Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 18 Sierpnia 2018, 23:19

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Malowanie, przejście na inny, wyższy level! 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Malowanie, przejście na inny, wyższy level!
  Wysłano: środa, 2 Listopada 2011, 22:32
W tym topicu, muszę poruszyć trochę własnych historii z malowaniem, abyście zrozumieli o co mi chodzi. Może jest wiele osób w Polsce, co miały podobne rozkminki do moich....

Od wielu lat maluje litery. W swoim życiu nigdy nie czułem, że mam jakiś talent plastyczny, choc czasem w podstawówce zdarzały się jakieś wyróżnienia za malunki, ale zawsze ciężko bardzo mi było malować jakieś postacie, zwierzęta, rośliny itd. Litery zawsze były dla mnie alternatywą. Czułem od samego początku że mogłem się w tym odnaleźć. Mimo, że na początku robiłem bardzo śmieszne rzeczy, z czasem nabrałem stylu, wprawy w literowy świat. Choć jeszcze czuję że wiele mi brakuje do doskonałości, to przyznam że z wiekiem jest coraz lepiej. Chcę podnosić wyżej poprzeczke, by móc ze swoich obrazków czerpać większą satysfakcję. Chciałbym z liter przejść do malowania innych obrazów. Malować np ludzkie twarze. Zastanawiam się czy jest to osiągalne. Chodzi mi o malowanie realistyczne. Wykonuję jak narazie najprostsze ćwiczenia rysynokowe, wygląda to troche podobnie, tak jak bym się cofnął w czasie o dobre 12-13 lat, wtedy gdy zacząłem kreślić pierwsze litery na kartkach. W sumie gdy w tamtym czasie zaczynałem, nigdy nie śmiałem śnić o progresie, który nastąpił u mnie przez lata. Myśle że wysiłek się opłacił. Teraz czeka mnie kolejne wielkie wyzwanie, przejście w inne malowanie. Jest to zupełnie inna bajka, choć też napewno w niektórych motywach znajdzie się wspólny mianownik dla tych rzeczy.

Musiałbym zaczynać od prawie od zera...

Znajdą się osoby, które powiedzą że 'trening czyni mistrza...", może to prawda, ale ja się zastanawiam czy naprawdę osiągne ten cel....

Wiary dodaje mi "Tuse", który z jednym wywiadów powiedział:

"Samo malowanie fotorealistyczne nie jest niczym szczególnym, każdy może się tego nauczyć, jeżeli wystarczająco mocno będzie ćwiczył"

Obrazek

Chciałbym się zapytać, czy jest ktoś na forum, kto mial podobną sytuację do mojej.....bo nie jestem pewien, czy dobrze zrobie. Czy nie zmarnuje swojego czasu w malowanie rzeczy, do których nie mam naturalnych predyspozycji, a czas jest cenny, a móglbym w tym czasie dalej malować litery, kreować dalej swój styl.

Piszcie, jeśli macie coś ciekawego do powiedzenia. Będę wdzieczny, gdyż jest to dla mnie cholernie ważne.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Post Re: Malowanie, przejście na inny, wyższy level!
  Wysłano: środa, 2 Listopada 2011, 23:04
U mnie to wygląda tak ,że raz do roku to i kałach sam strzela więc zdarzy mi się jakiś portret jebnąć :D Ogólnie jak poruszałem się w innych tematach niż graffiti to i tak było to związane z literami , bo mam od dawna zajawkę na kaligrafie i innego rodzaju stylizowane litery :) Powiem Ci tak ,zacznij to robić ,bo na pewno jest to jakiś rozwój i może dzięki temu zyskasz jakieś nowe spojrzenie na temat liter. Dobrym przykładem tego ,że Twoja droga wcale nie musi być aż taka wyboista jest moja znajoma , która całe życie robiła postacie itp. ,a gdy poprosiłem ją o wrzut to nieźle się zdziwiłem jak wyglądała jej pierwsza praca :D Gdyby mój pierwszy wrzut x lat temu tak miał wyglądać to brałbym w ciemno :cool: Nie myśl tylko rozwijaj się w takich kierunkach w jakich Cie niesie wewnętrzna potrzeba :!:

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 16:59
Myślałem że tylko ja mam taką rozkminę ! Ale też często myślę nad rysowaniem twarzy, zwierząt, ludzi. Niestety, wychodzi mi mega chujowo i każdy zarys takiej pracy ląduje w koszu

http://instagram.com/forsiee/

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 18:05
próbowałem rysować ze zdjęć ale wyglądało to tak jak napisał grcc1 :) widocznie nie dla wszystkich taka zabawa ...

