Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 24 Sierpnia 2019, 17:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
O.S.T.R. - Epidemia 99 (1999/2019) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post O.S.T.R. - Epidemia 99 (1999/2019)
  Wysłano: Wtorek, 9 Kwietnia 2019, 14:51
Płyta ukaże się 2019-05-15 jako dodatek do książki

https://asfaltshop.pl/product/12574-ost ... siazka-cd/

“Epidemia 99” - oficjalne, historyczne demo O.S.T.R. nagranie w roku - oczywiście - 1999. Ostry nagrał materiał w czasie “urlopu w szkole”, a następnie rozdał osobiście sto egzemplarzy tej demówki wśród bliższych i dalszych znajomych. Nagrania nie znalazły się potem na debiucie “Masz to jak w banku”, ale niektóre elementy w nich zawarte można rozpoznać w późniejszych nagraniach artysty.

Album wyjdzie również na kasecie
https://asfaltshop.pl/product/12575-ost ... siazka-mc/

Powrót do góry

Post Re: O.S.T.R. “Epidemia 99”
  Wysłano: Wtorek, 9 Kwietnia 2019, 19:41
Czy czyta to ktoś kto dostał od Adama takie demo 20 lat temu? Czy to ta produkcja, na której jest np kawałek "Moje Bugi jak spodnie albo odwrotnie"? Mam coś takiego w mp3 zatytułowane jako "Saturator". Czy "Epidemia '99" to coś innego?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku
emeryt

Wysłano: Wtorek, 9 Kwietnia 2019, 23:08
Taki Aru napisał(a):
Czy czyta to ktoś kto dostał od Adama takie demo 20 lat temu? Czy to ta produkcja, na której jest np kawałek "Moje Bugi jak spodnie albo odwrotnie"? Mam coś takiego w mp3 zatytułowane jako "Saturator". Czy "Epidemia '99" to coś innego?

Zdjęcie kasety z tracklistą:
https://i.imgur.com/JE3mq2Y.jpg

Co do "Saturatora" to ma wpis na Wikipedii heh :) - https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Saturator_(nielegal_O.S.T.R.-a).
Z obu tracklist pokrywa się tylko "OSTR-uj".

Wydaje mi się, że "Saturator" to były pierwsze nagrania i de facto pierwszy nielegal Ostrego - podobno miał wtedy z 14-17 lat.

- O czym był pierwszy kawałek, który pan napisał?
- Saturator najlepszy dla człowieka, wody z sokiem malinowym rzeka.

Kaseta finalnie została zniszczona, a ostał się z niej może jeden numer, jak wspominał Ostry gdzieś w wywiadzie . Podejrzewam ten kawałek to "Moje bugi jak spodnie...".
To co znane jest nam jako "Saturator" i opisane na Wikipedii to chyba jakiś zlepek starych kawałków, w tym "Moje bugi..", które zostały przez kogoś puszczone w net koło 2003-2005 roku i podpisane jako "Saturator demo". I tak poszło.
Natomiast "Epidemia 99" to ostatni nielegal, "oficjalniejszy" album demo, który OSTR wtedy rozdał swoim znajomym, i który przetrwał do dziś w całości - jak widać po wyżej podlinkowanym zdjęciu. :)

Może się produkuję, a w książce coś na ten temat napisze hehe

fb.com/czluchowrapnight

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Kwietnia 2019, 19:31
Podpisuję się pod wywodem Miszczyka.

Super opcja, ja miałem wielką zajawę na Ostrego gdzieś w latach 2003-2007, to był mój ulubiony raper, wtedy wyrastał ponad polską scenę. Zabawne, ale uważam, że album z 1999 roku będzie najlepszą płytą Ostrego od jakichś dziesięciu lat.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Kwietnia 2019, 20:54
Powiem tak - od jakichś 15 lat czekam, aż OSTR udostępni odrzuty z "Masz to jak w banku". Jego debiut robił wtedy piorunujące wrażenie, a do dzisiaj moim zdaniem spokojnie bije na głowę wszystkie inne płyty OSTR-a z wyjątkiem "Życia po śmierci", które też jest moim prywatnym klasykiem, ale z zupełnie innych powodów. Na odrzuty z ŻPŚ bym nie czekał ;)

Wygląda, że marzenia w jakimś tam stopniu zaczynają się spełniać, choć 1999 to jednak dobre dwa lata przed debiutem. Na pewno będą inne bity, inne flow, inne teksty - o brzmieniu nie wspomnę, bo to jednak demo.

Niemniej, nie myślałem, że skrzypek kiedykolwiek udostępni takie tracki. Raczej myślałem, że nawet on nie ma już żadnych nagrań z tamtych czasów.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Kwietnia 2019, 21:57
to ja wolalbym kawalki, ktore nie weszly na "Jazz w wolnych chwilach" ale te Epidemie tez chetnie sprawdze

www.facebook.com/roniakajazwa

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Post Re: O.S.T.R. - Epidemia 99 (1999/2019)
  Wysłano: Czwartek, 11 Kwietnia 2019, 17:09
Nie mam stuprocentowej pewności, ale gdzieś w wywiadzie lub też w rozmowach z fanami po którymś koncercie Adam powiedział, że tamte tracki, które nie weszły na JWWCH przepadły wraz z dyskiem czy coś w tym stylu.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Kwietnia 2019, 17:53
Ciekawe, czy jeszcze ma jakieś odrzuty z "Masz to jak w banku" czy "Tabasko". Na pewno było pełno niepublikowanych kawałków, bo wtedy Ostry na każdą płytę nagrywał pełno tracków, z których wybierał tyle, ile dało się zmieścić - JWWCH wcale nie było wyjątkiem, choć w tamtym czasie nagrał chyba najwięcej.

Właściwie każda kompilacja odrzutów z tamtych lat miałaby potencjał na naprawdę zajebistą płytę.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Kwietnia 2019, 19:50
Bez przesady. JWWCH wydaje się dobrą płytą, bo jest dużo dobrych kawałków, ale też dużo średnich. Z korzyścią dla płyty byłoby okroić ją o jeden kompakt i zostawić same killery.

Powrót do góry
emeryt

Wysłano: Sobota, 18 Maja 2019, 09:20
Wyszło CD, ale z mojego śledztwa wynika, że na CD jest 11 kawałów, a na kasecie 18.

Lekko okrojone i sama poligrafia nie powala - przezroczysta koperta bez tracklisty. To już kaseta ładnie była popisana przez Ostrego.

Edit: Taki wniosek - to co jest w książce to nie jest pełna "Epidemia 99", a podejrzewam demo, które Ostry dał Tytusowi, gdzie był mix kawałków z demówek, bo porównałem tracklisty:

Kawałki na CD, których nie ma na oryginale kasety:
2. Bądź przy tym
6. Labirynty
7. Chce usłyszeć
8. Hiper hiphop
10. Dla pamięci

Brakuje z kasety:
4. Tak już jest
5. Ta historia
6. To ja (skit)
8. Skicior
9. HC Regge Live
10. By usłyszeć to co zawsze
12. Skicik
13. By mieć
14. Tatata
15. Znawca
16. To ja x2 = To ja i reszta
17. Tak mnie wychowano

Może Tytus mi odpisze ocb.

fb.com/czluchowrapnight

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 20 Maja 2019, 08:56
Też mnie to bardzo interesuje, jeżeli skonfrontować Epidemię dodaną do książki z tracklistą oryginalnej kasety, właśniej tej opisanej przez Ostrego. której to zdjęcia nieliczne są w sieci. Weź ktoś zapytaj przy okazji koncertu, mi niestety nie będzie to dane w najbliższym czasie :)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ]