Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 14 Grudnia 2018, 13:15

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2853 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143  Następna strona
[książka] Co to ja ostatnio przeczytałem 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Co to ja ostatnio przeczytałem
  Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 04:38
ToMojaNowaKsywka napisał(a):
fantastyka serii "Anioły Nocy" od Brent'a Weeks'a. Polecam. Bez elfów i krasnoludów. Jest brutalność, świetny opis postaci. Jedynie to ciężko na początku było mi ogarnąć kto jest kim i co to za nazwy krain, ale po iluś stronach w końcu ogarnąłem.

A ja nie polecam, przeczytałem dwa tomy i nie wiem czy kiedyś wezmę trzeci. Nudne, przewidywalne, infantylne, na siłę szokujące, w żadnym stopniu innowacyjne. 5/10 za plot twisty

KTO PRAWILNY TEN NIEWINNY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 17:56
blessdamic napisał(a):
jabolsdz napisał(a):
Niccolo Ammaniti "Nie Boję Się" - natrafiłem na to nazwisko w jednym z wywiadów na Weszło, chyba, ze Smokowskim (albo tym drugim). zachwalał celne komentarze, brutalne opisy, prostotę i kondensację treści. no i jest zajebiście. świetny opis obskurnej włoskiej wioski, dorosłych zamieszanych w mafijne sprawy, a wszystko z perspektywy 9latka. świetnie mi się to czytało i tylko żałuję, że nie widzę w polskim internecie żadnej innej jego powieści dostępnej w języku polskim. polecam!

Przy okazji, jakby ktoś był zainteresowany, na empiku jest do wzięcia za grosze. Sam ostatnio brałem:
http://www.empik.com/nie-boje-sie-amman ... lsrc=aw.ds
Dzięki, za taką cenę to chętnie powine

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 18:01
dzisiaj skończyłem, też polecam.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 14 Listopada 2017, 19:32
Dziewczyna o siedmiu imionach - jeżeli kogoś interesuje temat Korei Północnej to polecam, chociaż czasem pierdolenie bez sensu i zbędne opisy, to historia dziewczyny niesamowita

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 24 Listopada 2017, 23:07
beksińscy portret podwójny polecam ciekawa książka :neutral:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype

Wysłano: Wtorek, 28 Listopada 2017, 18:58
Dom Kalifa. Rok w Casablance to bardzo przyjemna historia, czyta się lekko i szybko, polecam np w podróży

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Listopada 2017, 20:55
krzysiekwfd, wow, nie słyszałem o tej książce, ale, jako że ciekawi mnie osoba Beksińskiego na pewno sprawdzę. Dzięki!

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Listopada 2017, 21:04
^^dość ciekawa historia dodatkowo powstało juz kilka filmów dotyczących ich życia jednym zni nich jest ostatnia rodzina

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype

Wysłano: Wtorek, 5 Grudnia 2017, 19:15
Sięgnąłem ostatnio po Kroniki Jaaru: Księga Luster Adama Fabera. Niezbyt oryginalna, dość miałka fantastyka, ale jednak czytało się to stosunkowo przyjemnie, sięgnę po kolejny tom w przyszłości, liczę na to, że będzie lepszy.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Grudnia 2017, 01:55
Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia
pierwszy raz ogarnąłem audiobooka i w sumie nie spodziewałem się, że tak sprawnie to może pójść. podróż praca / chata nabrała innego znaczenia, plus zasypianie z lekturą też o wiele przyjemniejsze. sama książka interesująca, o Beksińskim sporo ostatnimi czasy się dowiadywałem z różnych źródeł, bo po filmie Ostatnia Rodzina z poprzedniego roku zafascynowała mnie ta postać, no i dzienniki były naturalną koleją rzeczy. miejscami jest w chuj smutno, czasem zabawnie. jego ironiczne poczucie humory i niektóre powiedzonka naprawdę bawią, poza tym spoko obraz Polski z tamtych lat i jego relacji z ludźmi. jest też trochę może nieco irytujących opisów zdrowia czy pogody, ale z racji natury dzienników, idzie to wytrzymać.

ponieważ jestem już po 2 filmach, tej książce i wystawie, to nie jestem pewien czy sięgać po Portret, obawiam się, że już niczego się nowego nie dowiem. ale kto wie, może mnie najdzie ochota po Świętach.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Grudnia 2017, 07:49
jabolsdz napisał(a):
plus zasypianie z lekturą też o wiele przyjemniejsze.

Mnie trochę jednak wkurza, że faktycznie zasypiam z lekturą, a później nie wiem, w którym miejscu skończyłem słuchać, szczególnie że w półśnie rozumiem np. co drugą minutę i potem mam wrażenie, że słucham tego samego. :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 6 Grudnia 2017, 08:04
Obie książki Koperskiego, Pojedynek z Syberią i Przez Syberię na gapę.
Póki pisze turystycznie jest spoko ale za dużo pieprzy kocopoły jacy to ludzie w rosji życzliwi a zachód jest zgniły.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Grudnia 2017, 22:21
Relaks Amerykański Juliusza Strachoty - po pozycję sięgnąłem, bo któryś z użytkowników wspomniał o niej w kontekście śmierci Lil Peepa. Bardzo ciekawa pozycja opowiadająca o uzależnieniu od leków, ale w sumie trochę też o uzależnieniu w ogóle. Czyta się szybko, a jednak robi wrażenie. Polecam.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Grudnia 2017, 14:56
„Teologia wiary rodzimej” Konrada T. Lewandowskiego. Nie polecam, straszny gniot.

insta: wojslvw

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Niedziela, 10 Grudnia 2017, 16:35
Amos Oz - Judasz. Jedną z mocniejszych rzecZy jakie czytałem ostatnio.Izrael, Jerozolima lat 70/80 i naprawdę rzeczowa rozprawa o genezie konfliktu w regionie. O Jezusie i Judaszu, o Ben Gurionie i Abrabanelu (swoją drogą ogarnia ktoś czy to postać historyczna?), o żydach, chrzescijanach i arabach. Wg. mnie bardzo zdroworozsadkowo i uczciwie napisana rzecz. Mocno krytykowana przez syjonistow, a kupiłem w żydowskiej księgarni na Kazimierzu.
Zna ktoś (niemal liczę na Cię) coś o Palestynie i początkach powojennego Izraela oczami Arabów?

Judasza polecam bardzo.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Grudnia 2017, 00:37
David Lagercrantz - Mężczyzna, który gonił swój cień
Najsłabsza część z sagi millenium, w sumie to spodziewałem się tego. Przeczytałem z sentymentu, lubię przygody metalówy. Niepotrzebna otoczka przez 3/4 książki i finalny motyw rozwiązany na kilku stronach. Przewidywalny rozwój sytuacji.
4/10, jeśli jesteś fanem możesz przeczytać, w innym przypadku nie polecam.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 18:51
Hermann Hesse. Wędrowiec i jego cień- Gunnar Decker

Jako, że wilka stepowego oraz narcyza i złotoustego bardzo lubiłem, to widząc tą obszerną biografię niewiele się zastanawiałem nad kupnem, tym bardziej, że dorwałem ją za 24zł(!). I w sumie tu już mogę napisać, że żałuje, że tylko te dwie pozycje od niego znałem, bo wyciągnąłbym zdecydowanie więcej z książki, ale dobre i to. Biografia ma bagatela 680 stron i dość gęsto jest napisana, ale jest to bardzo ciekawe studium całego życia noblisty. Konkretne studium jego osoby, czym i kim się inspirował, w jakich warunkach powstawały jego dzieła, jak się przebił do mainstreamu. Hesse pisał bardzo dużo listów, co rzuca dodatkowe światło na jego relacje, uczucia itd. Najciekawszy chyba był dla mnie początek książki, tzn opis tego w jaki sposób się kształtowała jego osobowość, przez jakie sytuacje, jak bardzo rodzina na niego wpłynęła, jak dążył do tego by zostać pisarzem i jak prawie został uznany za wariata i na zawsze byłby uwięziony w psychiatryku i nic od niego by nie powstało. Osoba bardzo trudna w obyciu, pewnie wielu by powiedziało 'dziwak', chyba poszedł w ślad Wyspiańskiego i przed drzwiami domu na starość dał sobie napis 'nie odwiedzać'. Jak ktoś będzie miał (dłuższą) chwilę to polecam lekturę.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 12 Lutego 2018, 20:53
Kończę właśnie "Kalkwerk" Bernharda i mam bardzo mieszane odczucia. Lektura na pewno dobra, ale i niełatwa. To moje pierwsze zetknięcie z prozą Austriaka i co wiem na pewno, to że "Kalkwerk" mnie do niej nie zniechęcił. Mam jednak wrażenie, że to jedna z książek, którą warto przetrawić i być może za jakiś czas przeczytać ponownie, żeby docenić w pełni.

Ponadto skończyłem nie tak dawno "Drogę donikąd" Mackiewicza. Fantastyczny obraz Wileńszczyzny podczas okupacji.... na pewno będę dalej zgłębiać twórczość autora, bo jest co.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 19 Lutego 2018, 14:35
jestem w trakcie czytania "druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg" johna le carre. świetne. na podstawie książki nakręcono "szpiega" z garym oldmanem.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 31 Marca 2018, 08:30
Carry, Buick 8, Historia Lisey - próbowałem się przekonać do Kinga ale zupełnie nie leży mi jego styl pisania. A tak to wleciała wczoraj Czarownica Camilli Lackberg, nie są to kryminały najwyższych lotów ale to już chyba 10 książka z serii i czytam wszystko co wydaje. Takie 6.5/10.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2853 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143  Następna strona