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 18:23
Oczywiście, że dla wszystkich. Tylko tutaj tego czasu i cierpliwości trzeba więcej. ; )

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 20:35
oj widzę że jest nas więcej;] a teraz pytanie dla osób które specjalizują się w charakterach, a mianowicie polecacie jakieś ćwiczenia, ponieważ ja zawsze mam problem z cieniowaniem. jest na to jakiś ciekawy sposób, wiem ćwiczyć ale może jednak ćwiczenia pójdą lepiej ;]

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 20:54
z cieniowaniem robiłęm jak w literach mianowicie jak miałem np misia to ciemniejszy robiłem skrawek od prawej strony to wszystkie prawe boki robiłem ciemniej tak jak w lewym górnym rogu Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 21:02
Niektórzy, lub większość osób, które są uzdolnione,które umieją malować twarze itd,wiem, że mają problem z literami, jest to dla nich troche czarna magia jak dla nas charaktery itp. Więc nie możemy mówić, że jesteśmy jakimiś beztalenciami. Znam też osoby, które nie malują, bez wielokrotnych prób ćwiczeń nie zdołałby namalować jakiś ciekawych liter, bo po prostu są przekonane, że nie umieją tego robić. Tak samo część z nas ma problemy z malowaniem twarzy, zwierząt itp. Ci co mają naturalny dar malwoania takich rzeczy, mogą tylko dziękować Bozi za niesomowity dar. Osoby takie jak ja, muszą ostro harować na to żeby dojść do tych rzeczy. Jak wcześniej pisałem, litery są swojego rodzają alternatywą, nową sztuką, w której nie trzeba mieć akurat specjalnego daru plastycznego. Tak samo jest w rapie...osoby nie muszą posiadać talentu do śpiewania, ale mogą mieć smykałke do rapowania,do ciekawego, rytmicznego wymawiania słów. Myśle, że na tym polega piękno hip hopu, że każdy w jakimś elemencie może odnaleźć siebie.

Oczywiście ja sie nie poddaje, mimo że jestem wielkim nowicjuszem. Wczoraj wykonywałem proste ćwiczenia z rysunku, malowałem twarze. Jest to dla mnie bardzo ciekawe. Ołówkiem namalowałem swoją twarz ze zdjecia i miałem mega ubaw. Wyglądałem jak "poszukiwany kryminalista". Pokazałem to dla brata i też z tego łachał porządnie;] Więc to jest tylko zabawa, nie wspinajcie się że nie macie do tego "talentu", że wam nie wyjdzie. Warto zawsze spróbować, bo to ciekawe doświadczenie. Dziś obczajałem film-jak maluję sie ludzkie oko. Myślałem, że to trudne, ale po obejrzeniu filmu, stwierdzilłem, że dam rade, "nie taki diabeł straszny jak malują". Hahaha,myśle nawet jak poświece 10-15 lat na malowanie dobrego charakteru, to myśle że to będzie mega sukces, 'Do przodu powoli"- warszafski deszcz dobrze radzi;]

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 21:59
Ja zawsze sobie rysowałem jakieś rysunki, obrazki, charakterki. oczywiście nic takiego, nic spektakularnego. do literek rysowania doszedłem drogą " dojrzewania" zacząłem się interesować, czytać o tym, tym samym znalazłem się tutaj też :P Nie ciągnie mnie do rysowania czegokolwiek poza literami. Pewnie to się zmieni, ale chcę opanować to co zacząłem ;) Funky trzaskaj, co jakiś czas pokaż co tam namalujesz, zawsze fajnie widać progres. Powodzenia! ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Listopada 2011, 23:57
Wydaje mi się że jeśli dla ciebie progres oznacza rysunki twarzy i inne tego typu bajery to powinieneś w tym kierunku działac. Dla każdej osoby progres oznacza co innego w zależności od tego co robi, jeśli stawiasz blachy to progresem jest wykonanie lub ten sam efekt w krótszym czasie. W moim przypadku obecnie jest to rozmiar (muszę w końcu rozrysowac na te jeb**e 4 okna ;]). Tak więc podsumowywując jeśli wydajesz że ten kierunek jest dla ciebie progresem to działaj w nim. Elo

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Listopada 2011, 00:43
Cytuj:
Funky trzaskaj, co jakiś czas pokaż co tam namalujesz, zawsze fajnie widać progres. Powodzenia! ;)

Jestem naprawdę kiepski, ze nie chce się tutaj chwalić swoimi prymitywnymi wyczynami. Nie bede robil tutaj na forum komedii. Komentarze krytyczne jeszcze mnie zniechęcą w jakiś sposób do działania i bedzie lipa przez Big L.:D Jednak pierwsze szkice zachowam sobie na pamiatkę, bo miazdza czache w ch***:D Ale jak ten temat bedzie fresh i uda sie mi cos juz na poziomie sklepac, to wrzuce tutaj. Mam nadzieje, że część z was tez pójdzie w moje ślady...

Ciekawi mnie jedna rzecz. Jeśli w Polsce jest np 600 writerów, to ile z nich tak naprawdę potrafi namalowac charaktery?100 osób?
?? Jak podejrzewacie?Z tego co wiem , jest naprawdę mało osób.....A szkoda!

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 4 Listopada 2011, 13:52
zawsze było boom na litery, od dawna Warsaw Trains
teraz wszystko idzie o ten lepszy poziom do góry, coraz lepsze litery. Tym samym wydaje mi się że charakterki też zaczynają wchodzić i być coraz bardziej znaczące. Oby to się utrzymało, bo to jest sztuka namalować coś ciekawego.
Dzisiaj przejdę się na pustostan to trzasnę wam fotkę kilku pracek.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ]