Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 24 Listopada 2014, 08:27

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Myślistwo 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Myślistwo
  Wysłano: Poniedziałek, 12 Września 2011, 20:18
tvn24.pl napisał(a):
17:09, 12.09.2011 /"Gazeta Wyborcza Wrocław"
Tagi: śmierć, broń
Zastrzelił żonę - myślał, że to dzik
FATALNA POMYŁKA NA POLOWANIU

Fatalna pomyłka w czasie polowania. Mężczyzna śmiertelnie postrzelił swoją żonę. Zeznał, że w ciemności widział tylko kontury postaci i myślał, że to dziki.

O sprawie napisała wrocławska "Gazeta Wyborcza". Do tragedii doszło w sobotę późnym wieczorem na polanie objętej nadzorem przez koło łowieckie "Ponowa" w miejscowości Niemcza koło Dzierżoniowa.

Mężczyzna czekał na zwierzęta, kiedy zza krzaków wyszły trzy osoby, w tym jego żona. Myśliwy strzelił myśląc, że to zwierzęta. Trafił w kobietę, która zmarła mimo reanimacji.

40-latek był trzeźwy i miał odpowiednie uprawnienia. Broń została zabezpieczona przez policję. Sprawę bada prokuratura.

jk//kdj

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace WWW

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Wtorek, 13 Września 2011, 18:02
Hejtuję tych, dla których polowanie to tylko 'strzelanie do zwierząt'. Parę osób z mojej rodziny zajawkę ma na takie rzeczy, ja na to patrzę obojętnie. Ogólnie dobra faza posiedzieć w lesie, popatrzeć na naturę, a potem coś upolować, ale to dla ludzi +40 moim zdaniem.

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Wtorek, 13 Września 2011, 22:37
wiadomo, że 40+, młodsi to by sie zaraz najebali i strzelali do siebie

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 14 Września 2011, 14:58
U tych 40+ też się to zdarza.

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 14 Września 2011, 14:59
Moze jestem pizda, ale byloby mi przykro ustrzelic jelenia

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 14 Września 2011, 15:26
jak dla mnie to przykrywka dla jakichs odchylen, nie sadze by normalny czlowiek koniecznie musial dla przyjemnosci cos ubic

"... Никогда не проси прощения. Ничего не говори. Посылай цветы. Без писем. Только цветы. Они покрывают всё. Даже могилы."

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 14 Września 2011, 15:38
^ faktycznie, cos w tym jest.
Takie wzajemne poklepywanie sie po plecach i gratulowanie sobie zestrzelenia czegokolwiek jest podejrzane :D

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 14 Września 2011, 15:59
Przecież to jest raczej sport, tak samo jak wędkarstwo, a nie dawanie upustu swoim potrzebom zabijania. Wg mnie nic nie różni się od tego, że pójdzie się w wędką nad jezioro i złowi się rybę. Dlaczego ona jest gorsza od jelenia ? Bo jest z wody i mniejsza ? Bo nie wydaje żadnego głosu ? No chyba, że wędkarstwo to także chore mordowanie zwierząt no ale wtedy mogę napisać tylko to - :lol:

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 14 Września 2011, 16:49
Ev Tylko, że większość sportowych wędkarzy, to co wyłowiło z powrotem wypuszcza do morza .

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 14 Września 2011, 17:36
Ev napisał(a):
Przecież to jest raczej sport

To może dla sportu postrzelamy do siebie, zrobimy sobie takie miejskie polowanie w końcu człowiek też zwierze tylko trochę bardziej kumate. Można by zrobić odstrzał wśród polityków czytaj zajebać wszystkich tego bym z miłą chęcią spróbował, Jaruś K. poszedłby na pierwszy ogień.

Niektórzy chyba zapominają że zwierze też se chce pożyć a nie zostać odjebane bo jakiemuś kutasowi się nudzi.

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Czwartek, 15 Września 2011, 15:41
Bernie, czy ty w ogole przeczytales to, co napisalem? Chyba nie skumales, wiec w sumie wkleje notke z wikipedii.
Cytuj:
Łowiectwo (gospodarka łowiecka) – zespół planowanych i skoordynowanych czynności mających na celu racjonalne gospodarowanie zwierzyną w myśl zasad ekonomii i zgodnie z założeniami ochrony przyrody oraz zgodnie z gospodarką rolną i leśną. Współcześnie łowiectwo jest rozpatrywane w szerokim kontekście, określanym też jako gospodarka łowiecka. Obejmuje ona: hodowlę i ochronę zwierzyny oraz jej pozyskiwanie w drodze polowań lub odłowów, a następnie wprowadzenie do obrotu gospodarczego.

Teraz paniamjesz? Tacy mysliwi nie wpadaja sobie na polowanie, upierdalajac jakiegos zwierza i wracaja, majac wyjebane na las. Zwierzyna jest podkarmiana, sa jej stwarzane jak najlepsze warunki do bytu, no w ogole kurwa fest wszystko. Jest tez cos takiego, jak etyka łowiecka, taki zbior 'reguł'. Mysliwi szanuja upolowane zwierze, jest cos takiego jak pokot, w ogole rozne fajne bajerki. Naprawde, przejdz sie kiedys na jakas zbiorowke, co by tylko poobserwowac jak to wyglada.
A i co do zarzutow, ze ogolnie slabo wyglada gratulowanie komus upolowanej zwierzyny itd.
Kuuuurva, ludzie poluja od TYSIECY LAT. To zakorzeniona w naszej kulturze tradycja, no. Polskie łowiectwo jest szczegolnie bogate pod tym wzgledem.
Oczywiscie nikogo nie namawiam, nie przekonuje itd. Jak chcecie dalej isc w zaparte i silic sie na bycie kurwa swiatlymi i wyksztalconymi ludzmi, prosze bardzo. Wiecie lepiej, ho ho.
No i kielbasa z dzika, czy pieczen >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> kazde mieso, kurva!

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Czwartek, 15 Września 2011, 15:44
moj dziadek byl mysliwym, niestety nie doczekalem sie lat zebym z nim mogl pojechac na polowanie, bo bylem za maly. Znajomy sie teraz tym jara i cos tam probuje, bo widzialem zdjecia na fb, dla mnie spoko opcja, chcialbym na pewno kiedys sprobowac, ale nie wiem czy to na moja cierpliwosc. Raczej nie chcialoby mi sie siedziec na ambonie po pare h.

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 14:45
Cytuj:
Kto planował zagładę kruków i wron? [wideo] 14:00
http://uwaga.tvn.pl/53136,wideo,300183, ... ortaz.html

2 listopada 2011 20:02
Przyrodnicy alarmują, że od kilku lat niezwykle trudno dostrzec na polskich łąkach i polach zwierzęta od zawsze z nimi kojarzone – zająca i kuropatwę. W wielu województwach prowadzone są specjalne, kosztowne programy, w ramach których hoduje się te zwierzęta, a potem wypuszcza je na wolność. Jednak przy okazji urzędnicy podjęli decyzję, która może doprowadzić do zniszczenia innych rzadkich gatunków.

Kto planował zagładę kruków i wron?

Po protestach ekologów Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wstrzymał odstrzał ponad tysiąca kruków, wron siwych i srok w okolicach Szczytna. Dlaczego miały być zabite?

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 17:03
Aquila napisał(a):
jak dla mnie to przykrywka dla jakichs odchylen, nie sadze by normalny czlowiek koniecznie musial dla przyjemnosci cos ubic

stary myśliwy ma zajawę nawet jak posiedzi na ambonie i poobserwuje zwierzynę, NIE STRZELAJĄC.

poza tym są okresy łowne, nie ma napierdalania do czego się chce kiedy się chce. Od tego są różne przepisy, kodeksy, obowiązki i prawa myśliwego, który wcześniej przechodzi mega kursy, zdaje egzaminy itd. Nie każdy zostaje myśliwym, bo tylko za to zapłacił

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2011, 14:34
Jak spadnie śnieg to zapoluje sobie na jakieś zwierze... aparatem fotograficznym.
Z tego co pamiętam to kiedyś spotkałem sarnę w lesie (prawie weszliśmy na siebie), dzika z rodziną (ze strachu udawałem drzewo) i raz dzika na osiedlu domków jednorodzinnych.

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2011, 15:22
3A napisał(a):
Jak spadnie śnieg to zapoluje sobie na jakieś zwierze... aparatem fotograficznym.
Z tego co pamiętam to kiedyś spotkałem sarnę w lesie (prawie weszliśmy na siebie), dzika z rodziną (ze strachu udawałem drzewo) i raz dzika na osiedlu domków jednorodzinnych.

:D

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2011, 15:52
hahaha sobie to wyobraziłem, jeśli dzika zobaczysz czy coś to najlepiej udawaj martwego, a jak widzisz, że dzik jest zraniony to rzuć mu ten aparat i spierdalaj jak najdalej

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 25 Lipca 2012, 12:44
lubimyczytac.pl napisał(a):
Obrazek

Farba znaczy krew
Autor: Zenon Kruczyński

Książka napisana przez człowieka, który po kilkudziesięciu latach uprawiania myślistwa przeszedł na drugą stronę barykady i stał się obrońcą przyrody i praw zwierząt.

Zenon Kruczyński opisuje, jak został myśliwym, odsłania kulisy tego dwuznacznego hobby oraz ukazuje, jak to się stało, że zaprzestał zabijania zwierząt. Następnie rozmawia z psychoterapeutą, doświadczonym myśliwym, specjalistką od uzależnień, działaczką ekologiczną, mistrzynią zen, żonami myśliwych oraz z lekarką weterynarzem. Autor i jego rozmówcy próbują dowiedzieć się nie tylko tego, dlaczego mężczyźni polują, ale także bardziej ogólnie - dlaczego zabijamy zwierzęta, dlaczego niszczymy przyrodę. Książka ta mówi więc prawdę - często szokującą - o polowaniach, ale przede wszystkim uczy szacunku dla wszelkiego życia i pomaga odzyskać harmonię w obcowaniu z naturą.

"Jakkolwiek paradoksalnie to zabrzmi, cieszę się, że taka książka została napisana. Nie wstydzę się ani mojego wzburzenia, ani wzruszenia podczas jej czytania".
- Olga Tokarczuk "To książka ważna, mocna, angażująca. Zrodzona ze zrozumienia własnych błędów. Obnaża i burzy niemądre stereotypy, które od niepamiętnych czasów wyznaczają nasz stosunek do świata zwierząt, do świata w ogóle, a także do nas samych". (Wojciech Eichelberger)

Ktoś czytał?

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 25 Lipca 2012, 14:37
Spoiler:

Mam kumpla który pracuje w leśnictwie i opowiadał mi o tej sprawie ostatnio. Gość dostał zawiasy i jakiś szlaban czasowy na polowania, tyle.
Widze że niektórzy strasznie hejtują tutaj opcje polowań. Mnie to w sumie obojętne, każdy robi to co lubi dopóki nie szkodzi to innemu człowiekowi. Jak słucham historii kumpli co polują a mam ich aż dwóch to czuję się tak jakbym rozmawiał z ortodoksyjnymi psychowędkarzami. Zajawka jak każda inna z tą różnicą że byle kto z ulicy nie dostanie strzelby i uprawnień, restrykcyjna zabawa w chuj.

http://www.facebook.com/kosciey < marniak

06/10/2014:
Spoiler:

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatem
  Wysłano: środa, 25 Lipca 2012, 15:15
Ja jestem wstanie zrozumieć odstrzał zbyt dużej ilości dzików, bo to rzeczywiście dość problematyczne zwierze i przez swoją wszystkożerność m.in. przyczynia się do wyginięcia rzadkich gatunków roślin.

Ale nie rozumiem zabijania dla sportu, dla sportu to sobie można strzelać dla na strzelnicy. Zrozumiem jeszcze zabicie zwierzęcia dla jedzenia, ale myśliwi podobno głownie zabijają po to by sobie powiesić wypchaną głowę zwierzyny w na ścianie albo furto jako dywan w salonie.

Dzikie zwierzęta, to dziedzictwo narodowe i powinny być chronione jak zabytki.

POLOWANECZKO [6:27] JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDA POLOWANIE
http://www.youtube.com/watch?v=rcGDN0pYbFc

Tomaszem Matkowskim, autorem książki ''Polowaneczko''.

empik.com napisał(a):
Obrazek

Polowaneczko

Autor: Matkowski Tomasz
Wydawca: Wydawnictwo Nowy Świat
Okładka miękka
Data premiery: 2009-02-19

Od Autora: Dlaczego akurat o tej dziedzinie sadyzmu napisałem? Bo ją znam. Jest wiele innych drastycznych praktyk uprawianych przez ludzkość, mogła by powstać cała seria książek, każda poświęcona innego rodzaju podłości: rzeziom w krajach Trzeciego Świata, seryjnym zabójstwom, torturom zadawanym przesłuchiwanemu przez policje wielu krajów, i tak dalej, lista jest długa, bardzo długa. Była by to chyba najdłuższa seria wydawnicza w historii edytorstwa. Zresztą wiele takich książek istnieje. Ja mogłem napisać tylko o tym, co widziałem na własne oczy. Tak się złożyło, że na własne oczy widziałem polowaneczko.

Polowania w Polsce. Rozmowy z Wojciechem Szymańskim ze Związku Leśników Polskich Regionu Radomskiego i Tomaszem Matkowskim, autorem książki ''Polowaneczko'' [27:07]
http://bi.gazeta.pl/im/3/10251/m10251533.mp3?skad=rss

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona