Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 16 Września 2019, 03:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Low - C'mon (2011) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Low - C'mon (2011)
  Wysłano: Niedziela, 24 Kwietnia 2011, 13:24
Obrazek

1. Try to Sleep
2. You See Everything
3. Witches
4. Done
5. Especially Me
6. $20
7. Majesty / Magic
8. Nightingale
9. Nothing but Heart
10. Something's Turning Over

Low - grupa grajaca slowcore, charakteryzuje sie najczesciej powolnym tempem i minimalistycznymi aranzacjami utworow. znam ich w sumie od wczoraj (debiut i to), wiec jakims wielkim ekspertem nie jestem. co urzeklo mnie w debiucie Low? wlasnie ta niepowtarzalna atmosfera charakterystyczna dla slowcore'u, ten spokoj, melancholia, glebia emocji - nie trzeba epatowac emocjami, nie trzeba wielkiej zyletki i wykrzyczanego refrenu, zeby bylo smutno - to jest wlasnie debiut Low. a Lullaby to taki rozjeb, ze jakbym byl The Cure to wstydzilbym sie nagrac taki utwor. mimo, ze nagrali go wczesniej. no.

C'mon nagrany w kosciele podobno jest bez watpienia duzo optymistyczny, wiecej sie dzieje, jest wiecej energii. oczywiscie dalej zachowuja piekna harmonie w tym co robia, ale jest melodycznie, z refrenami. melancholia jest dalej, ale nie w takim stopniu. jest brzmiace jak country Something's Turning Over, jest folkowe Especially Me - rzeczy, ktore nie ukazalaby sie na slowcorowej plycie a sami Low podobno nie chca byc szufladkowani tym pojeciem. plyta w zasadzie jest troche niespojna, jest duzy dysonans miedzy nagrywkami typowo minimalistycznymi a weselsza strona albumu, ale mysle, ze warto sprawdzic, ja zabieram sie za reszte dyskografii bo pewnie nie nagrywali w debiutowej stylistyce od 1410 a ja pierdole glupoty, milego sluchania.

Prędzej znajdziesz szczęście w Google
Albo żonę na Roksie

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]