Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Lipca 2018, 18:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Bóg ? Szatan ? Życie po śmierci ? [rozkimnka] 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg ? Szatan ? Życie po śmierci ? [rozkimnka]
  Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 18:43
Można tak zrobić, Alex.
Niektóre wersy są zdezaktualizowane, a niektóre nie, bo przecież Żydzi do dzisiaj uważają kobietę miesiączkującą za nieczystą, ale niewolnictwa już nie ma, więc można zrzucić na karb przeszłości.

Tak samo ze stworzeniem świata, w każdym posłowiu będzie wstawka, że to nie jest naukowy opis, tylko opis typowy dla czasów, w którym powstawał, mglisty i pośredni, zaznaczający tylko palec Boży przy stwarzaniu.

Jeśli zapytasz Żyda czy chrześcijanina: "Ziom, ale jak to najpierw Bozia stworzyła jasność a potem Słońce w Księdze Rodzaju hehe co?", to Ci odpowie grzecznie i słusznie: "Nie kumasz linijek, tu chodzi o czczenie i chwałę dla Pana za całe Jego dzieło".

O to w tym chodzi. W Księdze Powtórzonego Prawa Bóg dokłada różne przepisy dla ludzi jak nieubieranie rzeczy uszytych z lnu czy wełny albo wspomniane ukamienowanie niegrzecznego syna. To jest poglądowe, szczególnie to drugie, aby ludzie skumali że nie wolno bo będzie kara.

Ale Bóg dał też spoko prawa aktualne po dziś, dotyczące prawa cywilnego i karnego, jakieś pożyczki, traktowanie cudzoziemców, gościnność, śluby, zdrady, rozwody.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 19:37
Dziwi mnie to ze ludzie dalej w to wierzą juz tyle lat gdzie juz religia katolicka dawno zostala obalona przez nauke, babcie padają przed swoja sciana placzu w domach i modla sie o boze milosierdzie, pielgrzymki, zakony przeciez to juz moim zdaniem nie do pomyslenia w 21 wieku a nie tylko polska jest skazona...przypomina to troche masową schizofrenie i wiare w boga ktorego nikt nigdy nawet nie slyszał.

chcialbym zeby istniala rainkarnacja bo wydaje mi sie ze jest najbardziej logiczna i prawdopodobna ale nigdy nie skumam dlaczego mialbym po smierci nie pamietac poprzedniego wcielenia (chociazby faktu ze nazywalem sie Tomek i zylem sobie w polszy kilkadziesiat lat) bo to jest troche bez sensu ale jezeli ma na to wplyw rozwinięta swiadomość to jest szansa ze będę cos jednak pamietal a taki janusz z niecieczy pewnie będzie dalej amebą i nie skuma otaczającego go swiata a my ziomy ze slizgu rozkminający te wszystkie glupoty i zyjący na codzien takimi rzeczami jak duchowość bedziemy zyc juz na innych planetach w zajebistym spoleczenstwie takze pozdrówki i do zobaczenia....randomowa ziemia

Ostatnio edytowano środa, 3 Stycznia 2018, 19:39 przez TMK, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 19:39
ale bełkot :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 19:41
hahaha zamknij dupe

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 20:53
sory ze post pod postem ale tak sobie mysle ze na tym forum zawsze jakis jebany debil musi sie o cos przypierdolic, juz nawet nie wazne czy ktos mial w czyms racje czy nie to trzeba zablysnąć inteligencją i napisać dwa slowa typu... ale belkot, albo co za wysrywy, spierdalaj z tego tematu jak nie masz nic do powiedzenia :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 20:59
reinkarnacja typie jest właśnie najbardziej nielogiczna :you_crazy:

nie twierdzę że wszystko co napisane zostało w Biblii jest prawdą, ale wierzę w Boga z kilku przyczyn:

1) cały świat nie mógł powstać tak sobie nagle z niczego, KTOŚ lub COŚ wiecznego musiało to stworzyć, STWORZYĆ a nie zbudować z dostępnych już atomów itd.

2) nie można wyobrazić sobie nicości, braku świadomości
3) nie idzie wyobrazić sobie czegoś potężniejszego niż Bóg
4) jeśli nie istniałoby życie po śmierci po jaką cholerę mielibyśmy być stworzeni? żeby być kolejnym głupim zwierzątkiem które zdycha?
5) posiadanie świadomości, moralności, sumienia

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:06
TMK napisał(a):
sory ze post pod postem ale tak sobie mysle ze na tym forum zawsze jakis jebany debil musi sie o cos przypierdolic, juz nawet nie wazne czy ktos mial w czyms racje czy nie to trzeba zablysnąć inteligencją i napisać dwa slowa typu... ale belkot, albo co za wysrywy, spierdalaj z tego tematu jak nie masz nic do powiedzenia

Ale bełkot. Bóg jest jeden, ja to wiem, bo sam nim jestem:) A ty na przyszłość naucz się nie wycofywać z tego co masz mi do przekazania:) Bóg widzi wszystko:) Nie płacz:)

И скучно, и грустно, и некому морду набить

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:10
Fischer napisał(a):

bez kitu az chyba typ ze wstydu chce konto usunąć

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:14
krytykujesz nielogicznosc reainkarnacji a mowisz ze buk istnieje bo nie mozna sobie wyobrazic nicosci...mocny koles :lol:

no przeciez podobno czlowiek pochodzi od malpy i miliony lat ewolucji biorąc pod uwage rachunek prawdopodobienstwa stworzyly czlowieka ktory byl na początku bakterią...przypadek? nie sądze

jesli istnieje zycie po smierci to tylko rainkarnacja jest mozliwa i najbardziej sprawiedliwa, kazdy poniesie odpowiedzialność za swoje chujowe czyny a nie jakies pieklo czy inne czyśce za brak wiary w jezuska

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:15
TMK napisał(a):
Dziwi mnie to ze ludzie dalej w to wierzą juz tyle lat gdzie juz religia katolicka dawno zostala obalona przez nauke

Im dłużej siedzę w tym temacie, tym bardziej utwierdzam się we wniosku, że nie ma żadnego beefu między Bogiem a nauką. Kiedyś też rzuciłbym z pewnością, że tylko nauka może nas sądzić i tylko ona istnieje, ale dzisiaj to
nauka = Bóg, o ile Bóg istnieje.

Jest trzyodcinkowy cykl filmów dokumentalnych "Bóg kontra nauka" dostępny na YT, polecam. Nie stawia żadnej tezy, pokazuje różne punkty widzenia.
W jednym z nich pada zdanie, że Newton po odkryciu grawitacji nie powiedział, że Boga nie ma, jest tylko nauka i grawitacja, a ponoć miał coś rzec w stylu "Jaki wspaniały Bóg wymyślił taką piękną rzecz jak grawitacja!".

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:16
Mider napisał(a):
Fischer napisał(a):

bez kitu az chyba typ ze wstydu chce konto usunąć

juz dawno to planowalem, czego mial bym sie kurwa wstydzic? ze jakis pajac mi pojedzie na forum internetowym...wyjdz z domu pizdo w rurkach

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:21
nie ma beefu i nie będzie, bo religia to cwana bestia, która dostosowuje się do wszystkich czasów, bo wie, że nauka=dowody, więc lepiej się nie kłócić, podać rękę i kombinować wokół, tworzyć inne interpretacje, wszystko sprowadzać do metafory

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:31
mnie w tej rozkmince o bogu od razu podkurwia to jak sobie pomyślę, jak powstał właśnie wszechświat i to wystarczy, nie jakieś cuda na ziemi albo budowa wszechświata i jego wszystkie zasady, niby jest to mikrofalowe promieniowanie tła, wielki wybuch, ale pojawiają się inne teorie jak multiwersum, kurwa, no od czegoś to się musiało zacząć, jak mnie to może wkurwiać że tego nie wiem i nigdy się nie dowiem, coś z niczego to totalna abstrakcja i nic nie jest potwierdzone naukowo więc spokojnie co

a może inna teoria, bóg czeka tylko aż za parę milionów lat będziemy mieli jakąś pracę na temat wszystkich wzorów, dowodów potwierdzających dane prace, to wszystko zapisane po prostu w dna czasoprzestrzeni i ten, który mu to pięknie opowie i przedstawi za pomocą jakichś slajdów, staje się kolejnym bogiem, wtedy reset i chuj, ktoś inny jest bogiem od nowa i sobie tworzy wszechświat na swoich zasadach, coś jak oddanie pałeczki w sztafecie co

albo go nie ma, wtedy jebać co

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 21:32
tmk tobie zapewne chodzi o makroewolucję na którą nie ma żadnych dowodów, jest to tylko jedna z wielu teorii

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 22:13
Jakiś czas temu czytałem księgę rodzaju i parę rzeczy mnie zaciekawiło, dawajcie swoje rozkminki.
Adam i Ewa zostali wygnani z raju za zjedzenie owocu poznania dobra i zła. Stwórca wyrzucił by nie spróbowali owocu z drugiego rajskiego drzewa: drzewa życia.

Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»
Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia.

Zastanawia mnie dlaczego Bóg nie chciał, by ludzie byli mu równi? Ze strachu o swoją pozycję? A może z troski, bo życie świadomej, nieśmiertelnej istoty to nic dobrego?
Czy w takim razie nieśmiertelność (osiągnięta za pomocą medycyny/cyfryzacji) byłaby uważana za grzech?
Czy pozbawiona śmiertelnego ciała sztuczna inteligencja byłaby bliżej Boga niż ludzie?
Tyle pytań!

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 22:32
samir napisał(a):
mnie w tej rozkmince o bogu od razu podkurwia to jak sobie pomyślę, jak powstał właśnie wszechświat i to wystarczy, nie jakieś cuda na ziemi albo budowa wszechświata i jego wszystkie zasady, niby jest to mikrofalowe promieniowanie tła, wielki wybuch, ale pojawiają się inne teorie jak multiwersum, kurwa, no od czegoś to się musiało zacząć, jak mnie to może wkurwiać że tego nie wiem i nigdy się nie dowiem, coś z niczego to totalna abstrakcja i nic nie jest potwierdzone naukowo więc spokojnie co

To chyba jeszcze bardziej Cię podkurwię, ale w każdej sekundzie w całym wszechświecie powstają z niczego (i zaraz znikają) fluktuacje kwantowe, i nie jest powiedziane, że w wyniku takiej fluktuacji nie powstał aktualny wszechświat, jakim go widzimy.

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 23:25
więc kto stworzył możliwość powstawania takich fluktuacji?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 23:40
No ja tam uznaje wszechświat za pana boga, ale to już jak kto woli

pomiędzy leszczy

ZOSTAŃ UŻYTKOWNIKIEM ŚLIZG-PREMIUM, BYKU[ZOBACZ JAK]

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Stycznia 2018, 23:53
nasza dyskusja toczy się głównie wokół religii katolickiej. zmieńmy trochę temat.

załóżmy (co nie jest bardzo nieprawdopodobne), że wszystkie religie świata są błędne - każda święta księga tak naprawdę nie pochodzi od boga.
czy dajecie szansę istnieniu boga, który nie jest ani Jahwe, ani Allachem, ani żadnym innym bogiem, który został opisany w świętym tekście?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Stycznia 2018, 00:14
moze istniec jakis inny normalny bog tylko tak na prawde nikt nie wie kim albo czym jest i po co stworzyl swiat / czlowieka? raczej nie na swoje podobienstwo i mozliwe ze jestesmy tylko kroplą w morzu i jednym z rozumnych gatunkow ale i tak dalej nie czaje po co tyle chorob i cierpienia na tym swiecie, jednak jak rapowal kiedys wojtek sokol "istnieje bog ktory dobrze wie po co to wszystko" :lol: ale jak wie to moze niech w koncu powie a nie sie ukrywa jak jebany ninja

eckart toole pisze duzo na temat duchowości czlowieka pomijając wiekszosc religii ale osobiscie nie czytalem jeszcze jego ksiązek więc nie wypowiem sie

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona