Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 21 Stycznia 2018, 11:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona
Małolat / Ajron - W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem (2005) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Małolat / Ajron - W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem (2005)
  Wysłano: Czwartek, 13 Stycznia 2005, 19:07
Obrazek

Jak wrażenia?
Muzycznie to moje oczekiwania spełniła. Ajron - dobra robota. Od Małolata więcej się spodziewałem... ogólnie nie jest źle, ale jednak, czegoś mi brakuje. Może za bardzo słychać, że to "brat pezeta"? Sam nie wiem. Z gości według mnie najlepiej Eis wypadł (kawałek One)... hm... chyba wszystko. płyta godna polecenia.

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW

Post Re: Małolat/Ajron - W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem
  Wysłano: Czwartek, 13 Stycznia 2005, 20:34
Moje wrazenie są troche inne ale narazie jestem tylko na tym co na stronie czyli na promomixie i jednym kawałku. Ta płyta powinna stac w sklepach na półce z napisem "super nowość" Moim zdaniem świetny materiał zarówno tekstowo(z tego co usłyszałem) jak i z bitami. słuchając po raz pierwszy = swieży ajron + świeży małolat

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 13 Stycznia 2005, 22:29
nowosc to mzoe i tak ale czy super?? moglbym polemizowac ;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 07:28
mówi się że Małolat/Ajron to kopia Pezeta i Noona, więc napisze swoje zdanie na temat "W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem" z tego punktu widzenia... Małolat w swoich rymach odstaje jeszcze od swojego brata, w textach jest może bardziej agrysywny (;)), ale techinicznie nie nadąża za Pezetem, w końcu jest przecież MŁODSZYM bratem... chociaż patrząc z perspektywy debiutu to z pewnością Małolat zrobił większe wrażenie i mam nadzieje że się rozwinie... Muzycznie jest dobrze, aczkolwiek Ajron to też nie Noon, zresztą mają troche inne style i trudno ich porównywać, bo o ile Noon jest zdolny bez problemu zrobić płytke producencką, to nie wiem czy Ajron by temu podołał... Spotkałem się już z opiniami, że bity na "W Pogoni..." są lepsze niż na "Muzyce Poważnej", jednak moim zdaniem to zupełna nieprawda... Podsumowując, album bardzo dobry, o wiele lepszy od ostatnich produkcji (Hemp Gru, 600V, Ostry xP), polecam

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 11:23
debiut debiutem ale on rapuje od poczatku naszego rapu super mc i tam na osiedlowym raporcie i osce byl pierwszej wiec to dawno bylo milosc braterska, dlatego osadzajmy go na rowbni z bratem jednak

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 11:42
w ogole porownywanie Malolata z Pezetem i Ajrona z Noonem to jakis absurd... po pierwsze to dwie rozne charakterystyki w przypadku mcs... inne teksty inny klimat troche inne podejscie we flow takze slychac radykalna roznice... po drugie Noon i Ajron??? tu tez jakiekolwiek porownania chyba nie maja sensu... 'w pogoni za lepszej jakosci zyciem' bitowo nie jest zadna rewelacja.. bity nie wywoluja dreszczy na moim ciele a wrecz przeciwnie zamulaja.... szczerze mowiac sopdziewalem sie o wiele wiecej po Ajronie a ten zawiodl na calej lini..... roznice miedzy dwoma producentami widac jak na dloni...

co do samej plyty to nie powala.... nie wnosi nic... nie widze w niej nic pociagajacego poczawszy od warstwy muzycznej na tekstach skonczywszy...

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 13:44
Dla mnie akurat bity nawet spoko,sam zaś Małolat-bez rewelki.Niby ma jakiś swój przekaz ale nie są to ani teksty ani sposób rymowania na wysokim poziomie.Pozostaje mi życzyć panu Małolatowi zapomnienia pierwszej płyty i szybkiego rozwoju,który-miejmy nadzieję-zaprezentuje na drugiej.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 15:15
Cytuj:
w ogole porownywanie Malolata z Pezetem i Ajrona z Noonem to jakis absurd... po pierwsze to dwie rozne charakterystyki w przypadku mcs... inne teksty inny klimat troche inne podejscie we flow takze slychac radykalna roznice...

no co ty? przecież gdybyś nie wiedziałem że to brat Pezeta to od razu by ci się nasunęła mysl że ma podbne flow do Pezeta, chociaż Małolat jest troche bardziej "eisowaty" ;) pamiętam jak pierwszy syłyszałem "Rap Robie", to myślałem że Pezetowi się dziwnie głos zmienił, jednak dopiero później gdy usłyszałem Pezeta zorientowałem się że tamto był ktoś inny ;)
co do textów to czy ja wiem czy można mówić tu o poważnych różnicach? o innych textach to można mówić np. w przypadku porównania Włodiego do Fisza ;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 17:36
nie widze zadnych podobienstw poza barwa glosu... flow calkiem inne teksty w ogole o czyms innym...
plytka malolata utrzymana jest jednak w calkiem innej konwencji niz pezeta... w ogole nie widze podobienstw miedzy 'Muzyka powazna' a 'W pogoni za lepszej jaksoci zyciem'....

poza tym porownywanie kogokolwiek z kimkolwiek przy ocenie konkretnej plyty mija sie z celem a w tym konkretnym przypadku porownywanie Malolata do Pezeta w ogole nie ma sensu wlasnie poprzez to ze sa bracmi... zamiast szukac patentow oryginalnych dla jednego jak i drugiego to wszyscy na sile szukaja podobienstw.. pozniej z gracja i duma w slowach stwierdzaja ze Malolatowi daleko do Pezeta tak jakby fakt ten byl nie wiadomo jak odkrywczy (heh??)....

moze w pewnym sensie to kwestia subiektywna ale jak czytam recenzje ktore zaczynaja sie od slow 'Malolat nigdy nie dorowna Pezetowi...' 'Malolat w cieniu Pezeta' itd itp etc to mnie cos trafia....

ps
sniper teraz to dowaliles... malolat podobny do pezeta ale bardziej eisowaty hehehe ;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Stycznia 2005, 17:53
Cytuj:
sniper teraz to dowaliles... malolat podobny do pezeta ale bardziej eisowaty

nie rozumiesz? już tłumacze... chodziło mi o to że Małolat ma bardzo podobne flow do Pezeta, ale główną różnicą jest to, że flow Małolata ma coś ze stylu Eisa, zresztą rozwodzenie się nad tym kto ma podobne do kogo flow jest bez sensu, tak więc na koniec dyskusji oświadczam, że właśnie to, że Pezet i Małolat są braćmi sprawia, że mają podobny styl składania rymów i twierdzenie, że to nie prawda jest jak gdyby zaprzeczeniem zasad genetyki ;) poza tym trzeba być głuchym żeby nie dostrzec podobieństwa

a to, że są często ze sobą porównywani ma usprawiedliwienie w tym, że na polskiej scenie jest mało rodzin raperskich/producenckich (m.in. abradab i joka, fisz i emade)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 16 Stycznia 2005, 11:22
Tak się spytam, jako niedoedukowany - Małolat jest młodszym bratem Pezeta?

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Niedziela, 16 Stycznia 2005, 11:52
strasznie sie zawiodlem na tej plycie

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 16 Stycznia 2005, 12:43
Cytuj:
Małolat jest młodszym bratem Pezeta?

nie wiem o ile lat młodszym, ale tak

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 22 Stycznia 2005, 15:34
małolat nie pokazał niczego specjalnego, ale "zawiodłem się na tej płycie" to w moim przypadku nie dobre sformułowanie. wystarczy posłuchać bitów :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 24 Stycznia 2005, 15:20
no wlasnie bity- ajron pokazal klase, oby wiecej takich podkladow w polskim hiphopie, bo niektore zwalaja z nog i to nie w pozytywnym tych slow znaczeniu ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg YIM

Wysłano: środa, 26 Stycznia 2005, 13:43
a mi tam bity ajrona wpadly w ucho, nie wiem moze to kwestia gustow hehe pozdro :!:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg YIM

Wysłano: Czwartek, 17 Lutego 2005, 21:34
Zajebiste bębny. Płytka bardzo świeża i bardzo dobra technicznie. Nie podoba mi się kawałek W Weekendy Żyjąc reszta extra!

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 18 Lutego 2005, 13:12
heheh pierwszy mc w polsce ktory otwarcie mowi o tym ze pogania brauna :lol: bity tez mniie nie powalily, za to niektore teksty sa swietne. jak dla mnie kawalek solidnego, szczerego rapu i tyle

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona