Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 17 Października 2018, 00:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
Star Wars 

Force Awakens oceniam na
1 5%  5%  [ 4 ]
2 8%  8%  [ 7 ]
3 20%  20%  [ 17 ]
4 45%  45%  [ 39 ]
5 23%  23%  [ 20 ]
Liczba głosów : 87

Star Wars 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Star Wars
  Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 11:52
nie zrozum mnie źle, oglądam starą trylogię raz do roku i grałem w większość gier, ale jak próbowałem czytać te książki to jedyne od czego były lepsze to pierdolony r.a. salvatore

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 12:35
Po dłuższej refleksji dochodzę do wniosku, że Ostatni Jedi nie jest jednak udanym filmem. W trakcie seansu i zaraz po nim trudno było mi to jakoś ocenić bo przeniosłem się w czas dzieciństwa i zdrowy rozsądek przegrywał chyba trochę z sentymentem. Oceniając to teraz na chłodno to w najnowszym SW jest trochę za dużo niedorzeczności i za mało ciekawych postaci by moc polecić ten film z czystym sercem. Jest to oczywiście coś do obejrzenia jednak nie trzymające już poziomu Przebudzenia Mocy oraz Roque, które generalnie propsuję.

Tak w ogóle zastanawiam się czy ta fabuła w nowych odsłonach SW nie poszła trochę po najmniejszej linii oporu. W sumie okazuje się, że cały trud i sukces Luke’a i jego przyjaciół z epizodów IV, V, VI poszedł na marne bo znowu rządzą CI KURWA ŹLI i znowu z nimi trzeba walczyć. Takie trochę bezczelne zdeptanie happy endu, z którym żyliśmy przecież tyle lat. Fajnym rozwiązaniem byłoby np. zamienienie ról i postawienie Lei na szczycie galaktyki i walkę „tych dobrych”, którzy obecnie rządzą z próbującymi ich zdetronizować przedstawicielami ciemnej strony mocy. To tylko luźna rozkmina ale czy to nie wniosłoby trochę świeżości?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 12:56
Dlatego kiedy niedawno ujawniono, że będzie 4 trylogia, ale zupełnie nie związana z pierwszymi trzema, to pomyślałem, że mogli to zrobić już z 3 trylogią.
Muszę jednak przyznać, że po obejrzeniu EVIII, EVII zyskał w moich oczach. Pomimo chaotycznej akcji jest tam jednak ten klimat SW.
EVIII to straszny dziwoląg z fabułą poniżej krytyki.

Kilka stron wcześniej napisałem, że nowa trylogia nie ma podejścia do EIV-VI. Ktoś wypomniał ewoków w Powrocie Jedi.
Może i te ewoki były nieco żenujące, ale ogólnie cała trylogia miała jakąś fabułę i klimat. Prequele pomimo licznych minusów też miały klimat, miały swój świat (cała ta polityka galaktyczna), natomiast w nowej trylogii jest pustka. Liczy się tylko efekciarstwo i nieśmieszny humor, a galaktyka składa się raptem z kilku planet...

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 13:06
Fusion napisał(a):
nie zrozum mnie źle, oglądam starą trylogię raz do roku i grałem w większość gier, ale jak próbowałem czytać te książki to jedyne od czego były lepsze to pierdolony r.a. salvatore

Ok. Z ciekawości - co próbowałeś przeczytać? Coś z tytułów, które wymieniłem? Jakieś mega pisarstwo to to nie jest, ale moim zdaniem lepsze pozycje łyka się całkiem spoko. Jest ryzyko, że trafiłeś na jakąś szmirę - patrząc obiektywnie takich jest trochę więcej niż mniej :wink:

Co do E8 - faktycznie, po początkowym napływie pozytywnych emocji, mój osobisty hype trochę opadł, ale tak czy tak uważam ten film za o wiele lepszy niż E7. Parę rzeczy bym wyjebał, parę dodał, ale ogólnie rzecz biorąc fala krytyki, z którą się ten epizod spotkał, nie była do końca zasłużona.

Cytuj:
a galaktyka składa się raptem z kilku planet...

To samo można powiedzieć o 4-6. Dopiero 1-3 postawiły bardziej na kreację świata przedstawionego.
Cytuj:
Prequele pomimo licznych minusów też miały klimat, miały swój świat (cała ta polityka galaktyczna), natomiast w nowej trylogii jest pustka.

Tutaj oczywiście zgoda i prawdę mówiąc liczyłem trochę na więcej polityki właśnie :(

Cytuj:
W sumie okazuje się, że cały trud i sukces Luke’a i jego przyjaciół z epizodów IV, V, VI poszedł na marne bo znowu rządzą CI KURWA ŹLI i znowu z nimi trzeba walczyć. Takie trochę bezczelne zdeptanie happy endu, z którym żyliśmy przecież tyle lat.

Też trochę prawda, choć jak pokazuje EU, galaktyka jest długa i szeroka i gdzieś w odmętach zawsze będzie czyhać jakieś zagrożenie. Przypominam, że tzw. Imperial Remnants przez praktycznie cały okres >6 ABY miały się świetnie. Thrawn, Daala, Pellaeon, Krayt to tylko kilka topowych przykładów.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 13:13
Runo-88 napisał(a):
Dlatego kiedy niedawno ujawniono, że będzie 4 trylogia, ale zupełnie nie związana z pierwszymi trzema, to pomyślałem, że mogli to zrobić już z 3 trylogią.

5 trylogia będzie niezwiązana, 4 raczej jeszcze tak.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 14:26
https://star-wars.pl/News/22829,Bob_Ige ... _Wars.html

Nie będzie jednego serialu ze świata Star Wars... Będzie ich kilka.
Lecą grubo, oby równie grubo się na tym wszystkim nie wyjebali.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 14:31
@Ablazir
Już 4 trylogia, kręcona przez Johnsona, ma być niezwiązana z sagą Skywalkerów.

@MoTyW
W artykule jest mowa o serii filmów (więc chyba chodzi o filmy pełnometrażowe), a nie o serialach :)

Przy takim zalewie materiału na pewno czasem wpadnie coś słabszego, ale ogólnie cieszy mnie ta wiadomość.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 14:36
Cytuj:
Nie ucichły jeszcze emocje ani po zwiastunie „Solo”, ani po ogłoszeniu nowej serii filmów, a tu Disney szykuje dla nas kolejną niespodziankę. Jak donosi THR, Bob Iger podczas konferencji dotyczącej zarobków zapowiedział nie jeden, lecz kilka nowych seriali spod znaku „Gwiezdnych Wojen” na platformę streamingową, która ma wystartować w 2019 roku.

Czytałeś w ogóle?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 14:45
Y sorry, otworzyłem ten artykuł:
https://star-wars.pl/News/22827,Zapowiedziano_nowa_serie_filmow_Star_Wars.html
:)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Lutego 2018, 15:04
uniwersum sw stara się wejść na poziom marvela i dcu w kwestii napierdalnia filmami i serialami? :rotfl:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Marca 2018, 01:15
Wyszło już na DVD, BluRay będzie pod koniec miesiąca.
W międzyczasie usunięte sceny ze specjalnej edycji:
http://www.dailymotion.com/video/x6g86t4

Jak oni mogli nie dać płaczącego Luke'a :(
I kto kurwa wpadł na cudowny pomysł wydłużania tego spierdolonego pościgu? :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Marca 2018, 16:41
o ja pierdolę, zasnąłbym. To było w opór nudne i pozbawione sensu. akcja w windzie :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 16 Marca 2018, 10:21
Kalom napisał(a):
uniwersum sw stara się wejść na poziom marvela i dcu w kwestii napierdalnia filmami i serialami? :rotfl:

uniwersum sw przez dziesiątki lat zasypywane było wysrywami w książkach, komiksach i nie tak dawno w animowanych serialach (które podobno są całkiem dobre, ja nie oglądałem) co wynikało z niedoboru historii opowiadanych w filmach. więc nie wiem skąd beka skoro za markę wzięło się największe imperium rozrywkowe na świecie i widząc to zapotrzebowanie chce kosić hajs. zresztą takie star warsy i marvela można ciągnąć w nieskończoność, a to daje praktycznie monopol disneyowi.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 16 Marca 2018, 10:55
Cytuj:
animowanych serialach (które podobno są całkiem dobre, ja nie oglądałem)

Zależy co lubisz, ale generalnie z perspektywy dorosłego fana uniwersum raczej nie są. Da się to obejrzeć dla samego oglądania, ale fabularnie są tam takie potworki, że lepiej traktować to jako alternatywną rzeczywistość, niż kanon (którym oficjalnie są...).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Kwietnia 2018, 10:00
trylogia zahna spoko, dużo się dzieje i czyta się bez zamułki. spodziewałem się, że zakończenie będzie chujowe, więc nawet się nie rozczarowałem. mary sue w fabularnej zbroi rozpierdala największych dżedajów. ziew. przynajmniej wiem skąd pomysł na Rey. szkoda, że nie zekranizowano tych książek zamiast kręcić marne TFA.

znacie jakieś dobre książki, w których dla odmiany imperium nie dostaje w pizdę?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Kwietnia 2018, 13:28
Na przykład trylogia Bane'a - gość, który wprowadził "zasadę dwóch" i zapoczątkował to, co sfinalizował Palpatine, to raczej spory kozak. Niestety tego rodzaju dzieł faktycznie ze świecą szukać.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Kwietnia 2018, 17:02
jak graliście w KOTORy to The Old Republic: Revan będzie się przyjemnie czytało. Poza tym Bane'y - wiadomo

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Kwietnia 2018, 17:33
KOTORy zasługują na osobne polecenie jako najlepsze gry cRPG w uniwersum (których też w sumie zbyt wiele nie było :D), a jedynka to w ogóle jedna z najlepszych gier tego typu ever (i to nie tylko moje fanboystwo - często pojawia się w różnego rodzaju zestawieniach).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Kwietnia 2018, 18:31
Nawet nie mów stary :D jak miałem tam 12 czy ileś lat i wjechał ten plot twist to się prawie rozpłakałem z wrażenia xd chyba najważniejsza gra w moim życiu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Kwietnia 2018, 18:36
Potwierdzam, sam plot twist też pojawia się w zestawieniach największych plot twistów w grach, a i zdarzyło się go widzieć w ścisłym top 3 :D

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona