Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 24 Stycznia 2018, 08:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
ŚLIZGERY 2017 - komentarze!!! 
Autor Wiadomość

Lokalizacja: to miasto nie pachnie jak szlugi i kalafiory, raczej jak butle wódy i puste torby
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: ŚLIZGERY 2017 - komentarze!!!
  Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 16:53
jakby dodać skillsy bisza i skillsy reno, to razem mieliby tak 0,7 bedoesa

nigga, hustlers don't stop, they keep goin'
you can lose your life but it gon' keep goin'
why not risk life when it's gon' keep goin'?
when you die somebody else was born

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 16:55
Chyba jesli chodzi o spiew :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 17:03
Śpiewać to potrafi Paluch a nie Bedi xd on umie ałtotjuna dobrze używać(znaczy się jak Blacha podłączy)

P.S. Ciężko porównać skillsy skoro nawijają na zupełnie innych bitach, zarówno Bedoes jak i Bisz potrafią zajebiście rapować

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 17:11
Chodzi mi o sama konstrukcje rymow. Bisz jest nieosiagalby dla bedoesa w tym aspekcie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 17:59
Jeśli chodzi o rymy to i u Bisza zdarzają się czasami mega żenujące momenty.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 19:12
Przecież techniki składania tych waszych ukochanych skomplikowanych rymów można się nauczyć tak samo jak rozwiązywania równań w gimbazie, co drugi fanatyk wielokrotnych z majkiem na chacie po roku pisania do szuflady będzie se składał na poziomie niewiele odstającym od takiego Bisza, każdy kto ma/miał takiego kolegę rapera potwierdzi xD

No i technikę fajną to ma Bons, jego wielokrotne są nienachalne i naturalne, jak słucham jakiegoś Bisza lub VNMa i słyszę te ich akcentowanie to ja już mam w głowie pełną wizualizację tego, jak się pocili nad upychaniem tych sylab przy pisaniu wałka

pomiędzy leszczy

Paradoks napisał(a):
haha biedny motyw się naprodukował a carrington i tak ją tylko kutasem w czoło uderzy i elo

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 20:53
z jednej strony oczywiście Bedoes, jak na swój wiek jest bardzo sprawny, technicznie, lirycznie, pod każdym względem właściwie. z drugiej strony, jeśli zapomnimy o wieku i zaczniemy po prostu porównywać technikę poszczególnych raperów; kontrolowanie głosu, flow, wszechstronność(w tym umiejętność nawijania na różnych tempach), to ja odrazu mam w głowie przynajmniej kilku graczy, którzy go pod tym względem przewyższają o głowę(Oskar, Mes, Sarius, Taco, Bisz, Ras, Te-Tris, leciutko).

co do głosowania na rapera roku, to oczywiście ta wymiana zdań jest jałowa, bo przecież każdy nas kieruje się innymi wytycznymi, normalne. osobiście na prawdę szanuję to jak Borek wjebał się do rap gry i w kategorii debiut roku na pewno miałby u mnie top1, ale mówiąc o raperze roku 2017 zdecydowanie Kaz Bałagane oraz Włodi są dla mnie pierwszoplanowymi bohaterami. pierwszy w wielkim stylu umacnia swoją pozycję i mimo regularnego wydawania materiałów/numerów nagrywa absolutnie najlepszy album w swojej karierze(doceniany jak do tej pory we wszystkich ważniejszych podsumowaniach), słuchany nie tylko przez gimnazjalistów, czy licealistów, ale także przez dojrzałych, wieloletnich słuchaczy, koneserów, ludzi z różnych kręgów/środowisk. ciągle świeży, ciągle oryginalny, ciągle mający lekkość i umiejący bawić się formą, a jednocześnie coraz lepiej piszący i niezwykle kreatywny. i co najważniejsze, kompletnie nie zwracający uwagę na hajp/brak hajpu, nie wpierdalający się z jakimiś kretyńskimi akcjami promocyjnymi i bez parcia na szkło. konsekwencja, konsekwencja i ciągły progres, na wszystkich polach. co do tego tego drugiego, cóż, mamy gościa, który teoretycznie powinien już większość czasu spędzać z dzieciakami przed tv, na spacerach z psem, odcinając kupony od kariery(o ile w ogóle mógłby), ew.zajmując się jakimś miłym hobby, jak np.Pelson golfem. tymczasem mamy chodzącą legendę, weterana, który przeżywa właśnie prawdziwy renesans. wspaniały dowód na to, że przez całą swoją karierę można zaliczać progres(czy ktoś kiedyś myślał, że Włodek będzie tak swobodnie latał sobie na różnych tempach ?!). chyba jedyny obecnie zawodnik ze starej ligi, któremu wierzysz na słowo, którego mimo stażu na scenie przepełnia pasja, zajawa, głód tworzenia. dojrzałość jego najnowszego materiału pozwala mi mieć nadzieję, że za 5, może nawet 10 lat znajdę w polskim rapie coś dla siebie. ten krążek to również najlepszy przykład, jak połączyć nowe ze starym nie przekombinowując, zachowując spójność i klimat. największy szacunek.

