Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 25 Września 2017, 01:52

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Batman[ogolny] 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Batman[ogolny]
  Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 13:15
Nie znalazłem ogolnego tematu o dyskusji na temat wszystkich komiksow zwiazanych z Batmanem. Po połknięciu The Killing Joke, po długim o.resie szukania wreszcie kupiłem Nawiedzonego Rycerza. Mam nadzieje ze tak samo mi sie spodoba. Strasznie załuje ale z dostepnoscia komiksow o Batmanie jest b. ciezko. Ten komiks "dorwałem” w empiku za 90 pln 0.0. Ale mysle ze nie sa to stracone pieniadze. Moze ktos przy okazji wrzucic adres sklepu internetowego w pl z tymi komiksami. Gildia mnie zawiodła niestety.

Powrót do góry

Post Re: Batman[ogolny]
  Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 13:32
http://multiversum.pl/s/0/0/0/0/0/batma ... ong/0.html

ale po angielsku, co w sumie jest plusem i taniej niż w empiku (81 zł) hehe
dobry jest ten sklep, chociaż ja jestem z poznania, więc jak coś zamawiamy ze znajomymi to odbiór osobisty robimy

http://instagram.com/gasmask_style/

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 13:33
Jeśli chodzi o anglojęzyczne rzeczy to Atom Comics. Jak czegoś nie ma na stanie wystarczy napisać maila i sprowadzą. Profesjonalna obsługa. Polecam obadać Batman: Year One Deluxe z czerwoną okładką. Późniejszy dodruk (ze skaczącym Batmanem na okładce) jest zjebany. Z dostępnością polskojęzycznych rzeczy jest słabo, bo po prostu się wyprzedały. Na sklepie Komiksiarni można jeszcze dorwać Jokera od Egmontu.

Multiversum nie polecam ze względu na to jak traktują klientów.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 13:39
no w sumie beka jak ostatnio odbieralismy zamowienie na 600 zł na miejscu, to typ nie chciał wyjść ze swojego masturbatorium i matke wysłał ze sprzętem i paragonem hehe. Ale od zamowienia do odbioru 1h30 min wiec sprawnie

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 13:50
zdecydowanie jakby były po ang to jeszcze lepiej :)

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 14:11
mighty, mnie chodziło o stan komiksu jaki dostałem i to, że nie uznano mojej słusznie złożonej reklamacji. Stwierdzono, że w Multiversum mocno pościerana farba jest równoznaczna z dobrym stanem komiksu :shock:. Sprzedawca robił wszystko, żeby nie uznać mojej reklamacji. Powoływał się na przepisy i ustawy, które źle interpretował i podczas tego wszystkiego na stronie internetowej zmieniał regulamin sklepu na coraz bardziej niekorzystny dla mnie. Kiedy poinformowałem, że nie mam zamiaru już więcej robić zakupów w Multiversum i kieruję sprawę do rzecznika praw konsumenta dopiero wtedy nastąpiła nagła zmiana zachowania i pytanie jakie rozwiązanie byłoby satysfakcjonujące dla mnie. Wybrałem całkowite uznanie reklamacji, ale już więcej (od 2010) nie zrobiłem i nie zrobię tam zakupów, choćby sprzedawali komiksy po 1 zł. Nie zamierzam robić interesów z takim człowiekiem. Dodam, że byłem klientem od 2007/2008. Nieprzyjemne incydenty z tym sklepem były już nie raz wspomniane na forach komiksowych.

Poza Atom Comics jest jeszcze Hobbymasters. No i Amazon.com gdzie wystarczy podłączenie standardowej karty np. z mBanku i można zrobić większe zakupy z niezłymi rabatami. Na Amazonie.co.uk jest darmowa przesyłka powyżej pewnej kwoty, ale tam liczą w funciakach.

Co do samego Batmana to run Snydera jest dobry. DC zrestartowało universum i to jest dobry start dla nowych czytelników. Wyszło 16 zeszytów + annual. Pierwsze 7 zebrano w TPB i HC pt. The Court of Owls, a zeszyty od 8 do 12 + annual w The City of Owls, które wyjdzie w marcu.

Ostatnio edytowano Niedziela, 27 Stycznia 2013, 14:23 przez Archie, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 14:22
o to nawet nie wiedziałem ,że taką opinię ma. Na szczęście przy odbiorze osobistym raczej nie wymyślą żadnych chujowych akcji, więc dla mnie bezpiecznie.

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 14:36
Na "pamiątkę" tamtej sytuacji to nawet zostawiłem sobie korespondencję mailową. A co do odbioru osobistego to Atom Comics jest z KRK, a Hobbymasters z WWA i też oferują taką opcję. Obecnie jest gdzie zmawiać komiksy anglojęzyczne. Z zagranicznych sklepów polecam Mycomicshop.com (mają też konto na ebayu). Jest jeszcze Milehighcomics, którego strona nie wzbudza zaufania (jest taka od lat), ale sklep jest sprawdzony. Właściciel nawet wystąpił w Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 27 Stycznia 2013, 20:56
No jestem po pierwszej czesci z trzech w nawiedzonym rycerzu i co moge stwietdzic to tylkoze rewelacja. Centralnie Batman zdecydowanie trafia w moje gusta. Jakby jeszcze złapac na nastepna wypłate np. Year one lub inne rowne ciekawe komiksy to byłoby super. Dzis w nocy to mysle ze całosc na spokojnie wejdzie:)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Kwietnia 2013, 16:55
Mam pewien dylemat zastanawiam się nad knightfall ale nie wiem czy mi się to spodoba. Z tego bo widziałem to jest to bardzo kreskówkowe wydanie. Jakoś nie przywyczailem się do takiego. Jakie macie odczucia bo jak to ma tak być to wolę kupić year one.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Kwietnia 2013, 18:20
Z Batmanów przeczytałem:
The Killing Joke
The Black Mirror (2 tomy)
The Court of Owls

Każdy z tych komiksów jest rozkurwem. Postać Jamesa Gordona Jr. :bowdown:
A Killing Joke udało mi się deluxe edition wyrwać z Amazona.

Teraz się zastanawiam co następne kupić. W sumie wypadałoby The Night of Owls żeby dokończyć historię, ale to jakiś straszny crossover chyba jest? - nie lubię. Z rankingów w sieci wynika że należałoby takie nabyć - ktoś czytał, poleca ?

Cytuj:
Batman: Year One
The Long Halloween
The Dark Knight Returns
The Man Who Laughs

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Kwietnia 2013, 18:32
jak dla mnie najwiekszym rozpierdolem jest year one. brudny, syfiasty klimat gotham i poczatki działalnosci gordona oraz batmana, czytałem ten komiks chyba z 10 razy i zawsze jaranko

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Piątek, 12 Kwietnia 2013, 18:35
Ten crossover nie jest straszny. Propsy wyłapuje i ma tylko 2 tomy. Batman: Year One spodoba się bez wątpienia. Później poleciłbym The Long Halloween i The Man Who Laughs. The Dark Knight Returns to elseworld (inna rzeczywistość, wariacja na temat starszego Batmana) i jest uznawany za klasykę. Jego kontynuacja to The Dark Knight Strikes Again. Wadą są dosyć specyficzne rysunki.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Kwietnia 2013, 17:29
Strikes Again to jednak popłuczyny po TDKR. Jak ktoś chce brudny, chory, pojebany klimat Batmana do tylko Arkham Asylum. W Polsce wydane jako Azyl Arkham.
Rozpierdol.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 19 Kwietnia 2013, 18:48
Przyszły, recenzje wkrótce.

Obrazek

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: Piątek, 19 Kwietnia 2013, 21:33
ale piękności <3

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 20 Kwietnia 2013, 09:45
O patrz ja kupilem z Twojego 2/4
Obrazek
Skad i za ile brales The Man Who Laughs?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 22 Kwietnia 2013, 00:23
maciekslu1 napisał(a):
Skad i za ile brales The Man Who Laughs?

Za 10 EUR z amazon.de. Ale nie jestem jakoś zachwycony tym tomem.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Maja 2013, 12:55
Dobra, lecę z recenzjami.

Year one to zdecydowanie najlepszy Batman jakiego do tej pory czytałem. Jak już ktoś wspomniał: wspaniały, beznadziejny, brudny klimat miasta przeżartego przestępczością i skorumpowanej policji, przywodzący mi na myśl Sin City. Jak na Batmana, komiks bardzo realistyczny - jedna z pierwszych potyczek Wayne'a z przestępcami niemal kończy jego "karierę" zanim jeszcze się rozpoczęła... W ogóle można powiedzieć że bardziej jest to opowieść o Jimie Gordonie i jego zmaganiach i dramacie rodzinnym niż o samym Nietoperzu - bardzo dobrze zresztą. Tym bardziej że na życiorysie zawsze szlachetnego stróża prawa pojawia się pewna rysa, co zdecydowanie dodaje głębi jego postaci. Do tego Catwoman jako prostytutka i lekko archaiczna kreska. 9/10.

The long halloween - wielka, epicka opowieść o seryjnym mordercy polującym na członków włoskiej mafijnej rodziny oraz o pakcie Batman-Gordon-Dent. Długa (świetnie!), przewija się mnóstwo postaci, czasem łatwo jest się pogubić. Komiks bardzo dobry (zwłaszcza dość otwarte zakończenie) i nieźle narysowany (zwykle parę schematycznych kresek i wielkie plamy czerni, często postacie są przedstawione mocno karykaturalnie), sporo sugestii mających zmylić czytelnika. Znajdzie się jednak parę wad: natłok antybohaterów siłą rzeczy robi z nich jednowymiarowe, komiksowe kukły-straszaki (po co tam ten Mad Hatter i Scarecrow?). Joker jest biednie rysowany (zwłaszcza zęby). Natomiast główne wątki (wspomnianej rodziny mafijnej i Denta) są doskonałe. 8/10 i zabieram się za kontynuację (Dark Victory).

The man who laughs - prawdę mówiąc, zachwycony nie jestem. Postać Jokera nie ma żadnego rysu dramatycznego w porównaniu do The Killing Joke - ot, po prostu szaleniec który sobie morduje. I robi to nawet fajnie, ale mogłoby być coś więcej... druga opowieść w tym samym tomie, Made of wood z Green Lanternem to już w ogóle syf. 6/10.

Night of owls - nie ma impetu kapitalnego Court of owls którego jest kontynuacją, niemniej warto dokończyć historię. Elementy crossoverowe na szczęście są minimalne. Najbardziej zaintrygowały mnie: pytanie o tożsamość głównego przeciwnika Batmana (czy faktycznie jest tym za kogo się uważa) oraz poboczna historia Mr Freeze'a, która autentycznie mnie zmroziła ;) i rzuca nowe światło na jego motywy działania. Dodatkowo jest jeszcze głupkowata opowiastka o dziewczynie-"złotej rączce" która broni brata geja, rysowana trochę jak mangi - słabiutka; oraz coś o ojcu Alfreda, dość nudna. 6.5/10.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Maja 2013, 21:50
Luxair napisał(a):
komiksowe kukły-straszaki (po co tam ten Mad Hatter i Scarecrow?).

Scarecrow to w ogóle jest kurwa, jedna z najbardziej zmarnowanych postacie pod względem potencjału. Przecież z niego można zrobić szaleńca, psychola prawie na poziomie Jokera, wejść w jego psychikę, zrobić mocny hardkorowy mroczny komiks. Ale nie, przeważnie jest dodatkiem bez sensu.
Ogólnie z ocenami się zgadzam, Year One to drugi po TDKR ulubiony komiks z Batmanem. Ale TMHL dałbym jednak 7. Nie jest aż takim średniakiem.

Spoiler:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona