Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 19 Października 2017, 10:16

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[film] Charlie and the Chocolate Factory 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [film] Charlie and the Chocolate Factory
  Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 15:03
Charlie i Fabryka Czekolady (ang. Charlie and the Chocolate Factory) – amerykańsko-brytyjski film fabularny z 2005 roku. Jest to remake filmu Willy Wonka i fabryka czekolady z 1971 roku. Oba filmy zostały nakręcone na podstawie książki Roalda Dahla.

Dzieło znanego tria: Tim Burton, Johnny Depp, Danny Elfman. Opowiada o biednym chłopcu, który nazywa się Charlie Bucket. Pewnego dnia Charlie – jako jeden z pięciu "szczęściarzy" – zdobywa Złoty Bilet, uprawniający go do zwiedzenia niezwykłej fabryki czekolady Williego Wonki. Udaje się tam wraz ze swoim dziadkiem – byłym pracownikiem fabryki.

Obrazek

Obrazek

możecie się śmiać, ale mi się podoba, właśnie oglądam drugi raz.

Teraz w TV leci.

Powrót do góry

Post Re: [film] Charlie and the Chocolate Factory
  Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 16:20
a co tu do smiania? ja zajebiscie lubie ten film, widzialem go juz 2 razy i chyba sobie sciagne zeby zobaczyc trzeci raz. nie chce mi sie w stiwim ogladac bo lektora nie trawie.

generalnie podobal mi sie KAZDY film tima burtona z wyjatkiem planety malp. KAZDY. a johny depp to wiadomo, klasa.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 18:35
marsjanie atakuja tez???

ja cenie duet burton-depp, prawie tak samo jak scorsese-de niro, ale ten film mnie srednio urzekl.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 19:15
Pamiętam, że ten film mi się nawet podobał, ale tylko do momentu gdy weszli do tej fabryki, nie lubię w filmach tematyki nadprzyrodzinych sił bohaterów, a śpiewania przez nich piosenek, oglądania układów tanecznych po prostu nienawidzę. Niestety obydwa elementy pojawiły się w tym filmie, więc nie obejrzałem go do końca, ale chyba dam mu jeszcze jedna szansę.

Wracając do nadprzyrodzonych mocy - nie lubie, gdy łamane są prawa fizyki, i anatomii człowieka. Rozumiem, że to tylko film, i pewne uproszczenia muszą być, bo to trafie głównie, do mas, których nie obchodzi, to, że np. granat nie robi bum jak bomba, że jest huk, i wielki płomień itd. Pewne oderwania od rzeczywistości nawet czasami mnie jarają jak np. zupełnie inny świat i rasy w Star Warsach, ale nie są łamane tam łamane jego prawa.

Dlatego, nigdy nie rozumiałem, jak niektórzy jarali się np. 15 minutowymi walkami superbohaterów z supermocami itd. Wolałem zawsze normalną konwencję jak np. w filmie Ojciec Chrzestny, tam mało osób wbrew pozorom zgineło mało osób w strzelaninach.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 19:27
Ja dzisiaj znowu to oglądałem. Świetny film jak dla mnie. Zresztą
Quest napisał(a):
ja cenie duet burton-depp prawie tak samo jak scorsese-de niro

i nie mam zastrzeżeń żadnych. Nawet mocno hejtowany film Burtona z Deppem "Sweeney Todd" był według mnie genialny. Filmy Tima bez Johnny'ego z kolei są według mnie raczej najniżej w tabeli moich ulubionych filmów tego reżysera. I znowu jeśli o ten duet chodzi to nic nie przebije chyba jednak "Edwarda Nożycorękiego" :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 20:03
Całkiem fajny ten film jest, ja go widziałem chyba z dwa razy i za każdym mi się podobał, taka bajka niby dla dzieci, ale w typie bajek Grimmów (tych, gdzie siostry Kopciuszka obcinają sobie palce u stóp i tak dalej ;]). A offtopując co do Sweeney Todd - mi się też bardzo podobał ;]

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Grudnia 2008, 23:43
Film może być. W kinie byłem, teraz w TV leciał a i tak chętnie bym 3 raz obejzał :D

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]