Ostatnio edytowano Sobota, 13 Stycznia 2018, 18:33 przez clockers, łącznie edytowano 3 razy

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:02
Oskar, Mes, Sarius, Taco, Bisz, Ras, Te-Tris

Jeżeli chodzi o pogrubionych raperów to kontrolowanie głosu, flow, wszechstronność(w tym umiejętność nawijania na różnych tempach) u nich kurwa leży i kwiczy. A ja kwicze teraz na ziemi. Ze śmiechu. Nie wiem jak ty to niby byś chciał uargumentować kolego. Ja nie widzę kurwa żadnej opcji aby to zrobić. Może mnie ktoś zaskoczy kreatywnością.

No ale niech każdy sobie uważa jak chce. Przecież nie będę prowadził krucjaty przeciwko obrońcą, moim zdaniem, chujowizny w rapie spod znaku Quebonafide czy innego Bisza. Życzę miłego słuchania płyt pokroju Egzotyki. Pozdro 600

Mt 25,29

Powrót do góry

Lokalizacja: to miasto nie pachnie jak szlugi i kalafiory, raczej jak butle wódy i puste torby
  Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:04
no jeżeli chodzi o robienie z bitem co chce, to z tej zgrani tylko mes może podbijać do borka (chociaż jak ktoś powie, że oskar to zrozumiem takie myślenie i też się nie obrażę :wink: ), no piotrek nawet go przebija, ale ostatnio tego nie pokazuje także tego

nigga, hustlers don't stop, they keep goin'
you can lose your life but it gon' keep goin'
why not risk life when it's gon' keep goin'?
when you die somebody else was born

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:20
Jak można w ogóle porównywać Bisza do Bedoesa, ludzie. Biszem też się jarałem, Zimy klasyk na zawsze, z BOK też podziemnie spoko nawijał, a Wilk to moje TOP5 w plhh, tylko że to było w 2012. Bisz na rok 2012 rozpierdolił grę, podobnie jak Zeus, ale obaj już teraz, w 2018 nie dają rady, normalnie. Ja też teraz mam 25 lat, a nie 19 i już niektóre wersy z Wilka nie mają takiej mocy, choć sentyment ogromny i w 2012 mocno działał mi na głowę.

Raper, który ma jakość i moc na zostanie klasykiem to nie jest raper jednej płyty czy jednego roku. Bedoes rozwalił 2017, zje 2018 i rozjebie każdy następny rok jak to zapowiedział na instastory dzisiaj i tak będzie.

Gdzie jest Bisz, gdzie Zeus, kurwa o czy mowa? 90% Młodych Wilków Popkillera zginęło na tej scenie, a też wychodzili w nowych czasach, a nie w 90-ych, bo aby przetrwać trzeba mieć łeb do tego. Nagrywać klasyki na lata osadzone w czasie i realiach jakie panują akurat na rynku. To dlatego klasyki Eldoki kończą się na Zapiskach. Cała reszta nie ma prawa bytu, bo scena się zmieniła. Bedoes będzie klasykiem przez lata - do następnej zmiany rynkowej.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 21:38
Bedoes nie bedzie klasykiem, co ty gadasz... Gosc rapuje o niczym ciekawym w nieciekawy sposob.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Stycznia 2018, 23:12
hardy napisał(a):
Raper, który ma jakość i moc na zostanie klasykiem to nie jest raper jednej płyty czy jednego roku. Bedoes rozwalił 2017, zje 2018 i rozjebie każdy następny rok jak to zapowiedział na instastory dzisiaj i tak będzie.

poczekamy, zobaczymy. już niejeden miał być takim klasykiem i nie wyszło. następny rok/dwa będą dla niego wielką próbą. talentu, ale także charakteru. kibicuję mu, ale na ten moment nie zainteresował mnie swoim rapem na tyle, żebym stawiał go na panteonie polskiej sceny.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Stycznia 2018, 14:43
Co jak co, ale niektórzy ludzie zaciekle broniący tutaj swoich racji nieźle już podlatywali. Prześcigacie się na jakieś hasła, że technicznie ktoś jest lepszy mimo, że każdy już co innego sobie w to wkłada. To trochę jak bicie się o to czyja postać z kreskówki jest silniejsza. W dodatku naskakujecie na drugich, że mają argumenty w stylu "hurr durr, ja słucham AMBITNEJ muzyki" mimo, że sami robicie to samo bo zakładacie, że wasz raper jest lepszy.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 13 Stycznia 2018, 15:07
hardy napisał(a):
Jak można w ogóle porównywać Bisza do Bedoesa, ludzie. Biszem też się jarałem, Zimy klasyk na zawsze, z BOK też podziemnie spoko nawijał, a Wilk to moje TOP5 w plhh, tylko że to było w 2012. Bisz na rok 2012 rozpierdolił grę, podobnie jak Zeus, ale obaj już teraz, w 2018 nie dają rady, normalnie. Ja też teraz mam 25 lat, a nie 19 i już niektóre wersy z Wilka nie mają takiej mocy, choć sentyment ogromny i w 2012 mocno działał mi na głowę.

Gdzie jest Bisz, gdzie Zeus, kurwa o czy mowa? 90% Młodych Wilków Popkillera zginęło na tej scenie, a też wychodzili w nowych czasach, a nie w 90-ych, bo aby przetrwać trzeba mieć łeb do tego. Nagrywać klasyki na lata osadzone w czasie i realiach jakie panują akurat na rynku. To dlatego klasyki Eldoki kończą się na Zapiskach. Cała reszta nie ma prawa bytu, bo scena się zmieniła. Bedoes będzie klasykiem przez lata - do następnej zmiany rynkowej.

Ale wiesz, że tak jak 5 lat temu można było napisać taki post wstawiając zamiast Bedoesa ksywkę Bisza lub Zeusa i przeciwstawiając ich np. Sokołowi czy Eldoce? Tak samo za 5 lat być może to ktoś Bedoesa nazwie "przestarzałym" fejmem. Albo i wcześniej, bo te "zmiany rynkowe" zachodzą coraz szybciej.

Chyba że Bedi zapowie na instastory, że i tak rozjebie, to wtedy inna gadka.

clockers wyciągnął dobry argument o Bałagane. Jego płyta jest naprawdę w prawie każdym znaczącym się podsumowaniu i nie mówię tutaj o jakichś glamrapowych, popkillerowych czy cgmowch rankingach, ale stawiany jest w zestawieniach obok jazzowych, elektronicznych czy innych gatunków, często jako jedyny przedstawiciel rapu.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 13 Stycznia 2018, 15:14
Tylko czy ślizg powinien patrzeć na podsumowania do których trendy docierają z kilkuletnim opóźnieniem? Raczej nie o to chodzi.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2018, 07:48
Czemu nikt nie docenia tutaj Pikersa :dunno:

Sprzedam vinyl Laikike1/Młodzik - Miczmen Screamdusrty

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 15 Stycznia 2018, 23:01
Bo nie wydał w tym roku ani epki ani płyty (rzeczy z mfc się nie liczą bo mfc psuje 80% kawałków)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Stycznia 2018, 05:36
ale nagrał od cholery tracków. To trzeba wydać album żeby zostać raperem roku? lol

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 17 Stycznia 2018, 06:12
nie trzeba nagrać płyty, ale wypadałoby żeby chociaż któryś z tych traczków był dobry :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 17 Stycznia 2018, 09:27
OSA009 napisał(a):
Bo nie wydał w tym roku ani epki ani płyty (rzeczy z mfc się nie liczą bo mfc psuje 80% kawałków)

Sentino nie wydał żadnej płyty, tylko palił mosty, a jego tracki są w głosowaniu na numer roku

Sprzedam vinyl Laikike1/Młodzik - Miczmen Screamdusrty

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona