Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 24 Października 2019, 06:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Esben and The Witch - Violet Cries (2011) 
Autor Wiadomość
moderator

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Esben and The Witch - Violet Cries (2011)
  Wysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2011, 20:48
Obrazek

1. Argyria
2. Marching Song
3. Marine Fields Glow
4. Light Streams
5. Hexagons IV
6. Chorea
7. Warpatch
8. Battlecry/Mimicry
9. Eumenides
10. Swans

Przeszywający mrok gitarowych przesterów sprowadza atmosferę nocnego koszmaru, dusznego od niepokoju. Urzeka mrocznym pięknem rodem z duńskiej baśni, z której tytułowa czarownica objawia się w postaci zjawiskowej wokalistki hipnotyzującej głosem. Przeszywające partie wokalne przypominające fuzję Florence z Siouxie, umiejętne przechodzenie od szeptu do krzyku. Smutne historie z ciemnych lasów, zamglonych pól.
Ale czym by to było gdyby nie oprawa muzyczna tego zawodzenia. Gotyckie shoegaze wpisujące się w czarownicową modę. Jest tu też trochę elektroniki, echa Bauhaus i post punkowego smutku. Gitarowe przestery, pogłosy, brzmiące w tle efekty.
Za moment kulminacyjny można uznać porywający sabatowy taniec w "Chorea".
Nie jest to płyta idealna, brakuje trochę elementu obłąkania, który mógłby urozmaicić mimo wszytko monotonię. Pomimo całego uroku jednak wkrada się miejscami znużenie i zmęczenie - tak jak po całonocnym spacerze po lesie.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Esben and The Witch – Violet Cries (2011)
  Wysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2011, 21:11
Na początku roku katowało się ten album. Pamiętam, jaką zajawę podłapałem po pierwszym kawałku, bo myślałem że całość będzie w post-rockowo, gotycko, witch-house'owych klimatach :lol: A w zamian dostałem coś pomiędzy the xx i Zolą Jesus. Oczywiście materiał nie jest zły, ale czegoś mu brakuje jak napisałeś. Choć podobno na żywo wymiatają, niedawno grali u mnie koncert ale przespałem info o tym :sleeping:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]