Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 20 Stycznia 2018, 20:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[film] Monachium 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [film] Monachium
  Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 21:29
Obrazek

reż Steven Spielberg

Cytuj:
Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium z 1972 roku przeszły do historii nie ze względu na rekordy sportowe jakie tam padły, ale tragedię, która rozegrała się 5 września. Tego dnia członkowie palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień wdarli się na teren olimpijskiej wioski biorąc do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. 21 godzin później, w wyniku nieudolnej akcji antyterrorystycznej, zginęli wszyscy sportowcy i pięciu z ośmiu porywaczy.

W swoim najnowszym filmie Steven Spielberg powraca do tragicznych wydarzeń. Opowiada jednak nie tylko o dramatycznym losie o izraelskich sportowców, ale głównie o wydarzeniach, jakie nastąpiły po terrorystycznym ataku. Bohaterami "Monachium" są członkowie Mossadu, którzy podejmują się wykonania specjalnych misji, znanych później jako "Gniew boga" i "Źródło młodości". Ich celem była likwidacja 11 osób odpowiedzialnych za zaplanowanie ataku na uczestników igrzysk.

Głównym bohaterem "Monachium" jest młody agent Mossadu, Avner, który podejmuje się misji mającej na celu likwidację osób odpowiedzialnych za zamach w Monachium. Pomimo młodego wieku i braku doświadczenia Avner zostaje szefem grupy agentów mających pomóc mu w wykonaniu zadania, a to z początku nie wydaje się trudne. Pierwsze zadanie przebiega bez problemów powodując entuzjazm wśród agentów. "Don't fuck with the Jew" - mówi po jego zakończeniu jeden ze współpracowników Avnera. Jednak każde następne będzie już trudniejsze. Kolejne zamachy na Palestyńczyków wywołują odwet ze strony Czarnego Września. Liczba ofiar rośnie, a bohaterów zaczynają dręczyć wyrzuty sumienia oraz zwątpienie w sens ich działania.

Tutaj screeny z filmu

Obrazek

Obrazek

film niedawno leciał w tvn.Oglądaliscie??zajebiscie podoba mi sie koncowa scena która mówi wszystko.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Post Re: [film] Monachium
  Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 21:33
dobry film,tyle że 1cd (na kompie ogl) Szpilberg mógł se podarować - strasznie nudna pierwsza cześć filmu

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 21:34
Ja mam na kompie, miałem oglądać jak leciał w TV, ale jakoś zajęty byłem i ściągnąłem dzień po. Obejrzę na dniach i powiem jakie wrażenia po nim.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 21:35
Niedawno leciał w TV. Całkiem fajny

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 22:21
dobry filmy, calkiem spoko klimat. nie pamietam, zeby pierwsza czesc mi sie az tak dluzyła, ale ogladalem juz jakis czas temu, wiec moge niepamietac.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
moderator

Wysłano: Sobota, 27 Grudnia 2008, 17:27
Dla mnie zamuła. Nie żebym był fanem samych pościgów i strzelanin, ale ten film najzwyczajniej w świecie sprawił, że prawie zasnąłem. :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Sobota, 27 Grudnia 2008, 19:38
Bardzo dobry film. Mimo ze byl dlugi(cos kolo 3 godzin?) to bardzo mi sie podobal i nie nudzilem sie ani przez chwile. Na szczegolna uwage zasluguje scenariusz, ktory mi sie podobal bardzo :smile: Nie zgodze sie tez na pewno ze sam film nudny bo samej akcji bylo w nim duzo, moze poprostu niektorzy nie lubia filmow historycznych.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 28 Grudnia 2008, 10:58
jak interpretujecie ostatnią scenę kiedy avner chce się przełamać chlebem z tym gosciem a on mu odmawia.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: środa, 21 Stycznia 2009, 20:40
Film może być, ale nic specjalnego. Za długi.

vipdavid napisał(a):
jak interpretujecie ostatnią scenę kiedy avner chce się przełamać chlebem z tym gosciem a on mu odmawia.

Też nie wiem, o co z tym chodzi.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]