Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 20 Października 2017, 18:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14729 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 737  Następna strona
Primera Division - liga hiszpańska 

Kto wygra ligę w sezonie 2016/2017?
FC Barcelona 37%  37%  [ 31 ]
Real Madryt 51%  51%  [ 42 ]
Sevilla 1%  1%  [ 1 ]
Valencia 2%  2%  [ 2 ]
Atletico Madryt 8%  8%  [ 7 ]
Liczba głosów : 83

Primera Division - liga hiszpańska 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Primera Division - liga hiszpańska
  Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 08:31
Jest temat o tej nundnej angielskiej lidze, to czego ma nie być o najlepszej na świecie?

Zapraszam do dyskusji kibiców i hejterów pieknej piłki. :cool:

Powrót do góry

Post Re: Primera Division (Liga Hiszpańska)
  Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 08:36
Czy najlepsza to nie wiem. Patrz: Liga Mistrzów.

Cóż, dzisiaj Barcelona po raz kolejny 'oddała' Realowi tytul bez wiekszej walki, ale jak sie wystawia ultra-rezerwowy sklad na Riazor to raczej nie ma na co liczyc.

Dzis Real Campeone?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 08:42
Cytuj:
Czy najlepsza to nie wiem. Patrz: Liga Mistrzów.

W tym sezonie (można powiedzieć, że poniekąd i w tamtym, chodz mieli wiecej zespolow na tym etapie, a zaden z nich nie wygrał, a UEFA wygrala Hiszpańska druzyna).

jednak patrząc ogolnie na historie i ranking FIFA (nie mylić z tym gówne IFHHS) to Hiszpańska jest na czele od w chuj dawien dawna :)

maaz napisał(a):
Dzis Real Campeone?

Mam nadzieje, że nie. Tzn. chce aby Real dziś wygrał z Bilbao, ale licze, też, że Villarreal wygra i wtedy mistrzostwo odłoży się na następną kolejkę. Dlaczego? Bo nie chcę oglądać Osasuny robiącej nam szpaler, tylko Barcelony. Niezapomniany widok na lata :cool:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 08:46
Ale ile w Hiszpanii masz druzyn dominujacych co roku? Real-Barca, tyle. W Anglii Arsenal, Manchester, Chelsea i nieobliczalny Liverpool co sezon moga walczyc o mistrzostwo. W hiszpanii mimo bardzo mocnych skladow druzyny takie jak Atletico Madryt, Getafe, Sevilla, Villareal, Valencia czy nawet to nieszczesne Deportivo przez caly sezon pozostaja gdzies tam za liderem, ktorym co roku jest albo Real, albo Barcelona.

Wlasnie o ten szpaler mi chodzi. Nie moglbym na to patrzec jak powiedzmy Samuel Eto'o stoi przed wyjsciem z szatni i wita wbiegajacych na murawe pilkarzy Realu. Licze na potkniecie Villareal.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 08:58
maaz napisał(a):
Ale ile w Hiszpanii masz druzyn dominujacych co roku? Real-Barca, tyle. W Anglii Arsenal, Manchester, Chelsea i nieobliczalny Liverpool co sezon moga walczyc o mistrzostwo. W hiszpanii mimo bardzo mocnych skladow druzyny takie jak Atletico Madryt, Getafe, Sevilla, Villareal, Valencia czy nawet to nieszczesne Deportivo przez caly sezon pozostaja gdzies tam za liderem, ktorym co roku jest albo Real, albo Barcelona.

Nie lubie takiego pierodlenia. Chelsea nie liczyła się gdyby nie Abramowicz. Zawsze były Manchester, Arsenal, LIverpool (kiedy oni wygrali mistrzostwo ostatbnio?)

W poprzednim sezonie blisko mistrzostwa była Sevilla. Ale nie wytrzymali na końcu, za dużo meczy. Ogólnie zawsze są jakieś 3 kluby dominujące w lidze, w Anglii to samo. Wymieniasz mi w tym roku Liverpool - ale sorry, to samo moge rzec o Atletico.

Ja 100 razy wolę oglądac mecz Getafe - Racing, czy Villarreal - Sevilla, niż mecze typu Blackburn - Bolton, gdzie 80 % piłkarzy to drewna, a gra polega na tym, ja na pałe do przodu, obrońca głową do środka, tam się pierodlą przez 5 minut, i powtórka. i tak cały mecz. Nie dla mnie.

A tu taka mała ciekawostka:
Sezon Mistrzostwo Anglii Mistrzostwo Hiszpanii
2001 Manchester Utd. Real Madryt
2002 Arsenal Valencia
2003 Manchester Utd. Real Madryt
2004 Arsenal Valencia
2005 Chelsea Barcelona
2006 Chelsea Barcelona
2007 Manchester Utd. Real Madryt
2008 Manchester Utd.? Real Madryt?

Heh.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:10
Cytuj:
Nie lubie takiego pierodlenia. Chelsea nie liczyła się gdyby nie Abramowicz. Zawsze były Manchester, Arsenal, LIverpool (kiedy oni wygrali mistrzostwo ostatbnio?)

'a gdyby nie..', ale Abramowicz jest, czy to sie komus podoba czy nie, Chelsea ma w chuj pieniedzy, moze pozwolic sobie co roku na spektakularne transfery i od kiedy pojawil sie Romek zawsze plasuje sie w czolowce. To, ze gdyby nie wlasciciel byliby sredniakami nie gra zadnej rolii.

Cytuj:
Ja 100 razy wolę oglądac mecz Getafe - Racing, czy Villarreal - Sevilla, niż mecze typu Blackburn - Bolton, gdzie 80 % piłkarzy to drewna, a gra polega na tym, ja na pałe do przodu, obrońca głową do środka, tam się pierodlą przez 5 minut, i powtórka. i tak cały mecz. Nie dla mnie.

lepiej kiedy pilkarze sie przewracaja i mecz konczy sie remisem, albo 1-0, nie? az strach sie przyznac, ze jestem kibicem Barcelony.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:16
Cytuj:
'a gdyby nie..', ale Abramowicz jest, czy to sie komus podoba czy nie, Chelsea ma w chuj pieniedzy, moze pozwolic sobie co roku na spektakularne transfery i od kiedy pojawil sie Romek zawsze plasuje sie w czolowce. To, ze gdyby nie wlasciciel byliby sredniakami nie gra zadnej rolii.

Dobra ok, masz racje. Ale tym co pokazałem na dole, udowodniłęm Ci, ze nie jest tak, ze tylko Real i Barca, a w Anglii 5 klubów.

Cytuj:
lepiej kiedy pilkarze sie przewracaja i mecz konczy sie remisem, albo 1-0, nie?

Jakie 1:0 :shock: :shock: Sorry stary, ale w Hiszpanii od dawien dawna pada najwięcej goli z tych najsilniejszych lig. Co roku było takie zestawienie w PN, teraz nie kupuje to nie wiem czy będzie. Brali pod uwagę ilośc goli w kolejce itd. Po 1:0 to we włoszech.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:23
Twierdzę, że dwie najbardziej atrakcyjne dla oka widza ligi to Premiership i La Liga, moim zdaniem z dość znaczną przewagą pierwszej z nich. A dlaczego? Gustuję w szybkim futbolu, a gra oparta na technice nie zawsze równa się dynamice.

Dimhil poruszył kwestie Sevilli - liczyłem na to, że w tym sezonie dotrą wysoko w Champions League, jednak okazało się, że dwa doskonałe pod rząd sezony w pucharze UEFA + świetna gra w lidze to za duże ciśnienie, co widać po pozycji w tabeli (6sta pozycja jak dla mnie jest sporym rozczarowaniem w kontekście wyczynów Sevilli z ostatnich dwóch-trzech lat).

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:24
Dimhil napisał(a):
kolejce itd. Po 1:0 to we włoszech.

Teraz to zajebałeś. Tylko Real w tym sezonie ma więcej goli strzelonych od pierwszej trójki Serie A.

Poza tym co się dziwić takim wynikom, w końcu obrońcy są słabsi niż w Premiership i Serie A.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:25
Cytuj:
Jakie 1:0 Sorry stary, ale w Hiszpanii od dawien dawna pada najwięcej goli z tych najsilniejszych lig. Co roku było takie zestawienie w PN, teraz nie kupuje to nie wiem czy będzie. Brali pod uwagę ilośc goli w kolejce itd. Po 1:0 to we włoszech.

Znaczy, tu musze oddac Ci racje, bo rzeczywiscie - w Hiszpanii bramki padaja. Chodzi mi tu bardziej o to, ze sytuacje bramkowe, momenty gdzie samego unosi Cie z fotela, to w Hiszpanii zdarzaja sie dosc rzadko, a przynajmniej rzadziej niz w Premiership. Oczywiscie masz prawo sie z tym nie zgodzic, bo to tylko moje odczucie po obejrzeniu kilkudziesieciu meczy Ligi Angielskiej.

Cytuj:
Dobra ok, masz racje. Ale tym co pokazałem na dole, udowodniłęm Ci, ze nie jest tak, ze tylko Real i Barca, a w Anglii 5 klubów.

Tylko, ze dla mnie Getafe, Atletico czy nawet Valencia sa druzynami pokroju Tottenhamu, ciezko je porownac do Liverpoolu, ktory w Anglii od bardzo dawna nic nie wygral.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:27
Gall Anonim napisał(a):
Dimhil poruszył kwestie Sevilli - liczyłem na to, że w tym sezonie dotrą wysoko w Champions League, jednak okazało się, że dwa doskonałe pod rząd sezony w pucharze UEFA + świetna gra w lidze to za duże ciśnienie, co widać po pozycji w tabeli (6sta pozycja jak dla mnie jest sporym rozczarowaniem w kontekście wyczynów Sevilli z ostatnich dwóch-trzech lat).

Ja myślę, że też smierć Antonio Puerty i odejście Juande Ramosa miała bardzo, bardzo dużą rolę w tym.
Popatrz na superpuchar hiszpanii - Sevilla wygrywa na BERNABEU z Realem 5:3, co jest fantastycznym osiągnięciem. Poźniej zaczynało się wszystko sypać itd. Ale wydaje mi sie, że w przyszłym sezonie znów będą się liczyć.

Sevilla jest na 6 pozycji, traciła bardzo dużo głupich punktów i gdyby nie to, byliby znacznie wyżej.
Kibice do nich pretensji nie mają, to był bardzo cięzki sezon dla piłkarzy.

Cytuj:
Znaczy, tu musze oddac Ci racje, bo rzeczywiscie - w Hiszpanii bramki padaja. Chodzi mi tu bardziej o to, ze sytuacje bramkowe, momenty gdzie samego unosi Cie z fotela, to w Hiszpanii zdarzaja sie dosc rzadko, a przynajmniej rzadziej niz w Premiership. Oczywiscie masz prawo sie z tym nie zgodzic, bo to tylko moje odczucie po obejrzeniu kilkudziesieciu meczy Ligi Angielskiej.

No cieżko mi dyskutowac na ten temat, gdyż ja ANgielska oglądam tylko te "mecze na szczycie".

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:30
Prawda jest taka, ze Sevilla nigdy nie wzniesie sie ponad poziom Pucharu UEFA, tak to juz jest. Tak samo MacGrady nie przejdzie 1-wszej rundy Play-Offow w NBA

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:39
No a Villarreal? GDYBY ( :cool: ) nie przestrzelony karny przez Riquelme z Arsenalem, to ich oglądalibyśmy w finale z Barceloną. A mówili, że nie wzniesie się nad poziom Intertoto :)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:40
Jednorazowa seria szczesliwego zbiegu okolicznosci. Gdzie teraz jest Villareal? Gdzie teraz jest Celta Vigo?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:43
VillarReal jest teraz na drugim miejscu w lidze i pokazuje Barcelonie dupsko :cool:

A pokaż mi taki jednorazowy zbieg okoliczności drużyny z Anglii. Jakiegoś Boltonu, czy chuj wie co.

W Anglii ja lubię Arsenal, ale co w tym dziwnego - nie gra tam żaden Anglik, głową drużyny jst mój ulubieniec - Fabregas, ta, angielska drużyna :cool:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:47
Cytuj:
VillarReal jest teraz na drugim miejscu w lidze i pokazuje Barcelonie dupsko

Real tez jest mocno Hiszpanski ;]

Cytuj:
A pokaż mi taki jednorazowy zbieg okoliczności drużyny z Anglii. Jakiegoś Boltonu, czy chuj wie co.

Przed chwila porownywales Villareal do Liverpoolu, ktory tez nic od dawna nie wygral w Premiership..

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:49
Generalnie to Premiership > liga hiszpanska. No doubt. W Hiszpanii moze i Villareal wyprzedza teraz Barce, ale wynika to raczej z jej slabosci niz z zajebistosci Villarealu, ktory w LM nic nie osiagnie raczej. Inaczej sytuacja w Anglii gdzie masz Manchester Utd, Arsenal, Chelsea, Liverpool i kazda z tych druzyn co sezon ma szanse na trofea w pucharach.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:51
maaz napisał(a):
Villareal

Kurwa, VillaRReal :)

maaz napisał(a):
Real tez jest mocno Hiszpanski ;]

Co to sie ma do zamieszczonego wyżej cytatu? :shock:

Lmr napisał(a):
i kazda z tych druzyn co sezon ma szanse na trofea w pucharach.

I tak ma ich mniej, niż kluby z Hiszpanii.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:53
Dimhil napisał(a):
I tak ma ich mniej, niż kluby z Hiszpanii.

Nie jest rok 2002.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 27 Kwietnia 2008, 09:55
Cytuj:
Kurwa, VillaRReal

Villarreal, do konca linijki wystarczy, czy 100x lepiej?

Cytuj:
Co to sie ma do zamieszczonego wyżej cytatu?

A, rzeczywiscie. Sorry, pomerdalem linijki, oczywiscie chodzilo mi o

Cytuj:
W Anglii ja lubię Arsenal, ale co w tym dziwnego - nie gra tam żaden Anglik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14729 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 737  Następna strona