Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 25 Listopada 2017, 08:34

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona
Porady Prawne 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 2
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Porady Prawne
  Wysłano: Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 21:22
>braki formalne przy wstępnym na aplikację

zadzwoń do rady i zapytaj ocb a nie będziesz czekać na korespondencję :dunno:

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 10 Sierpnia 2017, 21:27
a widzisz kolego, ja chce czekac i sie tak zastanawiam jak szybko wyczaja braki

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 11 Sierpnia 2017, 08:49
komus sie nie zdazylo obronic na czas?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 11 Sierpnia 2017, 14:58
No mniej wiecej, druga tura, ale promotor wyjechala sobie na 2 miesieczny urlop, a uczelnia wyda papier tylko jak zloze prace z jej podpisem i o.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Września 2017, 16:46
long story szort - będąc na mieście 4 miesiące temu dostałem solidny wpierdol, przymuszony trochę histerią maniurki, starych i typa ze szpitala poszedłem z tym na psy, szybko jednak stwierdziłem, że nie chce mi się tego tam ciągnąć z xyz względów zarówno prawilniackich jak i praktycznych. Od tamtego czasu dzwonili do mnie 2x, żebym przyszedł złożyć zeznania (bo składałem je u siebie w mieście, skąd przesłali to do wro), ale byłem za granicą i powiedziałem, że jak będę mógł to podbiję. Tak samo dzwonili do ziomka i koleżanki, którzy ze mną byli i oni też nie znaleźli czasu się zjawić, a do nikogo żadne oficjalne pisma z wezwaniem nie przyszły. Dzisiaj chciałem to finalnie załatwić, bo pies przez telefon mówił, że jak przyjdę i powiem, że jednak nie chcę tego ciągnąć to sprawa się zamknie i spoko, ale niestety jak to u nas siedziałem 2h i chuja załatwiłem, mam w najbliższym czasie zapierdol w pracy i nie mam czasu znowu siedzieć kilku godzin w poczekalni jak dziecko w świetlicy. Oto więc porada prawna: ile trwa, aż sprawa przejdzie na jakieś umorzenie albo coś w tym rodzaju? Czy skoro nie jest to ścigane z urzędu (bo co prawda powiedziałem psu, że mi zęby pokruszył typ, ale nie byłem na żadnej obdukcji etc) to jeśli po prostu się na to wyjebię to w końcu sami to zamkną, czy w końcu przyjdzie do mnie oficjalny papier z wezwaniem na przesłuchanie i lepiej załatwić to we własnym zakresie jednak.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 25 Września 2017, 14:42
Wynajmuję mieszkanie, problem jest taki, ze w lazience powstaje grzyb.
Chce zerwac umowe ze wzgledu na warunki zagrajace zdrowiu.
Mial ktos taka sytuacje? Do kogo zglosic sie o ekspertyze w tej sprawie, bo wlasciciel prawdopodobnie bedzie kierowal sprawe do sądu?

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: Poniedziałek, 25 Września 2017, 16:41
masz umowę? na czas określony czy nieokreślony? co masz napisane o wypowiedzeniu?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Września 2017, 21:32
Koło chuja mu latają postanowienia umowne, w tym to, co strony przewidziały przy wypowiedzeniu, jeśli grzyb naprawdę zagraża w istocie zdrowiu, bo wtedy to 682 KC i nara - natychmiastowe rozwiązanie stosunku najmu. Ale to oceniasz a priori ty jako najemca/lokator, a dopiero sąd w ewentualnym postępowaniu powołuje biegłych, lecz z tego, co pamiętam, to SN się wypowiadał o przesłankach rozwiązania umowy w związku z 682 i był tam grzyb, ale musiałbyś napisać coś więcej. Bo jak to kilka kropek na suficie, to raczej może być nieciekawie i powództwo wynajmującego cię jebnie turbo ze zdwojoną siłą. Z drugiej strony pamiętam orzeczenie z PRLu jeszcze, że grzyb musi być nieusuwalny przez kilka lat :bowdown: Chodzi o miarkowanie zdrowym rozsądkiem, teoretycznie każdy grzyb powoduje zagrożenie zdrowia, a 682 działa niezależnie od tego, czy wady można usunąć czy nie, ciebie to nie interesuje tak długo, jak istnieje zagrożenie dla zdrowia i to też nie w kwestii przewlekłych chorób tylko jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Więc bez konkretnego info nie można za wiele powiedzieć i wtedy to co wyżej napisał Lowrider ma znaczenie, bo jeśli szkoda ci hajsu w przypadku umowy na czas nieokreślony na ten miesiąc czy 3 czynszu w zależności od postanowień o wypowiedzeniu lub ich braku, to lepiej się zastanowić, czy warto. Jeśli najem na czas określony - to już większa motywacja walczyć, bo nic nie zrobisz, jeśli nie ma info o wypowiedzeniu. Osobna kwestia to samo zdrowie, zakładałem, że przesłanka jest średnio zasadna, ale jeśli grzyb jest, cóż, ewidentny i martwisz się o zdrówko, to wtedy nie ma o czym mówić, tylko uderzać.

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 25 Września 2017, 21:37 przez Ishi, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Września 2017, 21:34
na razie z tego jego postu to widac, ze tam jakas grubsza inba, a ten grzyb to wymówka w chuj i beda sie bili pewnie

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Września 2017, 21:48
Nie chciałem tego głośno mówić, ale większość przypadków, z którymi się spotkałem, to kwestia rozwiązania bez silnej podstawy prawnej umowy bez płacenia tego, do czego się zobowiązałem. A jeśli wynajmujący robi inbę, to przecież na wiele sposobów można go dojechać.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 21:00
Dostałem skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy (studia). Według informacji są one wykonywane darmowo w wyszczególnionych przez uczelnie placówkach. Aktualnie nie jestem ubezpieczony i czy w takiej sytuacji będę ponosił koszty tego badania?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Października 2017, 09:09
Jesteś studentem i nie jesteś ubezpieczony? r u siur?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Października 2017, 02:29
Co może posłużyć jako dowód w sprawie mobbingu pracy? Nie liczę zeznań pracowników, bo zawsze to słowo vs. słowo. Co do nagrań słyszałem, że dowód w postaci, bądź co bądź, nielegalnego nagrania (w końcu nie można nikogo nagrywać bez jego zgody) zależy indywidualnie od decyzji sądu.
Czy warto w ogóle się z tym fatygować (a raczej - pierdolić) na umowie-zleceniu?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Października 2017, 06:21
dowodem mogą być też maile wysyłane do pracowników (to korpo raczej). Trudno wymyślić coś więcej.

Nie warto się silić bo skutecznych jest około 4% pozwów z tego powodu, że przesłanki mobbingu są trudne do zrealizowania. Ja ostatnio napisałem pozew w sprawie o mobbing, ale inną drogę przyjąłem niż art. 94 (3) k.p. Tylko działa to w specyficznych przypadkach.

Ogólnie polskie prawo nie chroni zbyt dobrze w takich przypadkach.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Października 2017, 17:25
Pytam tak z ciekawości, bo nie do końca ogarniam: jak można mówić o mobbingu w pracy, skoro łączy Was umowa zlecenia? Czy w przypadku umowy zlecenia stron nie są równorzędne i nie ma podległości/nadrzędności służbowej?

Oczywiście powyższe ma zastosowanie wówczas, gdy umowa zlecenia jest rzeczywiście wykorzystywana zgodnie z przeznaczeniem, a nie na zasadzie, że "Pan będzie świadczył zlecenie stania ośmiu godzin dziennie za barem we wszystkie dni pracujące w każdym miesiącu tego roku".

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Października 2017, 19:23
jezeli jest zgodnie z przeznaczeniem to nie ma stosunku pracy i nie ma mobbingu. Nadal beda mialy zastosowanie jednak przepisy prawa cywilnego i jeżeli zachowanie zleceniodawcy wywołało rozstrój zdrowia (warunek przy mobbingu również) to można żądać od niego zadośćuczynienia z tego tytułu.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 23 Października 2017, 07:41
można nagrywać pracodawcę - uzasadnienie: https://bezprawnik.pl/nagrywanie-szefa-prawo/

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 23 Października 2017, 13:52
fajne orzeczenie, dzięki. Akurat mam taką sprawę ;).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 25 Października 2017, 12:51
Chciałbym zrobić na uniwerku projekcję Big Shorta połączoną z krótkim wykładem/dyskusją na temat przyczyn i skutków kryzysu z 08/09 w Polsce. Czy jeżeli wypożyczę film z biblioteki to mogę coś takiego zrobić bez żadnych zgód? Zgodnie z tym co jest napisane tutaj: http://legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/zapytaj-prawnika/blog/79,projekcja-filmu-dla-spolecznosci-lokalnej - będzie to miało wartość edukacyjną/naukową. Czy musiałaby to organizować oficjalnie uczelnia czy wystarczy puszczenie tego przez stowarzyszenie uniwersyteckie?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 25 Października 2017, 23:09
Wg ustawy uprawnione są instytucje o charakterze naukowo-badawczym, w praktyce przede wszystkim pracownicy naukowi. Ponadto uważa się, że także studenci jeśli realizują to prawo w ramach uczelni i przy spełnieniu reszty przesłanek. Na moje oko możesz puszczać.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Następna strona