Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 14 Grudnia 2017, 21:59

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Kozacki monolog - znasz? wejdź! 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Kozacki monolog - znasz? wejdź!
  Wysłano: środa, 11 Grudnia 2013, 16:37
Ciężko mi to wkleić bo teoretycznie jest to dialog, ale w zasadzie wartość tej sceny tworzy monolog "The Big Mana" a pytania Grace dają kontekst, chodzi o finałową scenę Dogville, tutaj część treści: http://www.iolfree.ie/~alexandros/articles/dogville.htm

ale trzeba obejrzeć cały film żeby wypowiedź Big Mana zrozumieć, jedna najmądrzejszych scen w historii kina

>

http://www.youtube.com/watch?v=eJaIHQSOfgY

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Maja 2014, 13:08
https://www.youtube.com/watch?v=hTnNsIgQArM
True Detective

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 9 Kwietnia 2015, 16:14
nie wiem czy to można nazwać monologiem, ale zawsze byłem pod wrażeniem emocji w tej scenie...

https://www.youtube.com/watch?v=7jj8D0ISeLU

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Piątek, 2 Października 2015, 11:31
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Października 2015, 13:03
wiadomo, kto jest królem filmowych monologów
https://www.youtube.com/watch?v=b1HNOpzsUZc

zamknij mordę kevin, no

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3