Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 19 Lipca 2018, 10:53

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 362  Następna strona
PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd. 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd.
  Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 21:21
ty xzychu jakis pojebany jestes? twoj narcystyczny slowotok przerasta wszystko, a uwierz mi ze przeczytalem moze 1,5* twojego posta przez ostatni rok, wiele gwiazd juz spotkalem na swej drodze zawodowej ale jak Cie czytam to mam wrazenie ze jestes taki cool ze nie wiem czy moge pracowac w tej samej branzy, sprzedajesz jakies chuj warte produkty o stopniu skomplikowania tabliczki mnozenia jak cala ta branza naganiaczy finansowych a myslisz ze zmienaisz swiat, slowo BIZNES dewaluuje sie szybciej niz rubel, biznes biznes bo kredyt na chate wziales tylko na 50% wartosci nieruchomosci wiec robisz w zyciu biznes
*to pol posta to ten z dzialu polski hiphop w ktorym ni z chuja musiales zaproponowac czytajacemu na pewno CIe wowczas wojtkowi sokolowi dobry leasing po kosztach na co najpewniej napisal ci w prywatnej wiadomosci kim bys kurwa nie byl, nie masz co sie szczycic

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 21:24
DMS napisał(a):
A w jaki sposób to można zrobić? W sensie - jak się to zapisuje w umowie, żeby organ podatkowy podczas kontroli się nie przyczepił? Danie bonusów charakterystycznych dla UoP jest bardzo mocnym argumentem dla organu za tym, że prowadzona działalność jest fikcyjna i nosi ona znamiona zatrudnienia. Z tego co wyczytałem (1) to jeżeli organ uzna, iż dana osoba nie prowadzi działalności a powinna być zatrudniona na umowie o prace to może jej nakazać korektę sposobu naliczania zobowiązań podatkowych (wstecz też?). Czyli wynikałoby z tego, że ryzykiem takim obciążony jest "przedsiębiorca"-pracownik?

(1) https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-cala ... trudnieniu

Normalnie, jest zapis w umowie, że np. 26 dni jest płacone w roku gdzie nie musisz świadczyć usług na rzecz firmy czy jakoś tak. Co do drugiego to ciężko mi się wypowiedzieć bo z multi nie mam doświadczenia, a jakieś paczki czy tego typu rzeczy to w sumie zostaje rozliczone po stronie pracodawcy tylko, więc nie wiem jak to księgują.

Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 21:35
xzychu napisał(a):
DMS napisał(a):

Ale pamiętaj, żeby zdyskontować w stawce dni urlopowe/L4 i pomniejszoną liczbę praw jakie masz w stosunku do pracodawcy rozliczając się B2B. Odrzucając tymczasowo obniżony ZUS na start (no chyba, że nie planujesz ciągnąć tego dłużej niż 2 lata) to realna granica opłacalności jest grubo powyżej 10k brutto/mc. Chociaż można to trochę zmanipulować jeżeli masz wysokie koszty (leasing, paliwo) .

klasyczny przykład spierdolenia genetycznego, spokojnie na wrzucenie do tej pracy doktorskiej fejma z hyperreal o genetycznym uszkodzeniu dna Polaków żyjących w PRL, a jak wiadomo wszyscy wywodzimy się genetycznie z tego okresu bo dziadek. fazka w przypadku takiego state of mind korpokociurki moje nie ma opcji wyjścia z ram pseudoetatu, jest to etat mentalny, brak możliwości ogarnięcia umysłem pracy dla samego siebie

zdyskontuj sobie mózg typie, nie mowię konkretnie o tobie bo może jesteś prowem (podwójny piękny), ale o szerszym zjawisku, codziennie szukam ludzi w 3miescie do pracy, nie tylko swoich współpracowników podstawowej działaności (coops 4 core business) czyli finansów ale ogólnie mam druga działalność z przyjaciółmi gdzie robimy se rekrutacje zewnętrznie (outsourcing hr korpokocurki) i słuchajcie się mądrzejszych ludzi - jeżeli kiedykolwiek macie możliwości robienia biznesu to robcie w opcji ze to czujecie, później już może nie być okazji i będziecie żałować do końca życia

ekwiwalent urlopu pierdololo ze nie macie pewności zatrudnienia to bzdury max, ja moim pracownikom na umowie o prace i działaności daje tyle samo urlopu a pewność maja ze będą ze mną nie na etatach, tylko ze tym na uop prowizje rozliczam w wysokości 3k miesiecznie, a tym rozkurwiaczom na dg 12-15k, wiec po prostu bądźcie tymi drugimi

chętnych do pracy ze mną zapraszam oczywiście jak zawsze na priv (uprzedzam ze musisz być na miejscu w 3miescie a nie w Rzeszowie bo ciagle piszecie oddalency ale zdalnych to nie potrzebuje bo nie jestem gonciarzem)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kto tu jest prowem?

Powrót do góry
moderator

Post PRACA - rozmowy kwalifikacyjne itp. itd.
  Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 21:54
elotrzy, ty przeczytałeś 1,5 mojego posta przez rok a ja pol twojego nicku przez cała twoja egzystencje i za chuj nie wiem kim jestes, za to już wiem ze się spinasz bez sensu, powiedz elo i zrozum ze to był żart z tym Wojtkiem, a wyobraź sobie ze on ślizg czyta wiec może sie uśmiechnął czytając, podobnie jak ja uśmiecham się widząc gościa z osiedlowym nickiem który pierdolni o kredytowych naganiaczach nie mając pojęcia o czym pisze ale jak ogarnie swoje myślenie to pierwszy będzie szukał zaufanego człowieka który ogarnie mu finansowanie wymarzonego mieszkania, mam nadzieje ze nie trafisz na naganiacza tylko na poważnego człowieka, a chcących z takim wspolpracowac oczywiście zapraszam, ciebie również, wyluzuj się, walnij piwko i sztywniutko elo elo przez życie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 22:32
finansowania wszelakie ogarnia mi zaufany czlowiek ktorego widze codziennie w lustrze, branza nudzi mnie jeszcze szybciej niz znudzilo osiedle ale to drugie nauczylo mnie by gosci z przerosnietym ego traktowac z nalezytym politowaniem, kulture wypowiedzi dopasowalem do Twojej poprzedniej ostro wyjechales do kolegi bo ten nie chcial biznesu robic z nami, najlepszego elo3wig20

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 23:10
życie musi cię nudzić bardzo bo nie rozumiesz żartów i nie wyobrażasz sobie ze ktoś moze pisać z przymrużeniem oka, dlatego murszejesz na starość, najgorsza cecha ludzi to zmurszenie wiec zawaha na ruchy, a teraz kończymy te przydługa dysputę, dobrego życia dla wszystkich, wyluzujcie się, to bardzo ważne, pozdro elo

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: środa, 10 Stycznia 2018, 23:17
DMS napisał(a):
A w jaki sposób to można zrobić?

Na przykład tak:
Spoiler:

Jedną z najgorszych rzeczy jaką możesz zrobić to podpisywać umowę w ciemno (nie ważne o jakiej branży mówimy). Po przeczytaniu samodzielnym doradzam wybrać się do prawnika i punkt po punkcie omówić żebyś się nie wpakował w jakieś lipne zapisy, bo usłyszysz klasyczny tekst "to jest standardowy zapis, wszyscy to podpisują". Przy tego typu tekście 2 razy się zastanów nad danym zapisem. Co do tego przez kogo umowa jest przygotowana to pamiętaj, że umowa dostarczona przez firmę jest skrojona aby dbać głównie o interesy tej firmy i w Twoim obowiązku jest żebyś o swoje zadbał sam negocjując zapisy umowy (np. zmniejszając kary umowne czy ograniczając odpowiedzialność do jakiej możesz być pociągnięty). W niektórych branżach te umowy są budowane w oparciu o klasyczne umowy o dzieło, więc polecam obejrzeć to wystąpienie, bo mimo, że branża inna to choć trochę nauczysz się jak myśleć o umowie pod względem tego gdzie mogą być w niej miny (czyt. zapisy chroniące dupę drugiej stronie i spychające odpowiedzialność na Ciebie).

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Stycznia 2018, 23:27
Pracuje ktoś jako spawacz ?

a) jaka jest opcja żeby się załapać na jakieś darmowe kursy ? bo ceny widze kosmiczne
b) jest w tym praca w ogóle ?
c) plusy minusy
d) idzie chociaż 3k netto zarobić ?
e) ogólne wrażenia z pracy jako spawacz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Stycznia 2018, 23:28
d) tak, izi

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Stycznia 2018, 23:28
https://www.youtube.com/watch?v=YjaKqcIwQC8
tyle wiedzy ci wystarczy

W SZOKU SĄ TE SUKI
NADCHODZI HUSTLER

BELMONDO MŁODY G
OBUDZIŁ MNIE LODZIK DZIŚ

NIE MÓW DO MNIE DZIADEK, MÓW DO MNIE OYCHE

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2018, 13:29
Warto zrobić kurs grafiki? Wyjebane mam w papierek bardziej chodzi o skillsy. Czy lepiej samemu się uczyć?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2018, 13:30
Umiejętności to jedno, ale przy rekrutacji papierek zawsze stanowi jakiś tam dowód Twoich skillsów, więc tak czy tak warto mieć.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2018, 13:41
Elo mordy, jest tu obecny jakiś audytor energetyczny po studiach technicznych? Walić PW, jest kilka pytań.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Stycznia 2018, 20:33
Na rozmowę kwalifikacyjną przez internet (pierwszy etap) ubrać coś bardziej oficjalnego, czy koszulka polo starczy xd?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Stycznia 2018, 20:51
koszula krawat marynarka i najlepsze cottonworldy

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Stycznia 2018, 21:01
To że przez skype to moim zdaniem niewiele zmienia, choć to zależy od firmy. Warto też pamiętać o ogarnięciu tła rozmowy, żeby nie było burdelu za Tobą itd.

No chyba, że to rozmowa do poważnego biznesu tj. opierdalania kredytów u zycha to polecam kołnierzyk pin-collar i garnitur z pracowni Krupa & Rzeszutko.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Stycznia 2018, 21:18
Z całym szacunkiem ale liczy się przede wszystkim to co powiesz. Wiadomo, że kiepsko by wyszło, gdybyś się pokazał w obrzyganej bluzie, nieogolony, a z tyłu przechadzaliby się kumple z browarami. Schludnie ubrany i konkretnie mówiący. Bez błysku i bez trzody. Pracodawca zazwyczaj nie jest idiotą i nie robią na nim wrażenia wypieszczone schematy, zagrywki...tak myślę:) Schludnie, porządek, konkrety.

И скучно, и грустно, и некому морду набить

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Stycznia 2018, 15:55
Jak to jest z 26 dniami urlopu, od kiedy przysługują? Było coś zmieniane w tym temacie w ostatnim czasie? Czy nadal jest tak, że liceum+studia są liczone jako 8 lat i muszę jeszcze po studiach 2 lata pracować na umowie o prace, żeby było łącznie 10?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Stycznia 2018, 16:15
Cytuj:
Czy nadal jest tak, że liceum+studia są liczone jako 8 lat

Nie pamiętam czy liceum cokolwiek do tego ma, ale faktycznie studia robią te 8 lat.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Stycznia 2018, 22:04
tak jest, chociaz chca wszystkim dac 26 dni, bo juz jestesmy bogaci.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 352, 353, 354, 355, 356, 357, 358 ... 362  Następna strona