Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 23 Września 2019, 01:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
Pierwsze polskie podwójne 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Pierwsze polskie podwójne
  Wysłano: Niedziela, 2 Sierpnia 2009, 12:55
To dwóch łódzkich emce,
Słów bałuckich więcej.

Spinache, Kochan "2 łódzkich MC" z 1997 roku, refren. Beat them. :)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Sierpnia 2009, 13:01
jestem raperem
jezdze rowerem
yol madafaka
zajebali mi skladaka

slyszalem to juz jakos w podstawowce

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Niedziela, 2 Sierpnia 2009, 13:06
lis-kula napisał(a):
jestem raperem
jezdze rowerem
yol madafaka
zajebali mi skladaka

slyszalem to juz jakos w podstawowce

KLASYK
potwierdzam.

DVKJ?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Sierpnia 2009, 13:56
serio niektórzy myśleli, że "podwójne rymy" to wynalazek raperów?
nie ma przymiotnika "popiątny" - jak coś, to jest "pięciokrotny"

a tak w ogóle to podwójne zrewolucjonizował wankej, który wg legendy sam wpadł na nie, choć pewnie je usłyszał najpierw i teraz gada, że sam na nie wpadł, a tak serio, to to były mistrzowskie zwrotki:

jestem van jak basten do kej jak swiss, dam
funk jak master flex jak ip, gram
w de i en a el jak big, mam
slang jak kastet i wiem, jak bić, a

dobra, kto gra w pro grę?
jak mam od lat program progres
zawsze poznam dobre, bo znam problem,
więc oddaj kabel, bo grasz od nas słabiej, wiesz

czy zwrotka prof. dr hab. wankeja na drugim junoumi, czy "to jeszcze nic" z "kasety, mistrz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 2 Sierpnia 2009, 14:18
masny napisał(a):
serio niektórzy myśleli, że "podwójne rymy" to choć pewnie je usłyszał najpierw i teraz gada, że sam na nie wpadł, z "kasety, mistrz

gdzie masz, ze on sie uwaza za wynalazce podwojnych? on sie amerykancami od wielokrotnych przeciez inspiruje

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 19:26
lis-kula napisał(a):
on sie amerykancami od wielokrotnych przeciez inspiruje
Czyli kim?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 19:28
Pan Kepler napisał(a):
lis-kula napisał(a):
Czyli kim?

nie, lil kim

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 19:42
Zawsze mnie dziwił ten wkręt na wielokrotne wśród słuchaczy rapu. To znaczy wiadomym jest, że technika jest jednym z głównych wyznaczników jeśli chodzi o poziom rapera ale czymś takim to za chuj jarać bym się nie mógł:

masny napisał(a):
jestem van jak basten do kej jak swiss, dam
funk jak master flex jak ip, gram
w de i en a el jak big, mam
slang jak kastet i wiem, jak bić, a

Dla mnie kwintesencją fajnych dwójek jest np. zwrotka Smarkiego na Getto u Weny. Wankej też wielokrotnie na kozaku w Skandalach, to takie sztandarowe przykłady połączenia techniki z treścią. To powyżej to bełkot jakiś dla mnie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 19:49
dajcie bana na ip, a jak neo to na zakres i z bani...

"dobry tekst to nie jest tak wielka sztuka jak dobry flow. Przecież kurwa nad tekstem możesz siedzieć z dwa miesiące i napisać go zajebiście, bo będziesz przeglądał po necie różne rzeczy, żeby móc dać zajebiste porównanie czy metaforę czy nawet kurwa pancz[...]"

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 21:18
bakan89 napisał(a):
Zawsze mnie dziwił ten wkręt na wielokrotne wśród słuchaczy rapu. To znaczy wiadomym jest, że technika jest jednym z głównych wyznaczników jeśli chodzi o poziom rapera ale czymś takim to za chuj jarać bym się nie mógł
(...)
to bełkot jakiś dla mnie.

Podbitka, nie jaram się takim pisaniem dla pisania, "bo technicznie". Trzeba umieć znaleźć jakiś kompromis.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 22:04
Proste, że truskulom weszło już w nawyk, ale myślę, że to przejdzie, niech tylko sie wylansuje na nowych patentach paru typów co mają to w dupie serdecznie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 22:08
hehehehe, ale weź rozwiń 360, bo nie skumałem

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 22:19
Bo ja po flaszce jestem:P
Po prostu ogarniam to tak, że ten wkurwiający nacisk na technikę zostanie w baniach co poniektorych wczutych emcees...
Co wiąże się z tym, że zostanie w baniach ich fanów typie.

Cytuj:
niech tylko sie wylansuje na nowych patentach paru typów co mają to w dupie serdecznie

I wiesz co jest, może w końcu ktoś wynajdzie jakąś nową zajawke na składanie rapu bez tego, żeby przypomnieć treść yo i kumaci załapią, bo bez kitu wkurwia mnie wpierdalanie zaimków i tym podobnych dopierdalaczy, czasami nie można załapać ocebe.

Oczywiście mowa tu o podziemiu a.k.a rapy na forach, bo reszta słuchaczy (czytaj większość ) nie ma pojęcia co to znaczy "rym podwójny"

itp itd, masz jakąś szluge? bo mi się wlaśnie kończą:P

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 22:37
Pan Kepler napisał(a):
lis-kula napisał(a):
Czyli kim?

wankej polski tuńczyk przecie:p

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 22:55
tytoń mam, właśnie robię z filtrem. mega wchodzi. no ale jak nie ma rapu z treścią na wielokrotnych? ''Miej Wątpliwość'', jak i cały zresztą krążek, na którym ten numer się znajduje na przykład. Dinale to już w ogóle zajebisty przekaz. Tu nie chodzi o to, że to jest z dupy, tylko o to, że słuchanie takich tekstów i wyłapywanie w nich sensu jest w chuj męczące dla ludzi. Większość moich znajomych twierdzi, że słucha muzyki dla odprężenia i autentycznie ich wkurwia np. VNM z opcją pszczelarską, ale jeszcze łapią, bo potem jest ''tak to was boli'' i się uśmiechają, bo nagle skumali. Wankz dla normalnego człowieka jest, kurwa, kosmitą. Dla słuchacza rapu jego styl powinien być rozrywką. Żeby mnie nikt zaraz nie opluł, że stawiam wyżej nad innych czy, że jakaś jedyna słuszna droga, nie nie: chodzi mi o to, że człowiek, który jara się, jak ktoś napierdala mu rymy na podkład powinien KAŻDĄ tych rymów formę kumać. ja mam kilku znajomych, którzy do tej pory co wieczór spadają pod stoły w knajpach i zatrzymali się na Witrynach niemożliwie, i oni zawsze się np. śmieją, jak słyszą na flaku w kaszlaku(...). i się podoba. bo oni widzą po prostu inne rymy. inny kąt. i w chuj się cieszą, że jest coś takiego. ale płyty całej nie zmęczą. bo wielokrotne są nudne dla kogoś kto się tym nie jara. nigdy nie przebiją się do szerszej publiczności z tego właśnie powodu. natomiast jednego nie odmówisz kozackiej szesnastce na poczwórnych: jest tak, kurwa, niedostępna dla 80% polskich raperów, że kiedy już pierdolniesz pierwszą nie chcesz żadnych innych.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 23:15
Jeszcze w przypadku Wankza można dodać to, że ma w nawijce taki luz, że mimo nawinięcia całego kawałka na podwójnych/potrójnych/poczwórnych nie czuje się w tym nic na siłę. Ot taka zwyczajna luźna nawijka. VNM-owi czasami tego brakuje jednak, tak samo zresztą u chłopaków z Fabuły. Niby jest ta technika, ale słychać, że coś nie tego.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 23:18
Bo podwójny podwójnemu nierówny.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 23:35
Shane McGowan napisał(a):
tytoń mam, właśnie robię z filtrem. mega wchodzi. no ale jak nie ma rapu z treścią na wielokrotnych? ''Miej Wątpliwość'', jak i cały zresztą krążek, na którym ten numer się znajduje na przykład. Dinale to już w ogóle zajebisty przekaz. Tu nie chodzi o to, że to jest z dupy, tylko o to, że słuchanie takich tekstów i wyłapywanie w nich sensu jest w chuj męczące dla ludzi. Większość moich znajomych twierdzi, że słucha muzyki dla odprężenia i autentycznie ich wkurwia np. VNM z opcją pszczelarską, ale jeszcze łapią, bo potem jest ''tak to was boli'' i się uśmiechają, bo nagle skumali. Wankz dla normalnego człowieka jest, kurwa, kosmitą. Dla słuchacza rapu jego styl powinien być rozrywką. Żeby mnie nikt zaraz nie opluł, że stawiam wyżej nad innych czy, że jakaś jedyna słuszna droga, nie nie: chodzi mi o to, że człowiek, który jara się, jak ktoś napierdala mu rymy na podkład powinien KAŻDĄ tych rymów formę kumać. ja mam kilku znajomych, którzy do tej pory co wieczór spadają pod stoły w knajpach i zatrzymali się na Witrynach niemożliwie, i oni zawsze się np. śmieją, jak słyszą na flaku w kaszlaku(...). i się podoba. bo oni widzą po prostu inne rymy. inny kąt. i w chuj się cieszą, że jest coś takiego. ale płyty całej nie zmęczą. bo wielokrotne są nudne dla kogoś kto się tym nie jara. nigdy nie przebiją się do szerszej publiczności z tego właśnie powodu. natomiast jednego nie odmówisz kozackiej szesnastce na poczwórnych: jest tak, kurwa, niedostępna dla 80% polskich raperów, że kiedy już pierdolniesz pierwszą nie chcesz żadnych innych.

podbijam całego posta.

a co do wankeja... to może dlatego nie czuć, że na siłę, bo cała stefa praktycznie ma tak, że jak jest wielokrotny, to rymowane słowa, mają równa ilość sylab i nic się nie "załamuje" tylko płynie... czysty rytm. równo rozłożone akcenty i ładnie można polecieć, że tylko ci szczęka opadnie jednemu z drugim co ten człowiek robi ze słowami. ale tak w ogóle to nie jaram się wielokrotnymi w wykonaniu michała.

wolę jakiś niezbyt szałowy podwójny racy, pod który sieknie jakąś mega metaforkę (nie kurwa, nie porównanie) niż taki rym dla rymu. a w ogóle wiem, że po Disney XD, siara się przyznawać, ale dla mnie najlepszym wyczuciem i kompromisem pomiedzy techniką i przekazem jest duże pe z sinusa i hejtujcie mnie, ale tam są śliczne natężenia.

Cytuj:
kiedy już pierdolniesz pierwszą nie chcesz żadnych innych

że tak spytam bezpośrednio, "a Ty już"swoją pierwszą zaliczyłeś?" :D

ale w ogóle to akurat wiem o co chodzi, bo jak coś tam rzeźbie to łatwo się pogubić w odmętach grafomanii... np. przez ostatnie pół roku (po spięciu z polonistką nad twórczością adama m.) siekałem wszystko jak leciała klasycznym trzynastozgłoskowcem ze średniówką, po 7 sylabie. do tego koniecznie całe zwrotki na podwójnych i tak się męczyłem, zeby pomieścić się z wersami, ale jak pierwsza zwrota mi ładnie wyszła, to szkoda było przestać...

[a tak odbijając to np. to co robi teraz venom to jakieś nieporozumienie.. kambek mam na myśli]

//kurwa no... i znowu wyjdę na truskula z forum z kalkulatorem... :sad:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 3 Sierpnia 2009, 23:51
GRS napisał(a):
//kurwa no... i znowu wyjdę na truskula z forum z kalkulatorem... :sad:

Cytuj:
siekałem wszystko jak leciała klasycznym trzynastozgłoskowcem ze średniówką, po 7 sylabie. do tego koniecznie całe zwrotki na podwójnych i tak się męczyłem

cierp ciało, jak żeś pisało :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Sierpnia 2009, 10:24
Wankz to dla mnie pierdolony bóg i chuj. Ma u mnie szacunek do grobowej deski za te wersy, które złożył podwójnie/potysiącpiecsetnie i zachował sens, wajb, wszystko. Mógłbym słuchać tylko tego, bo Dinal to jedno wielkie truskulowe gówno, kipiące follołapami, łordplejem i w ogóle no kurwa, sami wiecie, że to jest piękne.

/wczuta off

Ja jestem sławnym raperem, moje flow jest proste
pokazujemy wiele jak J.Lo pez toples

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 243 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona