz dupę bez problemu

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 3 Kwietnia 2018, 18:14
Zajebista jest ta gra, i nawet odciągnęła mnie od Wiedźmina (zostało mi Krew i Wino), ale co się nawkurwiałem na starcie, albo jak stresująca była walka z Bestią Kleryka to głowa mała (w ogóle skurwiel padł w tym momencie co ja i na ekranie pojawił się napis "Nie żyjesz", a potem "Ofiara zabita", wyobraźcie sobie stres, że jednak przejebałem).
Pięknie jest jak podbijesz sobie parę pierwszych leveli i widzisz znaczną różnicę w łatwości.
Kolejną zawiechę miałem jak trafiłem pierwszy raz na Kidnaper, pomyślałem, że to jakaś jebana przesada, ale okazuje się, że wystarczy go tylko mocnym ciosem naparzać, żeby nie miał szans wyprowadzenia swoich i takie rozkminianie co działa na kogo w tej grze jest piękne.
Do tego grafa, pomijam to, że na zbliżeniu obiekty wyglądają jak gówno, a tło jest strasznie rozmyte, Design jest tak dojebany, że chyba bardziej niż przy Uncharted żałuję, że nie mam porządnego telewizora 50 cali :/

Edit: trafiłem wczoraj pierwszy raz na Wiedźmię z Hemwick i 10 fiolek nie starczyło mi, żeby ją rozjebać. Teraz kupiłem 20, ale w międzyczasie skumałem, że dawno broni nie ulepszałem, a zdobyłem te bliźniacze odłamki. Po ulepszeniu wystarczyło mi 5 fiolek na ubicie jej i jeszcze 30k expa z wczoraj leżało na mapie. Dla takich momentów ta gra jest super :D

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 3 Kwietnia 2018, 18:45
co do typa na wieży to można z nim zbić pionę, pójdź do niego po zabiciu mrocznej bestii paarl, zajdź przejściem od dolnej ulicy

właśnie załatwiłem córkę kosmosu, został mi już tylko obszar koszmaru mensis do przejścia, cholernie ciężka lokacja, mam nadzieję ze da się permanentnie usunąć to źródło szału.
no i lochy kielicha, chyba trochę za późno się zabrałem i pierwsze piętra są zbyt proste, ale sądzę ze to do czasu

wspaniała gra, jak skończę to zabiorę się chyba w końcu za trylogię dark souls. chociaż trochę się boję bo klimatycznie i wizualnie to chyba nie będzie ten sam poziom

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona