Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 12 Grudnia 2017, 11:01

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Metallica 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Metallica
  Wysłano: Wtorek, 31 Lipca 2007, 21:18
Słucha ktoś czasem, czy jestem sam w tym hiphopowym świecie? :lol:
Sam nie wiem dlaczego akurat Metallica, bo metalu zazwyczaj nie trawię (chociaż thrash coraz bardziej zaczyna mi się podobać, a to własnie Metallica jest prekursorem thrash metalu), ale w Metallice rozpieprzają mnie te głębokie, złożone solówki Kirka, wokal Jamesa, przeróżne zmiany klimatów i tempa. No i oczywiście ich pierwszy basista, Cliff Burton, który już nie zyje. Grał niesamowicie. Posłuchajcie sobie chociażby linii bassu w Battery albo Master of Puppets i jego solówki pod tytułem Anesthesia - Pulling Teeth, a usłyszycie czemu nazywany był bogiem bassu. ;)
Jeśli ktoś chociaż trochę trawi metal, który nie jest napierdalanką może sobie sprawdzić parę IMO najlepszych kawałków takich jak
For Whom The Bell Tolls
Fade to Black
Master of Puppets
Battery
Orion
Shoot Me Again
And Justice For All
Hollier Than Thou

Powrót do góry

Post Re: Metallica
  Wysłano: środa, 1 Sierpnia 2007, 01:13
Parę kawałków spoko, a niektóre to naprawdę wyjebka :D Master of Puppets dla mnie mistrzostwo świata!

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM

Wysłano: środa, 1 Sierpnia 2007, 09:26
Pamiętam ten ich największy hit, "Nothing Else Matters", i dokładnie to samo co z "Stairway To Heaven" Led Zeppelin i Pink Floyd; zbyt patetyczne, zbyt podniosłe i ekspresywne. Nie jaram się takimi rzewnymi klimatami, a sama Metallica kojarzy mi się z typowymi kindermetalami, ave satan, wielka bluza Iron Maiden, itd.

It came from the heart and it went this way:
Go to hell girl, you make me sick!
I hope your new boyfriend gets cancer in his dick
What the fuck makes you think I'd put your name on my record?
there, now I feel a lot better

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 1 Sierpnia 2007, 10:52
.....

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 18 Stycznia 2016, 17:00 przez mesoteric, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 1 Sierpnia 2007, 11:19
Sajmon eM napisał(a):
Pamiętam ten ich największy hit, "Nothing Else Matters", i dokładnie to samo co z "Stairway To Heaven" Led Zeppelin i Pink Floyd; zbyt patetyczne, zbyt podniosłe i ekspresywne. Nie jaram się takimi rzewnymi klimatami, a sama Metallica kojarzy mi się z typowymi kindermetalami, ave satan, wielka bluza Iron Maiden, itd.

Akurat "Nothing Else Matters" to ballada, a tych Metallica nie miala za wiele, więc to tak jakby oceniać Kweliego po przesłuchaniu tylko "Beautiful Struggle". Tak, wiem, głupie porównanie...

Ja Jamesa i spółki słuchałem kilka lat temu, zanim przerzuciłem się na czarną muzykę. Wszystko zaczęło się od "St. Anger" i to chyba tego albumu najwięcej słuchałem [do spółki z "Black Album]. Te wszystkie klasyki z lat 80. były dla mnie zbyt archaiczne. Dlatego nie słuchałem też za wiele Iron Maiden czy Deep Purple.

I'm on some KRS, Ice Cube, Chris Wallace shit
Main Source, De La Soul, bumpin' 2Pacalypse Now"

Powrót do góry

Wysłano: środa, 1 Sierpnia 2007, 13:43
ja lubię "ride the lighting" najbardziej, surowa i metalowa płyta (mniej trashowa niż "kill`em all" i dla mnie przystępniejsza ale z energią), wiadomo "black album" z kozackim "sad but true", "reload" był dla mnie bardziej komercyjny ale i tak kilka mocnych punktów... ogólnie jaram się, "st. anger" mniej ale ładnie wyeksponowana jest perka. no i nowy basista wygląda jak małpa ale to moje estetyczne tylko "ale".

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Czwartek, 2 Sierpnia 2007, 12:54
Haha, każdy porównuje Trujilla do małpy. Coś w tym musi być.
Ale trzeba mu przyznać, że technicznie jest bardzo blisko Cliffa.

Sajmon eM napisał(a):
a sama Metallica kojarzy mi się z typowymi kindermetalami, ave satan, wielka bluza Iron Maiden, itd.

E, opisałeś własnie przeciwieństwo Metallicy. :smile:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 2 Sierpnia 2007, 18:20
Cube napisał(a):
Sajmon eM napisał(a):
a sama Metallica kojarzy mi się z typowymi kindermetalami, ave satan, wielka bluza Iron Maiden, itd.

E, opisałeś własnie przeciwieństwo Metallicy. :smile:

Dlaczego? Nie mów że główna grupa odbiorców tego składu w Polsce nie jest właśnie taka.

It came from the heart and it went this way:
Go to hell girl, you make me sick!
I hope your new boyfriend gets cancer in his dick
What the fuck makes you think I'd put your name on my record?
there, now I feel a lot better

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 2 Sierpnia 2007, 21:07
Sajmon eM napisał(a):
Dlaczego? Nie mów że główna grupa odbiorców tego składu w Polsce nie jest właśnie taka.

Nie jest. Pieprzysz, Sajmonie, pospolitymi stereotypami. Mi się sataniści kojarzą z death metalem, z Behemothem (jak tego można słuchać?! I jak to możliwe, że w stanach sprzedało się w ciągu pierwszego tygodnia już 5 czy tam 10 tys. egzemplarzy), a nie z Metallicą.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 2 Sierpnia 2007, 21:10
Sajmon eM napisał(a):

No własnie nie, thrash metal to jest raczej dużo łagodniejsza grupa odbiorców. Żadnego prania się po mordzie, burd na koncertach itd.
Wiadomo, że zdarzają się buraczane wyjątki, tak samo jak w środowisku hip-hopowców, ale to nie to.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 2 Sierpnia 2007, 21:28
Słucham sporej ilości zespołów grających muzykę w tym klimacie, ale boleśnie stwierdzam, że Metallica nie jest w stanie mnie niczym specjalnym zachwycić, mimo, że to klasyk gatunku bla bla etc., lecz choćby nie wiem jak kto mnie przekonywał to moje zdanie trudno mu będzie zmienić.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: Czwartek, 3 Marca 2011, 19:56
Dziś mija ćwierć wieku od wydania Master of Puppets. Szmat czasu, a album wcale się nie zestarzał, wracam bardzo często.

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Marca 2011, 20:10
Wracam tylko i wyłącznie do ballad (choć zabili "Whiskey in the Jar"). Nigdy nie mogłem się przekonać do ich "normalnych", mocno rockowych płyt.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2011, 22:52
.

Ostatnio edytowano środa, 16 Lipca 2014, 14:22 przez Oenes1, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 9 Marca 2011, 06:39
Ostatnio w pracy słuchaliśmy st. Anger i przypomniałem sobie, że z ostatnich dokonań to najlepsze co wydali. Nie ma startu do MoP, Black Albumu czy Kill'em All, ale i tak nie jest takie złe.
Pamiętam też masę hejtów w stronę S&M ale od zawsze się jarałem. GE-NIAL-NE połączenie orkiestry z metalem, przejebany materiał.

Jeśli chodzi o ich dorobek to nie mam raczej nic nowego do dodania, bo wszystko już dawno zostało powiedziane. Klasyk.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 9 Marca 2011, 16:52
Właśnie st.anger to jest ich najgorszy album i na maksa chujowy, nie wiem jak takie coś może się podobać w ogóle.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 9 Marca 2011, 17:38
.

Ostatnio edytowano środa, 16 Lipca 2014, 14:23 przez Oenes1, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
moderator

Wysłano: Wtorek, 29 Marca 2011, 12:00
Metallica skończyła się na czarnym albumie. Cała reszta to popłuczyny...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: środa, 30 Marca 2011, 17:19
CywiL napisał(a):
Metallica skończyła się na czarnym albumie. Cała reszta to popłuczyny...
Cóż, podpisuję się pod tą tajemnicą Poliszynela. Jakkolwiek po Czarnym Albumie mieli dobre piosenki (np. "Fuel"), nadal koncertowo wymiatali, to był to już tylko regres.

Najbardziej cenię ich za "Right the Lightning". Ta płyta ma dla Hetfielda i reszty podobną wagę co "The Bends" dla Radiohead. Pierwsze znane piosenki i poszerzenie formuły, która później da jeszcze dojrzalsze dzieła w postaci "Master of Puppets" i "...And Justice for All". "Creeping Death" katowałem w liceum bez przerwy, a "Fade to Black" to absolutny klasyk.

Myślę, że "Czarny Album" choć to świetna płyta, zepsuł ich nieco. Napisali wtedy kompozycje, które były idealnym kompromisem między przystępnością, która pomogłaby zdobyć im nowych fanów, a zadziornością, za którą pokochali ich wcześniej ci starsi. Poszli więc za ciosem, ale stanowczo zachwiali na "Load" i "Reload" te proporcje i dawnego blasku nie odzyskali, choć pewnie dorobili się kolejnych fanów, mając pewny wstęp na listy przebojów. Po "St. Anger" praktycznie przestałem słuchać, ale do pierwszych pięciu albumów jak najbardziej warto wracać. I to do każdego z osobna.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 7 Kwietnia 2011, 19:13
Pamiętam, że moja przygoda z Metallicą zaczeła się właśnie od "Ride the Lighting", pamietam, że kolega mi pożyczył kasetę przegraną właśnie z tym albumem, i jak zachwycił mnie od pierwszego przesłuchania, w szczególności pierwsza strona, gdzie kawałki są naprawde mocarne. Pamiętam, że siedziałem w domu i słuchałem tego prosto z walkmana, bo nie miałem innej opcji :wink: Później dopiero trafiłem na Master of Puppets, który był przez pewien czas moim ulubionym longplayem.

isj napisał(a):

Myślę, że "Czarny Album" choć to świetna płyta, zepsuł ich nieco. Napisali wtedy kompozycje, które były idealnym kompromisem między przystępnością, która pomogłaby zdobyć im nowych fanów, a zadziornością, za którą pokochali ich wcześniej ci starsi.

Może nie tyle ich zepsuła, co po prostu życie im się zmieniło, tak mi się wydaje. Nagle wydali płytę, którą jarają się wszyscy, od fanów rocka po starych fanów, znakomite połączenie. Płyta szła, zapotrzebowanie na koncert były ogromne, kolejne single stawały się legendami. Wydaje mi się, że cięzko po takim sukcesie im było wrócić do muzyki, w końcu "Load" wydali po 5 latach, zresztą te płyty znam słabo, wiem tylko, że mi się nie podobały. :grin:

Ogólnie jeżeli miałbym zrobić ranking subiektywny płyt Metallic'y wyglądałoby to tak 1. Master of Puppets 2. Black Album 3. Ride the Lighting 4. . . and Justice for All i 5. Kill'em All. Oczywiście różnice między nimi nie są jakieś kolosalne, wszystkie te albumu są zajebiste. Dalszych albumów nie ma po co oceniać i słuchać, jak już to sporo osób napisało :wink:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona