Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 23 Listopada 2017, 17:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2764 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139  Następna strona
[książka] Co to ja ostatnio przeczytałem 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [książka] Co to ja ostatnio przeczytałem
  Wysłano: środa, 9 Sierpnia 2017, 16:54
Komar:
Spoiler:

Motorynka:
Spoiler:

Czyli komar jest większy. Jakbym przy koledze, co się tym jara, użył tych dwóch nazw wymiennie, to by mnie chyba zabił.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 9 Sierpnia 2017, 19:41
No ale to też komar
Spoiler:

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: środa, 9 Sierpnia 2017, 19:46
ta, ale czy to jest motorynka:
Spoiler:

?

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: środa, 9 Sierpnia 2017, 19:57
Jakiś pojazd na pewno
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: środa, 9 Sierpnia 2017, 19:57
dziejaszek napisał(a):
No ale to też komar
Spoiler:

No i to jest to samo? :) Koła ma z 12 razy większe. U mnie we wiejskim słowniku to dwa zupełnie inne słowa. Te wszystkie WSki, MZki i inne tak samo, ale to już zbyt zaawansowane rzeczy dla mnie. ;)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 12 Sierpnia 2017, 01:56
Bonda jest królową polskiego kryminału jak lew jest krul pustyni.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 20:02
Turniej Cieni - Elzbieta Cherezinska.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Sierpnia 2017, 21:18
Pavel Kohout - Kacica. Mocno polecam. Świetnie się to czyta. Biografia Kohouta równie ciekawa... Ale Kacica to świetny pomysł, czarny humor, ponadczasowość, lekkość stylu pisania, świetne dialogi... od Tortilla Flat nic mnie w ten sposób nie urzekło. Świetna rzecz.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 14 Sierpnia 2017, 17:10
Nie Przysyłajcie Kwiatów (Martin Solares)- powieść, która rozgrywa się w Meksyku, brudny i brutalny tamtejszy świat karteli i korupcji, jeśli ktoś lubi te klimaty to jest w porządku, sama historia natomiast jakoś bardzo nie wciąga, jest po prostu solidna, o książce można by powiedzieć to samo, rewelacji nie ma ale porządna lektura 6/10

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Sierpnia 2017, 19:49
Bernard Minier "Paskudna historia"
Kryminał/thriller w duchu "Kingowych powieści". Małe miasteczko, grupka znajomych i tajemnica powoli rozwikływana. Bardzo przyjemnie mi się czytało, na duży plus fajne zakończenie.

Szczepan Twardoch "Król"
Dla wielu gorsze od "Morfiny" i "Dracha" z pewnością miejscami bardziej "rozrywkowy", ale ta książka mi tak płynęła, że mogę wybaczyć kilka grafomańskich wstawek. Przede mną jeszcze "Drach".

Jean Christophe Grange "Lontano"
Fajne postacie, ciekawy punkt wyjścia i pomysł na seryjniaka, ale bardzo mnie zmęczyła ta książka. Nie wiem jak to ubrać w słowa, ale chyba było za dużo wszystkiego, a ja w pewnym momencie znudziłem się losami bohaterów. Raczej nie sięgnę po kontynuację.

Jakub Żulczyk "Radio Armageddon" początek zwiastował dużo lepszą historię. Kilka ciekawych obserwacji, ale jest tam wszystkiego za dużo, zrytych bohaterów, którzy są naprawdę posklejani z kilku grepsów. Za dużo niby alternatywności a Żulczyk dla mnie miejscami mocno manierycznie i bez ładu i składu jakby wszystko co wymyślił chciał na siłę upchnąć w jednej książce - nic specjalnego.

Stanisław Grzesiuk "Na marginesie życia".
Wiele osób twierdzi, że najsłabsza część trylogii, a mi pomimo tematyki czytało się wyśmienicie. Jak zwykle niezawodny zmysł obserwacji, ten staro-warszawski sznyt uliczny, piękne do cytowania momenty, które nie mają w sobie za grosz taniego moralizatorstwa. Wspaniała książką do której z pewnością jeszcze kiedyś wrócę.

Nie umiem pisać o literaturze więc takie moje małe dygresje...

Na swoją kolej czeka: Chuck Palahniuk "Kołysanka", Jaroslav Rudis "Koniec Punku w Helsinkach", Joe Hill "Strażak" i Dan Simmons "Hyperion" - każda z innej bajki, ale lubię zmieniać klimat tego co czytam :)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017, 11:10
Niccolo Ammaniti "Nie Boję Się" - natrafiłem na to nazwisko w jednym z wywiadów na Weszło, chyba, ze Smokowskim (albo tym drugim). zachwalał celne komentarze, brutalne opisy, prostotę i kondensację treści. no i jest zajebiście. świetny opis obskurnej włoskiej wioski, dorosłych zamieszanych w mafijne sprawy, a wszystko z perspektywy 9latka. świetnie mi się to czytało i tylko żałuję, że nie widzę w polskim internecie żadnej innej jego powieści dostępnej w języku polskim. polecam!

J. Hasek - Nim Szwejk Poszedł Na Wojnę - ruszyłem, za poleceniem ŚP PZ. nie dorwałem akurat oryginalnej powieści, więc wziąłem jakieś opowiadania. fajnie się to czyta, jest dużo przekąsu, ironii, widać, że Paweł chętnie czerpał stylem i pomysłami z pióra Haska. nie zajarałem się jakoś bardzo, ale przyjemna lektura.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Września 2017, 23:20
Entombet napisał(a):
Bernard Minier "Paskudna historia"
Kryminał/thriller w duchu "Kingowych powieści". Małe miasteczko, grupka znajomych i tajemnica powoli rozwikływana. Bardzo przyjemnie mi się czytało, na duży plus fajne zakończenie.

Mocno intrygująca jak na dobry thriller przystało, dobre twisty fabularne, ciekawie rozbudowane postacie (szczególnie Henry) i dobrze zbudowany małomiasteczkowy, nieco klaustrofobiczny klimat. Zakończenie mimo wszystko dla mnie na minus gdyż zdaje się przekombinowane a cała historia staje się przez nie bardzo mało prawdopodobna, choć nie powiem, główny twist dotyczący wiadomej postaci mocno mną wstrząsnął a jego historia wywołała lekkie ciarki na plecach. 7/10

Ps. Znacie jakieś forum gdzie można podyskutować o książkach? W powyższej np. intryguje mnie
Spoiler:
bo albo gdzieś to przeoczyłem albo do mnie nie dotarło.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Września 2017, 17:53
M. Hłasko - Najlepsze lata naszego życia; zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań pana Marka, zamykający już chyba digging po archiwaliach. jego pierwsze rzeczy, schowane w szufladzie. mocno tutaj romansował z socrealizmem, co dla mnie jest to akurat nawet niezłą gratką, bo dobrze się obserwuje późniejszą jego przemianę i porzucenie tej ideologii. są momenty lepsze i gorsze, podobają mi się alternatywne wersje Wilka oraz scenariusz filmowy. dla fanów, jakim jestem, na pewno pozycja ciekawa. u mnie spuścizna Hłaski już ogarnięta, został jedynie Listy, następne w kolejce.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Września 2017, 19:58
Nassim taleb - antykruchosc
Mega polecam. Na pewno ma poglądy które stoją w opozycji do większości ludzi jego profesji, jednak ma bardzo ciekawe przemyślenia, parę rzeczy o których pisze już wprowadzam do życia. Czasami mialem wrażenie, że właściwie pisze ciągle o tym samym tylko innymi słowami, bardzo hejtuje ekonomię i ekonomistów. Chociaż zajmuje się ekonomią i rachunkiem prawdopodobieństwa, to jest to bardziej ogólna książka i swoje tezy przekłada np. na grunt medycyny, diety, uczenia się, czy nauki. Ma tafne spostrzeżenia i cięty język.

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

https://www.youtube.com/watch?v=VoE04a1RHwk

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 5 Października 2017, 20:19
vince flynn - american assassin
świetna sensacja, trzyma w napięciu od początku do końca. po prostu idealna jak dla mnie, jeśli chodzi o klimaty walki z terrorystami. no i film bardzo różni się od wersji papierowej, co już widać w trailerze.

ed vulliamy - ameksyka
tu jestem w trakcie. dla fanów "narcos", bardzo ciekawy reportaż o wojnie narkotykowej na amerykańsko-meksykańskiej granicy.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 15 Października 2017, 22:05
fantastyka serii "Anioły Nocy" od Brent'a Weeks'a. Polecam. Bez elfów i krasnoludów. Jest brutalność, świetny opis postaci. Jedynie to ciężko na początku było mi ogarnąć kto jest kim i co to za nazwy krain, ale po iluś stronach w końcu ogarnąłem.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 16 Października 2017, 07:19
ToMojaNowaKsywka napisał(a):
fantastyka serii "Anioły Nocy" od Brent'a Weeks'a. Polecam. Bez elfów i krasnoludów. Jest brutalność, świetny opis postaci. Jedynie to ciężko na początku było mi ogarnąć kto jest kim i co to za nazwy krain, ale po iluś stronach w końcu ogarnąłem.

Super cała trylogia, wyszło coś później jeszcze od niego z tej serii?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 16 Października 2017, 07:41
Tak, wyszło. Niestety nic długiego. "Cień doskonały" krótkie urywki opowiadań o Durzo z przeszłości. Ja przypadkiem przeczytalem ją po drugim tomie, nic się nie stało, ale nie czytajcie go przed nim.

Szczerze mówiąc ja po przeczytaniu go miałem jeszcze więcej pytań i byłem "zdenerwowany", że takie krótkie :D
Wysłane z mojego SHV-E370K przy użyciu Tapatalka

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Października 2017, 12:09
ostatnio przeczytałem wzgórze psów oraz biografie elona musk'a a dziś zabrałem sie za czarna madonnę mroza :)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype

Wysłano: Wtorek, 24 Października 2017, 16:19
jabolsdz napisał(a):
Niccolo Ammaniti "Nie Boję Się" - natrafiłem na to nazwisko w jednym z wywiadów na Weszło, chyba, ze Smokowskim (albo tym drugim). zachwalał celne komentarze, brutalne opisy, prostotę i kondensację treści. no i jest zajebiście. świetny opis obskurnej włoskiej wioski, dorosłych zamieszanych w mafijne sprawy, a wszystko z perspektywy 9latka. świetnie mi się to czytało i tylko żałuję, że nie widzę w polskim internecie żadnej innej jego powieści dostępnej w języku polskim. polecam!

Przy okazji, jakby ktoś był zainteresowany, na empiku jest do wzięcia za grosze. Sam ostatnio brałem:
http://www.empik.com/nie-boje-sie-amman ... lsrc=aw.ds

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2764 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139  Następna strona