Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 25 Kwietnia 2019, 07:31

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Smarki - wywiad ze Ślizgu, szukam 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Smarki - wywiad ze Ślizgu, szukam
  Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2007, 19:00
Witam. Potrzebuję wywiadu ze Smarkiem, który ukazał się w bodajże sierpniowym numerze Ślizgu z 2005.
Czy ktoś mógłby to zeskanować i wrzucić gdzieś, albo chociaż potwierdzić info, że to w tym numerze było.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW

Post Re: Smarki - wywiad ze Ślizgu, szukam
  Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2007, 19:24
To był czerwcowy numer, z Bezelami na okładce. Pamiętam, beznadziejny wywiad, strasznie mało konkretów i mnóstwo bluzgów, pamiętam że właśnie dzięki temu numerowi SLG dowiedziałem się o kimś takim jak Smark, i po przeczytaniu tego wywiad odniosłem baaardzo negatywne wrażenie i na długo do Jurasa byłem uprzedzony, hehe

It came from the heart and it went this way:
Go to hell girl, you make me sick!
I hope your new boyfriend gets cancer in his dick
What the fuck makes you think I'd put your name on my record?
there, now I feel a lot better

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2007, 20:15
tyy, mi sie zgubil ten numer gdzie byla recenzja smarka i jobiksa, moglby to wrzucic ktos? recenzje sama znaczy, numer z maja 2005 chyba
PROSZE, na pw chlopaki ;*
wywiad jak wywiad, w sumie taki se

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2007, 21:39
Cytuj:
Smarki ? Postać w kapturze

Pamiętam jak tego gościa nie brano do końca na serio. Poważnie niepoważny impertynent ze specyficznym poczuciem humoru i rokującym flow. Jechał po typach, których publiczność zaczynała wtedy dopiero kochać, a dziś już ich nienawidzi. Inni przeżywali to, że jest ciężko, on koncentrował się na podeszwie swoich rozpierdolonych najków. Zespół CMMC zniknął, ale on wrócił. Pojechałem do Wrocławia. Pierwsze pytanie ? `Słyszałeś Smarka?`. Przyjaciele z Elbląga...To samo. Warszawa...Maile, sms`y, wiadomości na komunikatorach. Przed `Najebawszy EP` nie było ucieczki. Jeśłi tego nie znacie, na naszej płycie jest w całości.

Było CMMC, teraz jest twoje `Najebawszy` i `Obskurw King` od Zkibwoya, gdzie zresztą pojawiasz się w `Intro`. To paradoks, ale są to płyty zarazem bardzo podobne i bardzo inne... Wypłynęły w tym samym czasie, więc są automatycznie porównywane...

Jak usłyszałem `Skandale` i `To gówno jest nasze`, to poczułem zazdrość i żałowałem, że nie ma mnie w tych numerach. Zajebiście się cieszę, że każdy z nas, po czterech latach nagrał coś więcej, niż jeden kawałek. Sram, czy są to płyty różne, czy takie same, gorsze, czy lepsze. Ja się zajebiście cieszę, że są i uważam, że są dużo ponad przeciętną polskich oficjalnych wydawnictw. Zajebiście chcę ze Zkibojem nagrać teraz Brudne Serca, usłyszeć płytę Malucha i mixtape Dj Adera. Mam nadzieję, że Pysk wykombinuje sobie komputer, na którym będzie mógł nagrać więcej, niż dziesięć minut ścieżki i też pierdolnie mixtape, a ja będę sobie słuchał tej taśmy na moim chujowym walkmanie. To są ludzie, którzy całe życie napierdalają to wszystko i nie żalą się, że organizowanie koncertów i nagrywanie płyt, to ciężka praca, bo wydawca jest taki i sraki, okoliczności są srakie, a ty masz kupować oryginalne płyty.

Początkowo miałeś nagrać album z Bitnixami, beatmakerami znanymi z utworów sennych, jazzujących. Przeskok na dynamiczne podkłady i brudne werble Kixnare`a to zmiana o 180 stopni. Jak ją wytłumaczysz?

Kixnare jest zajebistym producentem. Siedzi i ciągle napierdala, szuka nowych rozwiązań i jest przede wszystkim wszechstronny, a przy tym nie traci jakiegoś tam własnego stylu. Kilka beatów miał już zrobionych i mi po prostu pasowały. Przy kilku powiedziałem o co mi chodzi, on to zrozumiał i zrobił tak jak potrafił i to było 5/6 tego, o co mi chodziło. W Polsce producenci w większości robią beaty tak, jak im wychodzą, a nie tak jak chcieliby, żeby wyszły, więc zajebiście jak jest ktoś, kto łapie o co ci chodzi. Kix jest wyjebany i ktoś mu powinien zaproponować, żeby wydał oficjalnie LP. Jak dla mnie, obok Jotera/Artmetic`a czołówka w Polsce.
Z Bitnixami nie wyszło z winy mojej i nie będę o tym pieprzyć. Oni są w trakcie kończenia jakichś tam swoich projektów i to też będzie zajebiste, tak myślę. Janek czasami podrzuca mi 2stepy i tak dalej, zresztą nagrałem nawet dwa takie garażowe gówna. Mi się widzi koncept albumu z Bitnix/Ruffsoundz na zasadzie fuzji różnych miejskich brzmień z moimi mniej prostackimi tekstami, niż na Najebawszy. Bo ja mam jeszcze naturę jazzy - trendi - inteligencką i tak dalej. Ale nie chodzi mi o jakieś popierdywanie w stylu Fisza, tylko bardziej z nastawieniem na treść jak Mike Skinner. W każdym razie mam nadzieję, że to ogarniemy.

Nawijasz, że chciałbyś by na twoim legalu był Peja. Słuchając waszych nagrań trudno mi sobie wyobrazić osiąganie wspólnego tematu ? inne tematy, inny język, inne beaty...

Język polski, beaty 90 BPM, tematy są zawsze. Technicznie to jest dla mnie zajebiście proste. Tak samo chciałbym nagrać z Wilkiem, Pezetem, Tedefem i w pizdu innymi, ale to jest ogólnie pierdolenie z chuja. Nikt z nich nie będzie mnie brał na występ gościnny. Wątpie, czy ktoś z nich w ogóle o mnie słyszał. To, czy ja dobrze rapuje, to chuja znaczy tak na prawdę. W wersie do którego nawiązujesz w pytaniu chodzi o to, że ja nie mam jakiejś programowej nienawiści do ludzi, którzy oficjalnie wydają płyty i tak dalej. Wiesz, Peja rapuje z dekadę. Jest w pizdu ludzi, którzy zaczynają dopiero nawijać i z miejsca wszystko mają za chujnie, przy czym głównie kierują się zazdrością. Ja słuchałem sześć lat temu `Całkiem nowego oblicza` przez miesiąc bez przerwy. Późniejsze płyty mi nie podchodzą, ale kurwa, on rapuje z dekadę.

Jak to w ogóle jest... Z jednej strony rymujesz pod kolejną ksywką, utrzymujesz że nie zależy ci na fankach, graniu koncertów, że chęć błyszczenia w klipach na Vivie to przeszłość. Z drugiej gdzieś pojawia się namawianie małolatów żeby wpierdalali epkę na serwery i hulało to na podwórkach i jakiś wers o legalu w przyszłości.

Koncerty i teledyski, to są zajebiste rzeczy. Zawsze chciałem mieć jakiś kozacki teledysk, w którym jesteśmy w kominiarkach i robimy wszystko, z czego nabijali się The Roots. Zajebiście jest zagrać dobry koncert, na który przyjdą ludzie, żeby posłuchać, a nie znajomi, żeby się pośmiać z tego, że robisz z siebie pajaca. Ale chujowo, jak stajesz się uzależniony ekonomicznie od rapowania. Nie chodzi o jakieś bzdury, że wytwórnia będzie ci się wpierdalać w materiał, bo to jest jakaś abstrakcja. Chodzi o takie przyziemne rzeczy, że potrzebujesz pieniędzy, masz ofertę zagrania na jakimś dziwnym festiwalu i jedziesz tam, chociaż nie masz ochoty. Albo jedziesz do Vivy, żeby udawać kumpla z CNE, chociaż on tak samo sra na ciebie, jak ty na niego. Mi chodzi o to, żeby najpierw zbudować sobie jakieś tam normalne życie, na zwykłych zasadach. Jak już będę to mieć, to tak jak ludzie jeżdżą na ryby, albo nurkować, to ja będę wbijać się gdzieś z ziomkami zapalić blanta, albo się najebać. I wtedy będę mógł myśleć o wydawaniu płyt, żeby móc grać dobre koncerty, bo będę srać na bzdury typu, że Zaiks ma moje pieniądze. Rapuję, bo mam z tego jakąś tam przyjemność. Nie jestem żadnym graczem, czy innym sraczem, bo okres zapatrzenia na Stany Zjednoczone mam za sobą, ale i tak zajebiście, jak ktoś jara się tym co robisz.

Skąd wziął się pomysł na nagranie coveru hitu Stereofonii? Chciałbyś żeby za 5 lat jakiś młody kot nagrał swoją wersję numeru Smarka?

Zajebiście jaram się rapem ze Słubic. Smagalaz są dla mnie jak to się mówi `fresh` czy coś. Mają te wszystkie skillsy i tak dalej. Oni robią coś w stylu tego sunshine rapu, po którym jeżdżą ci z Aggro Berlin, a mi się to akurat podoba. Ader kiedyś zrobił ich koncert u nas i się okazało, że oni jakoś tam kojarzyli mnie i Zkiboja i w ogóle coś tam. W każdym razie dłuższy czas chcieliśmy coś nagrać, ale każdy ma swoje sprawy, wiadomo. Ja się np. zamuliłem tym, że chuja się znam na masteringu, że nie mam gdzie nagrywać, że chujowa jakość, że najwyżej słucha mnie internet itd. Nagrałem wtedy z nimi w Berlinie, potem miałem jakiś tam kontakt z Emratem i w sumie dzięki nim ruszyłem z tą całą epką. Po prostu musiałem z nimi nagrać numer. `Dźwięki Stereo` to jest kurwa najlepszy polski kawałek dla mnie. Jest o niczym w sumie, ale ma jakiś tam ładunek energii i daje poczucie, że warto zapierdalać, robić chujowy mastering itd., byleby nawijać. Pewnie tylko ja się tym coverem jaram, inni na pewno wolą oryginał, ale pierdolić. Trzecia zwrotka to mnie rozpierdala, zwłaszcza jak Kedyf zaczyna i potem jak Abel nawija o swoich narodzinach.
Nie wiem czy chciałbym, żeby ktoś nagrywał cover mojego kawałka. Tzn. to pewnie byłoby zajebiste uczucie, ale bez przesady. W Polsce żaden rap, a już na pewno mój, nie będzie mieć nigdy takiego znaczenia, jak wtedy Molesta, Wfd albo składanki Volta.

Follow up`y to twoja specjalność, tak jak i jest to specjalność Wanka czy Zkibwoya. Ale czasem mam wrażenie że już tylko wam zależy, żeby kultywować ten nieszczęsny polski oldschool, żeby swoimi linijkami oddawać szacunek dobrym graczom, dać znać słuchaczowi że wiesz co się dzieje na scenie, nawet jeśli się tym nie jarasz.

Ja nie wiem. Pisząc miałem po prostu zajawkę na nawiązania, tak jak jakiś czas wcześniej podobały mi się wielokrotnie srakrotnie złożone rymy. Jest mało osób, które wyłapią wszystko co tam nawinąłem. Ale no, to jest zwyczajny środek wyrazu. Nie jest niczyją specjalnością. U mnie jest ich w pizdu, bo taki był zamiar. Wanklej, ze swoimi nawiązaniami do Molesty, jest jakimś tam pionierem stylu niby. Chociaż tak naprawdę pierwszy był Tede, bo nikt tak nie robi followup`ów do Tedego, jak Tede.
Polski oldschool jest kozacki. Jak usłyszałem Skandal, to bałem się słuchać tej płyty, o Tedefie myślałem, że naprawdę ma tylko jedno płuco, Borixon, to dla mnie zawsze będzie Rekin. Tak samo Tymon, Jedensiedem, PWRD z Dyhą, nagrania Jajonasza i ta opcja z HaiHaieR, Enigmy, nawet Stare Miasto, RHX. Wtedy jeszcze Wujkowi rymowało się na freestyle`u, a Ryba, to nie był `Kiełbasa, to zapamiętaj!`. Kiedyś zajebiście się tego słuchało.

Po płycie twojej i Zkibwoya Gorzów maluje się jako miasto, w którym mieszka się po to, żeby z niego wyjechać. A Ciebie co jeszcze trzyma w Polsce?

Gorzów nie różni się od żadnego innego miasta w Polsce, które nie ma uniwersytetu. Z Warszawy ludzie też spierdalają za granicę. Tak samo z Poznania, Wrocławia, Krakowa i chuj. U nas dodatkowo ci, których rodziców stać, albo ci, którzy mają samodyscyplinę, to spieprzają studiować w innym mieście. Większość starych znajomych spotykam na święta. Jest jak wszędzie. Wyjeżdża się, bo albo chce się zarobić, albo chce się mieć coś więcej niż jakiś licencjat z dupy. Mnie trzyma zaoczny tryb studiów, bo mam to szczęście, co nie ma go ktoś.

Pytanie kieruje do kogoś kto zdaje się znać to zagadnienie biegle. Czy rzeczywiście jest tak, że `mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus`?

Ja nie jestem jakiś `biegle znający naturę kobiet` pedał John Gray i nie napierdalam aforyzmami na prawo i lewo. Nie wiem, czy mój penis wziął się z Marsa, a cipka dziewczyny z Wenus. Natomiast faktycznie, jak chcesz mieć porządną i inteligentną dziewczynę, to ona wymaga od ciebie jakichś tam ważnych dla niej rzeczy. Dla ciebie to mogą być farmazony, których nie rozumiesz. Ja nie rozumiem dlaczego nie mogę do mojej dziewczyny mówić `ty pizdo, spierdalaj`, ale nie mówię, bo rozumiem, że nie mogę. Reszta chyba nie zależy od płci, tylko od człowieka.

Jakieś słowa na koniec?

Pozdrawiam Wojtasa, młodszego brata mojej dziewczyny, który jest skejtem i czyta Ślizg.

Pytał: Flintstone (CS)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2007, 21:47
brawo za wytrwałość w przepisywaniu ! ;]

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2007, 22:39
Piotr jesteś ziomem. :D

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2007, 22:58
Dzięki. Czytałem to kiedyś, ale wtedy nie wiedziałem o cmmc. Myślałem, że będzie więcej rzeczy o przeszłości, ale i tak spoko.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Sierpnia 2007, 09:20
enemy cie zabije jak tylko wróci z kempa ;)

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Sierpnia 2007, 09:22
'pedał John Gray' dobre :D

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Wtorek, 28 Sierpnia 2007, 15:42
a moze ktos jeszcze przepisać recenzje najebawszy, bo akurat tego nr slizgu nie mam, a jestem ciekaw co tam flint powypisywał:)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Sierpnia 2007, 16:50
Panowie dzieki ze mnie doceniacie, ale ja predzej bym wyslal swoja naga fotke nieznajomej(mimo ostrzezen czwartego) niz to przepisal ;)
Kiedys, kiedy jeszcze smigala stronka slizgu(czyli w czasach gdy Wujkowi jeszcze rymowalo sie na fristajlu, he he) te wywiady(ze smarkiem, reno, jimsem) byly udostepnione a ja przewidzialem taki temat jak ten i sko..yy..przepisalem wywiady na moj dysk do worda :cool: pzdr

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Sierpnia 2007, 17:04
to był numer z pokahontaz na okładce " Nielegalna akscja eselgie" ... duzo przepisywania,oprócz paru małych mankamentów, to same pozytywy w recenzji

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 2 Września 2007, 14:30
"Ja nie rozumiem dlaczego nie mogę do mojej dziewczyny mówić `ty pizdo, sp*erdalaj`, ale nie mówię, bo rozumiem, że nie mogę"

:shock:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Września 2007, 14:43
looooogin1 napisał(a):
"Ja nie rozumiem dlaczego nie mogę do mojej dziewczyny mówić `ty pizdo, sp*erdalaj`, ale nie mówię, bo rozumiem, że nie mogę"

Haha, to jest rozpierdol tekst, myślałem że spadne z krzesła :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Września 2007, 15:05
da ktos recke najebawszy Ep ??

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Września 2007, 15:12
Kwiat napisał(a):
a moze ktos jeszcze przepisać recenzje najebawszy, bo akurat tego nr slizgu nie mam, a jestem ciekaw co tam flint powypisywał:)

Wal na PW, reszta tyż. ;)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Września 2007, 23:31
Cube kurwo jebana wyślij mi to na gg bo za bardzxo mnajeabany jestem aby wysdłać PW! Dzięki! <3

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM

Wysłano: Poniedziałek, 3 Września 2007, 10:46
Kapitan Zaba napisał(a):
Cube kurwo jebana wyślij mi to na gg bo za bardzxo mnajeabany jestem aby wysdłać PW! Dzięki! <3

:lol:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lipca 2010, 17:16
Podrzuci to ktos na pw?

edit: :oops:

Ostatnio edytowano Niedziela, 18 Lipca 2010, 17:24 przez oldschool, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Lipca 2010, 17:17
przecież masz kurwa na górze

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona