Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 20 Listopada 2018, 08:32

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
Slizg - reaktywacja magazynu ???? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Slizg - reaktywacja magazynu ????
  Wysłano: środa, 9 Stycznia 2008, 20:34
Sajmon eM napisał(a):
a nie wydaje mi się żeby na tym forum było dużo fanów Żuroma

Przecież wszyscy go uwielbiają :wink: Prawdziwy polski gangsta-raper obok Małolata.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Post Kryzys wieku średniego;)
  Wysłano: Piątek, 11 Stycznia 2008, 01:28
Strasznie to wszystko miłe i bardzo fajnie widzieć, ile nasza praca znaczyła. Udawadniacie, że warto było.

Tyle, że pogodzono się już na dobre z tym, że hip-hop to część muzyki, element jej ewolucji, którego nie da się zanegować. Jest więc wszędzie - w dziennikach, magazynach, na każdym liczącym się portalu. W tym wypadku wysokonakładowy magazyn nie ma racji bytu, a niezależne ziny to domena nastolatków (i tak powinno zostać).
Patrzę na rozwój Calaka, Grabiszczego żony, siebie, i operujemy już raczej nieco innymi pojęciami: Presspublica, Edipresse, Axel Springer, Agora.

A i tak nie mamy z Cess problemów, żeby sprzedać duży tekst o Epromie, Magierze, zrobić fotoreportaż o Mesie bądź Procencie, czy pojechać na HH Kemp by spojrzeć na niego przez pryzmat Eldoki. Udaje się nawet zapowiedzieć koncert Weny. A taki Lupe Fiasco to już w ogóle temat na większą recenzję.

Inna sprawa, że gdy przeglądam zagraniczne podsumowania roku i widzę, że za najlepsze płyty roku uchodzi takie "Graduation" Kanye Westa czy "American Gangster" Jaya-Z to czysto hip-hopowe pismo postrzegam już tylko w kategoriach środka na sen. Im więcej słucham innej muzyki, tym bardziej mam ochotę podpisać się pod sugestią, że nie ma muzyki hip-hop, bo jest on każdą muzyką po trochu.

Żałuję jednego. W czasach Ślizgu chciałbym umieć i wiedzieć tyle co teraz. Nie wierzę, że to piszę, ale uwagi Wzorowego nt. mentorstwa, wodolejstwa i statyczności były słuszne.

Tyle, że w czasach Ślizgu miałem czas, by wysłać znajomym życzenia na święta i spotykać się z przyjaciółmi częściej niż raz na pół roku... W żadnym razie jednak nie tęsknię. Cała i Grabowski pisali jednak o nieco lepszej muzyce, niż ja;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 11 Stycznia 2008, 21:37
Obrazek

Jasne, że tak. Ale czy moje marzenie coś zmieni?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 11 Stycznia 2008, 21:41
hehe podpisuje się :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 11 Stycznia 2008, 21:54
Chyba 'changed' ;)

It came from the heart and it went this way:
Go to hell girl, you make me sick!
I hope your new boyfriend gets cancer in his dick
What the fuck makes you think I'd put your name on my record?
there, now I feel a lot better

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 12 Stycznia 2008, 14:03
hahaha, kurwa, ha

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Kryzys wieku średniego;)
  Wysłano: Niedziela, 13 Stycznia 2008, 15:12
MarcinFlint napisał(a):
Cała i Grabowski pisali jednak o nieco lepszej muzyce, niż ja;)

zawsze się jednak jakieś perełki znajdywało w tym tak zwanym podziemiu :)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 13 Stycznia 2008, 15:17
Flint to się powinien tu częściej wypowiadać na forum, cholera lubię czytać to co on pierdoli jak za starych czasów gdy jeszcze nie miałem tu konta i tylko czytałem. Flinstone wróć do nas :)

Powrót do góry
admin

Post Re: Kryzys wieku średniego;)
  Wysłano: środa, 16 Stycznia 2008, 15:31
MarcinFlint napisał(a):
Strasznie to wszystko miłe i bardzo fajnie widzieć, ile nasza praca znaczyła. Udawadniacie, że warto było.

Tyle, że pogodzono się już na dobre z tym, że hip-hop to część muzyki, element jej ewolucji, którego nie da się zanegować. Jest więc wszędzie - w dziennikach, magazynach, na każdym liczącym się portalu. W tym wypadku wysokonakładowy magazyn nie ma racji bytu, a niezależne ziny to domena nastolatków (i tak powinno zostać).
Patrzę na rozwój Calaka, Grabiszczego żony, siebie, i operujemy już raczej nieco innymi pojęciami: Presspublica, Edipresse, Axel Springer, Agora.

A i tak nie mamy z Cess problemów, żeby sprzedać duży tekst o Epromie, Magierze, zrobić fotoreportaż o Mesie bądź Procencie, czy pojechać na HH Kemp by spojrzeć na niego przez pryzmat Eldoki. Udaje się nawet zapowiedzieć koncert Weny. A taki Lupe Fiasco to już w ogóle temat na większą recenzję.

Inna sprawa, że gdy przeglądam zagraniczne podsumowania roku i widzę, że za najlepsze płyty roku uchodzi takie "Graduation" Kanye Westa czy "American Gangster" Jaya-Z to czysto hip-hopowe pismo postrzegam już tylko w kategoriach środka na sen. Im więcej słucham innej muzyki, tym bardziej mam ochotę podpisać się pod sugestią, że nie ma muzyki hip-hop, bo jest on każdą muzyką po trochu.

Żałuję jednego. W czasach Ślizgu chciałbym umieć i wiedzieć tyle co teraz. Nie wierzę, że to piszę, ale uwagi Wzorowego nt. mentorstwa, wodolejstwa i statyczności były słuszne.

Tyle, że w czasach Ślizgu miałem czas, by wysłać znajomym życzenia na święta i spotykać się z przyjaciółmi częściej niż raz na pół roku... W żadnym razie jednak nie tęsknię. Cała i Grabowski pisali jednak o nieco lepszej muzyce, niż ja;)

Szczerze? Cholernie mi miło, że jest taki odzew, ale nie chciałoby mi się już w to bawić. Ktoś może mi zarzucić brak zajawki łamanej przez miłość do hip-hopu. Z tym że mam już swoje lata i przyszedł czas na porządną pracę, za porządne pieniądze, w porządnej firmie. Zajawkę kultywuję kupując 30 i więcej płyt miesięcznie oraz recenzując sobie tu i ówdzie dla tzw. higieny psychicznej, bo bynajmniej nie dla pieniędzy.

Każdy, kto tworzył SLG w końcowej fazie jego istnienia miał prawo czuć się wypalony po robieniu za darmo przez pół roku (hajsy za styczeń 2007 odzyskaliśmy po wielkich bólach w... listopadzie) w atmosferze dalekiej od sielanki. Wszystko było postawione na głowie.

To, jaki jest potencjał tytułu hip-hopowego, pokazuje sprzedaż Magazynu Hip-Hop - robionego właśnie z zajawki. Fakt, poziom dziennikarski, graficzny i dobór tematów jest tam lekko z dupy i na pewno rzutuje na wyniki sprzedaży. Ale jak można robić dobre pismo, nie mając na to środków? Ani nikt się w takim magazynie nie zareklamuje, ani nikt w niego nie zainwestuje, ani nikomu nie będzie się chciało tam udzielać...

Z wywodami Flinta odnośnie stanu hh absolutnie się nie zgadzam. Marcinie - widać, że mało w tym roku słuchałeś rapu (albo inaczej - za dużo innych rzeczy, co bynajmniej grzechem nie jest, ZDRAJCO!:mrgreen: ), skoro na infomuzyka.pl zachwycasz się Wyclefem. Ale luz, zawsze miło czyta się Twoje uzasadnienia, nawet wówczas gdy w pierwszym odruchu chciałoby się przyjebać w ten owłosiony łeb. :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 16 Stycznia 2008, 16:19
Sajmon eM napisał(a):
Chyba 'changed' ;)
Baner był robiony "za życia" gazety. SLG zmnieniało mnie wtedy co miesiąc, czyli czynność powtarzała się stale. Czyli użyłem czasu Present Simple.
Gdybym teraz zrobił ten baner, to faktycznie miałbyś racje.

Powrót do góry
admin

Wysłano: środa, 16 Stycznia 2008, 18:09
to changes.
albo is changing.

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 16 Stycznia 2008, 18:14
Axun napisał(a):
Sajmon eM napisał(a):
Chyba 'changed' ;)
Baner był robiony "za życia" gazety. SLG zmnieniało mnie wtedy co miesiąc, czyli czynność powtarzała się stale. Czyli użyłem czasu Present Simple.
Gdybym teraz zrobił ten baner, to faktycznie miałbyś racje.

:oops: bez urazy, ale nawet biorac pod uwage twoje tlumaczenie, nadal jest zle
do 3 razy sztuka

enemy mnie uprzedził, no nic :smile:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 17 Stycznia 2008, 19:34
is changing - Present Cont. czynność w tej samej chwili lub niedaleka przyszłość.

change - czynność powtarza się stale/odbywa się stale.

jedynie fakt, że się pomyliłem, to nie dałem końcówki -s, bo SLIZG to gramatycznie 'he' ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 17 Stycznia 2008, 20:52
Axun napisał(a):
SLIZG to gramatycznie 'he' ;)

A nie it? :P

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 17 Stycznia 2008, 22:07
on ślizg, ono czasopismo zresztą łotewa.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 17 Stycznia 2008, 22:10
"Change my life" moze znaczyc "Zmien moje zycie" - forma rozkazu. :razz:

"Do uslyszenia, elo powodzenia"
"Blanty krece, po to mam rece"
"Tede zaprasza cie do mego swiata, mozesz tutaj wpasc, jesli masz bata"
JAK PODOBAJĄ CI SIĘ POWYŻSZE CYTATY TO MOŻESZ POLIZAĆ TO, CO MAM W AVATARZE.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 18 Stycznia 2008, 21:55
To prawda Krzysiu, sporej części płyt nie słyszałem, ale sukcesywnie nadrabiam. I po ciężkich chwilach jakie mi zafundowaliście z Całą za sprawą Black Milka, przyznaje, że UGK jest bardzo dobre, a Pharaohe Monch wręcz znakomity (wydałem na niego właśnie 65 zł na Chmielnej, bolało)

Tyle, że nie poradzę, ale mało który album sprawił mi tyle przyjemności co Wyclef. Popowe owszem, ale niezwykle zgrabne, życzyłbym sobie jak najwięcej takiego popu w równie pomysłowych aranżacjach. Clefa mam za gościa wiernego swojej wizji muzyki, umiejącego pisać dobre piosenki niezależnie od przyklejanych im etykietek, pracowicie jednoczyć przeciwne światy w sposób pełen szacunku dla starych mistrzów. Za kogoś kto pokazał mi, że gitara akustyczna może nie razić zestawiona z hip-hopowym beatem. A to, że sięgnął po koncept, piosenki składają się w całość, wespół mówią o czymś, rozłożyło mnie zupełnie. Nie bez wpływu są goście. Może mój entuzjazm bierze się z tego, że Paula Simona lubiłem od małego, a Serj Tankian i System of A Down jest zespołem właśnie przeze mnie odkrywanym? Że Lil Wayne, Cham i T.I. ostatecznie pokazali, że mainstreamowy raper amerykański może niewiele wie muzyce, ale czuje ją na tyle dobrze, by móc się biegle odnaleźć w każdym klimacie, czego i naszym raperom życzę?

A może zapieprzając i wracając wieczorem do domu, by... siąść i pisać, potrzebuje melodii, przeboju, czegoś lżej strawnego?

Dlatego swój post nazwałem "kryzys wieku średniego" a nie "kryzys hip-hopu";)

Swoją drogą widziałem "Miasto Słońca", skądinąd bardzo słaby dokument, i Wyclef wyszedł tam akurat na takiego śmiecia, że aż żałowałem wynoszenia go tak wysoko;) Ale niech ma.

Poargumentował bym dalej ale nie chce mi się, i tak pewno spuścisz mnie jakąś - w swoim mniemaniu dowcipną - połówką zdania;) A zresztą idźcie wszyscy w pizdu, wczoraj miałem najlepszy wieczór od dawna - spróbujcie przeczytać komiks "Arkham Asylum" równolegle słuchając "Closer" Joy Division, a zobaczycie o co chodzi. I chyba mam ochotę go powtórzyć;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 18 Stycznia 2008, 22:40
zajebiście będzie jak gazetka będzie znów wychodziła

www.youtube.com/TRUSKAWAPROSTO

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2008, 00:11
TRUSKAWA napisał(a):
zajebiście będzie jak gazetka będzie znów wychodziła

PEWNIE

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Stycznia 2008, 00:39
Cytuj:
Im więcej słucham innej muzyki, tym bardziej mam ochotę podpisać się pod sugestią, że nie ma muzyki hip-hop, bo jest on każdą muzyką po trochu.

Święte, albo świetne słowa.

Spoiler:

FORSA, WÓDA, NARKOTYKI

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 290 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona