Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Października 2017, 03:12

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
[film] Piękny umysł/Beautiful Mind [2001] 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [film] Piękny umysł/Beautiful Mind [2001]
  Wysłano: Sobota, 12 Lipca 2008, 18:53
Obrazek

Film o życiu genialnego matematyka Johna Forbesa Nasha Jr. Zrealizowany w oparciu o doskonałą biografię napisaną przez Sylvię Nasar. Nash zajmował się teorią gier niezespołowych w latach 50-tych. Wykazał, że w każdej grze ze skończoną liczbą graczy istnieje równowaga tzw. mieszanych strategii, nazwana równowagą Nasha. W 1994 roku otrzymał Nagrodę Nobla.

Kilka dni temu na TVN leciało. Zajebisty film. Polecam !
Oglądał ktoś ? Podobał się ?

Powrót do góry

Post Re: [film] Piękny umysł/Beautiful Mind [2001]
  Wysłano: Sobota, 12 Lipca 2008, 18:58
dobry film choc nie do konca autobiografia
bo pewne fakty zostały pominiete
co nie do konca odaje pełen obraz Johna Forbesa Nasha Jr'a

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Sobota, 12 Lipca 2008, 19:12
Dla mnie byl troche za dlugi - ile razy ogladalem byly momenty gdzie mnie nudzil, ale zawsze dotrwalem, fajna historia.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Lipca 2008, 20:13
z tą długościa to racja
za drugim razem nie nie dałem rady obejrzeć

i chyba juz nigdy nie obejrze
bo po dokumencie o nim jaki zobaczyłem na discovery
mam takie wrazenie ze zostałem troche oszukany

choc to był pewnie celowy zabieg zeby historia była bardziej wzruszajaca

Cytuj:
MC – Michał Chaciński [6]
Cóż, nie przekonał mnie ten film. Kiedy po dość banalnej pierwszej części nagle pojawił się duży zwrot, ucieszyłem się, że ktoś rozmyślnie wykorzystał schematy do uśpienia mojej uwagi, a teraz wreszcie zacznie się oryginalny film o oryginalnym człowieku. Niestety, okazało się, że dalszy ciąg jest równie schematyczny jak początek. W koncu nagromadzenie starych chwytów ostatecznie wywołało we mnie to typowe dla Hollywood wrażenie cynicznej manipulacji uczuciami widza. Najgorsza konstatacja przyszła po filmie, przy przeglądaniu materiałów na temat rzeczywistego życia Nasha - jego historia jest naprawdę niezwykła, tyle że dla potrzeb filmu pozbawiono ją najlepszych wątków. Crowe wynosi całość filmu wyżej niż zasługuje sam materiał.

Cytuj:
PD – Piotr Dobry [9]
Jakoś rzadko ostatnio udaje się filmowcom przetworzyć prawdziwe wydarzenia w piękny, mądry, poruszający film. Tym razem udało się doskonale. Wybitna rola Crowe’a, bardzo dobrzy pozostali aktorzy, a nade wszystko sam temat – trudna miłość i schizofrenia w jednym. Może bez nadmiernej wiwisekcji i momentami zbyt pobieżnie, ale dla mnie rewelacja.

LINK

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Sobota, 12 Lipca 2008, 22:58
kiedys ogladalem i niezbyt pamietam ten film. jedyna co dobrze przypominam sobie to wlasnie te dluzyzny.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 13 Lipca 2008, 08:41
Według mnie świetny film, Crowe gra bardzo dobrze.

3A napisał(a):
choc nie do konca autobiografia
bo pewne fakty zostały pominiete

Bo to nie jest film dokumentalny. Jakby miałby być wszytskie fakty, to jego długoś wyniosłaby dwa razy dłużej.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Lipca 2008, 09:47
strasznie bzdurny film, nie podobał mi się, a oglądałem ze dwa razy

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 14 Lipca 2008, 11:13
dobry film, bez zachwytów ale zawsze lubie film w którym są wątki chorób psychicznych ;)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 14 Lipca 2008, 14:17
Widziałem ze trzy razy, ale za każdym razem doszczętnie rozkładała mnie ta sekwencja scen, kiedy najpierw do siedzącego Nasha podchodzą inni profesorowie i wyrażają uznanie podając mu swoje pióra, a potem Nash wygłasza przemówienie na ceremonii odebrania nagrody. Ckliwe to, ale i tak za każdym razem daję się w to wciągnąć.

Wiecie o co biega.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 14 Lipca 2008, 15:39
bardzo dobry film, może faktycznie nieco przydługawy momentami, ale mi się bardzo podobał, propsuje.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 16 Lipca 2008, 13:18
Dobry film, ale wg mnie do obejrzenia na raz, przynajmniej ja nie będę już do niego wracał.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 17 Lipca 2008, 10:40
smackey: ale w tym wypadku choroba psychiczna przedstawiona jest w kompletnie nieautentyczny sposób

moim zdaniem ten film to esencja tego co w Hollywood najgorsze

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 26 Lipca 2008, 17:01
No to już stary film, nawet na IQ było odwołanie :)

Jak dla mnie to mega jest fragment jak mówi do jakiejś laski, że ona by poszła z nim do łóżka, jakby kupił jej kwiaty, był uprzejmy, przedstawił rodzicom, byli trochę razem i zrobił szereg innych rzeczy bla bla , ale skoro może to zrobić to może od razu teoretycznie załóżmy, że wszystko to zrobiłem i chodźmy się przespać. Miazga. Taką samą miałem kiedyś rozkminę ( ale nie powiedziałem tak do żadnej :D). Dobrze pokazuje to specyficzne myślenie "ścisłych" ludzi w sumie ten fragment.

Z tą równowagą Nasha jest też fragment życiowy (Równowaga Nasha to taka sytuacja, w której jeśli dowolny z graczy założy, że inni nie zmienią działania, to jemu nie opłaca się zmieniać jego działania - podstawowa akcja w mikroekonomii) i jest ta rozkminka, co się stanie jak podbiją wszyscy do tej najbardziej atrakcyjnej panny(żaden jej nie wyrwie), co jak niektórzy do koleżanek się będą przystawiać jej i w końcu wychodzi puenta, że przewidując zachowania kumpli każdy powinien olać wszystkie - mimo, że z punktu widzenia jednostki, to powinno się oczywiście podbijać do najlepszej dupencji. jeszcze pamiętam, że tę rozkminę łapał obserwując zachowanie gołębi jak je karmili, ale nie do końca już pamiętam jak to leciało.

No może trochę dłużyzny, kurwa, ile te bzdury o tych gazetach co jakieś rysunki tam rozszyfrowywał można puszczać, to w ogóle do mnie nie przemawia, mało wiarygodne i co niby ma obrazować.

Ale spoko, zawsze lubiłem takie matematyczne filmy (chociaż tam często ciężkie farmaozny są, bo i tak mało kto wyłapie) , bo zawsze w szkole mi to najlepiej szło i w ogóle studiuje matme.

Było jeszcze trochę xero tego potem, film dowód, ale dawał rade.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 30 Lipca 2008, 12:42
ten film to jeden wielki farmazon, zachwycasz się rozkminami o podbijaniu do lasek, przecież to jest ewidentnie naciągane, Hollywood po prostu chciał was nabrać, wzbudzic taki sztuczny podziw do matematyka geniusza który potrafi wykorzystać wiedze matematyczną w życiu, ale to jest w rzeczywistości niemożliwe, niemożliwe żeby "matematycznie" podrywac laski, żeby gapić się na tablice pełną cyferek i dojść do wniosku że chodzi o współrzędne to wiedzieć dokładnie jakie, farmazon, farmazon, farmazon...

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Sierpnia 2008, 21:25
"ten film to jeden wielki farmazon, zachwycasz się rozkminami o podbijaniu do lasek, przecież to jest ewidentnie naciągane" - no podoba mi się życiowy przykład, który coś z przymróżeniem oka i w dużym uproszczeniu jakoś tam obrazuje - przecież nie chodziło o liczenie o ile postawienie drinka podnosi prawdopobieństwo, że się Tobą prześpi tylko prosty przykład.

"Hollywood po prostu chciał was nabrać" - dla mnie o to z reguły chodzi w filmach

"wzbudzic taki sztuczny podziw do matematyka geniusza który potrafi wykorzystać wiedze matematyczną w życiu, ale to jest w rzeczywistości niemożliwe, niemożliwe żeby "matematycznie" podrywac laski, żeby gapić się na tablice pełną cyferek i dojść do wniosku że chodzi o współrzędne to wiedzieć dokładnie jakie" - no to chyba z punktem 1. się wiązę. jeszcze ra.Nie chodziło o wykorzystywanie matmy w życiu. ta sytuacja z pannami to był przykład, to była inspiracja, i na podstawie sytuacji tworzył teorie , a nie, że na podstawie teori wyrywął laski przecież. To patrzenie na cyferki powinno być farmazonem, ponieważ z tego co pamiętam to było tylko jego urojenie i efekt choroby, czyli w tych cyferkach logiczne, że faktycznie nic nie było zapisane.

Właśnie ten matematyk kompletnie nie radził sobie z prostymi czynnościami, był kompletnie oderwany od rzeczywistości, a ty chyba myślisz, że chodzi o matematycznego mac gavera, czy jak się to pisze. Bardziej współczucie niż podziw to rodzi raczej.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2008, 11:45
no dla mnie to było takie naciągane jak "Buntownik z wyboru", nie lubie tego typu filmów, a co do choroby no to mówie: fałszywy obraz, żeby mógł mieć takie urojenia to by musiał raczej coś zażyć mocnego a nie być chorym na schizofrenię

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]